Истанбул 3

  • 144 170
  • 724
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 13 150
Може да почнете пазарлъка на английски , после на руски , френски , немски и да се разделите с пожелания на италиански  Hug

Бих добавила и български  Laughing. Особено онези нелегалните, които те преследват с парфюми-менте и подобни. Само дето завършека не е във вид на пожелания в добрия смисъл на думата  Mr. Green.

За корабчетата за разходка - миналата година бяхме чели, че най-добри са 2 фирми, които май са държавни и не лъжат. Едната беше TURYOL и ние се возихме на тяхно корабче. Мисля, че цената беше 10 лири, но нямаше екскурзовод. Стигнаха малко след втория мост и обърнаха. Може вече и да са вдигнали цените.

Нашият хотел ще бъде Айма 1. Най-интересното е, че като потърсих информация, срещу единственото писано за Айма 1 са написали неща за Айма 3. В понеделник май ще се ходи пак до Бутик травел  Laughing. Освен това забелязахме, че ако искаме да имаме прозорец в стаята, трябва да го заявим предварително  #Crazy.

Ако някой с ваучер на Бутик травел иска да ходи за 3 март - доплащането е само 45 лв, а е с 1 ден повече - 3 нощувки. Явно не са си запълнили местата.

малката, и аз само във включените екскурзии видях "златото"  Wink.

п.п. Разгадах  hahaha. Айма 3 всъщност е Айма 3*(три звезди)  hahaha. А аз реших, че има три хотела с това име  ooooh!. Иначе Гранд Емин, Айма и Айма 2 са от една верига  http://www.otelayma.com/

Последна редакция: пт, 25 фев 2011, 23:59 от Тaня67

# 256
  • Мнения: 119
Да  , права си и есента краткия тур беше 10 лири.
Пълния   е само с  TURYOL ( до устието на Черно море) и   струваше  25 лири двупосочно и 15 лири за еднопосочено пътуване.
Няма екскурзовод.
За дългия обаче си трябва цял ден , защото връщането е чак в 16.30 часа.

# 257
  • Мнения: 256
Имам два въпроса към познаващите Истанбул.
1. Фуникулярът от Кабаташ и този от Еминьоню все подземни ли са? Май на второто му казват тунел  newsm78 или на първото .....
2. Спирката на метрото за Аквариума, Байрампаша ли се казва или Карталтепе? Защото бяха споменати и двете. Да не би пък тоз Мол да е тоооолкова голям, че да обхваща няколко спирки на метрото?

Тaня67, вие за 3 март ли ще ходите? После нали ще споделиш! А, за стаята с прозорец ще искат ли доплащане?

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 01:35 от РОНГО

# 258
  • София
  • Мнения: 13 150
Тaня67, вие за 3 март ли ще ходите? После нали ще споделиш! А, за стаята с прозорец ще искат ли доплащане?

Не, през април. Целя се в лалетата  hahaha. А за 3-ти споменах, тъй като по принцип 100-левовите ваучери не важат за празичните екскурзии. За прозореца ще питаме, но и аз подозирам, че е срещу доплащане.

За Форум - доколото си спомням беше 5-тата спирка от Аксарай. Позабравих вече, но май на спирка Байрампаша имаше някакъв паметник и е третата спирка, а Аквариума е на Карталтепе. Няма как да се объркате, защото първо се вижда надписа Форум(от ляво), а после е спирката(ако идваш от центъра). В този участък метрото е над земята. Колкото за тунела и фуникуляра, не съм наясно с терминологията, но и двата са подземни и доста стръмни. Май първият построен наричат Тунел и свързва долния край на улица „Истиклял” и Каракьой, а фуникуляр наричат този от площад Таксим до Кабаташ. До Еминьоню има трамвай и автобуси.

# 259
  • Мнения: 11 747
Относно корабчетата по Босфора - пълния тур е с Идо!

Ето информацията, която бях писала на съфорумка, на лични, по същия вупрос:

Две са фирмите, които правят турове по Босфора, те са същите две, които предлагат фериботни услуги в Истанбул, като цяло.
Ето графика на едната фирма
http://www.turyol.com/Tarifeler.aspx?STUR=4

Тъй като вие ще пътувате от Еминьоню, кликни там, където пише Еминьоню - Юскюдар - Еминьоню - излиза разписанието по дати. Обърни внимание, че в събота и неделя графика е друг - в момента пише конкретни дати и по тях може да се ориентираш кое се пада в уикенда, кое през седмицата. За съжаление сайта е само на турски. Също имай предвид, че трябва да си провериш графика няколко дни преди да тръгнете, защото те го променят според сезоните и може тогава вече да е друг.

За другата фирма ето сайта, има на английски, където можеш да видиш подробности за краткия и за пълния круиз по Босфора
http://www.sehirhatlari.net/en/Discover_Bosphorus_with_Sehir_Hat … ntent-n-14-1.html

Хубавото е, че пристанищата и на двете фирми по това направление са на Еминьоню, но едната фирма е от горната страна на моста Галата, а другата фирма е от долната страна на моста Галата. От едното пристанище до другото пристанище е 2-3 мин пеша, така че ще имате възможност и на място да ги огледате и да изберете на кое да се качите.

# 260
  • Плевен
  • Мнения: 854
Благодаря ви, момичета! Много се отзивчиви. С интерес следя темата и научавам много неща  Hug

# 261
  • София
  • Мнения: 689
Такааа, Бутик Травел сигурно вече са ме регистрирали като труден клиент, аз пък ги сложих в графата неккоректни агенции...  Whistling Нали си купих ваучери от тях през грабо, та днес най-накрая си избрахме дата. Е да, ама не - от 15 април до 2 юни няма вече места. По-точно ние взехме последните две за 2 юни. За 7ми април също има няколко останали. Много се изнервих.  Embarassed Питам ги аз "Нали казахте, че няма да връщате хора, ще пускате допълнителни автобуси и т.н.?"  #Cussing out А те "Е да, но ние сме пуснали вече по 3 автобуса на дата, не може повече" Ми да го бяха обяснили това. Да го бяха включили като клауза в договора. Те знаят (и си го признаха) че най-големия наплив е през април и май, да бяха написали - обадете се половин година по-рано или при повече от 150 души спираме резервациите. Обаче такова нещо нямаше - имаше уверения, че няма да връщат хора.  Outta Joint При това все пак звъня 2 месеца и половина преди желаната от мен дата - искахме да ходим в средата на май, а не седмица по-рано както пише на ваучера. Мани другото ми са и нагли - поне младежа, с когото говорих по телефона.

Излях си мъката (то е бяс, по-скоро). Надявам се, че няма да умрем от жега в началото на юни, че и двамата с приятеля ми трудно я понасяме.   Crazy

# 262
  • София
  • Мнения: 13 150
Дева, точно такива бяха и моите опасения още като видях броя закупени ваучери. Предполагам, че и те не са очаквали да имат 1700 продадени, иначе щяха да сложат лимит. Засега просто записват за по-късни дати, но ми е интересно какво ще правят в края на септември, ако не са осигурили на всички екскурзията  ooooh!. Или разчитат хората възмутени да се откажат?

# 263
  • Шумен
  • Мнения: 196
Ние ще пътуваме на 03.03 с ваучери от Дийлс,с Каръджъ турс.Засега нямаме никакви проблеми...дано и до края на пътуването да е така.
Има ли други да пътуват тогава ,от Варна ? Simple Smile

# 264
  • София
  • Мнения: 689
Таня67, не знам какво ще правят. Сигурно ще вдигат смутено ръце. Simple Smile Аз също внимателно гледах колко ваучера се купуваха тогава. Затова и изрично питах - първо тук в темата кога са най-добрите дати, а после и представител от фирмата. Питах какво ще правят, ако има твърде много желаещи. Казваха, че ще пускат допълнително автобуси. Никой не каза ще пускаме до 3 автобуса или до 100 души или нещо такова. В същото време, както и ти каза, не сложиха лимит на продажбите. А можеха да го направят дори в движение. Но лакомията си е лакомия. А и ние като клиенти сме свикнали да си затваряме очите...  Embarassed

# 265
  • Мнения: 1 934
Хич не им берете грижата на Бутик Травъл. То си е писано в договора: ако клиентът не си избере дата до определения срок-гори  Whistling
   Така че ми се струва, че бая народ ще ходят лятото да се пържат в Истанбул  ooooh!

# 266
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Черпя ви един събирателен образ на Истанбул :
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/185639_1015010518 … 5595_717293_n.jpg

Много ми хареса начинът, по който снима фотографа. Има нарочен албум със снимки на Истанбул, правени между 2006 и 2010 година, ако на някого му е интересну, тук са :
http://www.3inspirit.com/

# 267
  • Мнения: 11 747
Ужасно красиви снимки!  Simple Smile  Някои са жестоки попадения  Laughing

# 268
  • Мнения: 242
здравейте момичета! със сестра ми ще пътуваме на 03.03 за истанбул- четири пълни дни сме там. не съм обаче много наясно какви са цените там - може ли някой да ми каже колко джобни да си взема, така че да не се чувствам притеснена . имам предвид, че в това включвам - входове, път, /корабчета и тн./ и храна и 5-6 сувенира.

предварително благодаря, а сега отивам да си дочета какво сте писали

# 269
  • Мнения: 1 934
Цените на храната са като в Бг.
   Входовете грубо са по 20 лв. Пътните по 1.80 май са вече  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт