Хенапристрастени

  • 90 873
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 45
Къната е най-хубава, когато е прясна - първата до втората година след производство. След това оцветяващите свойства намаляват, но едва ли ще се развали още известно време. Във фризер особено се запазва много добре.
На пакетчетата има указан срок на годност две години /до 09.2012/ - поне дотогава едва ли ще забележиш разлика в оцветяването.

Благодаря Simple Smile

# 586
  • Мнения: 705
дайте мнение за този шампоан- http://www.zoya.bg/%D0%95%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0 … B%D0%BA%D0%B8.484  
 Харесала съм го много, но се притеснявам да не се натрупва върху косъма и да не би като е сух да запушва порите на скалпа. Разбира се, не бих го ползвала всеки път, а през миене например ( т.е. 1 път в седмицата). Много ме впечатли съдържанието. Има ли някой, който да го е ползвал и какво бихте споделили за него
Tonichka, в тази тема го обсъждат, виж поста на Meq!, мисля, че и на други страници в същата тема са писали за него, но нямах време да ровя:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=425452.390
Според мен начинът на употреба, описан в сайта на зоя бг, е меко казано неудачен. Сапунените ядки и шикакая въобще няма да си "пуснат" сапонините, ако просто ги втриеш на влажна коса. Да не говорим, че има и хума в този шампоан, от която косата  има вероятност да стане матова и суха, ако се използва само с вода. Аз бих забъркала необходимото количество смес с гореща вода (за да се извлекат сапонините) и малко лимонов сок или ябълков оцет (за да неутрализира леко хумата). Вероятно бих и изплакнала накрая с кисел разтвор. Не вярвам да се натрупва по косъма, нито да запушва порите, по-скоро очаквам да прави косата по-суха и твърда. Обем - да, еластичност - не мисля.

# 587
  • Мнения: 1 073
 dragon, и аз не мисля, че ако се сложи просто на мокра коса ще има такъв добър измиващ ефект, както ако се разтвори предварително. Дори бих го оставила да престои 10-ина мин. преди да го ползвам.  Но това за добавяне на лимон не бях се сетила  Peace Косата ми е дълга и чуплива и се предполага, че трябва да е суха, но от маските и маслата, които ползвам става прекалено мека. Аз я харесвам по- твърда, защото седи по- подредена и начупена. Така че ако ефекта е обем и леко изсушаване не бих се замислила. А и винаги ползвам купешка маска за завършек, така че и тя ще омекоти до известна степен. Ще помисля още малко и ще видя дали някой друг ще сподели мнение и ще взема да го поръчам, а ако не ми хареса все ще има на кой да го подаря. Ще споделя за ефекта  Peace

# 588
  • Мнения: 0
Моми4ета къната ,която е в малки пакет4ета с жена с то4ка на 4елото много ли е вредна???Днес си купих от нея и реших след дълго клепане и унищожаване на косата ми с бои да мина на къна.Помощ!

# 589
  • Мнения: 1 073
 allexa, какъв цвят взе. И червен да е аз не бих и се доверила..... Ако ти е удобно напиши съдържанието. Иначе като цяло знам, че не е хубава. Аз си го представям така: основа на къна, която да отвори косъма и в същото време да го наблъска с химични оцветители, за които съм чувала, че са остатъци от боя или нещо такова. По- добре, ако си решила да се къносваш поръчай от сайта на hennafox. Какъв цвят целиш?

  Аз отивам да забъркам къна с червено вино, лимон и малко канела или какао, още не съм го измислила  Mr. Green /това имам/ . Утре ще се къносам. На моята тъмна коса ми се ще да и придам леки червеникави отенъци, а ако пък не ми хареса ще сложа индиго за 2-ра стъпка. Днес направих снимки. Утре ще споделя какви съм ги свършила и доволна ли съм. Е, така ще е докато намеря идеалния нюанс и идеалната рецепта за мен  Simple Smile

# 590
  • Мнения: 0
Взех 4ерна,но след като про4етох съдържанието се отказах.Има си къна ,но и куп химикали след това.Не искам да играя 5 4аса с индиго и къна и я стане я не и затова я взех тази.Междудругото в сайта KHadi има  4ерна къна,но е 15 лв ,а доставката 10 лв и ще ми излезе златна направо! ooooh!А сега нямам възможност.Оф незнам дали да не се наклепам сега с тази пък другия път с друго

# 591
  • Мнения: 1 310
Аз се клепам с тази от години. Нищо ми няма на гривата.  Peace

# 592
  • Мнения: 418
Междудругото в сайта KHadi има  4ерна къна,но е 15 лв ,а доставката 10 лв и ще ми излезе златна направо! ooooh!А сега нямам възможност.Оф незнам дали да не се наклепам сега с тази пък другия път с друго
allexa27, виж състава на 'черната' къна на KHadi :
Indigofera Tinctoria (Индиго), Lawsonia Inermis (Къна), Emblica Officinalis (Амла)
т.е. точно това, което би обсъждаме тук за получаване на тъмни тонове
поръчай си ги от хенафокс и ще ти излезне най-малко наполовина, а имаш възможността да експериментираш в съотношенията и да намериш идеалния баланс тъкмо за твоята коса.

# 593
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 421
Определено е така  Peace
Аз с цел да не се клепам много си взех ето такава боя: http://www.-spam112-/magazin/naturalna-kozmetika/za-kosa/rastite … tno-ruso-524.html

Получи се чудесно, но с доставката излиза към 25 лева за едно нанасяне. Освен това консистенцията, ефекта, усещането ми и състава, а и резултата върху косата ми са същите като мазане с алма+къна+касия. Освен това с 25 лева за продуктите на Хенафокс ще се намажа 3 пъти.

# 594
  • Мнения: 1 073
  Аз се къносах днес в две стъпки. Все още ми е влажна косата след измиването на индигото, но мисля, че цвета ми се е получил.
  Разтворих снощи къната в червено вино и сложих 1 с.л. лимон и малко какао. Престоя 13-14 часа. Добавих 1 лъжица амла, колкото да не ми се опънат чупките. Към полученото количество добавих горе- долу толкова балсам, защото нямаше да ми стигне сместа. Стоях 3 часа преди да измия/ само с вода/. Много ми се искаше да остана с червеникавия отенък, затова не сложих веднага индигото. Излязох и оставих така нещата, за да помисля за втората стъпка. Имах желание да изчакам до утре, за да видя резултата на дневна светлина, защото на изкуствената ми се струваше, че като миналия път съм станала шаренка. В горната част по- светла, а на долу с не толкова изразен цвят. Като се прибрах в къщи съвсем спонтанно казах на майка ми "хайде да ми намажеш горната част". И така забърках индигото и отново добавих балсам в съотношение 1:1. Майка ми ми намаза корените и 15-ина см. на долу, а останалото количество разнесе по дължините. Стоях 1 час. Измих се, но този път с малко маска за кратко, защото миризмите на къна, амла. червено вино, какао, балсам и индиго вече ми идваха в повече. Цвета ми е нещо между тъъъмно кафяв и черен, а на дневна светлина нямам идея все още. Ще кача снимки, но не се вижда реалния цвят, На снимките обикновено изглежда черно, но има кестеняв отенък. Или да, цвета е черен, но не онзи изкуствено гарваново черен цвят, а мек и естествен.
  Това, което не ми харесва на цялата процедура е 3-те измивания на косата. Вчера, за да ми е чиста за процедурата и днес два пъти  ooooh! Обикновено си мия косата на 3-4 дни, а може и на по-рядко, но ми се разваля прическата. Както и да е.  Усещам скалпа си премит и много чувствителен, но няма как. При следващото миене ще направя маска с арган, кокос, тривитаминол и алое ( от саксията на майка ми) дано главицата ми се почувства по- добре.

# 595
  • Мнения: 66
чакаме снимки

# 596
  • Мнения: 1 073
Има, има. Направила съм, но сега нямам време да кача. Ще покажа  Wink

# 597
  • Мнения: 1 236
И аз искам снимки! Hug
lady brinne,не се спотайвай и ти!Също си обещала снимки с къносана коса! Naughty

# 598
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 421
И аз искам снимки! Hug
lady brinne,не се спотайвай и ти!Също си обещала снимки с къносана коса! Naughty

Ето ме:
Преди къна:
http://media.snimka.bg/7622/021499718.jpg
http://media.snimka.bg/7622/021499733.jpg

След къна:

http://media.snimka.bg/7622/021499742.jpg
http://media.snimka.bg/7622/021499753.jpg

Да добавя рецептата ми - смесих 2 суп.лъжици каси+3с.л. къна+1/2 пакетче алма. Не съм искала промяна в естествения цвят, поне не рязка, а само покритие на бели/малко на брой/ коси.

Последна редакция: сб, 20 ное 2010, 21:03 от Lady Brinne

# 599
  • Мнения: 66
Много хубав цвят се е получил  супер

Общи условия

Активация на акаунт