Примерна схема за захранване- 31

  • 31 756
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 215
Честито ви първо зъбче! Явно то е било причината за гладната стачка  Peace

# 691
  • Русе
  • Мнения: 301
амиииии и аз мислех така....но и днес не изяде всичко, а зъбчето от вчера вече е избило...до кога ще е така... незнам  newsm78

# 692
  • Мнения: 4 589
mi6entse  аз въведих месото много бързо след като въведох кашите и първите зеленчуци.
И ние вчера бяхме на контролен преглед + ваксина и да ви кажа и на нас хемоглобина ни е нисък и доки искаше да започна Малтофер, но не знам дали да не пробвам ударно с месо и тогава да давам желязо. Хемоглобина ни е 104 и 100, но някои др стойности са ниски, което показвало желязодифицит.

# 693
  • Мнения: 539
mi6entse  аз въведих месото много бързо след като въведох кашите и първите зеленчуци.
И ние вчера бяхме на контролен преглед + ваксина и да ви кажа и на нас хемоглобина ни е нисък и доки искаше да започна Малтофер, но не знам дали да не пробвам ударно с месо и тогава да давам желязо. Хемоглобина ни е 104 и 100, но някои др стойности са ниски, което показвало желязодифицит.
Не знам за ударното месо, но пробвай с просо!

# 694
  • Мнения: 4 358
mi6entse  аз въведих месото много бързо след като въведох кашите и първите зеленчуци.
И ние вчера бяхме на контролен преглед + ваксина и да ви кажа и на нас хемоглобина ни е нисък и доки искаше да започна Малтофер, но не знам дали да не пробвам ударно с месо и тогава да давам желязо. Хемоглобина ни е 104 и 100, но някои др стойности са ниски, което показвало желязодифицит.
Не знам за ударното месо, но пробвай с просо!
Елда също Peace.
Ето тук за съдържанието на желязо в храните-от Косе босе - http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66

Кои са храните с високо съдържание на желязо?

Зърнени храни
Съдържание на желязо (мг/100 г):
Просо 6.8
Елда 3.9
Ечемик (глутен) 6.0
Овес (глутен) 4.6
Пшеница (глутен) 3.1

# 695
  • Русе
  • Мнения: 301
При нас първия зъб още не е излязъл хубаво и се показва втори  Laughing този втори ни разказа играта - докато при първия нямаше апетит, но си спеше спокойно... този втория е с апетит, но неспокоен сън, приспиване по половин час, че и повече, придружен с рев.... страшна работа... но поне ми пълне душата като дойде време за ядене.... това ме накара да се замисля по колко трябва да му давам... четох други теми и много се изненадах на грамажи от рода на 200 210 мляко... 190 зеленчук 190 каша...и се оплакват мамите, че децата хапват през 3 3:30 часа... ние ядем в 6:30 мляко, но понеже сме на кърма незнам колко точно хапва... но със сигурност 200 няма, защото много бързо приключва, после чак към 11 зеленчук давам по 130 със плод около 40 за десерт, после чак 16:30 каша около 160 най-много 180 после към 21 цоква малко.... заспива и го докърмвам в съня му, защото иначе имам чувството, че го мързи и не суче... на тая възраст тежи 7900, а връсниците му са над 9000 изоставаме ли, в норма ли сме  newsm78 незнам....

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Не съм специалист, но не е ли малко само 2 кърменета за бебе на 7 месеца. Няма ли много бързо да се отбие така. Мишенце, това ли е целта? Защо не предлагаш кърмене преди/след твърдите храни?

# 697
  • Мнения: 1 119
здравейте, моля кажете как мога да дам печена чушка на бебе на 10м., че нали са много полезни, ама не мога да измисля начин; пасирана в зеленчуково пюре ли или... newsm78 всъщност вие какво давате от сезонните зеленчуци и плодове?

# 698
  • Мнения: 4 589
az-mama2  можеш да я пасираш със зеленчуци. Аз такаим дадох = картоф, тиква, морков и чушка, пасирах и добавих сирене и масло.

# 699
  • Мнения: 284
Здравейте, 

И аз мисля утре да дам чушка. Ще я пасирам и ще я добавя към зеленчуковото пюре, пък да видим.
Две кърмения за бебе на 7 месеца и на мен ми се вижда малко. Иначе и аз не робувам на грамажи. Моята бебка яде малко като цяло и е има няма 8300 на 10 месеца.

# 700
  • Мнения: 369
запис да ви следя  Peace

# 701
  • Мнения: 1 119
Рашина2, моята бебка е точно колкото твоята и също е 8400- това си е съвсем нормално тегло , не са под нормата; благодаря ви за съветите за чушката, само че каква да бъде, коя е по-сладка- червената или зелената?
също да питам- приготвяте ли дом. храна с купени зеленчуци, че скоро една приятелка ме каза, че май по-добре пюрета, че там поне са проверени суровините преди това, а в зеленчуците от пазара незнаеш какво newsm78 има

# 702
  • Мнения: 539
на тая възраст тежи 7900, а връсниците му са над 9000 изоставаме ли, в норма ли сме  newsm78 незнам....
Ако те успокоява, моята беба е на 8 мес. и тежи 7600, въпреки че я кърмя сутрин в 6.00, после към 9.30-10.00 ( май няма много кърма), после яде пюре по около 190гр. и я кърмя - ок. 12,30-13,00, следобед към 16.30 каша (със или без плод, но безмлечна до днес) и отново кърмене след това, вечерта - кърмене около 20.00 или по-късно, зависи от нея самата. Случва се да е гладна и по-раничко - към 19.00- 19.30, тогава се кърмим още веднъж след 22.30.
Често се буди нощем, за да суче...
И резултатът е 7.600.
Ако някой вижда грешка, моля, дайте съвет! Но не ме разбирайте грешно, не държа бебенка да тежи повече, много искам да е елегантна дама  Flutter

# 703
  • Мнения: 3 215
az-mama2, ти с какво би предпочела да се храниш - с консерви или с домашно приготвена храна? Същото е и с децата - домашно сготвеното е най-добре. Разбира се, има значение и с какви продукти е сготвено, но все пак прясната храна е за предпочитане  Peace

# 704
  • Мнения: 1 119
съгласна съм, ама като нямам домашни зарзавати- нитратите в купените заленчуци дали не са по- вредни? незнам, по-бързо да ни дойде ред за кухнята... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт