Гърция-26

  • 70 449
  • 745
  •   1
Отговори
# 735
  • Стара Загора. Три чучура-юг - Derby
  • Мнения: 22
Здравейте мили мами ......отдавна не съм се вкл. Искам най-вече да се обърна към момичетата от Солун......В момента мъжът ми търси работа из Солун,най-сърдечно ви моля,ако научите или чуете нещо пишете на лични. Praynig......За района  няма значение,за вида работа  - фурна,сладкарница,обща работа  или каквото дойде за начало. Докато си чака докум.за борса,той си търси нова работа. Нека в такива трудни моменти си помагаме.Сърдечни поздрави. Peace  bouquet

# 736
  • Мнения: 52
Здравейте,имам нужда от помощ.Трябва спешно да извадя пълномощно на майка ми,която е в България.Има ли някои представа,къде има в Атина адвокат с български?Или какъв е реда?Благодаря ви!  bouquet

# 737
  • загубено
  • Мнения: 6 583
Пълномощно съм вадила в посолството.

# 738
  • Мнения: 52
Благодаря ти,neraiida ! bouquet

# 739
  • Шумен
  • Мнения: 196
Привет,момичета! Simple Smile
Извинявам се ,че нахлувам в темата ви,но имам нужда от малко помощ и напътствия!
Другата седмица/сряда/ ще пътуваме до Гърция/в село до гр. Халкида/ ,с кола,за първи път.Искам да помоля за инфо относно такси по магистралите,орентировъчни цени в заведения за хранене,бакшиши и всякакви други препоръки ,за които не се сещам да попитам . Може и на лични ,за да не ви се "натоварва" темичката Simple Smile .За цените на горивата бях питала преди време тук,така че с това съм наясно  Flutter
Благодаря предварително за отделеното време  Hug  bouquet

# 740
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Момичета, със сигурност е обсъждано 100 пъти, но аз явно съм твърде застреляна и не мога да открия в старите теми, та с риск да стана досадна искам да попитам мъжът ми къде трябва да ми извади пълномощно (как се казва на гръцки документът?), за да пътувам сама с детето до и от България? Освен това от гръцка или българска страна ще ми го искат и трябва ли да го превеждам? Малката е с двойно гражданство, но все още няма български паспорт, пътува с гръцкия. Благодаря предварително  Hug

# 741
  • Мнения: 1 567
Момичета, със сигурност е обсъждано 100 пъти, но аз явно съм твърде застреляна и не мога да открия в старите теми, та с риск да стана досадна искам да попитам мъжът ми къде трябва да ми извади пълномощно (как се казва на гръцки документът?), за да пътувам сама с детето до и от България? Освен това от гръцка или българска страна ще ми го искат и трябва ли да го превеждам? Малката е с двойно гражданство, но все още няма български паспорт, пътува с гръцкия. Благодаря предварително  Hug

Застреляна си. Mr. Green Mr. Green Mr. Green Twisted Evil
Щом детето путува с гръцки паспорт и ще напусне Гърция само с теб, мъжът ти отива в ΚΕΠ, и там попълва една Υπεύθυνη Δήλωση, където пише, е знае, че детето му (името на детето), с паспорт, (данните от паспорта), ще напусне Гърция на .... датата, с майка си и моя съпруга, името ти...., данните ти от паспорта.
Това ще го иска гръцката гранична полиция и без този документ няма да те пуснат да излезеш.

# 742
  • Λάρισα
  • Мнения: 45
Айез Седай, много благодаря! За ипефтини дилоси хич пък не ми беше хрумвало.

Пък за другото - знам си аз що за стока съм, затова си го признавам без бой  Mr. Green

# 743
  • Мнения: 1 372
При нас номера стана с ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ подпечатано в полицията и без да се налага превод. Излиза само с гръцки паспорт, въпреки че има двойно гражданство.

# 744
  • Мнения: 1
Здравейте, мами  Hug
Не знам дали можете да помогнете, но нищо не ми струва да попитам  Blush
Имам една приятелка тук в Атина, тя е на 20, приеха я в Пантео, но за малко не си взе изпита по гръцки и сега ще чакаме още една година.
Знае Гръцки, работи 4 месеца в Парос сервитьорка и буфе. Има всички нужни документи. Има опит и като детегледачка (гледала е дете от месеци до година и половина и момченце на 8-9).
Ако чуете някаква работа, споменете тук или на лични, че иначе няма да може да се изхранва детето и това е кофти. Praynig
Ще съм ви много благодарна и мерси предварително Heart Eyes

# 745

Общи условия

Активация на акаунт