ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ - да се подкрепим! Тема 6

  • 47 214
  • 807
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Нова година - нов късмет Simple Smile
Така и така старата темичка е до 49 страница, нека си направим нова, която да ни донесе само радост и положителни резултати (всякакви).
Мили мои, пожелавам ви Здраве! Нека 2011 е нашата успешна година във всяко едно отношение. Благодаря, че Ви има.
Линкове към старите темички:
Хиперинсулинемията-да поговорим http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240948
ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 2 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=298200.0
ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 3 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332919
ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯ -да поговорим ! тема 4 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=393329.0
ХИПЕРИНСУЛЕНЕМИЯ - да я победим заедно! тема 5 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=514958.0

Както и изискванията при изследване ОГТТ (Орален глюкозотолерантен тест):
Подготовка на пациента: подготовка на пациента включва спаз­ването на следните изисквания:
1. Една седмица преди провеждане на теста трябва да се прекрати приема на: перорални контрацептиви, естрогени, тиазидни диуретици, кортизол, α-метилдопа, слабителни медикаменти, транквилизатори, барбитурати, салицилати, фенилбутазон и др.
2. При жени мензисът да е приключил най-малко преди 3 дни.
3. Пациентът да не е фебрилен (без температура).
4. Пациентът да не е с хипокалиемия или хиломагнезиемия.
5. Три дни преди теста да не се ограничават въглехидратите, тъй като това води до намален толеранс към глюкозата. Диетата тряб­ва да включва 200-250 g въглехидрати дневно. Много богата на въглехидрати диета преди теста води до ниска въглехидратна крива (повишен толеранс към глюкозата).
6. По време на теста  пациентът трябва да пази физически и емоционаален покой, да не пуши, да не приема допълнително храна.

Благодарение на Дидко   Hug

# 1
  • Мнения: 749
 Hug

Честита нова година момичета! И дано имаме три пъти по-долям хъс и кураж да се борим с тази болест !

# 2
  • Мнения: 1 849
Честитна Нова Година, милички! Дано всяка от нас постигне си целта си през тази година! И разбира се пребори болестта!  Wink
Радвам се, че ви има и се надявам темата ни да си остане все така сплотена и мила!  Hug  bouquet

# 3
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Честита Нова 2011 година и от мен, мили момичета!!! Желая ви цялото здраве на света, за вас и вашите семейства!!! Дано тази година постигнем желаните резултати и се чувстваме по-пълноценни с всеки изминал ден!!!

Благодаря на всички за милите пожелания, да ви се връща ТЪПКАНО  Laughing Grinning Hug Hug Hug

И да не забравя да се похваля - 15 дни без ОК, 3 кг надолу  Grinning Grinning Grinning Пия си хапчетата, ям си всичко, без сладки неща, позволявам си само черен шоколад, но за съжаление и в него има захар. Хляб - почти не ям. Покрай празниците всички преядоха и надебеляха, а аз отслабнах  Laughing Laughing Laughing Много съм доволна, навих се пак да си почна Тае Бо-то тези дни, че нещо ми е нервно, та да си изкарам напрежнието Simple Smile
Хубава вечер на всички  Hug

# 4
# 5
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
За много години, девойки!
Нека е много по-успешна от предишната!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 668
За много години момичета,да сте живи и здрави  Hug
Тина, браво за резултатите,само така и само напред Simple Smile

# 7
  • Мнения: 102
С пожелание за хубави резултати

# 8
  • Мнения: 749
Момичета аз тъкмо щях да се похваля как си спазих обещанието ако до нова година нищо не направя пак да започна метформина, но се наложи да го спра. Получих крампи и сега пия едни други аапчета и реших да не си правя коктейл от медикаменти  Crazy Как вървят нещата при вас?

# 9
  • Мнения: 1 849
Хелоу, банда!  Hug Как сте? Как я карате?
Аз след две седмици съм при доки и смятам да я разпитам за метформина...Вече минаха 6 месеца от изследванията и аз трябваше да съм свалила 6 кила, ама аз само се чудя какво да не ям и как да се храня, какво ли не пробвах и ефект нулев. То не бяха зони, нвд, не знам кво си. От всичко ефект няма и ми писна! 3 на долу, 3 на горе...2 на долу, 2 на горе. И кажи речи трайно се сбогувах с 1 килограм за половин година внимателно хранене и спорт.  Laughing То не е много смешно де, ама ако не се смея, ще ме налегне една дълбока депресия колко съм зле и как не мога и не трябва да забременявам.  Crazy За това си мисля дали с метформина няма да ми се отпушат нещата.  Thinking С глад свалям, ама после не мога да задържам. Та до тогава ще си карам без сладко и тестено, а се опитвам и виното да спирам, ама в тоя студ така добре ми се отразява по една чашка червено винце!  Mr. Green Това ми напомня за една тема из форумита, дето някой беше обявил пишещите в темата жени,  hahaha че са алкохолички, защото пишеха, че не знаели да не пият с метформина и си пийвали от време на време. А подфорумът беше за проблемно забременяване... Laughing
Прочетох някъде, че инсулина вдигал и андрогените, което може да се окаже моят проблем и дано е това  Praynig , че не знам дали и къде да намеря кадърен док, който да ми открие проблема, ако не е от исулина. Ама няма да се давам де, да не се притесните за мен  Winkhahaha Аз съм обявила война на болестите тая година и ще ги трепа, че ми писна от тях!  Joy

# 10
  • Мнения: 294
До моето контролно изследване остава месец и няколко дни. Още от сега го изживявам как ще протече. При мен нещата не се променят - ударно свалих 5 кг в началото и сега - нито качвам, нито свалям повече. В момента съм по-скоро слаба, отколкото с нормално тегло. Има малко концентрация на сланинки около корема, но нещата са коренно различни в сравнение с "пояса", както го определи Тодорова, когато започнах. Спрях си сутрешния прием на метформин, така или иначе тогава ям овес и мляко, и след това на фитнес. Моята доза по принцип е малка - по 250 мг на хранене. Та, със спирането - пия общо 500 мг на ден. До средата на февруари ще спра със сладкото трайно, вече се пада 4 или 5 ден без. Пия си добавките и така. Направих си дневник в ексел, в който си записвам какво ям и какво правя през деня, за да си помогна и срещу всяко действие/хранене - си поставям оценка по шестобалната скала. Така, като видя ниска средна оценка за деня, си давам сметка - че пътят е погрешен. Определила съм си едно оптимално поведение, което трябва да следвам и сравнявам с него. Не знам къде ще му излезе краят. Вече минаха шест месеца от последното обременяване. Стискам палци на всички Simple Smile
Надин, от какво са крампите?
Преди мен много ме боляха ръцете и краката, дори съм писала за това тук. Силни, непостоянни болки, с променяща се локализация. Първо си мислех, че е от липса на витамин Б 12, пиенето на метформин пречи за усвояването му, после си мислех, че нямам достатъчно естроген, после, че се дължи на липса на калции, през всякакви чудесии минах, дори ти ми беше казвала, че високата кръвна захар предизвиква подобни неща. Странното е, че спряха откакто започнах повторното лечение с метформин.

# 11
  • Мнения: 749
Ами аз се докарах така за 10 дена безвъглехидратна диета. Според познат на съпруга ми, който е бил професионален спасител от тая диета много ми се е променил електролитния баланс- загуба на калций и магнезий, и като съм започнала да се храня нормално съм си докарала крампи, от тях ми се възпалиха сухожилия и стави- яки болки, с часове не отпускат мускулите. Как издържат тези хора по 30 дена на диета  newsm78. Каза ми, че е в ръцете, защото там съм имала стара травма и за това там е ударило- аз от гирите малко се поизсилих лятото. Резултата -5кг+6-1 с метформина та на 0 слава богу. Но крампа е различно- усещаш мускула твърд и болезнен, а ставите към него- все едно някой ги дърпа, а остри като игли болки са от ниска кр захар в клетките- тя си стои в кръвоносната система, извън тях.

Аз с метформина свалям по принцип, но си имам система- ще го копна от другия форум- причината да не сваляш е, че в едното от храненията няма метфогама- винаги, когато се храниш трябва да взимаш и хапчето. При мен най-добър ефект имаше когато дневната доза я разделях на 4 приема- през 4 часа, когато се храня- в 8, 12, 16, 20. задължително е да не пропускаш часовете за хранене. Другото е да не смесваш въглехидрати с различен ГИ- 3 филики ръжен хляб са по-добре от 1 филийка франзела с картофи. Сега съм на ръжен хляб на Елиаз и на една таблетка метфодиаб 500 разделена на 4, ако ям обикновен хляб дозата на метфодиаба ще е поне 1000/ 1500 мг разделена на 4 приема - тогава свалям. Плюс разходка час и половина. Но ако комбинирам ръжен с 1000 - ще сплитам краци.

Докато се мотах из безвъглехидратната диета видях, че млечната киселина насочвала метаболизма към образуване на гликоген- за това тежки спортове като фитнес и кардио+мюскулна треска може да докарат човек дори да напълнее. А дългите разходки са по-ефективни.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 1 668
Здравейте, как я карате? Аз вече съм твърдо решена да смъкна килограмите, които качих миналата година.Бях 60, сега съм 67  Cry Като се замисля проблема при мен е,че не издържам без храна,вече е станал психологически, никъде не смея да изляза без да хапна, ям често и то никак малко.Просто явно така съм свикнала, остана ли малко гладна започва едно виене на свят,едно чудо,че не е истина.Не знам кога да си правя обременяване, бях решила да ходя на преглед отново и все още не съм се отказала,но толкова да ми е писнало от лекари, просто хората покрай мен ме мислят за вманиачена.А е факт,че заради непрекъснатото ми пригладняване ми се е влошило качеството на живота.Примерно изляза някъде и след 3 часа максимум като започне да ми става едно лошо,абе мани.И хич не издържам, имам чувството,че мозъкът ми блокирва.Хапна ли и ставам ОК.Дано 2011 намеря решение на този проблем най-накрая Simple Smile

# 13
  • Мнения: 294
Докато се мотах из безвъглехидратната диета видях, че млечната киселина насочвала метаболизма към образуване на гликоген- за това тежки спортове като фитнес и кардио+мюскулна треска може да докарат човек дори да напълнее. А дългите разходки са по-ефективни.  Peace
Признавам, че нищо не знам относно химичните процеси, които настъпват по време не тренировка в тялото, но без кардио как ще се изгорят мазнините? Нали се топят след като организмът достигне определена температура и пулс? Разходките, дори и продължителни, не са така ефикасни. Като се разрови човек в интернет, може да попадне на много изследвания, в които се доказва колко ефективни са именно силовите тренировки при различни групи хора с диабет и предиабетно състояние. Аз дебел човек в залата не съм видяла. Може и да се покачи мускулната маса като кг, но не смятам, че точно тя ще ни навреди.

# 14
  • Мнения: 749
Като се замисля проблема при мен е,че не издържам без храна,вече е станал психологически, никъде не смея да изляза без да хапна, ям често и то никак малко.Просто явно така съм свикнала, остана ли малко гладна започва едно виене на свят,едно чудо,че не е истина
Бях така преди 6-7 месеца, когато обядвах толумбички с бира и след 20 мин пак глад до припадък. А организма абсолютно отказва да включи мазния метаболизъм. Сега го усещам като превключва- 2 часа след нахранването започва леко да ми трепери, но и имам едно такова като сърцебиене- адреналина се вдига, организма започва да изкарва мазнините и след 20 мин. ми минава.

Ina_22  и аз така си мислех, но за мое най-голямо учудване е така. Ето я статията:
http://hebros.hit.bg/mle4nakiselina.html
А и аз изпробвах комбинацията ръжен хляб, вървене на пътечката и метфодиаб и свалях по 500 г на ден, нещо, което и с тренировки, диета и яко напъване не става (освен с безвъглехидратна, но там няма да коментирам вече). Но всичко си е много индивидуално- аз с фитнес трупам бързо мускулна маса и нищо не свалям- ако съм нормални кила е ок, но с тези кила в момента, в който спра ще се желирам пак. Още не съм пробвала кардио с метфодиаб, но вече така ми е писнало от експерименти  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт