Хенапристрастени

  • 90 959
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 594
румид, аз се цапотя и през 2 седмици Simple Smile понякога, и то с удоволствие. Играчка е, но с времето се усъвършенстваш, цялата коса сега ми коства 20-на минути.
http://www.youtube.com/watch?v=OObcuc6KpA4
 Ако сместа е приготвена с малко балсам или кисело мляко, разнасянето се улеснява допълнително.

тая "фризьорка " почти като мен се справя,ама аз клепам по-якооо/ами не виждам как иначе да се нанесе тази къна newsm78/...Като гледам клипчето го свързвам с един аюрведичен филм,дето така мажеха болните органи с подобна смес- принципа може би е същия... Kissing Heart

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 45
Пак едно въпросче от мен-тези продукти (амла,индиго,сапунени ядки и т.н.) може ли да се намерят някъде в магазин в София или само по интернет може да се поръчат?  newsm78

# 557
  • Мнения: 139
Има ги в смесения магазин на Zoya на "Аксаков" 22. Но ако се пазаруват повече неща, доста по-изгодно е да се поръча онлайн при HennaFox или Matatama:)

# 558
  • Sofia
  • Мнения: 45
Има ги в смесения магазин на Zoya на "Аксаков" 22. Но ако се пазаруват повече неща, доста по-изгодно е да се поръча онлайн при HennaFox или Matatama:)

Така е. Може би с амлата ще поръчам и шикакай да си правя тази маска: 2 с.л. шикакай

3 с.л. амла на прах

Смесете заедно с топла вода и оставете да престои 5-15 мин. Използвайте като паста. Нанесете на скалпа и косата, разнесете добре и оставете върху косата си още 5-15 минути. Изплакнете обилно с вода. При много суха коса последвайте с 2 капки масло (кокос, жожоба), нанесени по краищата на косата.

Чудя се трябва ли и сапунени ядки да си взема? Пише, че може да се прибавят, но все още не съм ползвала тези продукти и ми се иска да видя как ще подействат на косата ми. Попринцип е суха с леко мазни корени, тънка и цъфтяща. 2 години се изрусявах, преди това кичури...изобщо е доста измъчена. Сега се опитвам да я възстановя и се боядисвам само с безамонячна боя с моя цвят на 2 месеца като се стремя да спра изобщо да я боядисвам.

# 559
  • Мнения: 0
Моми4ета доволни ли сте от къната Khadi???Току-що разгледах сайта и се 4удя дали да не си поръ4ам една 4ерна къна newsm78Ама само доставката им е 10 лв Shocked.Дали ги има някъде в някой магазин в София??
Ето тези са:
http://khadi.helfy.bg/

# 560
  • Мнения: 708
sapunci, комбинацията амла+шикакай не е точно маска за коса, а измивна смес, заместваща шампоан. Принципно и двете билки се използват и за заздравяване на косата, но както описваш какво искаш да постигнеш, комбинацията амла+касия е по-удачен вариант. Сапунените ядки също са с по-скоро почистващо/измивно действие. Оставени да престоят на косата, доста ще я изсушат. Касията и амлата са естествени обгрижващи средства за коса, маска от касия+амла+кис.мляко+мед+зехтин би била добър вариант за възстановяване и укрепване на косъма.

# 561
  • Мнения: 418
dragon8, искам да си сверя часовника - разбрах, че амла не се замръзява, но какво точно се случва - надцених си косата и в момента остатъкът от къна отлежава минусов с мааалко амла в него /примерно да е останало..кафеена лъжичка от супената такава/. какво да очаквам след седмица...доколкото разбрах къната ще набере сила, а аз не държа да съм във винена гама, въпреки че косата ми е доста тъмна и каквото и да стане е поправимо. мислиш ли, че трябва да хвърля остатъка къна - не че е бог знае колко, но се бях амбицирала да пробвам и микс с индиго?

# 562
  • Мнения: 708
pergola, съвсем малко амла в къната няма да причини проблем при замразяване. Амла и самостоятелно може да се съхранява замразена, след приготвяне. Къната няма да стане по-концентрирана и по-силно оцветяваща, щом се замрази. Цветовият резултат със замразена, отделила цвят къна, почти не се различава от този на прясно приготвена къна. Може би да е само една идея по-слаб в някои случаи. Според мен не я хвърляй и я пробвай с индиго. По-скоро касията и индигото не трябва да се замразяват, защото губят оцветяващата си способност.

# 563
  • Мнения: 1 073
  Правих един път къносване с къна, индиго и амла в една стъпка и станах шарена ( на 32стр. в темата съм показала снимки). На другия ден след щатно проучване и съветите на *dreamer* и hennafox забърках само индиго и стоях с него един час. Цвета ми се уеднакви, останах страшно доволна от резултата. Обаче не е минал и месец и цвета ми избледня. Имам останал половин пакет къна, толкова индиго и амла. Няма да ми стигнат за къносване в две стъпки и смятам да направя глос.
   1. Мисля да забъркам къната, да я оставя да престои 12-14 часа, ще добавя малко амла и понеже предполагам, че сместа ще ми е малко ще добавя 20-30% балсам. Ще стоя 2-3 часа. Мия и слагам индиго за втора стъпка
или
   2. Забърквам къната, след 12-14 часа добавям останалото- амла, индиго и колкото е нужно балсам и мажа. Престоявам 2-3 часа и мия.
    Кое е по- добрия вариант според вас и ако е нужно ще се радвам да ме коригирате. Това на което се надявам е да не стана отново шарена, за това съм склонна повече на 1-ви вариант, но се чудя може ли към първата стъпка да се добави балсам. Ще се захване ли къната

# 564
  • Мнения: 45
Здравейте, мацки Simple Smile И аз тука да ви задам един глупав въпрос Mr. Green Как да си съхранявам неприготвените къна, амла, шикакай? Аз пазарувам от сайта на hennafox и мисля, че не е практично и удобно всеки път, като искам да се къносвам или ми свършват другите продукти да поръчвам само по едно пакетче. Та мисълта ми е, ако поръчам повече опаковки, как да ги съхранявам така, че да не им се изгубят свойствата? Основно ме интересува след като вече съм разпечатала пакета и не съм използвала целия, останалото как да го съхранявам?

# 565
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
wackamotto, и аз пазарувам от там. Неотворените пакетчета си стоят на сухо в шкаф. Отвореното пакетче го изсипвам в един пластмасов буркан от хума на талодерма.
И аз имах подобен въпрос:
Цитат
Да питам за съхранение на билките, които са отворени, но неизползвани изцяло - може ли да се съхраняват в пластмасово бурканче с пластмасова капачка (непрозрачни, без достъп на светлина), или е по-добре в стъклен прозрачен буркан (проблем ли е металната му капачка)?
Ето отговора на hennafox:
Цитат
Когато става въпрос за суха смес, мисля, че и двете са вариант. По-добре да се съхранява на тъмно - ако е стъклен буркан, нека е в шкаф.

# 566
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
Tonichka относно хващането на индигото не се притеснявай - ти вече имаш основа от къна. Щом предишният път е станало по-добре в две стъпки, направи пак така, т.е. т.1 от описаните от теб.

Аз съхранявам остатъци в пакетчето, защипано е телбод и в гардероба на тъмно.

# 567
  • Мнения: 1 073
   Lady Brinne    ,благодаря. И аз така мисля да действам.

  Следващата ми поръчка ще бъде по- голяма. Къна ще взема 2-3 пакета със сигурност. Едва ли скоро/ някога ще се върна към боята. Относно съхранението, приятелка има едни щипки, които почти херметически запечатват, но и ги донесоха от Дания. Ако някой се сеща за какво говоря и къде могат да се намерят в София да каже? Според мен с тях най- добре ще се съхраняват. Иначе сега ги държа в пакетите, в които ми ги доставиха, щипнати с телбот и на тъмно в шкафа.

# 568
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
В събота междувпрочем и аз се къносах и постигнах цвят почти идентичен с естествения ми с една идея по-червеникав, което много ме радва. Довечера ще кача снимки, ако успея с дребните. Белите ми косми, които са малко, но ме дразнят са напълно покрити. Ползвах смес от къна+касия+алма.

# 569
  • Sofia
  • Мнения: 45
sapunci, комбинацията амла+шикакай не е точно маска за коса, а измивна смес, заместваща шампоан. Принципно и двете билки се използват и за заздравяване на косата, но както описваш какво искаш да постигнеш, комбинацията амла+касия е по-удачен вариант. Сапунените ядки също са с по-скоро почистващо/измивно действие. Оставени да престоят на косата, доста ще я изсушат. Касията и амлата са естествени обгрижващи средства за коса, маска от касия+амла+кис.мляко+мед+зехтин би била добър вариант за възстановяване и укрепване на косъма.
И аз си мислех да взема касия, но пише, че придава златисти отенъци, а на мен не ми се иска да имам такива. Идеята ми е общо взето да придам обем на косата си и да я подхраня без да променям цвета си. Затова се бях спряла на шикакай и амла, но може да пробвам и с касия.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт