Отговори
  • Мнения: 60
Ето и линк към групата във Фейсбук :

http://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0 … -/145814482152446

Немога да си представя детето ми само да се издере така, само щото имало малки нокти или да се е сърбяло от пъпки ??? Той неможе още да се сърби, на една годинка и 4 месеца е, още незнае какво е сърбеж!?!? Другата учителка казва че въобще не е викал и като се обърнала и ХОП - ИЗДРАН ! Ще ги съсипя, всички институции ще вдигна на крак!

ВСИЧКИ МАЙКИ:     "ЗА ВИДЕО НАБЛЮДЕНИЕ В ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ И ГРАДИНИ"

Последна редакция: чт, 24 мар 2011, 15:34 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 222
Това е само началото, тепърва има да ходи на детска градина. Съветвам те да си запазиш нерви и за тогава  Peace Ако сега се дерат, то после постоянно се и бият. Как 1 или 2 учителки могат да разтърват всички веднага, ако групичките биещи се деца са да речем 3-4 едновременно? И аз съм се ядосвала като теб, детето ми се е връщало със синини доста пъти. Дори в училище в 1 и 2 клас също пада доста бой, бутане и какво ли още не. Варианта да няма насинени и надрани деца е да са много малки групите, с добър контрол - това е. Иначе и камери да се сложат, как да смогне учителката. Може ли 1 човек да опази 25 деца? А и в София например как да има малки групи, освен в частните градини и ясли, не виждам начин.

# 2
  • Мнения: 168
А детето какво казва или показва? Колко деца е групичката?
Аз не бих съсипвала никого, нито бих вдигала на крак институциите. Пред очите ми, на една ръка разстояние друго дете вдигна ръка и премина през лицето на моето, но за щастие не успя да го издере. Моето не плачеше. Ако не бях видяла нямаше да разбера.

# 3
  • Мнения: 60
Детето ми е на 1 година и 4 месеца а групите са смесени. Там има и по-големи деца. Едната учителка ми каза че едните белези ги получил в леглото сам ????? Сам да се издере така ????? Освен това ако се е събудил по-рано, трябва да лежи в леглото си още 2 часа - в метър на метър докато стане 3:30??? Как може едногодишно дете да го накараш 2 часа да седи в леглото си ???

# 4
  • Мнения: 2 222
Така си е, но нали учителките там са длъжни да спазват режим за всички деца. А и повечето майки, доколкото знам, очакват от яслата точно детето да свикне на режим. И на мен ми се струва супер трудно да се оправи човек и с две деца, камо ли с 20 наведнъж. Ако 3 деца са се събудили, а другите спят, как хем да забваляват будните, хем да пазят тишина на другите. За съжаление малките дечица като твоето дори няма как да си кажат още какво се е случило, така че този тояно случай не вярвам да бъде разгадан. Просто в яслите и ДГ си има някои рискове, това е истината. Няма как там да ни гледат и обгрижват децата както ние бихме го правили вкъщи...

# 5
  • Мнения: 1 749
Аха... Съветвате жената просто да се примири. Т.е. случващото се в детските ясли и градини се приема вече за нормално... Жалко.  В другите страни обикновено могат и до съд да стигнат за такива неща...

# 6
  • Мнения: 2 222
Ами нека ги съди, никой не може да я спре. Това си е нейно право. Нека който иска, да я подкрепи, да се сложат камери в градините, учителките за всяка синина да отиват на съд и така.

Това ще й гарантира ли обаче, че после детето ще бъде винаги обезопасено и ненадраскано от друго дете за вечни времена? Аз нормален начин да не се бият децата в ДГ още не съм открила, но не пречи да стане в бъдеще Simple Smile За яслите нямам опит.

# 7
  • Мнения: 3 715
Не може да вдигат рамене. Да, може да не са видели, но могат честно да кажат: "Не сме видели как е станало, но ще вземем мерки да не се случва и ще внимаваме повече". Освен това сестра няма ли там, да го намаже с нещо. Все пак това са рани. Моето дете също е имало рани в градината, когато е падал, удрял се е в шкафчета, винаги са го намазвали с нещо и винаги са се държали отговорно и не са ми шикалкавели, в нито една детска градина и никога не са изкарвали детето виновно, напротив, казвали са, че отговорността и вината са техни.
Мисля, че авторката затова е бясна, защото не вижда отговорно отгошение от страна на персонала.

Твърдо против съм камерите в детските градини, но темата вече е обсъждана.

# 8
  • Мнения: 2 222
И при нас учителките винаги са били много загрижени и отговорни. Затова не ми е хрумнало да ги съдя даже когато синът ми на 4 години избяга с приятелче от детската и обикаляха сами 1 час из квартала. Тогава и сина ми си беше виновен. На въпроса защо го е направил, отговора беше: "Ами вие никога не сте ми казвали да не излизам сам от детската градина". Което е вярно, как ще ми хрумне, че изобщо има такава възможност.

Но ако се случи нещо недопустимо според родителите, нормално е те да реагират по всякакъв начин.

# 9
  • Мнения: 1 749
И при нас учителките винаги са били много загрижени и отговорни. Затова не ми е хрумнало да ги съдя даже когато синът ми на 4 години избяга с приятелче от детската и обикаляха сами 1 час из квартала. Тогава и сина ми си беше виновен. На въпроса защо го е направил, отговора беше: "Ами вие никога не сте ми казвали да не излизам сам от детската градина". Което е вярно, как ще ми хрумне, че изобщо има такава възможност.

Но ако се случи нещо недопустимо според родителите, нормално е те да реагират по всякакъв начин.
И ако го беше сгазила (не дай си Боже) някоя кола пак ли така щеше да реагираш?

# 10
  • Мнения: 2 222
Аз разбрах за цялата история след намирането на децата и затова нямах истинската възможност да се уплаша. После ми мина като на филм какво е могло да стане, ама като ти е детето живо и здраво пред теб, друго си е.  

Това, което се опитвам да кажа е, че и при най-съвестните учителки може да се случи нещо с детето, не дай Боже. Хиляди опасности има, да не изброявам, не е само издраскването или боя между децата. Има огромно значение обаче дали учителките са ангажирани и отговорни, или не им пука. Това е. Пак казвам, който иска да съди учителките, нищо не може да го спре. Но ако те са свестни като цяло и случая е единичен, без сериозни последствия за детето, може да се помисли да ги пращаш ли в съда веднага.

Колко майки има, на които детето е минало през ясли и ДГ без нито една драскотина, синина или белег? Малко са.

# 11
  • Мнения: 1 727
Винаги контролирам какво се случва в детската градина, но в този случай наистина на снимката двата белега приличат на пъпки и да, напълно в възможни дете да се издере, дори и с малки нокти.

Ти си знаеш най-добре детето и как се адаптира в детската градина и имаш право на отговорно отношение от персонала, но аз лично не бих подкрепила видеонаблюдение.

# 12
  • Мнения: 953
Моето дете е още в яслата,но до края на м.март и после на детска градина.Случвало се е да се прибере ухапан,ударен,одраскан.Ами че деца са.Важно е че госпожите ги гледат и пазят от по-лошите неща.Няма как да знае че детето ,което е навело глава ,е защото е решило да захапе.
Не се сърдя за това.Че ние в парка ходим и аз съм с него и пак успяват да се ударят,къде нарочно,къде без да искат.Просто много приказки се искат.Още от както тръгна на ясла му говоря да не се бие,да не удря,да не хапе/даже когато го бяха захапали него,му давах пример как го боли ,така и другите ще ги боли./и т.н.
Вие сами да ги гледате в къщи пак има опасност да се наранят.Чак пък да ги съсипвате ми се струва пресилено.Всички сме родители,но и всички знаем че децата могат да се наранят за части от секундата,та дори очите си да не отделяш от него.

# 13
  • Мнения: 753
Видях снимките и направо се ужасих.Горкото дете.

Синът ми се опитах да го дам на ясла когато беше на 1,8мес.Още първата седмица се върна изподран/не толкова страховито/ и понеже не можеше да си каже.....приключихме с яслата.Пуснах го на градина, където знаех какво се случва защото ми разказваше.
В момента другото ми дете е на ясла, но тя пък всичко говори и ми разказва и не се притеснявам.Понякога сестрите се притесняват Mr. Greenзащото още с взимането започват разказите и то пред тях!Голяма клюкарка, но съм спокойна.

Не знам какво да ви посъветвам, но това е ужасно!
Момичета, знам, че е трудно, но ако живота не ви притиска чак толкова си гледайте дечицата до 3години.

# 14
  • Мнения: 700
http://www.facebook.com/pages/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0 … -/145814482152446

Немога да си представя детето ми само да се издере така, само щото имало малки нокти или да се е сърбяло от пъпки ??? Той неможе още да се сърби, на една годинка и 4 месеца е, още незнае какво е сърбеж!?!? Другата учителка казва че въобще не е викал и като се обърнала и ХОП - ИЗДРАН ! Ще ги съсипя, всички институции ще вдигна на крак!
d_gakova, пробвала ли си да гледаш едновременно 20-25 деца сама за 4-5 часа. Пробвай и тогава говори. Познавам системата и затова децата си ги гледам в домашни условия. А за социализация не ми говорете, защото тази дума става вече синоним на подивяване.

Който иска друг да му гледа детето +25 деца в групата трябва да очаква такива гадни изненади.
Задължение на родителите да си гледат децата поне до 3 години, ако не могат те баби или детегледачки.
Защо си давате бебетата на ясла бе хора?

Общи условия

Активация на акаунт