Веганството - да споделим опит (4)

  • 38 459
  • 772
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 732
Забелязали ли сте, че повечето вегетарианци се интересуват от нетрадиционни методи на лечение, екология, различни техники на релаксация и развитие, феномени и странни явления в природата и др. подобни.
Въобще са хора търсещи и смело прекрачващи прага на рутината Simple Smile

Битието определя съзнанието  Peace И когато от битието извадим насилето над животни и променим енергийният заряд на храната (чрез избора какво да ядем) това неминуемо се отразява на съзнанието. Човек, който не тормози тялот си с преработка на тежка храна има свободата да мисли и търси повече.  Hug
Аз мисля, че съзнанието е водещо. /въпросът ми напомня за яйцето и кокошката. (помня обаче как ни учеха на ключовата идея във философията на Карл Маркс, че "битието определя съзнанието" ...)

Че битието също оказва влияние, да.
Взаимовръзката я има. И затова е добре битието да подпомага развитието на съзнанието, а не да го спъва, обезкрилява.
Като погледна себе си, моето битие беше стандартизирания живот, бях захранена с месо, това беше кухнята ни, битието на моето семейство.
Но моето съзнание, вътрешната ми заложена искра се съпротиви и дойде промяната....

И в този смисъл, напълно съм съгласна с това:
да, забелязала съм  Simple Smile. Дори и обратното - че хора интересуващи се от алтернативното, екология и т.н. са вегетарианци.

А ще имаме ли среща ...
/ т.е вегетарианството/веганството/ са производни/[/color]
Много ще бъда радостна ако успея да се включа в евентуална среща.  Simple Smile Heart EyesПлановете ми са след 17 да съм в София за малко.

fotinaklaros ,
страхотна салата! Утре отивам пак на реката, на беритба.  Wink
M_Nik,
Тази баница ми заприлича малко като на нашия трикольор Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 апр 2011, 20:10 от realist

# 766
  • Мнения: 1 849
Може да се ми се изсмеете, но съм стигнала до извода, че упражнинията са противопоказни за мен  Mr. Green Не че ми става нещо, напротив - стягам сланината супербързо и я правя на мускул, а мускула се сваля много по-трудно. Мечта съм за фитнесинструктурите, за 2 седмици тренировки правя бицепс и трицепс, като че съм тренирала 6 месеца. Мъжа ми като ме видя след едни такива тренировки се хвана за главата, той е от слабичките.
Тъй че първо трябва да сваля кг и после да се занимавам с подобни тренировки, които по принцип са супер за повечето. Е, поне йогата мога да си практикувам.  Simple Smile

# 767
  • Мнения: 381
Фотина,  Hug
Ти всъщност си най в клин и в ръкав с темата! Joy
Страхотна салатка! Heart Eyes

Мег, Реалист - благодаря за отговорите за кюфтенцата. Сместта я правя суха, инструкциите следвам...ами...пак ще пробвам. Crazy От опит глава не боли, нали:)

Вери, и аз те разбрах!  Hug

# 768
  • Мнения: 9 093
Момичета, ето новата тема, пускам я, защото виждам че сме на 52-ра страница и ще ни сритат скоро от горните етажи Joy Днес ще коригирам някои неща, когато имам време.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=575188.new#new

# 769
  • София
  • Мнения: 1 402
M_Nik, има различни видове натоварвания; аз съм също като теб и не ходя на фитнес - всички казват, че жените не трупат бързо и много мускулна маса, но аз много бързо ставам като "буца" Simple Smile)) затова правя пилатес - за стягане в дълбочина, кардио - за махане на мазнини и общ тонус (от това мускули трудно ще направя), йога - за здравина и гъвкавост Simple Smile фитнесът отдавна съм го отписала като нещо тъпо, скучно и травмиращо (нямам предвид пътечки и колела, ами уредите с тежести за отделните мускулни групи), макар че познавам много хора, които са маниаци на тема фитнес, не мога да ги разбера, когато обсъждаме спорт, поддръжка на тялото и т.н.

fotina, салатката е прекрасна! ще има да почакам докато ида на място с коприва, левурда и глухарчета за събиране Sad

цопнах се в новата тема, но отговорих тук, за да можем да я започнем по същество:)

# 770
  • Мнения: 234
Simple Smile момичета яде ми се сладолед, правили ли сте сладолед, ако имате хубава рецепта за вегански айс ще чакам :*

аз сега ще похваля много много вкусна салата
салата с тофу и оризово фиде


# 771
  • Мнения: 3 869
Чудусна салата, Лукс!!!

Сладоледи има на сайта на Вери (recipemagician.com). Лятото правих какви ли не вариации; яко имаш хубав блендер, стават страхотни!!! Има ядки в сместа и плодове, растително масло.
За тази година си мисля за по-леки неща - само плодове с вкусови добавки (есенции разни).

# 772

Общи условия

Активация на акаунт