Грижи за косата - 83 - място за всякакви въпроси

  • 53 063
  • 732
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Грижи за косата - 83



Тук може да задавате всякакви въпроси за коса и третиране.



В подфорума „Красива мама” има специални теми за любители на хена, брюнетки, блондинки и чрвенокоски – ако въпросите Ви са конкретно по тези тематики – ще е по-подходящо да ги поставите в съответните теми, където ще ви бъде обърнато специално внимание от дами, които имат опит  Hug

Грижите за косата трябва да се системни, а не от време нa  време  Peace – и тя ще се отблагодари  Hug
Косата се променя с времето - и в резултат на възрастта и в следствие на третирането (боядисване, сешоар, преса ...) и в следствие на грижите, които полагаме за нея; затова грижите днес - може да са различни от грижите утре  Hug



Ето няколко общи положения, които варират и се прецизират според индивидуалните особености на косата.

1.)   Дами, които ползват ползват твърда вода при измиване и силиконови продукти без отмиване – е хубаво да ползват регулярно дълбоко-почистващи шампоани – за остъргване на натрупванията по косъма.
2.)   Дами, чиито коса се накъсва след третиране с химикали – може да се ориентират към протеинови продукти за възстановяване на косъма + добро хидратиране.
3.)   Дами, които ползват термична обработка за косата за постигане на форма – е хубаво да ползват термо-защитни продукти.
4.)   При сухи и дехидратирани коси е добре да ползват подходящи продукти без отмиване – коприна за коса, кремове и други за хидратация.


Дълбоко подхранване на косата и грижа с топлина

Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти



Косопадът – има различни видове косопад, затова и мерките, които се взимат за него следва да бъдат съобразени с причините – а те може да са промяна на хормонални нива с възрастта (женските хормони) или по други причини (щитовидна жлеза), недостиг на хранителни вещества при диети, стрес ….затова – във всички случаи е най-добре да се консултирате с дерматолог, но за успокоение и съвет  Hug– споделете и тук  Hug



Тази тема бе започната много отдавна при споделяне за маска, за която много се говори, ще добавим информация за маската с предупреждение:

1.)   Продукт, който се влага в маската е за животни, продава се във ветеринарни аптеки и не е изследвано действието върху хора;
2.)   При предозиране може да се наблюдават странични ефекти – в следствие на токсичност;

Ето връзка към първата тема за маскатаи допълнително събрана информация за нея



Грижи за косата, съобразени с лунните фази



Старите теми Тема 1 Тема 2  Тема 3    Тема 4  Тема 5    Тема 6  Тема 7    Тема 8   Тема 9    Тема 10  Тема 11  Тема 12 Тема 13  Тема 14  Тема 15  Тема 16  Тема 17  Тема 18  Тема 19  Тема 20  Тема 21  Тема 22  Тема 23  Тема 24  Тема 25  Тема 26  Тема 27  Тема 28  Тема 29  Тема 30  Тема 31  Тема 32  Тема 33  Тема 34  Тема 35  Тема 36  Тема 37  Тема 38  Тема 39  Тема 40  Тема 41  Тема 42  Тема 43  Тема 44  Тема 45 Тема 46  Тема 47 Тема 48  Тема 49 Тема 50  Тема 51  Тема 52 Тема 53 Тема 54 Тема 55  Тема 56  Тема 57 Тема 58 Тема 59 Тема 60 Тема 61 Тема 62 Тема 63 Тема 64  Тема 65 Тема 66 Тема 67 Тема 68 Тема 69 Тема 70 Тема 71 Тема 72 Тема 73  Тема 74  Тема 75  Тема 76    Тема 77 Тема 78  Тема 79 Тема 80 Тема 81 Тема 82

# 1
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Искам да ви питам,ползвал ли е някои тази козметика CEHKO или само на мен ми е супер зле косата?

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
от нея ли ти е зле косата?

# 3
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Да,а продавачката толкова ми я препоръча.

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
за първи път чувам за нея newsm78

дай линк към продукти? от къде я купи?  newsm78

# 5
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Немска професионална,аз я купих от един склад за козметика за коса.http://www.cehkobg.com/boizakosa.html

# 6
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Вместо запис ще похваля едни ампули които ползвам от 2 седмици.http://www.parfumga.com/index.php?route=product/product&path … mp;product_id=825  Hug  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 293
Не се заяждам, но ми се вижда нелогично ампули да решават проблеми с косопада, причинен от засилена мастна секреция. Ако има такъв косопад, то по-добро решение е миенето на косата, а не добавянето на още нещо  Peace

# 8
  • Мнения: 372
Алена   bouquet

Да попитам има ли оплакващи се от сезонен косопад тази пролет?
Аз нямам, но все съм с едно наум, като знам какво беше есента.
  ooooh!

# 9
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Люляче, аз нямам косопад нито ми се омазнява косата по принцип. Взех си ампулите, защото от доста време си търся нещо с коприва и затова. В последно време съм на вълна "коприва". Шампоана също ми е с коприва, мисля сега да се обливам и с чай от коприва и даже на д-р Тошков ще си взема коприва на хапчета. Laughing На мен всичко от коприва ми действа много добре на косата. Не ми я изсушава, просто става по-плътна и бляскава. Така че тези ампули ми се отразяват много добре. Peace

# 10
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Feeling  Peace - ще пусна една анкета, при мен се изявява само наесен  Peace

# 11
  • Мнения: 372
Feeling  Peace - ще пусна една анкета, при мен се изявява само наесен  Peace

Страхотна си, мерси!  Hug
И при мен е есента, но все съм нащрек и броя космите.  Blush  Laughing

# 12
  • Мнения: 616
О,да при мен пак се показа пролетния косопад Twisted Evil Ползвам си редовно Себоралчето ( Blush) и забелязвам по 5-6 косъма на миене падат (вместо 1-2). Ако спра себорала, ще е с шепи..

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
за себорал форте ли става въпрос?

ка действа?  newsm78

# 14
  • Мнения: 616
Да, себорал форте. Като състав е изключително елементарен продукт, извлек от билката чемерика, стабилизиран и това е. С тампонче се нанася в корените след измиване на косата. Скептично бях настроена, но действа и това е, при мен намалява сериозно сезонния косопад.
п.п. Отровна е билката, така че внимателно.
п.п.2 Мерси за темата Аленка!

Общи условия

Активация на акаунт