Петъчна - Ингвинално-лингвистична

  • 11 769
  • 343
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Като продължение от "Умението да се изказваш".
Скъпи другари и другарки, споделете, моля, ингвинален опит със семантична насоченост, определящ структурното развитие на младия индивид.
Или "Плеоназмът - анализ на тавтологията като стилистичен недостатък с ингвинален уклон".

Последна редакция: чт, 24 фев 2011, 23:43 от Приятно ми е - Богиня!

# 1
  • Мнения: X
Запис.
Отворила съм Oxford dictionary. Като си разясня терминологията ще се включа. Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аааа, не става само със запис, трябва и отчет Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 447
Бих искала да обсъдим ролята на лингвистичната стимулация в стремежа на индивида към постигане на плеоназъм.
Другарю vl, пишете, не се стеснявайте! Не слушайте злите езици и езиковеди, които твърдят, че участието Ви в петъчна тема би било оксиморон   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 2 840
Богиньо, в израстването на всеки индивид плеоназмът играе важна роля.
И тавтологията е задължителна само в началото. Идеята е да се стига до плеоназъм от раз, но на един по-късен етап. Като първа крачка - тавтология му е майката.

# 5
  • Мнения: 3 405
Безмълвна съм.

# 6
  • Мнения: 21 456
Макар и нужна, тавтологията е задоволителна само в началото. Впоследствие  трябва да се премине към плеоназъм, а от плеоназма следващата логична крачка е градацията.

# 7
  • Мнения: 1 629
предлагам услуги като преводач за тази тема, хонорар обсъждам на лс

# 8
  • Мнения: X
Ами.... сори. Очевидно е, че ингвиналният ми опит няма семантична насоченост. Confused

# 9
  • Мнения: 3 447
Уау! Вкарайте сега и дудоализма някъде  Party

# 10
  • София
  • Мнения: 3 407
Подкрепям колегата.
Тавтологята е задължителна на един такъв ранен стадии на развитие.

И Колега- там, която бързате с изказванията и справките с Оксфордските речници, Вие нямате ли чувство за принадлежност, бе?
Нямаме ли си наши, родни, български речници, за да посягате така безотговорно към чуждите?

# 11
  • Мнения: 3 405
Тя там търси контрапунктът на дудоализма.

# 12
  • Мнения: 3 447
Аз ще се включа, като стигнем до дудоалната фонетика  Blush

# 13
  • София
  • Мнения: 2 840
Дудоално-семантичните проекции на прозаичните ни напъни няма да доведат до плеоназъм, докато  не навлезем дълбоко в изящната словесност на поетичния изказ.

Не ми се мисли, обаче, колко от подрастващото поколение, търсещо отговор в гугъл за тавтологията, ще ни полази тук...

# 14
  • Мнения: X
Подкрепям колегата.
Тавтологята е задължителна на един такъв ранен стадии на развитие.

И Колега- там, която бързате с изказванията и справките с Оксфордските речници, Вие нямате ли чувство за принадлежност, бе?
Нямаме ли си наши, родни, български речници, за да посягате така безотговорно към чуждите?
Чудесно, колега. Но това би ли решило проблемите ми със семантичната насоченост или само би ги обострило питам аз? Naughty

Общи условия

Активация на акаунт