Майчинството счетоводно - 38

  • 42 073
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11
Здравейте, искам да помоля за отговор. Закъсняхме с подаването на молба декларация за остатъка от 135-410 дни. Видях , че трябва и акт за раждане на детето. Ако я подам  сега ще ми изплатят ли обезщетението, закъсняхме с два месеца???. Мерси!

# 736
  • София
  • Мнения: 10 698



даже в много случай пл отпуск преди 45 дневния би вдигнал бъдещото обезщетение и за препоръчване да се вземе

За това 100% ли е така,сигурна си?  Би било много удобно Simple Smile

ето и пример

3 м преди да си вземеш 180 те дни болничен са ти вдигнали осигуровките на 1000 лв.като преди това си била на 500 лв примерто.обикновения болничен ти е база 12 м и назад т.е 3 м на 1000 лв и 9 м на 500 лв
ако си вземеш пл отпуск преди 45 дневния ти,в 18 м база ще ти влязат още месеци на 1000 лв,защото пл отпуск се изплаща въз основа на последния месец,в който имаш 10 отработени дни.т.е това ще е месеца преди 180  те дни болничен,когато си осиг на 1000 лв

А ако няма промяна в осигуровките= няма смисъл?

# 737
  • Мнения: 108
Добър ден.3-тия ми болничен е подаден в  НОИ на 28 февруари.В сайта пише,че все още се обработва.До кога е срока за обработка.Благодаря предварително.
5 работни дни.



А за обикновен болничен?
И за двата вида е 15 работни дни...сега виждам, че съм писала 5.

Благодаря много.  bouquet  bouquet  bouquet
Един последен въпрос-пак ли след 15 работни дни се изплаща или има и някакъв друг срок.

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386


А ако няма промяна в осигуровките= няма смисъл?

da



Благодаря много.  bouquet  bouquet  bouquet
Един последен въпрос-пак ли след 15 работни дни се изплаща или има и някакъв друг срок.

да,крайния срок за изплащане е 15 работни дни
обикновено по-рано ги превеждат


Здравейте, искам да помоля за отговор. Закъсняхме с подаването на молба декларация за остатъка от 135-410 дни. Видях , че трябва и акт за раждане на детето. Ако я подам  сега ще ми изплатят ли обезщетението, закъсняхме с два месеца???. Мерси!

да,ще ти го изплатят със задна дата

# 739
  • Мнения: 27
Здравейте! Детето ми скоро ще навърши година. Интересува ме, когато си подавам документите за детските надбавки от 35лв, Трябва ли да представям документ за доходите си през последната година, след като съм била в майчинство и ако трябва от къде го взимам?  За съпруга ми е ясно, че трябва да си вземе от работното място.

# 740
  • Мнения: 418

vessella28
- аз също съм по майчинство втора година и когато подавах документи за 35 лв. служебна бележка за доходите ми издадоха от счетоводството на фирмата, където се водя на работа. Там са включени само нули за12 месеца назад.
Когато обаче описваш в декларацията доходите си включваш бруто получаваните от НОИ парични средства.
(Това можеш да видиш ако имаш ПИК код към НОИ )
Ако си забелязала първата година ти дават 90% за това и са две сумите описани в таблицата в личната ти страницата  Peace
Представяш декларацията с описанието на получените пари бруто (твоите и на мъжът ти)

Отдолу в Декларацията за семейните има една колонка получени пари от майчинство там записваш бруто сумата получена от майчинството от НОИ за 12 месеца.

# 741
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Здравейте! Детето ми скоро ще навърши година. Интересува ме, когато си подавам документите за детските надбавки от 35лв, Трябва ли да представям документ за доходите си през последната година, след като съм била в майчинство и ако трябва от къде го взимам?  За съпруга ми е ясно, че трябва да си вземе от работното място.
От работодателя - служебна бележка с доход 0. В декларацията посочвате приходите от НОИ, която вземате от справката за изплатени обезщетения от ДОО в сайта.

Кlodia, в получените суми от НОИ няма бруто/нето, объркали сте нещо.

НОВА ТЕМА

Последна редакция: сб, 12 мар 2011, 20:28 от gargamela

Общи условия

Активация на акаунт