Събирам забравени спомени/3

  • 46 399
  • 484
  •   1
Отговори
  • Мнения: 608
Разкажете спомени, покажете спомени! Събудете ги и издухайте праха им  Grinning




Предната ни тема:

# 1
  • Мнения: 945
Честит 24 май и честита нова тема Peace
Ели, благодаря Hug
Благодаря на всички, които така сладко разказвате своите спомени Hug

# 2
  • Мнения: 2 172
Честит празник на всички!
24-ти май- аромат на рози от пълната кошница с която манифестирахме всяка година в начален курс, е, може да е било около 5 клас.

# 3
  • Мнения: 1 129
Честит празник и честита нова темичка. Записвам се и ще ви следя с интерес, пък може и да си спомня нещо забравено...знае ли човек Grinning

# 4
  • Мнения: 3 323
Честит празник и от мен!
И аз помня триката - маковете не. Ние носехме плакати с надписи рисувани от Димитър Казаков - беше ни учител по рисуване... Все се чудехме вечер като се съберем в училището (всички си бяхме от квартала) защо свети кабинета по рисуване... Светеше до късно. Други времена - други нрави.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 094
Пеши, случила си на учител.

# 6
  • Мнения: 1 252
Благодаря за темичката, Ели Hug
И аз да не съм голословна , центъра на кой ли град е това? Grinning

# 7
  • Мнения: 608
И аз да не съм голословна , центъра на кой ли град е това? Grinning


Варнаааа!!Дори е със старите шадравани!

# 8
  • Мнения: 465
Не мога да си спомня старите шадравани на Варна,Елице!
Гарата беше крайната дестинация на детството .
Хайде,момичета и момчета-днес сме на втора вечер на Бала!
Моят беше на Златните!Аххх,какви неща се случваха далече от зоркия фейсконтрол на ..учители и родители...Майко! Embarassed
Добавям  лекинко носталгично последно обличане на ученическата ми престилка(манта).
Елегантна ученическа мода-1987 година.
С неоскубани още вежди и люляк в копчето. Joy
След ден ще съм като Грета Гарбо-за Бала!
Кавалерът ми беше с..мустаци!Никога повече не го видях.
Шоу тайм:
http://www.prikachi.com/images/180/3379180B.jpg
А вие? hahaha

# 9
  • Мнения: 815
Запис и от мен....

Ееееххх, абитюренти.....

19802011

# 10
  • Мнения: 608
  Вляво Wink
 А за този булевард от снимката на Роса имам спомен. Сега е пешеходна зона, но преди близо 40 години беше една от най-натоварените улици. Та изоставям майка си да мери обувки (кой знае какво вносничко са получили;)) и драсвам през центъра пресичайки този булевард. Ама едно  време хората не бяха се затворили толкова в себе си и един чичко ме хвана за ръката и ме заведе в близкото районно. Където пък ми дадоха моливчета и листи и елате ми гледайте сеира. Даже забравих къде се намирам  Laughing След известно време пристига майка ми и разплакана и изтощена от уплаха ме взима да си ходим, при което я спирам, че докато не довърша рисунката никъде не мърдам.  Joy Joy

# 11
  • Мнения: 465
От фотото на MagicLubs се сетих за модерната прическа на момчетата"на среден път".
Не беше лесно за къдрокосите.
Окото ми хващаха обаче тез,заресаните назад с вдигнат ревер на сакото,небрежно като Иван Иванов. Embarassed
Елице,Елицееее-търкалям се с теб и районното.
Но иначе си..знойна,женственна абитуриентка....
С черен чоропогащник ли беше?
Майко,какъв дефицит бяха.... Joy

# 12
  • Мнения: 3 323
Пеши, случила си на учител.

Аха, ама на него не му случи на ученичка Sad (така завиждам на Ели)

Ще потърся мои снимки - с бретон до брадичката, а отзад като на страшина ooooh! Викаха му прическа "Шик"

# 13
  • Мнения: 1 129
Ще потърся мои снимки - с бретон до брадичката, а отзад като на страшина ooooh! Викаха му прическа "Шик"

Мен ме подстригваха на "паничка"  Mr. Green

Последна редакция: ср, 25 май 2011, 19:04 от poli-poli

# 14
  • Мнения: 105
 Heart Eyes Здравейте и от мен!Прекрасна тема!Благодаря Ели! Hug  bouquet

 Heart Eyes За 24 май помня как сутрин първо тичахме за чавдарска и пионерска връзка от Детмаг,че да са нови...Защо все в последния момент ли-ами докато гладихме старите нещо все залепваха на ютията... Blush И така...Белите чорапогащници помня,големите бели кордели също...Помня как една година раздаваха рокли на момичетата,нещо тип принцеса,от светло розова басма,до коленете разбира се...А до мен не стигнаха...Помня и как бе задължително да носим освен цветя - и чемшир...Горкия чемшир,преди всеки 24 май системно оредяваше... Sad Обикновено имахме и пришки от лачените обувки,които обувахме само за празник...Краката ни боляха от обикалянето  на булевардите,докато дойде нашия ред да минем по центъра....Наистина ни обземаше  еуфория точно преди да минем пред голямата трибуна с все важни другари и другарки....
 Но пък след манифестацията бе весело,имаше много захарен памук и захарни петлета ..А ние се радвахме ако можехме да си купим  и поделим пакет пуканки-в една голяма хартиена фуния и с много сол....И не бързахме да се прибираме.. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт