След "1001 нощи" Приказката прелива в една "Безкрайна песен" - 157(16)

  • 32 240
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 411
Най сетне и аз да се включа.Докато ви изчета зор видях.
Варна ,благодаря за поредния превод.
Мишел,огромно удоволствие е да се запознаеш с модерното мислене,с трезвото
виждане на тази изключително интелегентна жена.Да,но родена в Европа и живяла
известно време в Европа и вероятно едва ли е прекъснала връзката си с  нея и
 след връщането си в Турция.А нали прочетахте интервюто на артистката,която играе
 майка на Сюлейман,че нарече управлението по това време "справедливо" ,че се е живяло
" в мир и разбирателство". Това е учили в училище.
Всеки има право на промяна,но аз не вярвам в промяната на турското общество.
Единици да, но като цяло...Приятелката ми,която живее в Германия има няколко
познати турски семейства,казва че нищо европейско не възприемат.На едно от тях,
което живее в Германия от много години,децата са им родени там,братът влезе в затвора,
защото преби сестра  си до смърт ,затова че искаше да се омъжи за германец.
Знаете,че религията при тях играе огромна роля.
Сега за сериала.
Много обещаващо начало.
Грандиозен проект,с много добре подбран актьорски състав,пищен декор,разкошни
 костюми и един великолепен Халит.Боже,как му пасва тази роля!
Танца очаквах да е по-различен.
Що се отнася до критиката,че се отделя голямо внимание на харема и личния  живот
на султана,аз си го обяснявам с това,че голяма част от турското общество болезнено приема факта
,че една християнка,една гяурка е влезла под кожата на великия Сюлейман и под нейно влияние върши действия,които след смърта му се оказват пагубни за могъщата турска империя.

# 61
  • Мнения: 11 116

nadejda2639
Цитат
Танца очаквах да е по-различен.
Що се отнася до критиката,че се отделя голямо внимание на харема и личния  живот
на султана,аз си го обяснявам с това,че голяма част от турското общество болезнено приема факта
,че една християнка,една гяурка е влезла под кожата на великия Сюлейман и под нейно влияние върши действия,които след смърта му се оказват пагубни за могъщата турска империя.
   
Наде, за танца и аз очаквах нещо различно. Чела съм, че ориенталските танци не са онези чупки с ханша, от които ти се завива свят, които сме възприели, като така нар. кючек. Всъщност Александра игра танца повече с очите си, които вече споделих, че са причудливи. Колкото за реакциите, още снощи изразих мнение - за мен - като съотношение за зрителско внимание - в първия епизод - акцентът върху Сюлейман, Александра и Ибрахим, който е сянката и душата на султана/ та те се разбират само с очи и Сюлейман видимо го обича/ беше равностоен. Трудно е за понасяне.

# 62
  • Мнения: 617

Марман, твърде възможно е предположението ти. Ще бъде много цинично да въвлекат Ферайе в подобна история. Жалко за съвестта на Неджип. Сервет - той няма такава. Защо и Неджиб толкова мрази Ферайе?! Защо?! Или брат си?!

Колкото до рейтинга - не знам дали затова е смяната на часа. Всеки канал си има политика. Варна сподели и за смяна на сценаристите. Може да има някаква връзка. Но, всяко зло за добро.


 Омразата на Неджиб към брат му е свързана( според мен) с желанието му да бъде водачът на семейството, чувството му на неудовлетвореност от ролята, която има във фамилията.
   А що се отнася до Ферайе , мисля че той имаше интерес към нея, а тя му отказа категорично!Това отново има връзка с желанието му да съперничи на Яман!Впрочем историята за съперничеството между двама братя е стара като света!


# 63
  • Мнения: 25
Да Марман!! Още от Каин и Авел!!Но да не забравяме - ние сме потомството на Каин!
А предпочитанието на Бот към Даровете на Авел е предизвикало братоубийството bowuu bowuu
При Неджиб пък Захидето и таланта на Яман!

Промяната на часа на излъчване пък си мисля ,че може да е свързано с промени в сценария- малко повече еротика в по - късен час newsm78(

# 64
  • Мнения: 11 116
Данайче, златни ти уста за смяната на часа!  Но кой с кого бе, джанъм?! То всичко настръхнало...всичко озлобено...само интриги и злоба и планове...

# 65
  • Мнения: 617

   Danaya, имаш  smile3501 от мен за предположението си относно часа на излъчване!

# 66
  • Мнения: 4

Промяната на часа на излъчване пък си мисля ,че може да е свързано с промени в сценария- малко повече еротика в по - късен час newsm78([/size][/color][/b]
Данайче,дано да си права за смяната на часа! Laughing Hug
Но при толкова подлост и злоба ,откъде ще се появят и нежност,и страст ,и романтика?!
Дано  аз да греша.
Направо се изморихме от толкова негативизъм.Само Ферайе и Мелек внасят малко светлинка с добротата и усмивките си,но и те страдат непрекъснато и незаслужено.

# 67
  • Мнения: 2 411
Мудреам,аз пропуснах  да да кажа мнението си за Александра.Това ,
че от танца очаквах нещо по различно в никаква степен не омаловажава
отличното мнение ,което остави в мен играта и.Тя изигра великолепно това ,
което трябваше да бъде-смела,дръзка ,вироглава. Получи се много добре.

# 68
  • Мнения: 0
   /   07 Ocak 2011 Cuma

İkinci çocuğu istiyoruz




GEÇTİĞİMİZ hafta ses tellerindeki kisti aldırmak için ameliyat masasına yatan Bergüzar Korel, önceki gün minik oğlu Ali ile Akmerkez’de alışveriş yaparken objektife takıldı.

Kendisini görüntüleyen basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan oyuncu, eşi Halit Ergenç’le ikinci çocuk planları yaptıklarını söyledi: "Ali yalnız büyümeyecek. Ona bir kardeş yapmayı düşünüyoruz. İkinci bebeğimizin kız ya da erkek olması fark etmez, önemli olan tek şey sağlıklı olması."     

      

 

# 69
  • Мнения: 617

Miki, thank you very much!  Hug Hug Hug

# 70
  • Мнения: 23 355
  /   07 Ocak 2011 Cuma


GEÇTİĞİMİZ hafta ses tellerindeki kisti aldırmak için ameliyat masasına yatan Bergüzar Korel, önceki gün minik oğlu Ali ile Akmerkez’de alışveriş yaparken objektife takıldı.

Kendisini görüntüleyen basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan oyuncu, eşi Halit Ergenç’le ikinci çocuk planları yaptıklarını söyledi: "Ali yalnız büyümeyecek. Ona bir kardeş yapmayı düşünüyoruz. İkinci bebeğimizin kız ya da erkek olması fark etmez, önemli olan tek şey sağlıklı olması."    



Искаме второ дете!

Бергюзар Корел, която миналата седмица претърпя операция на гласните струни, вчера пазаруваше с малкия си син Али в Akmerkez и попадна пред обективите на репортерите. Отговаряйки на техните въпроси тя сподели, че със съпруга си Халит Ергенч правят планове за второ дете.
Берг: " Али няма да расте сам.  Мислим да му дадем братче или сестричка. За нас няма значение пола на второто ни дете. Единственото важно нещо е да е здраво."

# 71
  • Мнения: 23 355

Miki, thank you!  bouquet

# 72
  • Мнения: 72
Добро утро!!
Мiki... Hug Hug  bouquet  bouquet
 
"Искаме второ дете!"
Ех,че хубаво!!!/ ако е вярно/

# 73
  • Мнения: 11 116
Утрото е много сладко с Али!
Мики, thank you very much!  bouquet  bouquet

Варна, благодаря ти за сутрешния превод! Hug

Хубав петък и нека е честит празникът на всички, на днешния Ивановден!


На 7 Януари - Ивановден - православната църква чества деня на Св. Йоан Кръстител, който кръщава Исус Христос в река Йордан. Йоан познава и посочва Исус като пратеник на Бога. Наречен е Предтеча, защото предрича идването на Христос на земята. Ивановден като народен празник, е част от богатия в обредно отношение коледно-новогодишен празничен цикъл.

# 74
  • Мнения: 2 411
Предлагам вече да казваме"Сутришна доза ВАРНА!"
Каква приятна новина!

Общи условия

Активация на акаунт