Дело за издръжка - 3

  • 82 493
  • 479
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54 852
Заповядайте !  bouquet

Предните теми 1  2

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Ей ме на, да не ви изпусна.  Peace

# 2
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
 Peace

# 3
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 930
ДОРОМ, не знам какво се случва със социално слаби, инвалиди, безработни, неграмотни, безимотни и т.н. БНД е в цветущо здраве, разпродаде всичко, прехвърли каквото успя, не се води на трудов договор...Какво да му запорират "достойнството" ли?  Thinking

А колко било непосилно да се плаща издръжка от рода на 120-150лв на месец.. ooooh! Само таксата на градината е 27лв на ден. Няма да смятам колко ми струва да го водя и да го взимам всеки ден и както други тривиални разходи като храна, дрехи, обувки.

P.S. Не само в България е така;)   

# 4
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
dias, гадовете са навсякъде, спор няма  Confused
Жалко за децата - не случиха на родител/и.... Какви ли ще станат те като родители....

П.с. Нищо лично към никой!!! Просто разсъждения, размисли и наблюдения...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 195
И аз щях да пиша, че не само в България е така. Който може да се скрие да не плаща - се крие и не плаща Confused

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Бонго, амбулаторния лист не доказва ли заболяване? И къде ги раздават на здрави деца? Да си се сдобия и аз.

# 7
  • Мнения: 7 325

Жалко за децата - не случиха на родител/и.... Какви ли ще станат те като родители....

Ще станат такива каквито ги възпитаме. Синът ми няма баща, но като го гледам как се отнася със сестра си го виждам един много грижовен татко един ден - нищо че твърди че децата са огромен ангажимент и разход и никога няма да направи тази грешка. Ама .... от възрастта ще да е, надявам се да не ме остави без внуци  Laughing

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 471
Относно безработния татко... Ами той 70 % от времето по време на брака ни е бил безработен, все по негова вина и безотговорност си губи работата. Децата виновни ли са? Или пък аз за пореден път да го съжалявам? Айде стига толкова. Ами ако и аз съм безработна , какво трябва да им кажа оправяйте се , че родителите ви са безработни и не могат да се грижат за вас?....
Преди време му предложих , както той дава 140 лв. , аз също да дам толкова , да им връчим парите и да отиват на квартира и да се оправят... Така излиза в тази ситуация.Та ние сме равни все сме родители уж... ама единия по тънката лайсна да мине , защото е свикнал все да го защитават и някой да го издържа, е аман.
.... та така има какво много да се говори , но смисъл няма  и жал нямам , както него не го е жал за собствените му деца.

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Като не им се дават пари,защо не разделим гледането 50/50 , всички разходи по равно и готово.Ама не, по лесно е  друг да ги гледа, а те само да се жалват колко им е трудно завалиите.

# 10
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Като не им се дават пари,защо не разделим гледането 50/50 , всички разходи по равно и готово.Ама не, по лесно е  друг да ги гледа, а те само да се жалват колко им е трудно завалиите.

А какво да си помислиш когато родителят, отглеждащ детето, откаже такова предложение, а завежда дело за издръжка  Thinking  newsm78

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 471
Като не им се дават пари,защо не разделим гледането 50/50 , всички разходи по равно и готово.Ама не, по лесно е  друг да ги гледа, а те само да се жалват колко им е трудно завалиите.
Принципно не е лош вариант , аз лично съм ЗА... Въпроса е в друго , а именно , че децата трябва да си знаят къщата , тяхното си " У дома".В случая 50/50 , няма как да стане

# 12
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Като не им се дават пари,защо не разделим гледането 50/50 , всички разходи по равно и готово.Ама не, по лесно е  друг да ги гледа, а те само да се жалват колко им е трудно завалиите.

А какво да си помислиш когато родителят, отглеждащ детето, откаже такова предложение, а завежда дело за издръжка  Thinking  newsm78

 Не мога да кажа за този вариант. Аз предложих на БНД, но той изпадна в ужас, не иска децата си за повече.  Rolling Eyes

  Какво значи да си знае къщата? Нима домът на БНД не е техен !? Ако той не иска те да се чувстват там у дома си няма как да се случи, но ако положи усилия това може да стане спокойно и не виждам проблем.  Peace

# 13
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
И от мен запис  Peace
Някой знае ли каква е процедурата и какво може да се направи в следния случай: в исковата молба съм искала издръжка от момента, в който съм подала документите за развод, това са 1 година вече, БНД не работи или поне не се води на работа, не живее в България. Дълбоко се съмнявам, че дори и когато присъдят издръжка той ще плаща такава...има ли вариант, все пак да плаща нещо или всичко опира до неговата "добра воля" ?

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Тъй получих си отговора на ИМ. Чудо и приказ. Лъгал, мазал, социално слаб, болен, гърбав и сакат.

Детето не било болно, но аз съм го описала като инвалид. Сам е нарекъл детето ни инвалид. Ми то ако беше здраво ТЕЛК нямаше да има.

Алергията по ръцете и краката била защото не яде. Пък не яде защото нямал такива навици. Ако детето било по - голямо щял да иска права  Joy Баси фена. За първи път чувам за алергия, която идва от не ядене или по - скоро от липса на навик за хранене. Значи ако ви се лющи кожата, понеже е суха - не се храните достатъчно. Иди му обясни, че някой храни се избягват....няма смисъл.

И след всичката тая простотия писал, че купувал лекарства. Ми що ги купува като детето няма нужда от тях?

Идвал до Бургас всеки месец /цял един път месечно се сеща за детето си/, защото съм му забранила да води детето в София  hahaha Бай дъ уей, миналия месец детето беше в София. Аз до Париж нямах проблем да го пусна, пък ся в София не можело да ходи  Joy

И социално слабия баща, който кара кола за много пари /и не отрича това, т.е. няма какво да доказвам/ се жалва, че не пускам детето в София и трябва да плаща дизел до Бургас. Ми то при тоя доход, който написал ще купува дизелче и ще диша чист въздух, че за ядене не остават.

Голяма гнус и много лъжи. Писал, че издържа детето на жена си, ужас. Най - много ме зарадва това: "Диалогът с нея ми беше труден" и "Ако не увелича "смешната издръжка" щяло да и се наложи да се занимава с глупости" - визира съда.
Как да го разбирам това. Аз му давам детето кога му кефне и за колко му кефне. Буквално с месеци му се моля за издръжка и накрая какво? Сърцераздирателна драма и сополи за гадната и меркантилна бивша. Последните две смятам с копия от разговори и електронна поща да ги навра в к-чи гъз. Защото имам хиляда писма с молби да дойде да си види детето и да ни подпомогне финансово също. Пък той нека си плямпа.

Общи условия

Активация на акаунт