Отбиване?

  • 61 257
  • 835
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 2 169
Скреч, мен какво би ме посъветвала? Случаят ми напомня повечето изброени дотук. Детето е на 1.5 г, но аз наистина се притеснявам за съня му. Накъсан е, през нощта се буди по 6-7 пъти. Обедният сън е 40 минутен, със сукване се удължава още 20 минути. Не бързам с отбиване, но ми се струва, че подобен сън не е полезен за него. Така е от съвсем мъничък. Преди сучеше постоянно, сега само за приспиване наобяд и съответно цяла нощ.

# 826
  • Мнения: 642
Здравейте,
трябва да се връщам на работа след НГ. Бебка е на 10 мес., кърмим се в 10:30 за предиобедна дрямка, в 14:30 за следобедна дрямка, към 20:00 за заспиване, след което нощно време още 1-2 пъти. Яде малко друга храна и отказва да пие АМ.
Чудя се ако ме няма за да си смукне в 10:00,  с мляко ли да се замени това хранене или просто обядът да е по-рано? Защото за другите кърмения все ще съм се прибрала и някакси не ми се иска да я отбивам още. А ако отпаднат дневните кърмения, трябва ли да се включи поне едно пиене на АМ?

# 827
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Аз съм оставяла дъщерята 1-2 пъти на баба и преди да тръгне на ясла и тя я беше приспала с гушкне и АМ. Дали да и дават АМ през деня зависи от това колко друга храна ще яде. Аз бях занесла АМ и шише в яслата първите дни, защото се опасявах дали ще яде достатъчно от общата храна. Ако можеш да и оставяш изцедена кърма, още по-добре.

# 828
  • София
  • Мнения: 2 348
 Поточе, нямам съвети  Rolling Eyes Първия ми син беше със същите проблеми - малко и неспокоен сън. Будеше се дори от помръдването ми, какво остава да стана от леглото. Лошия сън беше съчетан с често нервничене през деня. И понякога спеше точно както твоето дете (първо го оставям да спи в леглото, после се разбужда, но му давам да суче и така неразделни оставаме още да поспи). Имало е дни, в които изобщо не се е стигало до слагане в леглото, той просто не влиза в дълбок сън, а само дреме. Понякога ме е блазнела мисълта да отбия, но после съм си размишлявала, ако с гърда успявам да го накарам да поспи, то без гърда дали бих успяла. И ако в този труден период имам понякога единствен коз - да кърмя, защо да губя и него? Не се залъгвах, че всичко ми е цветя и рози, но такова е положението, тежко е, ще отмине (ей, отминава, да знаеш  newsm68 ).
 Моите стратегии за справяне бяха на първо място да видя има ли нещо, което му пречи да спи спокойно и да го премахна (топло, студено, болки от поникващо зъбче, странични шумове разни, напишкан, наакан, запушено носле, болки в гърлото... изобщо всичко, което може да го тормози). След това вариантите са да е буден и да нервничи, като се изнервям и аз или да бъда принудена да лежа с него. Примирих се, че явно това няма да отмине за ден-два и реших да си подсигуря комфорт - задължително заемах удобна поза и се подпирах с възглавници, за да ми е удобно да чета книга. Понякога си подремвах с него, а друг път успявах дори да шия гоблен   Flutter (само че за целта винаги кърмех от гърдата, с която не държа иглата). Пъхам възглавници за да нямам напрежение и така Simple Smile

 В допълнение, когато го отбих, той спря да спи денем.  Това за мен си беше само доказателство, че с кърмене съм му подсигурявала поне малко сън.

 Порастват децата, а дългите изморителни дни ще ни се струват един миг. Моята стратегия за оцеляване беше да си подсигуря комфорт, докато чакам да отмине драмата. Леле, колко отдавна ми се струва да е било това!

mama_Kopche, ако девойката е захранена ( или скоро ще бъде захранена) с млечни, можеш да ѝ предлагаш като част от твърдата храна (сирене в супата или извара например или парче кашкавал). А ако имаш възможност да отделиш 15 минутки и стая, в която да влезеш да изцедиш гърдите, можеш да носиш всеки ден кърма за следващия. Хем ще облекчаваш гърдите, които може и да се напрягат, като липсват едно-две хранения.

# 829
  • Мнения: 2 169
Скреч, благодаря за отделеното време! Сигурно ти е ценно! Би ли споделила кога затихнаха нещата?

# 830
  • София
  • Мнения: 2 348
Не помня. Със сигурност е било преди или около втората годинка, защото забременях, когато беше на две и половина и ми направи впечатление, че нощем започва да суче често и продължително (значи е бил спрял някога преди това).
 Знам само, че краткия и неспокоен сън през деня не беше свързан непременно с нощен такъв. През деня по някое време решавах да не го успивам втори път след разбуждането и постепенно съня премина само в обичайния си негов (дрямка за 20-40 минути). След отбиването изобщо спря да спи денем.
 Нощем пък забелязах, че спи неспокойно и се буди често, ако съм в другата стая (на компютъра   Simple Smile ). Ако си легна, събужданията намаляваха.
 Аз реално дори не знам кога точно е сукал, защото спя на спуснати щори и спя до късно, тъй че дори да е сукал в 7, за мен си е нощем  Blush

# 831
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Поточе, дъщеря ми също се буди по няколко пъти нощем. Няма значение дали спи в нейното или в моето легло, поне 3-4 пъти се събужда и се приспива само на гърда. Пробвала съм с шише с биберон, защото ползва по принцип, но не го иска категорично и започва да плаче. През деня спи около 1ч. + още 20-30 мин., ако и дам да суче.

# 832
  • Мнения: 2 169
Благодаря ви!

ant G , ситуацията е идентична. Отбиването на този етап като че ли не е вариант. Ще изчакам до пролета.

# 833
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Моята е на 1г.4м. Искам вече да я отбивам. През деня спрях да ѝ давам. Вечер преди съм пие малко АМ, приспивам я на ръце. Обаче като легна и буквално ми спи на гърдата. Сега ѝ никнат и зъби, страшна работа е. Въобще не знам как ще стане това  отбиване без рев. Толкова рев изрева докато я отуча да не заспива на гърда. Сега само на ръце. Няма на кого да я оставя вечер...  #2gunfire

# 834
  • Мнения: 606
момичета, искам да отбивам вече. На 8 и половина месеца е . Вече само вечер и сутрин го кърмя. И през нощта- няколко пъти  Crazy Проблемът при нас е, че отказва да пие АМ, упорито отказва  Rolling Eyes А и не виждам нощем как ще пропускаме кърменията. Пробвах го на няколко пъти- няма заспиване, неспокоен, изнервен... докато не се накърмим. Дайте съвет.

# 835
  • Кафе,грим и без да мечтая, днес пак ще бъда силна!
  • Мнения: 824
Лече-Буболече, няма да ти е лесно, но изчакай и опитай между поникванията, когато има една по-спокойна пауза детето, а и нощния сън като цяло. Въпреки, че за всяко дете си е индивидуално, но около годинката имат един по-податлив на отбиване период.Май сте го пропуснали (както направих и аз). Изчакай малко, мисля че с бързане не се постига много.Трябва да сте спокойни и двете и детето ще ти даде знак  Peace

Nia_Nia_Nia, имате още доста време и при положение, че не приема АМ (до болка познато), според мен е малък за отбиване. Млякото трябва да е основната храна до 1 г. , а и както казах, тогава си минават през по-благосколонен за отбиване период.При положение, че няма с какво да заместиш кърмата (АМ) е безсмислено да отбиваш. Може да опиташ обаче да разредиш нощните кърмения, което ще ти е в голям плюс по нататък. Казваш, че е неспокоен, изнервен .... да, и това ми е познато .... минава за около седмица, трябва да се издържи просто.Успех  Peace

Момичета тази тема доста набъбна, затова заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт