Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 82-ра тема

  • 155 417
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 126
Любимият ни пържен ориз с яйца по китайски и бисквитена тортичка:

# 421
  • Мнения: 1
Дес, може ли рецептата за ориза?

# 422
  • Den Haag
  • Мнения: 1 853
Сварени са малко - наполовина, примерно, (че не се знае на каква възраст е бил притежателят им) след това - на скарата. Нарязвам, подправям с любимите миризми (разбирай кимион и черен пипер), лук, няколко "църкания" соев сос , разбърквам и това е.   Grinning
Дали ще стане на грил тигана? newsm78

# 423
  • Мнения: 2 126
Казвам веднага Grinning След множество експерименти установих че най добрият ориз за това ястие е жасминов(днес нямах такъв и го правих с ризон,не е точно както с другия).
Сварявам ориза при мен 2 чаши с около два пръста над него вода.Щом забълбука намалих котлона най-слабо и след около 2-3 минутки опитах,беше почти сварен,изключих котлона.Като пое водата го махнах от топлия котлон.Изчаква се да изстине.В тиган задуших глава лук и половин пакет замразен микс зеленчуци(грах,царевица,моркови,броколи).Махнах капак и леко поизчаках да се изпари ако има някаква вода.Избутвам зеленчуците в единия край на тигана и разбивам 2-3 яйца(аз сложих 4 днес Mr. Green) изсипвам ги в празния край на тигана запържва се като омлет,ако е нужно обръщам.Накъсвам омлета на парченца с вилица,добавям ориза и разбърквам хубаво.Много добре се получава,ако харесвате китайският ориз по ресторантите Grinning
При мен не се получи точно пържен,защото го готвих на слаб котлон Peace

# 424
  • Мнения: 4 358
Лабрекс какво точно им сложи на пържолките с лук и картофи в плик?

Последна редакция: сб, 19 фев 2011, 20:58 от Хъни - Бъни

# 425
  • Мнения: 9 155
Сварени са малко - наполовина, примерно, (че не се знае на каква възраст е бил притежателят им) след това - на скарата. Нарязвам, подправям с любимите миризми (разбирай кимион и черен пипер), лук, няколко "църкания" соев сос , разбърквам и това е.   Grinning
Дали ще стане на грил тигана? newsm78

ще стане, включи котлона на мах, за да се нагрява добре тигана. Е, не като на скара, но пак е вкусно. Нацепи ги към дебелата част

# 426
  • Sofia
  • Мнения: 4 606
ditsan, благодаря за похвалата! Този сладкиш е безотказен. Кифличките на labrex i кексът на delicate изглеждат много пухкави.

отпреди малко: кифлички - със сирене и сладко от моркови:




# 427
  • Мнения: 22 867
Лабрекс какво точно им сложи на пържолките с лук и картофи в прик?

Хъни - Бъни, ходих да питам, половинката ги прави, ама си издаде той тайната......Пържоли, лук, нарязан на полумесеци, малко нарязани сурови чушки, картофи и.....(нещо, дето не ползвам, ама хайде, боя ще яде със закъснение) фикса на Маги за сочни ребърца. Grinning Освен това поръсил с малко олио и сипал малко вода. В плика и във фурната! Както съм противник върл на всякакви маги-та, вкусни бяха! Peace

Venetta, искам кексова баклава! Crazy Heart Eyes Това е баклавата с кори и кексов пълнеж или нещо друго?  bouquet

Tari Tasartir, сигурно кифличките на Селма имаш предвид,  newsm78, аз засега само се каня, ама нещо музата ми Кифличка  не идва......... Grinning

# 428
  • Мнения: 2 126
Tari,дай рецепата за тия кифлички Praynig Някаква кифломания ви е обхванала всичките,лошото е че май е заразна.И на Селма нейните са прекрасни,и мидите на мег и дитсан Crazy...ооххх

# 429
  • Den Haag
  • Мнения: 1 853
пеп-4o ще пробвам  Peace

от мен малко снимчици:
домашна сланинка с домашна луканка

салатка с пекани чушки,мляко и чесън не знам за кой път я правя вече,много вкусна,благодаря на labrex   bouquet

Картофки със зелена салатка, първия  картоф е със парченца сланинка,втория със чесън,масло и чубричка, третия със смлян сухар,масло и кашкавал. Най много ни хареса със парченца сланинка  Flutter

Хубава вечер   bouquet

# 430
  • София
  • Мнения: 1 139
Добър вечер!

Включвам се с менюто за днес:

Лазаня


Бисквитена торта                                                  И разрез


От преди няколко дни- Руло Стефани


Много хубави неща сте приготвили момичета- Tari Tasartir и Селма, чудно пухкави кифлички, веднага си "взимам" за дегустация; Дес, ориза ти изглежда много апетитен; Venetta , и аз искам от кексовата баклава Simple Smile; ditsan, няма да откажа от домашния течен шоколад- обожавам го Heart Eyes; delicate, чак при мен се усеща аромата на пълнени чушки Simple Smile

Приятна вечер Peace

# 431
# 432
  • Sofia
  • Мнения: 4 606
Ох, наистина ooooh!
Селма, извинявай, за теб се отнасяше (кифличките имам предвид).

Моите са по тази рецепта:
мая 42г, 1 с.л. захар, 1 щ. сол, 1 ч.ч. прясно мляко, две яйца (единият жълтък за намазване), 1/2 ч.ч. олио, около 1 кг брашно (на мен ми отиде по-малко). Стандартно замесване. Без да втасва, се раделя на топки, разточва се, реже се на триъгълници и, с каквато плънка пожелаете, ги завивате. Пекат се около 15 мин. на загрята до 180 град. фурна.

# 433
  • Мнения: 9 155
Tari Tasartir, Селма, много апетитни кифлички   bouquet
diana lobodova, завиждам за сланинката  Blush но виж за картофени ветрила ще използвам предложението ти вместо чесън, да сложа  в нарезите сланинка   bouquet
Вени, тая кексова баклава я обожавах като малка  Flutter интересно що не съм правила никога сама  newsm78
Лабрекс и Роце, ококорих се с този червен хайвер  Shocked невероятни сте   bouquet

Вечерята не е снимана днес - шкембе с масло и чесън, а обяда - Задушено филе от риба с картофи и сметана

# 434
  • Мнения: 22 867
labrex, Роца, как правите тези желирани перлички, в каква форма ги слагате да станат толков амалки топченца Simple Smile
И аз на опашката за разкриване на тайната за перличките.
 Praynig

Ох, на Роца технологията много нАучно звучи, моята е руска. Grinning
Използвам желе за торти на Йоткер, има го в едни малки пакетчета в Билла, Кауфланд, сигурно и на други места. Правя го както си е написано на опаковката. Някъде час преди това съм сложила чаена чаша с олио, един пръст някъде или малко повече, в камерата на хладилника. Идеята е да е силно охладено, леко се сгъстява от студа. Като направя желето, както е още топло, пълня спринцовка и започвам да изстрелвам в студеното олио. Стават зрънца. Изсипват се на ситце, отцеждат се и са готови. Не бива да се правят в голямо количество наведнъж, защото загряват олиото и започват да се слепват. Може да се сложат две чаши с олио и да се редуват, става и с една, просто я връщам в камерата за малко да се смръзва, а желето подгрявам.
Ето и снимки стъпка по стъпка.

пеп-4о, като играчка за дете е правенето на "хайверчето"! Поне за мен! Grinning Де да можеше истински хайвер така да си настрелям.........Peace

Общи условия

Активация на акаунт