Хенапристрастени

  • 90 894
  • 740
  •   1
Отговори
# 570
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Касията ще даде цвят при бяла коса, бяло-русо, светло русо. При тъмните коси няма да има цвят. Не разбрах с какъв цвят си в момента. Обем придава касията, но при къната е по-дълготраен ефекта.

# 571
  • Sofia
  • Мнения: 45
Касията ще даде цвят при бяла коса, бяло-русо, светло русо. При тъмните коси няма да има цвят. Не разбрах с какъв цвят си в момента. Обем придава касията, но при къната е по-дълготраен ефекта.

С тъмно кафяв цвят съм. Значи няма да има проблем да я ползвам.  Sunglasses

# 572
  • Мнения: 506
Знаете ли сайт, от където могат да се поръчат масла за коса , като тези , които предлагат KHADI. Нямат магазини/дистрибутори/ в страната ,само по интернет продават, а доставката им хич не е малко -10 лв , особено, ако е само един продукт доста се оскъпява .

# 573
  • Мнения: 705
  Lady Brinne    ,благодаря. И аз така мисля да действам.

  Следващата ми поръчка ще бъде по- голяма. Къна ще взема 2-3 пакета със сигурност. Едва ли скоро/ някога ще се върна към боята. Относно съхранението, приятелка има едни щипки, които почти херметически запечатват, но и ги донесоха от Дания. Ако някой се сеща за какво говоря и къде могат да се намерят в София да каже? Според мен с тях най- добре ще се съхраняват. Иначе сега ги държа в пакетите, в които ми ги доставиха, щипнати с телбот и на тъмно в шкафа.

Tonichka, може опаковка от така наречените ziploc bag да свърши подобна работа, но не знам къде ги има в София:
http://www.google.bg/images?hl=bg&q=ziploc+bag&rlz=1W1SK … =1659&bih=782

# 574
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
  Lady Brinne    ,благодаря. И аз така мисля да действам.

  Следващата ми поръчка ще бъде по- голяма. Къна ще взема 2-3 пакета със сигурност. Едва ли скоро/ някога ще се върна към боята. Относно съхранението, приятелка има едни щипки, които почти херметически запечатват, но и ги донесоха от Дания. Ако някой се сеща за какво говоря и къде могат да се намерят в София да каже? Според мен с тях най- добре ще се съхраняват. Иначе сега ги държа в пакетите, в които ми ги доставиха, щипнати с телбот и на тъмно в шкафа.

Tonichka, може опаковка от така наречените ziploc bag да свърши подобна работа, но не знам къде ги има в София:
http://www.google.bg/images?hl=bg&q=ziploc+bag&rlz=1W1SK … =1659&bih=782
В книжарници съм ги виждала, но кои точно не питайте  Embarassed

# 575
  • Мнения: 418
има ли някакъв проблем ако не са херметически съхраняване/окисление, влага..мравки Mr. Green/ или говорим от гледна точка на удобството?

# 576
  • Мнения: 705
pergola, като се замисля, те поначало не са обезвъздушени в оригиналната си опаковка. Последното пакетче индиго, което си поръчах миналия месец, е със срок на годност 06/2012г. По една опаковка къна и индиго използвам за две къносвания, само амлата ми стига за 4 пъти. Ако ползвам само къна, 100 гр. отиват наведнъж. При тези количества на опаковките надали престояват дълго отворени, за да пострадат от условията на съхранение. В бурканче с винт в хладилника могат да се съхраняват без проблем няколко месеца (при това хладилникът е само опция). Плътно затворени, на хладно, тъмно и сухо място е достатъчно добро съхранение.

# 577
  • Мнения: 575
само по интернет продават, а доставката им хич не е малко -10 лв , особено, ако е само един продукт доста се оскъпява .

за съжаление както всичко в Бг  и пазаруването през нета е много скъпо и въобще не е изгодно  Naughty,дори напротив...

# 578
  • Мнения: 418
[Плътно затворени, на хладно, тъмно и сухо място е достатъчно добро съхранение.
именно-това все пак са билки-като изключим светлината и евентуално влагата, всяко средностатистическо бурканче от бебешко пюре може да влезе в употреба.
а пропо - има едни стъклени буркани със стъклен капак и пластмасов...хм... маншет.. на капака, които създават вакуум при затваряне
в момента имам отворени къна, амла, сапуненки и шикакай, а в събота ще отворя и индиго, но няма за сега да им търся специална опаковка - ще си седят в пликчетата, докато ги приключа.

# 579
  • Мнения: 1 236
В събота междувпрочем и аз се къносах и постигнах цвят почти идентичен с естествения ми с една идея по-червеникав, което много ме радва. Довечера ще кача снимки, ако успея с дребните. Белите ми косми, които са малко, но ме дразнят са напълно покрити. Ползвах смес от къна+касия+алма.
Laydi Brinne,4акам с нетърпение да те видя с новия цвят! Hug

Последна редакция: вт, 16 ное 2010, 21:22 от dilandii

# 580
  • Мнения: 1 073
  Lady Brinne    ,благодаря. И аз така мисля да действам.

  Следващата ми поръчка ще бъде по- голяма. Къна ще взема 2-3 пакета със сигурност. Едва ли скоро/ някога ще се върна към боята. Относно съхранението, приятелка има едни щипки, които почти херметически запечатват, но и ги донесоха от Дания. Ако някой се сеща за какво говоря и къде могат да се намерят в София да каже? Според мен с тях най- добре ще се съхраняват. Иначе сега ги държа в пакетите, в които ми ги доставиха, щипнати с телбот и на тъмно в шкафа.

Tonichka, може опаковка от така наречените ziploc bag да свърши подобна работа, но не знам къде ги има в София:
http://www.google.bg/images?hl=bg&q=ziploc+bag&rlz=1W1SK … =1659&bih=782
  OОО, ами да. Такива  имам и в къщи, не се бях сетила  Peace

# 581
  • Мнения: 45
Благодаря за съветите, и аз имам едно бурканче от хума на Талодерма, ама е още пълно  Mr. Green

Прочетох в някакъв чужд сайт, че ако си накупим много пакети къна, могат дълго да се съхраняват във фризер. Дали това става за къната, която продават от сайта на хенафокс? Въпроса е основно към Hennafox. Колко най-много време може да се съхранява пакет къна, без да се изгуби оцветяващото свойство? А има ли възможност да стане лоша, да се развали или и аз незнам какво - абе, да се прецака и да не е вече добре да се клепаме  Joy Щото ми се иска да си поръчам 20-ина пакета, че да си имам занапред, ама.....

# 582
  • Мнения: 14
Къната е най-хубава, когато е прясна - първата до втората година след производство. След това оцветяващите свойства намаляват, но едва ли ще се развали още известно време. Във фризер особено се запазва много добре.
На пакетчетата има указан срок на годност две години /до 09.2012/ - поне дотогава едва ли ще забележиш разлика в оцветяването.

# 583
  • Мнения: 418
Знаете ли сайт, от където могат да се поръчат масла за коса , като тези , които предлагат KHADI. Нямат магазини/дистрибутори/ в страната ,само по интернет продават, а доставката им хич не е малко -10 лв , особено, ако е само един продукт доста се оскъпява .

HennaFox, чудя се дали пък не бихте проявили интерес ...поне към маслата
доколкото попрочетох KHADI е доста популярна марка/верига/фирма ..или каквото и да е там.
дори и да се запазят цените на продуктите, ако отпадне тази обирджийска такса за доставка, пак би било по-изгодно Wink

# 584
  • Мнения: 1 073
дайте мнение за този шампоан- http://www.zoya.bg/%D0%95%D1%81%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0 … B%D0%BA%D0%B8.484 
 Харесала съм го много, но се притеснявам да не се натрупва върху косъма и да не би като е сух да запушва порите на скалпа. Разбира се, не бих го ползвала всеки път, а през миене например ( т.е. 1 път в седмицата). Много ме впечатли съдържанието. Има ли някой, който да го е ползвал и какво бихте споделили за него

Общи условия

Активация на акаунт