Кои са кърмещите майки? (2)

  • 10 756
  • 147
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 35
.А в началото не мислех че и един месец ще успея.Раждане със секцио и пълна упойка,бебе с ниско тегло,хлътнали зърна,адски рагади абе картинката беше страшна.Бебето плаче от глад,аз от болка. :.
Привет на всички кърмачки!Бебо е на 1г и 4м. и все още го кърмя сутрин и вечер.
Уж имах " 3 месечен  опит" с баткото преди години , благодарение на малкото инфо и джипито, чиято дъщеря беше само на АМ и казваше голяма работа- бързо го отказах и се почна с дерматити, алергии и т.н.
Сега с бебо  в началото бяха едни драми- не искам да се сещам през какво минах...ниско тегло,спеше по много, висеше по 40 мин., цедене, нерви,рагади, кръв, трески, температура -аз плачех, мъжа ми и баткото до мен да ми дават сили.Бях решила, че ще кърмя и това е- знаех, че няма да е лесно!
После дохранвах с изцедената кърма, после намаля, пиех хомеопатия, чайове, сокове и се стигна до дохранване с 30-50 гр.АМ.Имах чувството, че до тровя с АМ.
Казваха ми, че ще се откаже, но аз не съм спирала да го кърмя от гърда, а и бебо беше тооолкова добър и имам чувството разбиращ сложната ситуация![smilie=smile3541.gif]

С много сили и вяра и благодарение основно на семейството ми нещата се оправиха !  newsm44
Сега се любувам на всеки един подарен миг, когато ме налазва сутрин и нежно се гушка вечер, когато дойде време за сън!newsm32
 Не знам колко още ще продължи, но знам колко много мога аз!

# 136
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Поздравления Ivimu!

Важно е да знаеш какво и защо го правиш, и в конкретния случай - за кого!

Аз съм на финалната права и очаквам бебка съвсем скоро. С баткото, слава Богу, нямаше проблеми с кърменето, надявам се, че и сега всичко ще е ок.

Но до колкото знам малко са мамите, решени да кърмят и добре подкрепени и научени от лекарите.

Успех на всички!

# 137
  • София
  • Мнения: 735
Да, и за това ние си се подкрепяме взаимно  Mr. Green  Peace
(и в темата за дългокърмещите майки-ветерани  Heart Eyes )

# 138
  • Мнения: 35

Леко раждане, valiva!

Пожелавам ти едно спокойно майчинство и дано нещата се случат  така, както желаеш !
То народа е казал -където е текло, пак ще тече !
Преди всичко наред с физическия , е необходим и психологически комфорт. yes


Успех!





 







 





# 139
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Да, и за това ние си се подкрепяме взаимно  Mr. Green  Peace
(и в темата за дългокърмещите майки-ветерани  Heart Eyes )

Malini, къде е тази тема? Crazy

# 140
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 768
И на мен ми стана интересно къде е тази тема  Praynig
А всъщнст как се определя дали е дългокърмеща дадена жена?Има определени месеци/години ли?

# 141
  • Мнения: 9 483
И на мен ми стана интересно къде е тази тема  Praynig
А всъщнст как се определя дали е дългокърмеща дадена жена?Има определени месеци/години ли?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370230.0

Как се определя?-няма точен срок..някои смятат че са дългокърмещи, кърмили 6мес  Laughing ; някои-1г, други 2г, трети 3 и нагоре..
Според моите възприятия, дългокърмеща майка е кърмилата над 2г едно бебе Peace

# 142
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 768
Благодаря ти   bouquet
Аз също мисля, че дълго кърмеща е кърмила над 2 год.  Peace
Ето това е най-новата тема  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=651094.new#new

# 143
  • Мнения: 55
Аз пък мисля че дългокърмеща е и след 1 год.,като се има предвид колко малко майки продължават след 6-тия и месец,а още по -малък процент и след първата година,а за след втората да не говорим,а такива който оставят процеса на отбиване на детето да следва естествения си ход пък се броят на пръсти,така да се каже.Все пак кърмата след 6-тия месец е вредна и тези които кърмят след това необратимо вредят на децата си-това беше  коментар под една публикация във ФБ smile3501

# 144
  • София
  • Мнения: 735
Привет! Аз докато се включа, по-активните вече са пуснали линкове Simple Smile

Кармелита82, да, повечето майки, кърмили над 1г. си се водят дългокърмещи и май си е точно така. В нашата държава, дето ако си кърмил няколко месеца си е чист успех.. такива с по година стаж са направо за похвала. Днес на едно събиране, Габи цока 10 пъти сигурно, та един от гостите така ми се зарадва и сподели, че е кърмен почти до 3год. си възраст Simple Smile та не му беше хич странно  Peace

# 145
  • София
  • Мнения: 932
Здравейте,  имам удоволствието да се включа за 2-ри път в отбора на кърмещите майки. Simple Smile Първата си дъщеря кърмих 2г. и 3м. , сега с втората дори не съм се и замисляла дали ще кърмя ,няма ги и първоначалните страхове от първото дете ( имам ли мляко, колко яде и т.н. и т.н.) , беше ми ясно още като забременях, че ще кърмя.

# 146
  • Мнения: 34
Аз хич не мога да се похваля, като дългокърмеща майка, но за сега се справяме.Simple Smile Даже имам и аз повод за гордост. Вчера даже сука в колата в компанията на кака си (предвид обстоятелството, че не сучеше никъде другаде , освен в спалнята при пълна тишина). То си е направо нашето за почерпка  beer

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Здравейте на всички!

Аз вече съм с малката Екатерина, удобно сгушена в прегръдките на мама. Кърмим се успешно вече 14 дни след малко премеждия - не засуквахме добре и слава Богу, че ми е второ дете, та да знам как да се справя със запушванията, бучките и да открия, че не захапваме правилно (а в болницата всичко беше перфектно Simple Smile).

Иначе за дълго кърмещи майки - синът си го кърмих година и 2 месеца. След което той сучеше само вечер за да заспи и просто една вечер се приспаха с тати и това беше. Не мисля, че съм кърмила прекалено дълго, но определено не мисля и че е малко - на фона на кърмене по месец, два или изобщо липса на такова (за да не си развалят бюста) на някои мами.

Успешно кърмене на всички и само хубави мигове. Това е най-сладкото и приятно време с бебка, поне за мен е така.

Общи условия

Активация на акаунт