На море в Турция - тема 14

  • 97 749
  • 735
  •   1
Отговори
# 30
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Tatjana, и аз така предположих и за това не те притеснявах.
Това за Ориент е странно, нищо не съм чула....


# 31
  • София
  • Мнения: 672
Ние се прибрахме в събота от Анталия - бяхме в Voyage Belek Golf and Spa и сме много доволни. Хотелът е на страхотно място, много голям, зелен, чист. Стаите са големи, имаше достатъчно място и след като сложихме кошарката на детето. Обслужването е без забележки. В хотела има увеселитен парк с 4 въртележки (влакче, виенско колело, самолети и от тези въртележки на синджири), детски кът, където занимават децата над 4 години, собствен плаж с чадъри, а под чадърите има поне 30 метра празна ивица, където децата могат да си копаят и играят. Детския басеин с мини аква парк е ясен. Храната е страхотна- имаше абсолютно всичко, за което може да му се яде човек, всякакви видове меса и риба, салати, десерти, плодове. хляб и т.н. в огромни количества. Храна имаше практически по всяко време, но на различно място.  Много добро впечатление ми направи, че освен залите и терасата за хранене имаше и детска стая за хранене, където имаше варени зеленчуци, пасаторчета, стерилизатор, микровълнова и въобще всичко, което е необходимо и за по-малките дечица.
Нещо, което в началото ме подразни, но после разбрах, че не е толкова безсмислено - има зала за хранене на отделен етаж, част от плажа и басеин, който се води 16+ - т.е е за възрастни хора или за хора, които не искат да имат деца на около. Имаше доста възрастни двойки, които буквално подскачаха, като някое дете влезнеше в тяхната "територия".

За анимацията - няма да споменавам - детски дискотеки, всяка вечер някакво шоу,игри по цял ден на басеина, мини голф, дартс, треляне с пушки и лъкове и други подобни.
Наложи ни се да купуваме капки за очи и спрей, които ни бяха доставени в рамките на един час от близката аптека и цените на нещата бяха съвсем нормални - т.е. в която и да е аптека тук.
В хотела имаше 6 или 7 ресторанта, които бяха със записване - ден за ден, но напливът за някои от тях беше толкова голям, че практически беше невъзможно да се уреим - така и не се добрахме до мексиканския.
Като негатив на хотела мога да кажа, че в предвид на това, че е огромен, той се състои от 3 основни сгради + множество бунгала. Някои от бунгалата са доста отдалечени от плажа, от ресторанта и от основния басеин. Ние бяхме в основната сграда, но в предвид, че ми се налагаше да се връщам до стаята по 15 пъти на ден, си представям колко време щеше да ми отнеме ако бяхме в някое зпо отдалечено  бунгало.
Второто негативно нещо, беше, че пръскаха за комари само около дърветата и имаше доста комари, които по размери бяхаа също 5 звездни, комарилникът, който си бяхме взели не свърши работа, та купихме спрей да се пръскаме. Третото нещо, което не ми хареса, е че дискотеката на съседния хотел "озвучава" до 1 часа една част от хотела, което за мен е недопустимо. Това са ми единствените забележки - всичко друго беше повече от перфектно. Като сваля снимките тези дни ще кача да ви ги покажа. Категорично мога да препоръчам този хотел на семейства с деца!

# 32
  • Мнения: 527
Ориент 99 и мен ме ядосаха , въпреки че вдигат телефон и не се крият.От 04.06. сме в Кушадасъ. В петък си получих ваучера и никъде не е отбелязано , че стаята е sea view /при все, че сме платили за такава/. Нямало проблем според тях - в системата си пишело , че стаята е с изглед към морето.... А сме имали случаи, в които на ваучера ни пишеше "sea view" и пак имахме проблеми на рецепцията. Та ще видим как и доколко им работи на турците "системата" Simple Smile))
И още - исках да имам координати/телефон на ТО от турска страна , с когото работят или на техния представител, който придружава автобуса от БГ, за всеки случай да съм по-спокойна, всичко става по пътя... но сега не можели да кажат, евентуално утре ще могат да дадат такава информация. ooooh!
Та така де. Да споделя само.

# 33
  • Мнения: 2 479
Eni27 , понякога Ориент наистина имат пропуски в комуникацията (струва ми се, че не им достига персонал в пиковите моменти), но мисля, че няма да имате проблем, както и момичето, от чието име пише Татяна. Телефон на придружаващия в автобуса дават в последния момент, защото май предварително не е съвсем сигурно кой ще пътува. Местният представител миналата година ни дойде на крака в хотела, без да сме го търсили, може би това е практиката им - тази година ще видим как ще е. За мен са си сериозна фирма и няма място за паника (той и нашият ваучер не е дошъл още, та да не стане смешно Crazy ), но аз останах доволна миналия път и им вярвам.

# 34
  • Мнения: 527
Цитат
За мен са си сериозна фирма и няма място за паника (той и нашият ваучер не е дошъл още, та да не стане смешно  ), но аз останах доволна миналия път и им вярвам.

Аз не се притеснявам изобщо, просто исках да споделя и да успокоя потребителката , че са малко несериозни, но като цяло и аз съм доволна.Все пак за 3-та поредна година им купувам пакетите и до сега винаги съм оставала доволна:))А и работя в КЗП, така че , ако има нещо, винаги мога да засиля колегите от София или Пловдив на една проверчица    Joy

# 35
  • Мнения: 7 605
Потребителката ми писа пак че е успяла да се свърже с тях по телефона, имали са техн. проблем през изминалите дни и й се извинили. Всичко било наред сега  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 2 437
Tatjana добре завърнала се в темата Hug Надявам се, че добре си изкарала по нашите ширини.

Maruma чакам с нетърпение снимките ти от този хотел и благодаря за отзивите, които си дала  bouquet Досега май за тази верига хотели не съм чела лош отзив.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 319
Ще следя темата Peace

# 38
  • Мнения: 4 422
Аз се чузя къде изчезна темата ,имало нова  Grinning И моето море в Турция е дабеч,но се успокоявам с едно Следиземно море сега . Grinning

# 39
  • Мнения: 88
Ориент 99 и мен ме ядосаха , въпреки че вдигат телефон и не се крият.От 04.06. сме в Кушадасъ. В петък си получих ваучера и никъде не е отбелязано , че стаята е sea view /при все, че сме платили за такава/. Нямало проблем според тях - в системата си пишело , че стаята е с изглед към морето.... А сме имали случаи, в които на ваучера ни пишеше "sea view" и пак имахме проблеми на рецепцията. Та ще видим как и доколко им работи на турците "системата" Simple Smile))
И още - исках да имам координати/телефон на ТО от турска страна , с когото работят или на техния представител, който придружава автобуса от БГ, за всеки случай да съм по-спокойна, всичко става по пътя... но сега не можели да кажат, евентуално утре ще могат да дадат такава информация. ooooh!
Та така де. Да споделя само.

Ени , за какъв ваучер става въпрос?
п.п. ИЗвинявам се за невежеството  Embarassed

# 40
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Ваучер за хотелско настаняване, ваучер за организирано пътуване - задължително се издава от туроператора.

# 41
  • Мнения: 527
Цитат
Ени , за какъв ваучер става въпрос?

За ваучера, който трябва задължително да получиш от туроператора, чиято туристическата услуга ще ползваш.Той удостоверява съществуването на договор между туроператора и туриста. 
Дано да си ме разбрала. Накратко - това е документ, който трябва да имаш:) Обикновено го издават след заплащането на цялата сума. А при организирани пътувания /с автобус или самолет/ ти го дават непосредствено преди тръгване  /с цел да не го забравиш/,  освен ако не си го изискаш по-рано.

Galactic  ме е изпреварила:)
 

Последна редакция: вт, 31 май 2011, 14:38 от Eni27

# 42
  • Мнения: 88
Благодаря за светването, момичета Simple Smile

# 43
  • Мнения: 10 604
Ние заминаваме в събота за Делфин Ботаник. Има ли и други за тази дата да си правим компания?

# 44
  • София
  • Мнения: 436
Запис! Весело изкарване на всички, ние вече се върнахме от Кушадасъ. Беше страхотно! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт