Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 3 648
Ето нещо за повдигане на настроението със смях - http://www.facebook.com/?sk=inbox&action=read&tid=zhNUJ3 … 366&aid=25556

# 406
  • Мнения: 1 346
"А на мен вече ми е притеснено, още съм без работа, въпреки всички ритуали, които направих и опитите да мисля позитивно, се заражда едно такова проитеснение в гърдите...... "
wild flower съвсем кратичко ще се изкажа по това, което си споделила - зарежи притеснението! Grinning
На мен преди време нещо друго ми пречеше за реализацията на подобно желание, не очаквах да ми се случи така както ми е най-на сърце, исках просто доп.работа без да предевявам притенции, защото ми беше притиснато от фин.гледна точка.Но това никак не е правилно, това само повишава тревожността нищо повече, когато се успокоих, че гладна няма да остана, и насочих мисълта си към това, което наистина ще ме удовлетвори, успокоих се и си казах, че Господ ще се погрижи и воаля всичко си дойде на мястото! Усмихни се и не се безпокой  Grinning
 
 

# 407
  • Мнения: 0
!Diva! подкрепям мнението ти Peace
wild flower приеми факта ,че нещата се забавят подреждат ,за да може Вселената да ти даде най –добрата работа Grinning

# 408
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
!Diva! подкрепям мнението ти Peace
wild flower приеми факта ,че нещата се забавят подреждат ,за да може Вселената да ти даде най –добрата работа Grinning

И аз съм в същото положение , но не знам защо ми е приповдигнато и весело Laughing Приела съм нещата такива, каквито са , без да се притеснявам . Знам, че и това ще мине... PeaceПървият път когато бях на трудовата борса , много се бях притеснила, чак не можех да спя от  притеснения... Едва се овладявах и после се примирих... и тогава дойде предложението от една фирма..Ей така от небитието, падна като круша...Търсили такъв човек , като мене и моя позната се сетила за мене и ме повика... Точно за 2 дни почнах работа и то не каква да е , а с двойно по-голямо заплащане и естествено с двойни отговорности, но това не ме уплаши...След 6 години /закриха отделът ни/, се оказах пак на борсата с обезщетение от няколко заплати и т.н. Просто се качих с приятелка на един самолет и отидохме в Бразилия / с обезщетението  Laughing/ Изкарахме страхотно.Върнах се , заредена с нови емоции и желание за работа..., но първо се хванах да си оправя къщата-малко ремонтче.Знаех, че отнякъде ще се появи новото предложение-не знаех как и откъде newsm78  Чаках , чаках и когато  свърших с битовизмите ....се обадиха от една друга фирма...Те точно аз им трябвах Joy!! И така и почнах още на другият ден ,при по-добри условия, е пак от нулата , ама ..това е..Сега съм в същото положение/фирмата фалира...не по моя вина, разбира се Thinking/, но пак съм на трудовата борса...Ами свикнах....Оглеждам се и чакам новото предложение да ме удари пак , като круша Grinning Ами, чакам...Ще направя пак някое малко ремонтче, ще свърша някой изостанал битовизъм и...хайде пак на трудовият фронт. PeaceВзех да се забавлявам, честно.Чудя се откъде ли ще дойде новото предложение.!! newsm78Вече ми е забавно.Знам, че някой върви успоредно до мене и ме направлява.Ами това е
.wild flower , бъди спокойна .Всичко ще се нареди ,както е най-добре за теб. Не го мисли, като на живот и смърт.Ще стане с или без ритуали -ще стане..Има някой отгоре, който ни обича всички. Heart Eyes

# 409
  • Мнения: 4
Супер сте момичета!
        Само така .......нахъсайте ни....... и да не забравяме, че Бог ни ОБИЧА и в момента ни изтиква на терминал БОРСА, за един фантастичен нов полет за какъвто дори и не смеем да мечтаем!
Б Л А Г О Д А Р Я   В И !
Hug

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 19:00 от sis8

# 410
  • Мнения: 1 346
viivaldi, дидиела,sis8 ако знаете само как ме насърчихте за други нови подвизи Благодаря  Hug Hug Hug

# 411
  • Мнения: 1 280
Като стана дума за работа и аз да ви разкажа какво ми се случи.. Преди време ви мрънках,че нямам работа ,а много ми трябва..  На едно новолуние си бях записала на бързо на един тефтер :" Да си намеря работа!"-   грешка голяма....не се прави така!  Е, намерих си работа, и бях толкова щастлива,че съм си намерила все пак някаква работа....парите малко, работата кофти,ама нали така бях писала, просто да си намеря работа...Оказа се,че работодателката ми много лъже, луда някаква, само крещи без поводи, абе държеше се с мен,като с...  Едвам издържах..така изкарах около месец, в който тя не можеше да ми осигури обещаните часове, и накрая просто и казах,че така, в нейните непрекъснати "кризи", не може да се работи.. Тя пък ми каза,че няма да ми плати псоледните 250$..аз и казах ОК, и си тръгнах...Бях се скапала от бачкане, ама все едно бях прекопала Панамският канал...много ме хвана яд. Мислех си , с какво съм го предизвикала? Защо тази жена се появи в живота ми и какъв беше урока? Това беше урока за търпението ми...тршбваше много по преди да се  махна и да и  кажа,да ходи да се лекува..И  другата ми грешка, че заради една работа съм била готова на чудеса, а то от първият ден се видя, че тази жена има проблеми ... И не на последно място,че не се прави така:" Да си намеря работа!"....  Трябваше да го напиша по съвсем друг начин. Сега пак съм без работа, че и ме завлече с парите..знам,че ще дойдат от другаде, но си е гадно...И аз се опитвам да съм спокойна, но си имам и много други грижи и всичко комплексно  ме изнервя. Полагам много усилия да съм спокойна, да гледам положително на нещата и да привличам хубавите случки и моменти в живота си, дано да успея.. Чакам Новолунието с нетърпение...Правя всичко,което смятам,че ще ми помогне, и силно вярвам ,че нещата ще се променят в положителна посока, само дето нещо много се забавиха... Laughing

# 412
  • Мнения: 385
Честита първа пролет момичета и момче! Да ни е много цветна и мечтосбъдваща!  bouquet
!Diva!, много хубаво казано  Hug
Момичета, искрено вярвам, че всяка от вас /нас/ ще има съвършената работа - интересна, удовлетворяваща, високодоходна!  newsm10
А пък аз тази сутрин попаднах на молитвата Господи Иисусе!, поплаках си, олекна ми.

# 413
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Като стана дума за работа и аз да ви разкажа какво ми се случи.. Преди време ви мрънках,че нямам работа ,а много ми трябва..  На едно новолуние си бях записала на бързо на един тефтер :" Да си намеря работа!"-   грешка голяма....не се прави така!  
Добре де, аз като уточних, че искам работата да е интересна и ДОБРЕ ПЛАТЕНА, къде сгреших, м? Предложенията заваляха, ще се скъсам от бач, но носи ли ми това пари newsm78 Хич даже...

Не знам защо, но ми е едно нахъсано. Няма да се дам на сатурновата дупка.

# 414
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Идеалната себереализация  или божественият замисъл

"Никакъв вятър не може да отвее кората ми,
нито да промени хода на съдбата".
За всеки човек съществува идеална себереализация. Има място, което само той може да изпълни и никой друг; нещо, което само той трябва да свърши и никой друг; това е неговата съдба.
Съдбата е съвършената идея за човека в божественото съзнание, очакваща от човека да я разпознае. Тъй като въображението е съзидателна способност, човек трябва да съзре идеята, за да може тя да се осъществи.
Следователно, най-важното за един човек е да узнае божествения замисъл за своя живот.
Той може да няма и най-слаба представа за това, че например дълбоко в него е скрит прекрасен талант.
Молбата му трябва да се формулира така: "Безграничен разум, разкрий пътя за проявата на божествения замисъл за моя живот; нека се прояви талантът в мен; нека видя ясно съвършения план".
Съвършеният план включва здраве, богатство, любов и идеална себереализация. Това е квадратът на живота, който носи пълно щастие. След като човек предяви това искане, той ще стане свидетел как в живота му настъпват големи промени, защото почти на всеки се е случвало да се скита далеч от божествения замисъл.
Познавам една жена, през живота на която сякаш бе преминал ураган, но скоро след предявеното по горния начин искане нещата бързо се уредиха и нови, прекрасни обстоятелства изместиха старите.
Идеалната себереализация никога не е свързана с много усилия; тя така поглъща вниманието на човека, че му изглежда почти като игра. Известно е също така, че щом човек навлезе в света, управляван от Бога, ще получи и необходимите средства за своята идеална себереализация.
Много гениални хора се борят години наред с парични проблеми, без да знаят, че правилно формулираната молба подкрепена с вяра, би им осигурила бързо необходимите средства.

***  

Когато човек моли за нещо с вяра, той непременно ще получи, защото Бог създава свои собствени канали.
Понякога ме питат: "Предположете, че човек притежава няколко таланта, как ще знае кой от тях да избере?" Искането трябва да се формулира по-определено. Кажете например: "Безграничен разум, разкрий ми в какво се състои моята идеална себереализация, покажи ми от кой от моите таланти да се възползвам сега".
Познавам хора, които неочаквано сменят естеството на работата си и са напълно подготвени за новата работа след кратък курс или без никакво обучение. Повтаряйте следното твърдение: "Аз съм напълно подготвен за божествения план в живота ми" и не се страхувайте да се възползвате от възможностите които срещате.
Някои хора с радост дават, но не желаят да получават. Те отказват подаръци от гордост или поради някакво негативно съображение, но така блокират каналите си и неминуемо в крайна сметка се оказват с малко или без нищо. Ето един пример: на една жена, която бе раздавала неведнъж пари предложили няколко хиляди долара като подарък. Тя отказала да ги вземе, заявявайки, че не трябват. Наскоро след това финансите се влошили и тя се оказала длъжник със същата тази сума. Човек трябва да знае да приема хляба, който му се изпраща благодатно - с готовност давай и с готовност получавай.
Винаги между даването и получаването има съвършено равновесие и въпреки че човек би трябвало да дава, без да мисли за отплата, той нарушава закона, ако откаже да приеме това, което му дават в отплата. Защото всичко е дар от Бога, а човек е просто каналът.

***  

"Ще сториш намерение, и то ще се изпълни,
и над твоите пътища ще свети светлина".
ЙОВ 22:28

Всичко добро, което трябва да се прояви в живота на даден човек, е вече осъществено в божественото съзнание и се реализира чрез благодарността на този човек или чрез изричаните от него думи. Така той трябва да бъде внимателен и да се стреми към проявяването единствено на божествената идея, защото често с "празните си думи" човек си изпросва неуспехи и нещастия.
Следователно от изключителна важност е да се формулират правилно исканията, които човек предявява, за което стана въпрос в предишната глава.
Ако човек желае да получи дом, приятели, пост или други добри неща, то нека в искането си спомене "божествения избор".
Ето пример за това: "Безграничен разум, разкрий, моля те, пътя, за да ми бъде дадена възможността да получа подходящия дом, подходящия приятел, подходящия пост. Благодаря, че това ще се разкрие, с Божията милост, по идеалния начин".
Втората част от твърдението е най-важна. Например: познавах жена, която се нуждаеше от хиляда долара. Дъщеря пострада и те получиха хиляда долара обезщетение, така че парите не дойдоха по "идеалния начин".
Искането е трябвало да се формулира така: "Безграничен разум, благодаря, че хилядата долара, които са мои по божествено право, сега се освобождават и с Божията милост ще стигат до мен по идеалния начин".
Растейки финансово даден човек трябва да настоява в искането си огромните суми пари, които му принадлежат по божествено право, да стигнат до него с Божията милост по идеални начини.
Не е възможно на човек да му се даде повече от това, което той счита, че е възможно да получи, защото хората се обвързват с ограничените очаквания на подсъзнанието. Човек трябва да разшири очакванията си, за да получи повече.
Хората често сами се ограничават в исканията си. Ето един пример в това отношение: мой курсист предяви искане да получи шестстотин долара до определена дата. Той ги получи и после разбра, че е бил много близо до получаването на хиляда долара, но му били дадени само шестстотин, защото толкова бе поискал.

***  

Отрицания и утвърждения
ЗА ПРОСПЕРИТЕТ:
Бог е непресъхващият източник на моите блага и при мен бързо достигат големи суми пари, с Божията милост, по безупречни начини.
ЗА ПОДХОДЯЩИ УСЛОВИЯ:
Всичко, което не е планирано от моя небесен Отец, да се провали и разпръсне; да се осъществи само божествената идея.
ЗА ПОДХОДЯЩИ УСЛОВИЯ:
Само това, което е вярно за Бог, е вярно и за мен, защото аз и Отец сме ЕДНО.
ЗА ВЯРА:
Тъй като съм едно с Бога, аз съм едно и с моето добро, защото Бог е и Даващият и Дарът, а аз не мога да разделям едното от другото.
ЗА ПОДХОДЯЩИ УСЛОВИЯ:
Сега божествената любов унищожава и разпръсква всяко неблагоприятно състояние на ума, тялото и делата ми. Божествената любов е най-силният химикал във Вселената и унищожава всичко, което не е от нея.
ЗА ЗДРАВЕ:
Божествената любов облива съзнанието ми със здраве и всяка клетка в тялото ми е изпълнена със светлина.
ЗА ЗРЕНИЕТО:
Моите очи са от Бога, аз виждам с очите на Духа. Ясно съзирам открития път. По пътя ми няма препятствия. Схващам отлично съвършения план.
ЗА НАПЪТСТВИЕ:
Божествено чувствителен съм към напътствията на моята интуиция и покорно се подчинявам на твоята воля.
ЗА СЛУХА:
Слухът ми е от Бога. Чувам със слуха на Духа. Не оказвам съпротива и с охота се оставям да бъда воден. Долавям радостни вести за голямо щастие.
ЗА ДОБРА РАБОТА:
Имам прекрасна работа, която получих по прекрасен начин. Аз съм полезен по един прекрасен начин и ми плащат прекрасно за това.
ЗА ОСВОБОЖДАВАНЕ ОТ ВСЯКАКЪВ ПЛЕН:
Прехвърлям това бреме на Христос в мен и ставам свободен.



Помня, че имаше противоречиви мнения в темата за книгата Играта на живота и как да я играем, но мисля, че в нея има доста зрънца истина.

# 415
  • Мнения: 1
Момичета кокичета,
къде в София правят хубави супи и ги доставят до офисите? МОе ли някой да ме насочи - знам, че не е мястото, но искам да направят един хубав жест. Човекът има ангина .... щеше ми се да му пратя топла супа Simple Smile

# 416
  • София
  • Мнения: 1 210
Момичета кокичета,
къде в София правят хубави супи и ги доставят до офисите? МОе ли някой да ме насочи - знам, че не е мястото, но искам да направят един хубав жест. Човекът има ангина .... щеше ми се да му пратя топла супа Simple Smile
Пробвай с bgmenu - доставят от много ресторанти (има и супи). Аз лично съм доволна от крем супите на пицария Виктория.

# 417
  • Мнения: 1
Благодарности  Hug  Hug  Hug
Simple Smile
Нека пролетта донесе на всички ни желанията, които сме си пожелавали цяла зима!!! Simple Smile Heart Eyes

# 418
  • София
  • Мнения: 6 798
Супа?
По-добра от домашна (моя) ен съм опитвала.  Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes От сайтовете НИКОГА не е топла, така че май не е добър вариант. Като виден представител на хронична ангина ще ти предложа да му пратиш тонзилотрен+ трахизан+ някакъв подходящ АБ+ 2 кг грейпфурти. След два дни на ново същата поръчка.
Ох, цветно ми е. Около мен е...шарено. Нагоре, надолу.  Crazy

# 419
  • Мнения: 1
Супа?
По-добра от домашна (моя) ен съм опитвала.  Mr. Green Heart Eyes Heart Eyes От сайтовете НИКОГА не е топла, така че май не е добър вариант. Като виден представител на хронична ангина ще ти предложа да му пратиш тонзилотрен+ трахизан+ някакъв подходящ АБ+ 2 кг грейпфурти. След два дни на ново същата поръчка.
Ох, цветно ми е. Около мен е...шарено. Нагоре, надолу.  Crazy
Ох абе и аз съм майстор на супичките, но няма как да се погрижа за него поради ред причини... исках да направя жест, но може да го приеме като навлизане в личното му пространство като пращам във офиса и т.н. .... Мисля другия вариант: Да се моля за него и да визуализирам или "поливам" със свтлина - каквото ми дойде от сърцето  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт