Отговори
  • Мнения: 366
Бездомни кучета нападат 2 майки с малки бебета.
Това се случва на 06.01.2011 и за щастие пострадали няма.
Копирам разказа на моята приятелка:

"Разхождаме се днес в парка на Военна академия 2 майки с 2 деца. Паркът беше отворен това лято и е забранен за кучета, колелета, алкохол и т.н. Откакто застудя почти никой не го посещава и забелязвам вътре бездомни кучета. Като сигнализирах на охраната на портала се оказва, че те отговаряли само за Военната академия, не за парка и да се обърна към полицията, които отговарят за парка.(аз се обадих да подам сигнал)

И днес докато се разхождахме, изведнъж срещу нас с бесен лай се затичват около 7-8 кучета!! Ние не можем да продължим, те ни препречват пътя и лаят. Звъня на полицията, кучетата лаят, децата реват, обяснявам, че сме 2 майки с деца с колички и да ни помогнат. Е, не можели!!! Първо как сме били влезли в парка, след като той бил затворен?!?!Къде точно в парка сме се намирали?!?!Какви били тия кучета! Какво смме правили там?!?!? Помолих го да звънне на охраната на академията да дойде да ни помогне - ами полицията нямали връзка с охраната!?!

Успяхме да излезем, отидох при охраната и го питам: "не можете ли да предупредите хората да не влизат, това си е глутница кучета?!" отговори ми: "Ами те кучетата преди бяха горе, а сега са долу?!?"
Ами добре де, може ли такава безотговорност от всички?!?!?! Може ли полицията да не може да реагира и да помогне на 2 жени с деца, защото не знаят че парка е отворен и къде се намираме точно!"


За съжаление случаят не е единичен.
Как да се справим с този проблем, мили майки? Идеи, предложения, съвети???

# 1
  • Мнения: 1 277
Това ми е болна тема Sad Не мога да мръдна сама с детето по-далеч от входа на блока Sad Ще следя темата с интерес.

# 2
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Ох тея кучета и мен много ме дразнят. Особенно както беше казано в една социална мрежа - за кучето, на което му одрязаха краката , гръмна цялата държава, а за бебето нахапано от ротвайлер се сомена веднъж в новините.
Според мен проблема трябва да се реши радикално със законодателни промени:
1. Кандидат - стопанин още преди да си закупи куче да бъде проверяван има ли физическата възможност да го гледа - жилищна площ, работно време, финанси и т.н.
2. Кучетата задължително да се регистрират в общината и за "освободени" кучета, бившия стопанин да плаща глоба. Т.Е. както когато си купуваш МПС - купуваш и бягаш в КАТ, че ако те хванат да караш без номера - глоба. Ако пък си пуснеш кучето месец или два след като си го взел - солидна глоба!

До тук е превенцията за бездомни кучета, сега следва как да се справим с вече съществуващия проблем. Ясно и очеизвадно е, че неправителствените организации не могат да се справят.

Сега ще предложа нещо радикално, но за мен децата на България са по-важни от бездомните й кучета.
1. Кучето се прибира в кучкарник. Ако до 30 дни не бъде осиновено се умъртвява.


# 3
  • Мнения: 1 589
Това с умъртвяването ,ако не се потърси до 30 дни не знам как ще стане.То трябва първо законово да го обосноват.А има толкова много организации,защитаващи правата на кучетата...

# 4
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Хм, на мен бездомните кучета не са ми били никога проблем. Може би защото никога не ме е било страх и не съм имала проблеми или нахапване от бездомно куче. Факт е обаче, че до преди година-две имаше доста бездомни кучета в квартала /Надежда/ и съответно доста лайна. Оттогава насам кучетата прогресивно намаляха - кое отровено, кое згазено, кое са го прибрали от кучкарника. Както и да е. Оттогава насам обаче се навъдиха множество котки. Е това е проблем вече, наистина. Те изглеждат малки, пухкави и безобидни, но от пролетта до есента започва едно денонощно мяукане като се разгонят и лятото изобщо вечерно време не може човек да си отвори прозореца. Също така да не забравяме за котешката тения, която е доста по-разпространена от кучешката и е страшно опасна. И последното е, че лайната са си пак толкова много, само че са котешки и са доста по-миризливи. Така че да се премахнат кучетата, да се навъдят котките. Не знам дали това е правилната опция.

# 5
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
ужас  #Crazy #Crazy аз точно там навивах таткото да извеждаме малкия, дори мислех сама да ходя  #Crazy #Crazy Sick #2gunfire

# 6
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Това с умъртвяването ,ако не се потърси до 30 дни не знам как ще стане.То трябва първо законово да го обосноват.А има толкова много организации,защитаващи правата на кучетата...

аз за това писах, че са нужни законодателни промени  Peace

Не съм кучемразец, дори имам куче. Смятам, че най-голяма вина за бездомните кучета имат хората. Според мен санкциите трябва да са именно за хората.

За организациите с идеална цел... ooooh!  не ми се коментира просто  Tired

# 7
  • Мнения: 144
Мисля си за всички тези правозащитни организации , Еко равновесие, немската фирма , която храни бездомните кучета...... ако същите тези техни любимци скочат на тях или да не дава Господ на техните деца и ги обезобразят , дали със същата тази любов и отдаденост ще продължат да защитават и хранят глутниците !!!????!!!!???
Абсолютно съм съгласна с мнението , че един месец след прибирането им, ако не ги осиновят трябва да бъдат умъртвявани ! Друго решение няма - кучетата са толкова много , че не знам колко кучкарника ще трябва да бъдат построени......
Искам да излизам без страх от вкъщи до работа, без страх да се разхождам с децата си , без страх да тичам на стадиона - толкова много ли искам ?

# 8
  • София
  • Мнения: 10 331
Искам да излизам без страх от вкъщи до работа, без страх да се разхождам с децата си , без страх да тичам на стадиона - толкова много ли искам ?
Ей с`а ш`а ти наскачат кучофилите. Ти не си венецът на природата, искаш да унищожиш всичко, дето мърда, бла-бла...

# 9
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Искам да излизам без страх от вкъщи до работа, без страх да се разхождам с децата си , без страх да тичам на стадиона - толкова много ли искам ?
Ей с`а ш`а ти наскачат кучофилите. Ти не си венецът на природата, искаш да унищожиш всичко, дето мърда, бла-бла...

 smile3532    Така си е!!! Омръзна ми от кучофили!!! Тяхните приказки ги слушаме 15 години вече и аз не виждам промяна. Явно не могат да се справят!
Може да си направим сдружение "майки срещу помияри" ...  Thinking  май звучи грубо : я така: "майки за спокойна разходка, без страх от бездомните кучета"  

Ами така де, никой не смее да им се опълчи на всички тези организации, които защитават кучетата, защото в момента в който застанеш срещу тях те изкарват няк'ъв изрод небесен, който мрази всичко , което мърда, убиец, и т.н. И понеже никой не иска да гледат на него като на лош човек, желаещ смъртта на "невинни, на никого пречещи, сладки, малки кученца", всеки си трае. Особено ако е необходимо медийна изява. Никой не иска да изглежда лош в очите на другите и за това както се казва "кервана си върви, кучетата си лаят".

# 10
  • София
  • Мнения: 351
уф, че гадно
и аз обичам кучета, но определено повече обичам сина си;
и наистина ако видя глутница кучета срещу мен, дори и да съм без бебето, ще се разтреперя от страх, камо ли да съм с Тото

# 11
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Имаме две кучета на две пресечки от нас - бездомни. На моменти са Понякога не закачат никого. Друг път е нещо страшно. Още когато детето ни учеше в близкото училище се обаждахме да ги приберат. Ами... завърши там, тази година завършва и другото училище. Т.е. завършва средното си образование живот и здраве, а тези кучета продължават да са там... Никой не го интересува. Отказахме се вече.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Много теми за бездомните кучета е имало тук, но проблема не се решава с писане във форума за съжаление. Пишете до общините, до различни институции дано някой обърне внимание. Аз лично преди година писах няколко жалби до нашата община за глутница бездомни кучета. Ефект нямаше, но може би жалбите са твърде малко за да им обърне някой внимание.

# 13
  • Мнения: 15
Направо ужас  #Cussing out, трябва тези кучета, а и всички бездомни да се приберат в приюти или пък "добросъвестните" баби и дядовци, който хранят тези бездомни кучета, ако толкова ги обичат да си ги вземат в къщи  Naughty

# 14
  • Мнения: 1 877
Затова в мен винаги нося спрей за кучета.Много е ефикасен  Peace И се разхождам без страх

Общи условия

Активация на акаунт