Почивка в Куба с дете!

  • 4 733
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 119
Здравейте ,

решихме да посетим Куба с детето (на почти 5 годинки е)през април.Досега не сме ходили там и ни е много интересно да чуем лични впечатления и съвети.
Тъй като ще сме с дете ни интересува ,има ли някакви по-впечатляващи атракции за деца.

Моля дайде съвет какво да посетим, какво да хапваме, пийваме
какво да си купим?

Благодаря предварително, и всяка информация и съвет ще ни е ценен.   bouquet

# 1
  • Варна
  • Мнения: 119
Очаквам включване Flutter
Никой ли не е ходил ж Куба? Thinking
Ще се радвам ,ако все пак някой се включи със съвети и инфо за тази дестинация.

Последна редакция: пн, 14 фев 2011, 12:26 от Julyy

# 2
  • Варна
  • Мнения: 119
Може ли някой да ме насочи къде да търся тема за Куба из форума ,тъй като не намерих никаква информация.

# 3
  • Мнения: 1 668
http://www.tripadvisor.com/Attractions-g147270-Activities-Cuba.html
ако си добре с английския чети тук. Има форум и можеш да зададеш въпросите си директно. Аз лично от този сайт съм получила доста полезно инфо.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 119
Благодаря ти за отговора ,ще погледна . Очаквах по-голяма активност и тук . Hug

# 5
  • Мнения: 1 668
Здравей отново,
Куба май не е от най-популярните дестинации за българи. Много малко хора познавам, които да са избрали това място за почивка. Май повечето предпочитат Доминикана в тази част на света. Аз също не съм била и не мога да ти помогна кой знае колко, но намерих плуване с делфини в Bahia de Naranjo Nature Park. http://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g285732-d207863-R … Holguin_Cuba.html Водно шоу и плуване с делфини 99 песо (което идея си нямам колко е).

Разгледай този линк. Попадна ми случайно.
http://www.cuba-junky.com/holguin/holguin_tours_excursions.htm

Иначе ром и пури си купете, все пак с това е известна Куба  Joy.

# 6
  • Мнения: 653
в куба съм била, но без дете
с малко дете освен да си седите в резорта и да раз4итате на добра анимация или пък да правите дупки в пясъка и замъци, не се сеЩам какво друго можете да правите.... не знам дали си заслужава дългия полет

# 7
  • Мнения: 119
Нормално , Куба е по-скъпа дестинация и не звучи лъскаво като Доминикана.
Който е бил обаче неизменно казва , че там са най-хубавите плажове на Карибите.

# 8
  • Мнения: 653
Нормално , Куба е по-скъпа дестинация и не звучи лъскаво като Доминикана.
Който е бил обаче неизменно казва , че там са най-хубавите плажове на Карибите.

куба си има и лъскава и не лъскава 4аст
мен лъскавата, където кубинците са само обслужваЩ персонал, не ме привли4аШе
наехме си 4астна квартира и движехме в компания от местни, където ходят местни и съвсем ограни4ен брой туристи, 4удесно беШе, но с деца не става...

# 9
  • Мнения: 119
Нормално , Куба е по-скъпа дестинация и не звучи лъскаво като Доминикана.
Който е бил обаче неизменно казва , че там са най-хубавите плажове на Карибите.

куба си има и лъскава и не лъскава 4аст
мен лъскавата, където кубинците са само обслужваЩ персонал, не ме привли4аШе
наехме си 4астна квартира и движехме в компания от местни, където ходят местни и съвсем ограни4ен брой туристи, 4удесно беШе, но с деца не става...



Ти си мой тип турист . Аз само казах , че на пръв поглед не звучи лъскаво.
Иначе знам за курортите за чужденци ,  дето цените са доста дебели  и местен простосмъртен не може и да припари да почива там.

# 10
  • Мнения: 1 668
Нормално , Куба е по-скъпа дестинация и не звучи лъскаво като Доминикана.
Който е бил обаче неизменно казва , че там са най-хубавите плажове на Карибите.
750 лири е доминикана, 800 куба на първо четене за ол инклузив през англичаните за началото на април без да съм задълбавала обаче. Т.е. като цена са съизмерими. Въпросът е какво търси човек.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Не бих завела в Куба 5-годишно. Може би бих завела 14-15 годишно за да му покажа някакъв вид комунизъм, но иначе това е място за възрастни не за деца според мен, разбира се.

# 12
  • Мнения: 119
Да , по възможност за сингъл мъже и жени  Laughing
Само хубави работи чувам  Joy

# 13
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Добавям - рай за водолазите.

И една забележка, лично мнение- ако искате да видите Куба каквато е била през перестройката и постсоциалистическия период , сега е времето. След някоя и друга година Стара Хавана ще е архитектурен резерват за туристи  Laughing , епохата "Кастро" ще е добре забравено минало и estadounidenses ще са навсякъде  Mr. Green с всички, произтичащи от това "-" за туриста, който търси "носталгията" и т.н.

Футоролог Ина

# 14
  • Мнения: 265
Здравейте!
Аз бях в Куба със съпруга ми през януари.Не бих препоръчала за дете на тая възраст.Колоритно и интересно е ,но на хигиената не се държи много,много.Понеже имаме момченце на същата възраст.И като видях колко е мръсно всичко там,не бих го взела с  нас.Миналата година бяхме в Доминикана.Там в хотелите се стараят доста повече относно хигиената,което е много важно според мен,ако си с малко дете.

# 15
  • София
  • Мнения: 175
Не бих завела в Куба 5-годишно. Може би бих завела 14-15 годишно за да му покажа някакъв вид комунизъм, но иначе това е място за възрастни не за деца според мен, разбира се.

Подкрепям напълно мнението, както и това на InaDot.
Ако сте в затворен курорт, няма да е проблем, защото всичко е на ниво. Но така няма да се насладите на истинската Куба, а това е нещо, което трябва да се види и усети задължително. И да добавя, че след Куба, Доминикана ми се вижда скучна.

# 16
# 17
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
mallkata , мерси за линка

Общи условия

Активация на акаунт