Как отказахте децата си от залъгалката /и кога / ?

  • 8 095
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 299
Здравейте.
Моето момче все още е много пристрастено към залъгалката. От няколко месеца се опитвам да не му я давам , но той упорито си я иска. През деня почти не му я давам , но вечер за заспиването - няма как - плаче и не заспива без нея. Знам , че може би според някои от вас е рано за подобно отказване , но ми се иска поне да намалим нуждата от биба.
Ще се радвам да споделите вашият опит в тази посока       bouquet

Последна редакция: сб, 22 яну 2011, 16:10 от udis*

# 1
  • Мнения: 655
Те сами си се отказаха с времето, когато взе да им става малка вече, а аз умишлено бях купила малки.
Не исках да правя нещата на сила, защото може да има лоши последици, но и не исках да оставям залъгалката прекалено дълго в живат им, за това мисля, че решението ми беше правилно.

# 2
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
С дъщеря ми на 1г.11м сама я даде на една котка. После доста си порева през нощта, но само за една нощ бяха драмите!

Синът ми на 2г.2м от раз, просто залъгалката се скъса и той се ядоса и я хвърли през терасата, изобщо не я потърси повече!

# 3
  • Мнения: 2 090
Синът ми - на 11 месеца се отказа от залъгалката, дъщеря ми - на 1 година и половина. И двамата я ползваха 2-3 месеца преди това само при заспиване, и стана много лесно и неусетно махането й. Просто я хвърлих, и ги гушках малко повече от обикновеното преди сън, докато се успокоят и отпуснат (защото оначало си я търсеха).

# 4
  • Мнения: 943
О любимата ни биба не си я дава за нищо на света Blush на 9 месеца е и за сега нямам намерене да я отучвам , че като я болят венците от зъбоникненето доста си я дъвче и явно я успокоява.както казвам до 1 клас ще е с бибата , ама то против уръки е идеално средство Crazy

# 5
  • Мнения: 163
На 1 г. 10 месеца. Мислех си, че ще е много трудно, но отрязах връхчето и му казах, че кучето го е изяло, той се чуди малко, търси си я няколко дни и накрая забрави. А и явно като няма връхче се губи удоволствието.  Wink Нямаше ревове и нервни кризи  Simple Smile А много си я обичаше. Но аз изчаках да му избият почти всички зъбки, само последните кътници останаха, те още не са избили де, защото бибата му действаше успокояващо. baby_neutral

# 6
  • Мнения: 513
Отказахме бибата на 2.5г. Беше много пристрастен и изчаках да стане достатъчно голям, за да разбира от обяснения и да се подава на манипулации  Mr. Green. Отрязах връхчето на биберона и му обясних, че сам си го е изгризал. Изгризан, въобще не се опитваше да го лапа, само си го въртеше в ръцете. Настояваше да купим нов, обещах му да купим на другия ден. На другия ден той забрави, вечерта се сети, разбрахме се, че сутринта ще купим и така, докато напълно забрави. В интерес на истината известен период от време трудно заспиваше- пиеше по няколко шишета АМ, четяхме приказки, местихме се от стая в стая, но не е имало ревове и истерии.

# 7
  • Мнения: 150
Залъгалката я ползвахме само за приспиване.През другото време я изплюваше,а към 7-8 месец изобщо не я искаше и я изхвърлихме.

# 8
  • София
  • Мнения: 290
Дъщеря ми сама се отказа от нея на 2г и 4м. Една вечер не я потърси и аз използвах момента и скрих всичките залъгалки ( имахме няколко, беше много пристрастена и от новородена не заспиваше без). След два три дни се сети и попита за тях, аз се направих на ударена и казах,че незнам.
Ако изчакаш подходящия момент, детето само ще се откаже, в противен случай ще бъде много трудно и за двама ви. Особено на тази възраст.











# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Големият ми син не е ползвал биберон, но Калин го отказах преди 4 месеца.Не съм правила опити по-рано да му взимам биберона.Просто видях, че достатъчно ме разбира като говоря и му казах, че биберона сме го дали на кучето.Калин направи физиономия за рев, но му обясних, че вече е голям, а кучето е малко и трябва да порасне и то.Калин беше горд от това, че е станал голям и сега кучето се нуждае от неговата помощ за да расте и то.Повече думата биберон не се спомена.За това хората много умно са казали да се изчака детето да започне да разбира за да се предприемат някакви мерки за памперси и биберони.И не мога да се начудя на майки, които отнемат бибероните на децата си още на годинка и причиняват неистов стрес на себе си и на детето си.

# 10
  • Мнения: 666
Защо въобще предлагате залъгалки newsm78 Вижте какви  проблеми си отваряте..никога не съм предлагала залъгалка,но методите на отказване ,които прилагаха мои приятелки бяха-рязане на върха;обеснения ,че бибата е дадена на кучто,мечката..но това "върши"работа при по-големи деца;чувала съм,че има и специални препарати,с които  се маже бибата,за да има гаден вкус и да се откаже детето.Успех все пак и ако можете просто не предлагайте залъгалки..въобще Peace

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Защо въобще предлагате залъгалки newsm78 Вижте какви  проблеми си отваряте..

 Защото като имаш бебе постоянно пищящо от колики, започваш да му предлагаш всичко за което се сетиш.Александър не искаше биберон, беше 4 месеца с колики.Спеше ми денонощно в ръцете.Когато бебетата изпитват болка, търсят успокоение в сученето.Калин е лакомник откакто се е родил.Като започнаха коликите, не се пускаше от гърдата ми, това беше ад.И понеже коликите му продължиха точно девет месеца, бибероните бяха спасението.А и не виждам защо да не се предлагат, след като успокояват децата.Стига да не започнат да се тормозят от 10 месечни да им се взимат бибероните, защото така трябвало.Но защо така трябва, се обяснява само с бабините деветини в България.

# 12
  • Мнения: 513
Защо въобще предлагате залъгалки newsm78

Защото преди да станат възрастни, децата са бебета, които имат бебешки нужди, една от които е задоволяване на сукателен рефлекс. Аз не се справих с кърменето и за моето дете залъгалката беше любимо занимание. Имах щастливо и неревящо бебе ( не е имал колики изобщо) и когато стана достатъчно голям, първо се раздели за ден и половина с памперсите, поле със залъгалката и накрая с шишето АМ. Проблеми не съм имала относно заменянето на бебешките навици с детски такива. Ако бях решила да махам биберона  на година-година и половина, най-вероятно нещата нямаше да стоят точно така ( говоря само за моето дете и неговото индивидуално развитие).

# 13
  • Мнения: 666
Освен залъгалки,които явно вадят до бебешко пристрястяване Crazy могат да им се предлагат специални детски гризалки от каучук или силикон за заминавка/ние имахме на Чико/.На моята дъщеря това  и беше успокоенето и за зъби и за заигравка.Но разбира се децата са различни и майките по различен начин се справят с тяхните "прищявки".

Последна редакция: нд, 23 яну 2011, 16:09 от Волната макаронка

# 14
  • Мнения: 150
Съгласна съм с мненията на Биляна и krasavica . Да не казвам всички,но почти всички майки дават на децата си залъгалки не защото така им е кеф,а защото се налага.

Общи условия

Активация на акаунт