2880 лв накуп за майки студентки- 5

  • 40 102
  • 767
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,да се оплача молбата ми е отказана с мотив,че помощта се изплаща в 6-месечен срок .Подадох документите когато беше на 10 месеца и половина,та сега се чудя да обжалвам ли и какво да пиша в жалбата. Thinking

# 646
  • Мнения: 134
мила не  е вярно за 6те месеца!!!! имаш право да подадеш документи до 1 годинка. аз го направих като бяхме на 8 месеца, тоест на 12 август - одобрена съм, тези 6 месеца важат за деца родени преди 1.1. 2009 година. пиша го вече за незнам кой път, четете малко закони, изменения и допълнения. това  е направено за да не може примерно деца родени 2007 или 2008 да се възползват от помощта, затова 6те месеца е за деца родени преди 1.1. 2009 година  Peace

# 647
  • Мнения: 4
Четох и разбрах,че явно имам право на тази помощ.Мисълта ми беше ако може да ми помогнете какво да пиша в жалбата.  Hug

# 648
  • Мнения: 134
отиваш със закона и им обясняваш, ще ти дадат парите!!!

# 649
  • Мнения: 56
В сайта на МТСП има възможност да зададете въпроси и да ви отговорят - там също е отговорено, че: цитирам "На осн .чл. 12. ал 7 от Закона за семейни помощи за деца вземанията по този закон се погасяват в срок до шест месеца - за еднократната помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение, считано от края на месеца, през който е родено (осиновено) детето."
Ето и линка:    
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=38681
Ето още един:
http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=38345

# 650
  • Мнения: 31
Голди, ЕВАЛА!  Hug Браво на теб! Трябва да си търсим правата. За съжаление все става по трудния начин...  #2gunfire

# 651
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 206
Ади,отивай и си търси парите!Ако трябва разговаряй с директора им и им цитирай закона.Не се бави! Да кажеш после какво е станало.  Hug

# 652
  • Мнения: 439
Здравейте.  Hug Аз съм студентка задочно обучение, сега на 18 септември ми предстои държавен изпит, който се надявам да взема. Simple Smile Плановете ми бяха да запиша магистратура пак задочно, но след като поизчетох някои неща за помощите за майки студентки редовна форма на обучение, промених намеренията си. Simple Smile Ще ми е приятно да следя темата и да обменяме полезна информация една с друга. Simple Smile

# 653
  • Мнения: 134
Кати, един от линковете който си цитирала е мое запитване. Повярвай, че тази Кременлиева не е запозната със закона, колкото и да не ти се вярва. Имаш право на помощта, пак казвам, че тези 6 месеца са за деца родени преди 1.1.2009. Всеки сам да си прави изводите, пак казвам намерете държавен вестник в който са дадени подробно измененията и допълненията по този закон!!!

# 654
  • София
  • Мнения: 174
Здравейте,
искам да попитам след като детето ми вече е на  година и месец мога ли да кандидатсвам за тази помощ или съм изпуснала срока.

# 655
  • Мнения: 9 496
Sad Изпуснала си го.

# 656
  • Мнения: 48
Момичета искам да попитам има ли значение дали си записал в колеж или университет?

# 657
# 658
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 384
Здравейте. Днес ще подавам документи за магистратура, надявам се да се класирам и живот и здраве януари 2012 г. да си подам документите за помощта. Има ли някоя от вас, която да е подавала документи в район Младост, София?

# 659
  • София
  • Мнения: 418
Едно въпросче... някъде назад в темата май ставаше въпрос, че документите могат да се подават най-рано месец след раждането на бебето. Има ли такова нещо, или като се появи малкото и да се засилвам да нося документи?

Общи условия

Активация на акаунт