На море в Елените - скорошни отзиви и мнения

  • 78 107
  • 217
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 320
Незнам за какви 180-200 лв говорите. Цената която платих беше 84 лв на ден. Сравнявам с квартира 20 лв легло,закуска, обед,вечеря,2 пъти на ден шезлонг и чадър на плаж и аквапарк. Даже и по скъпо излиза.

Съжалявам за провалената почивка на някои от вас, но аз наистина не мога да с оплача от нищо. Може би сме имали късмет с най-малкият хотел на 5 м от плажа,нисък етаж и добри камериерки.

В никакъв случай не сравнявам с Турция или Гърция дори.Ако търся качество на 100% отивам в Анталия.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
И аз да се включа пак темата без да съм почивала това лято там и без подобна перспектива Mr. Green. Днес съм се смяла със сълзи на тракикомичния разказ на приятелка за злополучния й 10 дневен престой в да речем втория или третия по скъпост хотел на "Елените".

Освен, че потвърди всички потресаващи неща, споделени тук, чух и много свежи хитове - след 4 дни без кърпи и н броя скандали, камериерката в желанието си да помогне предложила да даде на децата долни чаршафи да се бършат Laughing; а на края на престоя попитала "А тези жълтите кърпи, много ли се ги ползвали?!" на изумения въпрос на моята дружка "Защо?", отговорът бил: "Ми едни руснаци стоят трети ден без кърпи." Joy Joy Joy
Реплика от бармана: "Как можахте на дойдете тук?", а отговора на контрарепликата "А, ти?" била, че е на стаж и затова. Другите напуснали, а не назначавали нови и т.н. то не беше едно или друго, но да не преразказвам повече нещо, което не е личен опит, пък и повечето неща вече лъснаха...

п.с.Stelitka , възможно е да си имала късмет наистина, но въпросната почивка е била на стойност 3 бона. Сега се сещам още много абсурдни неща, които чух от нея, че предлагат в този "изумителен" курорт за подобни суми, ама дет се казва не ми е работа.

# 107
  • София
  • Мнения: 320
elsi - причтелката ти няма да помисли за море в България следващите няколко години...

Сега се сещам- заведоха ни на безплатен паркинг най-накая на комплекса след вилите. Превозиха ни с багажа с подобните на 'голф колички' до хотела. Половината от стаите и апартаментите в хотела бяха на собственици, възможно е да не са били пълни.
Вечер в лоби бара на хотела отмаряхме само ние.Направи ми впечатление ,че винаги беше празно.Момчетата от бара скучаеха и ни правиха различни коктейли всяка вечер.Стаята я чистеше жената сутин докато бяхме на закуска и всеки ден имахме нови кърпи.Това за Атриум хотел.

# 108
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735
pink rose, при почивка в България такова нещо като медицинска застраховка няма, по простата причина, че като български гражданин отивайки в първата поликлиника със здравната си книжка ще ви приемат и прегледат, в най-лошия случай срещу потребителска такса. Лекарят в хотела е частник и нормално си има такса. Хотелите не са длъжни да имат лекари по здравна каса. Поликлиники има в Слънчев бряг и Несебър.

# 109
  • Мнения: 115
Преди две години на Сл.бряг платих преглед за дъщеря ми която беше на 2 години тогава.Не работят с здравна каса и там но поне прегледа струваше 15лв.Предната година в Приморско прегледа в хотела струваше 40 лв.В поликлиниката имаше лекар по график и естествено го нямаше когато отидохме.....Предната година един приятел плати 50лв на Албена да прилеят една банка глюкоза на сина му(14 годишен) които припадна.Хич и не разчитам на безплатна помощ по морето....

# 110
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735
Преди две години на Сл.бряг платих преглед за дъщеря ми която беше на 2 години тогава.Не работят с здравна каса и там но поне прегледа струваше 15лв.Предната година в Приморско прегледа в хотела струваше 40 лв.В поликлиниката имаше лекар по график и естествено го нямаше когато отидохме.....Предната година един приятел плати 50лв на Албена да прилеят една банка глюкоза на сина му(14 годишен) които припадна.Хич и не разчитам на безплатна помощ по морето....

Аз съм си отивала поликлиниката със здравна книжка на детето - нито лев, като я бях забравила 25 лв, в частната болница 50 лв...Но при преглед на място в хотел, няма как да е безплатно.

# 111
  • Мнения: 566
Здравейте! Почивахме тази година в началото на август на Елените - Роял Парк. Никога не бих се върнала повече там и съветвам и вас. Присъединявам се към всички отрицателни мнения. Имахме "късмета" да минем през всички парапети на израза "свърши" /салфетки, кърпи, чаши, храна, алкохол, паркоместа и какво ли още не/. Най-много ме разочарова факта, че ако бяхме дали 1000 лв за почивката, трябваше да дадем още толкова в самия комплекс - паркинг, храна за децата, атракциони.
Избрахме мястото за почивка заради атракциите и с надеждата, че вече порасналия ни син ще се включва в забавленията и ние ще успеем да починем. Да ама не! Първите два дни аниматор не видях. Още първата вечер отидохме на обявената на табло детска дискотека, но на нейно място имаше Мъжки Стриптииз! Shocked
През целия ни престой така и нямаше игри за деца, а само около 3 часа следобяд гимнастика край басейна за възрастни. В детската градина ни върнаха, отново защото няма места.
Аниматорите сякаш бяха на заплата "каквото си изкарат" и всичките им вечерни програми бяха свързани с даването на пари и продажбата на всякакви детски топчета, бонбонки, пистолети и др на минимум от 10 лв.
В комплекса беше пълво с батути и други подобни с цена  Shocked 5 мин - 20 лв.
Храна за деца около 1 година въобще нямаше и на наши приятели им се наложи да дават маса пари за пюрета, за да си нахранят бебето. Общите тоалетни бяха гнусни, без тоалетни принадлежности. В целия ресторант и партер се носеше ужасна миризма, която около самата кухня беше в повече и едвам се стисках да не "върна" обяда.
Цялото това нещо ни повлия зле и след "почивката в Елените", която е чакам цяла година се наложи отново да почивам заради всичките нерви, които ни причиниха.
Дано компетентните институции да си свършат работата, защото това е подигравка с всички туристи. За съжаление подобни са отзивите и от други места тази година на любимото ни БГ черноморие!

# 112
  • Мнения: 7
какво се очудвате Арабаджиеви си подиграват с персонала и няма как да има качество, съсипаха комплекса #2gunfire

# 113
  • Мнения: 41
Да вярно е, че се подиграват с прсонала, заплатата е 500 лева но не я получаваш. И накрая на сезона се оказва, че си работли за половината от минималната заплата т.е. за около 150 лева на месец. И за такова заплащане получаваме такова обслужване. Иначе комплекса е уникален, но всичко което се пише за него е факт. Включително и ние изпитахме на гърба си негативите, за 10 дена 2-пъти хранително натравяне (повръщане диария). Второто направо ни притесни детето не се оправи 3 дни. Храната под всякаква критика, плодовете раздаваха с охрана, свършваха хот доците, дюнерите. А за заплащането знам защото брат ми работеше там. Борба имаше и за Ала Карт ресторантите, както и за голф количка когато си тръгвахме.

# 114
  • Мнения: 6 301
За мое голямо учудване - моя приятелка ходи на 1 юни и каза, че храната е хубава. А тя по принцип ходи в Анталия на море в 5* хотели.

# 115
  • Мнения: 163
За мое голямо учудване - моя приятелка ходи на 1 юни и каза, че храната е хубава. А тя по принцип ходи в Анталия на море в 5* хотели.
Стискам палци тенденцията да се задържи. Grinning

# 116
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
В понеделник се върнахме от там, бяхме в Роял Бей. Аз лично съм очарована. Беше чисто из целия комплекс, както и в хотела, нон- стоп се бършеше. Леглата ни ги оправяха всеки ден, кърпите също се сменяваха. Храната беше изключително вкусна, беше малко еднообразна, само основните ги сменяваха всеки ден за обяд и вечеря, но плодове имаше доволно и то доста- диня, пъпеш, кайсии и праскови. Не сме чакали за маса нито веднъж. Имахме А-ла карт карти, но не ги ползвахме. Нито другите места, защото така хапвахме на основните, че се прибрах с 3 кг. отгоре.
Единствено борбата за шезлонг беше безмилостна  Mr. Green и водата беше студена в Аквапарка, там Алекс си загуби златната гривна.  Sad  Но анимацията беше разкошна и аз и децата сме много доволни.

# 117
  • Пазарджик
  • Мнения: 37
И аз се присъединявам към положителните отзиви  за Елените. Две години сме почивали там и сме много доволни. А детската им анимация е страхотна.

# 118
  • Мнения: 163
blondyss, вие къде ходите?
 

# 119
  • Пазарджик
  • Мнения: 37
И двата пъти бяхме в Роял парк.

Общи условия

Активация на акаунт