Грижа за косата - 81 - място за всякакви въпроси

  • 109 807
  • 705
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 073
в темата,към която е дала линк nelira за коментарите за алоето съм постнала инфо какво съдържа растението. Само заради съдържанието си си заслужава да се направи едномесечна терапия с него
 
еxtasy_kn , като се говори за суха коса може би се има в предвид пресушена от третиране, опъната коса. Това, че си с мазен корен не мисля, че ще е проблем за използване на натурален продукт  Peace

 да, и аз мисля, че  Lady Brinne не говори за обикновените сапуни Dove или Nivea, но нека тя да каже за кои става въпрос. Аз ползвам един с лавандула на eden allure след като съм мазала масла на главата си и искам да кажа, че се отмиват сравнително лесно с този сапун и не усещам главата си премита, както обикновено след маска. В тази връзка се премих около къносването и сега смятам да направя маската с листа алое, защото много успокоява, а усещам скалпа си много чувствителен. В темата "Хенапристрастени" на страница 40 съм описала процедурата по къносването, а на 41стр. съм пуснала снимки "преди" и "след" ако някой прояви интерес - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=507298.585



  и един малък спам: след кола маска на мустака се намазах със сок от едно листо алое. Успокои ми кожата буквално за 10 мин.  Wink

# 106
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
не говори за обикновените сапуни Dove или Nivea, но нека тя да каже за кои става въпрос.
Да, мисля че говори за био-сапуни... които нямат нищо общо с дав или нивея.

# 107
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
не говори за обикновените сапуни Dove или Nivea, но нека тя да каже за кои става въпрос.
Да, мисля че говори за био-сапуни... които нямат нищо общо с дав или нивея.

Абсолютно - не конкретизирах, защото вече веднъж ги коментирах в старата тема. Но, за който се интересува - поръчвам ги от сайта зоя.бг / има ги и в други сайтове за натурални и био продукти, както и в био-магазините в по-големите градове /. Аз лично съм пробвала три сапуна, защото не съм успяла да ги изхарча и да си поръчам друг вид - доста са икономични. Аз се мия почти всеки ден и изхарчвам по един сапн и малко на месец.
B & C явно са добре покрити, защото не ги виждам вече, но те са малко, а и косата ми явно е податлива на оцветяване. Освен това къната дава наистина блясък на косата.

Tonichka, разгледах снимките ти в другата тема и да кажа, че косата ти изглежда прекрасно, а цвета й е много естествен и равномерен.

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 45
P.S.:  Peace Към създателката на темата, поздравления за труда да събереш полезната информация и да я оформиш толкова добре Hug По-добре е от миналата тема, само 1 малко въпросче, не е ли по-добре най-накрая където е линка към темата с маската с тривитаминол, да се копира информацията за нея + снимката на тривитаминола от миналите теми Rolling Eyes

Подкрепям това мнение...и аз мисля, че беше важна информацията за маската с тривитаминола и другите масла.

# 109
  • Мнения: 0
Ами за ефекта от маската с алое мога да кажа, че косата ми стана супер мекичка и мирише прекрасно  Crazy Heart Eyes за разлика от тогава, когато правя тривитаминола  Laughing а и друг плюс в тази маска, поне лично за мен, е че ще си използвам изостаналия балсам за коса вместо да го хвърлям  Laughing учудващо не се е развалил, нищо че седи от доста време  Laughing като си сложех балсам косата ми стоеше като мазна  Sick сложих два пъти и се отказах ....тоо все едно не съм се къпала  #Crazy Sick не че слагах по много просто косата ми не го щеше  Laughing

# 110
  • Мнения: 1 416
Да да, ясно ми е, че става въпрос за натуралните сапуни Simple Smile Знам за кои става въпрос, но питах кои точно, защото те са доста видове.

# 111
# 112
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
P.S.:  Peace Към създателката на темата, поздравления за труда да събереш полезната информация и да я оформиш толкова добре Hug По-добре е от миналата тема, само 1 малко въпросче, не е ли по-добре най-накрая където е линка към темата с маската с тривитаминол, да се копира информацията за нея + снимката на тривитаминола от миналите теми Rolling Eyes

Подкрепям това мнение...и аз мисля, че беше важна информацията за маската с тривитаминола и другите масла.

има линк към маската - но препратката е към първата тема, когато "всичко започва"; ако снимките на двете лекарства са толкова важни (макар да не виждам с какво - защото няма 5 вида тривитаминол)  и ако аз правя следващата тема - ще вмъкна линк към тема със снимка, в тази вече не може да се редактира - редакцията е възможно само опр.. време, след написването на поста.

иначе в поста със снимката имаше писано какво ли още не, което разводнява идеята за "маската"

# 113
  • Sofia
  • Мнения: 45
Аз имах в предвид ето тази част:

Забележка: Витамин А е опасен за плода и е препоръчително да не се използва от бременни и кърмещи дами.

Ако съставка предизвиква дискомфорт може да я пропуснете или замените  с  подходяща.

Оригиналната маска:
2 с.л. тривитаминол (ново име- АД3Е/мастна основа, Виалитон/водна основа)- купува се от ветеринарна аптека, струва около 4-5 лв за 100 мл.
1 с.л. свинска мас - заменя се с бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса); зехтин; масло от гроздови семена (за регулиране на омазняването); масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса),  масло от шеа/карите , масло от жожоба, ....  инфо тук
1 с.л. ракия - или друг алкохол - водка, ром, коняк
1 с.л оцет - за да се избегне миризмата на салата, можете да замените с лимонов сок
2-3 капки газ -  за блясък ако е с изтекъл срок на годност мирише по - слабо. Купува се от железария или евентуално магазин за домашни потреби.

Маската се нанася в корените и се разнася по цялата дължина на суха коса, преди миене. Косата се прибира в найлонова шапка /торбичка и се завива с кърпа или се увива в потопена в гореща вода и добре отцедена кърпа. След 2 часа се измива.
Прави се 2-3 пъти седмично (зависи от честотата на миене) за период от 2 месеца (една опаковка тривитаминол/АД3Е е достатъчна за около месец при посочените по - горе количества на продуктите), след което се почива месец - два, за да не се пренасити косата и да не се предизвика обратен ефект.
Съставките, които може да добавите по свое усмотрение към оригиналната маска, по своето действие се делят условно на два вида: регулиращи омазняването и изсушаващи.

Регулиращи:
Всички видове масла
- бадемово масло (най - мощният стимулант за израстване на коса);
- масло от гроздови семена (силен антиоксидант, подходящо за мазна коса и кожа)
- масло от пшеничен зародиш (за много суха, накъсана, цъфтяща коса - нанасяйте предимно в краищата)
- масло от шеа/карите
- масло от жожоба
- кокосово масло
- маслиново масло

Изсушаващи:
- кисело мляко - за еластичност на косъма
- мед – за всеки тип коса, прави косата мека и подхранена
- жълтък -  подхранва, но „извлича” боята от боядисаната коса , затова ще се наложи да се боядисвате по – често. Изсушава леко. Да се измива внимателно с хладка вода, тъй като ако започнете с гореща, ще се пресече и „свари” – ще останат малки топченца, които трудно се премахват и започват да гният в косата.
- аспирин – за растеж и п-в пърхот
- хума - има различни видове хума - зелена, жълта, бяла, розова, синя, - консистенцията е подобна на кашичка. Ще е необходимо по - голямо количество, за да се покрие цялата коса.ИНФО ТУК).

Маската може да се редува с готови маски. След измиване, при желание се нанася подходящ балсам в краищата на косата. За по - лесно разресване може да се втрият две-три капки кристали/масло от жожоба/карите. Против цъфтящи връхчета е подходящо втриването на пшенично масло (има лек "мокър" ефект).

*Маста в рецептата трябва задължително да е обезсолена.

Обезсоляване на свинска мас 
Взема се известно количество  свинска мас /напр. 1 ч.ч./ и се слага в съд с повече вода. Слага се да заври и се засичат 30 мин след завирането. Изчаква се да изстине хубаво, така че да се втвърди отново маста и се обира с лъжица- самата мас  става като капак върху водата. Маста е вече съвсем обезсолена- солта е заминала във водата. 

# 114
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
ако аз пускам темата другия път - ще дам линк към твоя пост - поне в него няам "други работи"  Hug

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 45
ако аз пускам темата другия път - ще дам линк към твоя пост - поне в него няам "други работи"  Hug
Благодаря ти! Може да добавим и други масла, които действат добре на косата, но нека дойде време за другата тема и ще си пишем тогава  Hug

# 116
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
 Peace

# 117
  • Мнения: 5 405
Преди известно време пак стана дума за алоето. Искам да попитам дали има някой продукт, който да се вземе от аптека или козметичен магазин, който да е по-ествествен/натурален и близък до растението и да има същия ефект, защото много ми се иска и аз да пробвам, но няма от къде да взема такова цвете в момента Simple Smile

# 118
  • Мнения: 139
Преди известно време пак стана дума за алоето. Искам да попитам дали има някой продукт, който да се вземе от аптека или козметичен магазин, който да е по-ествествен/натурален и близък до растението и да има същия ефект, защото много ми се иска и аз да пробвам, но няма от къде да взема такова цвете в момента Simple Smile

Аз си го поръчвам от тук: http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Aloe-Vera-Whole-Leaf-Juice-33- … 1-Liter/4335?at=0    (99.7% Pure Aloe Vera Whole Leaf Juice)
 С транспортните разходи е 9.50$. (около 13-14 лв.) Идва за около месец. Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 ное 2010, 08:14 от nellira

# 119
  • Мнения: 35 962
момичета, какво ви е мнението за този продукт?
Лосион с кератин Bio Oil

Общи условия

Активация на акаунт