Отговори
# 390
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!Не знам защо,но сега за първи път реших пробвам Хо'опонопоно .И знаете ли........започнаха да ми текат сълзи.Просто се разплаках. Не зная защо. Rolling Eyes Sad

# 391
  • Мнения: 10 703
pepity , чистила си нещо - емоционални или други наслагвавия или блокажи.
Нормално е, не се притеснявай  Simple Smile

# 392
  • София
  • Мнения: 171
Моля ви дайте повече инфо за Хо'опонопоно или линк.

# 393
  • Мнения: 7
Дидиии, на първа страница, където пише: ДУХОВНИ УЧЕНИЯ-
четвъртото е ХО'ОПОНОПОНО.
ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!!!
Много усмивки и сбъднати мечти! Hug

# 394
  • Мнения: 1
Дива,
БЛагодаря Wink По принцип имам чудесни реакции и много бързо хващам нещата... но тези просто се разливаха - май бях развълнувана от хубавото усещане! Simple Smile

# 395
  • Мнения: 1
4естита първа пролет!Нека бъде радостно и спокойно в душите на вси4ки вас HugОби4ам ви! newsm51

# 396
  • Добрич
  • Мнения: 5 459

didiela, благодаря за линка. Много ми хареса клипчето. Дъщеря ми все повтаря, че иска да и купя токчета. Така, че семейно го гледахме и се посмяхне с баща и.

Честита първа пролет! Желая ви обновление в най- мечтаните направления!

# 397
  • Шотландия
  • Мнения: 2 856
Цитат
galimera, разбирам как се чувстваш, но историята на твоя живот, която разказваш, всъщност е и сценария за живота ти оттук нататък. Добре е да промениш този сценарий, който разказваш, за да може да видиш и положителна промяна в живота си. Ако непрекъснато разказваш как плачеш и т.н., пишеш пиесата за бъдещето си - в която пак ще играеш ролята на плачещата. Това си изисква дисциплина,  следене  и само-корекции в началото, после се свиква.  Hug

Успех. Peace
Здравейте, знам ,че сте прави и правя опити да променя нещата. Бях писала още в началото,че искам промяна и усещам ,че е време вече.Опитвам се да не мисля така негативно и да прогоонвам лошите мисли,да се настроя на друга вълна,но няма особено резултат.Не съм се отказала старя се и се надявам да има скоро резултат. И ако може прпоръчайте  някоя книга за медитаця,но за начинаещи ,в която да са описани нещата по-подробно и евентуално да има упражнения ,които да се прилагат.Благодаря!
Много добре си се ориентирала към медитацията, защото лошите мисли се "прогонват" трудно, но пък когато се научим да спираме мисленето чрез медитация, нещата се получават по-лесно, разтапя се съпротивата, която имаме у себе си...

Книга не мога да ти препоръчам, че не са ми до мен книгите в момента. Аз си ползвам техниките за дишане - хем са лесни, хем действат.

Например, дишаш от 1 до 4 - броиш наум 1234 - на вдишване. Пак толкова задържаш - 1234. После издишваш пак до 4 - и накрая задържаш без въздух до 4. На мен тоя последния етап ми е труден и обикновено успявам да забравя всякакви други простотии, докато го правя. Значи, поне 2 -3 такива цикъла. После - забавяш малко броенето - и пак няколко цикъла.

После минаваш на обикновено дишане, без да го командваш, но го наблюдаваш. Можеш мислено да си казваш - сега вдишвам, сега издишвам. През това време вече можеш да се "озърташ" в ума си за разни мисли, които преминават - като ги съзреш, вежливо ги помолваш да напуснат  Joy Представям си понякога един кръг - фосфоресциращо син, не знам защо - и те пресичат през него - и аз в кръга, хващам ги за ръката и внимателно ги извеждам навън от кръга....

Има и хиляди други начини, но опитай тези за начало. После сама ще си избереш кое ти харесва.

Честита пролет, момичета и момчета! Честито ви обновление (вътрешно)


Рози, честито здраве!

# 398
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Например, дишаш от 1 до 4 - броиш наум 1234 - на вдишване. Пак толкова задържаш - 1234. После издишваш пак до 4 - и накрая задържаш без въздух до 4. На мен тоя последния етап ми е труден и обикновено успявам да забравя всякакви други простотии, докато го правя. Значи, поне 2 -3 такива цикъла. После - забавяш малко броенето - и пак няколко цикъла.

Гертруд Хирши набляга специално на тези моменти - задържането на въздуха преди вдишване и след издишване. Пише, че са много важни.

# 399
  • Мнения: 730
Китайците също в тяхната традиционна медицина  Heart Eyes

# 400
  • Мнения: 65
Цитат
накрая задържаш без въздух до 4. На мен тоя последния етап ми е труден
Дънов е давал дишане на 3 такта , без задържане след издишване, въпреки че има такъв такт в някои йога упражнения. Според него някои йогийски методи на дишане не са подходящи за европейците, и това е една от разликите, които съм забелязал.
Друго - той е акцентирал на дълбокото и бавното дишане, съответно бързото и плиткото отпада.

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 10:25 от Vox populi

# 401
  • Мнения: 1 422
Ха хаааа феички и самурайче, добро утро - има конкурс за смешни истории. Аз се заемам да произвеждам такива. Като знам в темата за "мунята" какви уникални неща съм челааааа....

# 402
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Друго - той е акцентирал на дълбокото и бавното дишане, съответно бързото и плиткото отпада.

При дълбокото и бавно дишане ме разбива кашлица. А бързото и плитко (по Бутейко) много ми "приляга". При вас как е?

# 403
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Днес ми е особено ... като в паяжина съм, лепкаво такова...
безпричинно криво. Отивам да се позитивизирам с готвене
 за децата с любов...

п.п. Енита  bouquet

# 404
  • София
  • Мнения: 67
А на мен вече ми е притеснено, още съм без работа, въпреки всички ритуали, които направих и опитите да мисля позитивно, се заражда едно такова проитеснение в гърдите......

Общи условия

Активация на акаунт