Румъния /Тема 4/

  • 6 076
  • 118
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 771
Румъния



Стара Тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1473228



Приятни пътувания!

# 1
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Странно е, че полезната информация от старата тема, не е пренесена в новата.
Mikkey се беше постарала да събере мнения и впечатления от първа ръка (на съфорумци/ки).

# 2
  • Мнения: 923
Видях една дама пита как се стига до мината и колко са тесни тунелите. Пред касата чакат бусчета, те са на разписание. Слизането не е повече от 10 мин като пътя е двулентов с маркировка. Честно казано на мен ми се зави свят понеже шофьора караше много бързо. Иначе са много добре организирани. Самата мина е просто нереална и огромна. Около 2 часа ни отне да обиколим маршрутите за туристи. Красиво и интересно е, предния път бяхме с гайд, но сега ще ходим със семейството пак.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 771
Странно е, че полезната информация от старата тема, не е пренесена в новата.
Mikkey се беше постарала да събере мнения и впечатления от първа ръка (на съфорумци/ки).

Информацията е налице, само на един клик, малко по-нагоре в дадения линк за предишната тема.
Проблемът беше, че много време никой не пусна Нова тема.
Приятни пътувания...

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Толкова ни хареса Сланик, че два пъти бяхме там с приспиване в Сланик. Заслужава си, който не е ходил Simple Smile Интересно преживяване.

# 5
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Информацията е налице, само на един клик, малко по-нагоре в дадения линк за предишната тема.
В първият пост се дава информация, а не се разчита на спомени и интуиция - ти поне си пускала травъл теми.
Особено ако е нов човек в темата, няма от къде да знае какво е било в старата (ако не е посочено де), а ще се мота да търси.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 516
Благодаря за новата тема! Весели и безаварийни пътешествия на всички!

# 7
  • Мнения: 6 293
Моля за препоръка за хубав хотел в близост до стадиона Арена Национал в Букурещ.

# 8
  • Мнения: 5 366
Толкова да ми харесва в Румъния, че със сигурност ще се върнем!

# 9
  • Мнения: 314
В Сланик не съм била и ми е в плановете. Миналата година ходихме в мина Турда и много ни хареса.

# 10
  • Мнения: 290
Здравейте, ще съм благодарна ако сподели за Терме - нещо не успях да разбера , избираш и си плащаш за една зона, но можеш ли да отидеш в друга зона ако доплатиш или трябва цялата такса . И моля за отзив за хотел от който сте доволни ?Благ

# 11
  • Мнения: 5 073
Ако си платиш за една зона и влезеш в друга, се начислява на гривната, както и консумираните храни и напитки и плащаш на тръгване.

# 12
  • Мнения: 17 987
Търся отзиви за хотел, заведения и забележителности в Мамая или Констанца. Работи ли лифта в Мамая сега?

# 13
  • София
  • Мнения: 5 255
Здравейте,
провали ни се ски поивката, защото няма сняг и набързо ми се наложи да измисля друго. Детето предложи да видим замъците в Румъния. Нямах много време да чета, но ето какво успях да сглобя:
Ден 1 София- Търговище (Рум) - замъкът и разходка за атмосфера
Ден 2 - Търговище-  Синая двореца Пелеш и Пелешор
Ден 3- Сутринта рано към Бран (за отварянето), Ръшнов  - не е отворено да видим отвън, пещерата до Ръшнов,
Брашов старият град църквата Свети Никола, първото румънско училище, което се намира в нейния двор;
 портата на Екатерина; бастиона; с лифта до "холивудския" надпис; тясната уличка - Strada Sforii; черната църква;
 бялата и черната кула;  цитаделата- бивш комплекс от заведения, винарна, бар, дискотека. Сега всичко е затворено, разбито и изоставено.
Ден 4 - Солна мина; София
Ще сме 2 нощувки в Брашов, избрах хотел: https://www.booking.com/hotel/ro/the-top-house.bg.html
Бих се радвала на коментари.. а да... тръгваме утре Simple Smile
П.С. За първи път ще сме в Румъния, но тази година съм планирала и Термето за Май месец Simple Smile
Редактирам, че забравих- лесно ли се намират гидове за замъците. Успях да намеря само екскурзии с гидове от Букурещ за един ден,

Последна редакция: чт, 29 фев 2024, 12:14 от rainy...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 180
Ние бяхме есента. Не знам дали зависи от сезона, но се пътува изключително бавно. От Брашов до Пелеш беше постоянно задръстване. Това което мога да препоръчам:
- ние срещнахме трудности със вечерята - вечер всичко беше заето в централните места. Може би е хубаво да се резервира предварително ако се вечеря навън
- за Ръшнов минахме през Пояна Брашов - много приятен курорт
- В Ръшнов страшно ни хареса Дино парка - зависи колко са големи децата. 11 годишно се забавлява
- за Пелеш купете билети предварително, ние чакахме доста на опашка
- Бран се разглежда бързо

Общи условия

Активация на акаунт