Лечение с протеолитични системни ензими (3-та тема)

  • 131 652
  • 762
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 34
qweenofjoy - радвам се на успехите ти! Това е автоимунната компонента от проблема, остана митохондриалната недостатъчност. Демек - Убихинола. Пробвай го.[/color]
[/quote]
Пинки само убихинол ли да добавя към ензимният коктейл ?

# 46
  • в белята
  • Мнения: 536
Много интересна тема ,но засъжаление нямам време да я чета цялата ,така че ще опиша моите проблеми и моля Pinkpanther да ми препоръча какво ,по колко и под какви наименования ензими да търся......... Praynig Praynig Praynig
Та така : 29 год. ,с наднормено тегло ( 30+)  Embarassed, възли на щитовидната жлеза ,тироидните хормони се са долно гранични ,не пия нищо за тях ,но ще трябва да махам възлите ,че са започнали да растат , поликистозни яйчници ,вследствие на което имам ужасно нередовен цикъл ,дане говорим че ми растат косми там където неискам и имам страшен косопад.И този  хормоналем коктейл в ендокринологията го кръстиха Метаболитен синдром. ooooh! ooooh! ooooh!

# 47
  • Мнения: 492
И аз да помоля Пантерата за съвет: Жена на 60г. с коксартроза на тазобедрената става+подуване и деформация на ставите на пръстите на ръцете + киста на черния дроб- не се знае каква е , но на ежегодно ехографско изследване , се вижда ,че нараства. Освен това има и гастроезофагиален рефлукс.
Могат ли да се приложат ензимите тук- какви и по колко и освен тях какво друго ще препоръчаш?

# 48
  • Мнения: 800
х_diabet_mama - много добри новини! Радвам се... Нека възрастната дама да изкара едномесечен курс и да спре ензимите, като контролирате кръвното. След това ще се действа според ситуацията.

qweenofjoy - според мен, това е достатъчно. Ако имаш и репродуктивни проблеми, които искаш да преодолееш добави и NAC (Н-ацетил цистеин). След установяване на бременност спираш ензимите и коензима.

хепи сега - какви възли - топли/студени?!? Ако ще се оперираш, терапията почва след това.

След това ще искам да видя изследвания на тироидни и полови хормони и ще уточним какво ще се пие и какво ще се маже...

До тогава, ако не искаш да стоиш със скръстени ръце, можеш да си поръчаш и да почнеш да пиеш серрапептаза, бромелаин и наттокиназа, като универсален коктеил, но не се бави с интервенцията.

bgroza - да, ензимите безусловно могат да се приложат, заедно с глюкозамин, хондроитин и хиалуронова к-на.

Освен това - рибено масло и вит. D - ~2400 UI. Тези неща ще оправят и рефлукса
.

 

# 49
  • Мнения: 492
Благодаря много,Пантера!
Още едно питане -може ли да се включи и метилсулфонилметан и по колко евентуално?

# 50
  • София
  • Мнения: 980
Да се похваля, дадохме ензимния пакет на възрастна жена която пиеше шепи за кръвно и ефекта беше нула. За 2 седмици е върнала кръвното си от 30те си години. Пинки голямо благодаря от нейно име  bouquet . За съжаление има хора, които не ми вярват и мислят, че аз ще спечеля нещо Sad Що за народ...Всеки от акъла си пати.

qweenofjoy и аз съм на еуритокс и нивата ми са ок от няколко месеца. Не пия ензими защото съм бременна и наистина не смея Sad
х_diabet_mama аз за сега си позволявам тая волност ...ако видя заветните чертички и аз ще спра ензимите. Колко еутирокс приемаш и защо ако нивата ти са нормални ???
Нормални са за небременна, за бременна са два пъти повече, затова във втори месец ми ги предписаха, сега са към 1.30 което е нормално за бременна. Взимам 50 сутрин на гладно. Много съм доволна от ендокринолозите в майчин дом София, те ми обърнаха внимание, съвсем случайно. Ако не бяха, можех да рискувам бебе с доста малоформации.

Забременях след 20 дни приемане на ензимите, след 4 годишни напразни опити и изследваняи в норма, По-напред съм писала моите разсъждения по темата.

# 51
  • Мнения: 94
Моля за съвет относно поста си от 3-та страница плииииис.

# 52
  • Мнения: 800
iznenada - тъй като от тези симптоми не мога да сглобя определена диагноза, бих предложил майка ти да изкара един профилактичен едномесечен курс със серрапептаза (40 000), наттокиназа и бромелаин - три пъти дневно по едно от всички, на гладно, с чаша вода.

Първо е безвредно и второ - все ще и помогне за някои от оплакванията.

Зилозавър - за сън, а и много полезно въобще - мелатонин. Аз препоръчвам варианта 3 мг Time Release.

Последна редакция: ср, 27 апр 2011, 17:43 от PinkPanther

# 53
  • Мнения: 969
Здравейте!
Предполагам, че е интересно да се чуят резултати от пиенето на ензимите. Пия целия набор (серрапептаза, бромелаин, панкреатин, папая и натокиназа) от 2 седмици. Видими промени:
1. Наспивам се за по-кратко време (принципно спя около 10 часа, а сега 8 часа са ми ок).
2. Имам акне, с което вече съм се попреборила, та сега виждам доста бързо зарастване на единични пъпчици, като ги изтискам.
3. НАМАЛЯ ми апетита! Това ми се струва невероятно, аз обичам да си похапвам, а последните дни се засищам с по-малко храна от преди. Така действат ензимите и на майка ми, която също е супер доволна от намаляването на апетита и.
Аз съм на 33 години и боря основно малки фиброаденоми, синузит, проблемни венци, чести кариеси и леки ставни проблеми. Пия и рибено масло и витамин ц.
Очаквам и се надявам и на други подобрения! Хубава седмица на всички!  Laughing
Тъкмо да задам въпрос на Пинк... и видях, че вече е отговарял на други с такива въпроси  Joy

# 54
  • Мнения: 94
Много благодаря за отговора ти.
Ще ги взема и дано и помогна.

# 55
  • Мнения: 1 091
qweenofjoy, сподели моля те кои ензими и по каква схема приемаш?

# 56
  • Мнения: 34
qweenofjoy, сподели моля те кои ензими и по каква схема приемаш?
кия
Приемам ензимите както следва:
3 Х 1 таблетка  далеч от храната - бромелаин, серразим, натокиназа, сега включих 1 път дневно коензим 10 (докато ми пристигне убихинола) и Н-ацетил цистеин.
Паралелно с ензимите приемам витамини веднъж дневно A,C,E и B komplex , както и Omega 3.

# 57
  • Мнения: 34
Да се похваля, дадохме ензимния пакет на възрастна жена която пиеше шепи за кръвно и ефекта беше нула. За 2 седмици е върнала кръвното си от 30те си години. Пинки голямо благодаря от нейно име  bouquet . За съжаление има хора, които не ми вярват и мислят, че аз ще спечеля нещо Sad Що за народ...Всеки от акъла си пати.

qweenofjoy и аз съм на еуритокс и нивата ми са ок от няколко месеца. Не пия ензими защото съм бременна и наистина не смея Sad
х_diabet_mama аз за сега си позволявам тая волност ...ако видя заветните чертички и аз ще спра ензимите. Колко еутирокс приемаш и защо ако нивата ти са нормални ???
Нормални са за небременна, за бременна са два пъти повече, затова във втори месец ми ги предписаха, сега са към 1.30 което е нормално за бременна. Взимам 50 сутрин на гладно. Много съм доволна от ендокринолозите в майчин дом София, те ми обърнаха внимание, съвсем случайно. Ако не бяха, можех да рискувам бебе с доста малоформации.

Забременях след 20 дни приемане на ензимите, след 4 годишни напразни опити и изследваняи в норма, По-напред съм писала моите разсъждения по темата.

Моите поздрвления....надявам се да се похваля със същият успех в най-скоро време. Явно щитовидната жлеза може да изиграе лоша роля на всеки, който не знае достатъчно за нея и не и обърне внимание.

# 58
  • Мнения: 125
Темата ме заинтеpесува, но тъй като не мога да пpочета топкова стpаници - бихте пи ми казапи какви ензими и по копко тpябва да пия за фибpоаденоми на гъpдите?! Бпагодаpя!

# 59
  • Мнения: 1 091
qweenofjoy, благодаря за отговора. "Серразим" серапептаза ли е? Колко продължително може да се взимат витамините /от група В по-конкретно/?

Общи условия

Активация на акаунт