На море в Турция - тема 14

  • 97 763
  • 735
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 2 437
Да разкажа за хотела. Първо пътуването и организацията на Тез тур бяха перфектни. Полетите нямаха никакво закъснение, без турболенция, гладко кацане, въобще всичко на 6. Посрещна ни Бюлент на български език - много внимателно и любезно момче и след 20 минути вече бяхме в хотела. Настаниха ни веднага, стаята не супер голяма, но достатъчна - спалня, допълнително легло, плазма, перфектно изчистена с идеална баня и хубава козметика. Получихме стая каквато искахме - на висок етаж, с прекрасна гледка към релакс басейна. Да кажа, че в този хотел четните номера са с хубавите гледки (към вътрешния двор, басейните и вилите), а нечетните гледат към паркинга и съседния хотел Венеция, където е дандания. Стаята и попълването на мини бара винаги беше сутрин и следобед спокойно почивахме по 1-1,5 ч.
И тук дойде големият шок - сядайки на вечеря аз не знам защо мен ме нахапаха, мъжът и детето малко бях нахапана от комари. За пръв път ми се случва това нещо в Турция Shocked Лошото е, че нямахме репелент, но се свързахме с гида и момчето ни донесе от Анталия, за което благодаря. От този момент вече нямахме проблеми с комари - вечер се пръскахме. Факт е, че пръскаха и от хотела, но или не е било качествено или заради страхотната зеленина имаше комари. Един от продавачите в кожения магазин се оказа български турчин и каза, че са се появили комарите последните 10 дни като от нищото. Не знам, но го отчитам като минус. Той каза, че имало оплаквания и от други гости и пръскането с/у комари се увеличило и наистина имаше ефект. Поизчезнаха.
И това беше единственият минус, с който обаче се справихме Grinning
Всичко останало в хотела е невероятно.
Храна - божествена. От всичко по много и разнообразно. Никога нищо не свършваше и постоянно се зареждаше. Много риби и морски деликатеси (лаврак, ципура, сом, риба тон, калмари, сьомга, кралски скариди, октопод, много рибни салати и т.н. Рибата готвена, печена, на скара), поне 7-8 вида сирена, салати огромно разнообразие, винаги имаше и готвено, по 2 супи (малкият яде страхотна крем супа  с кротони и аспержи), барбекюто навън е феноменално - свински пържолки, пъдпъдъци, страхотни агнешки котлити, пилешки пържолки. Въобще месо всякакво - свинско, пилешко, агнешко, телешко, пуешко. Десертите - мноооого видове: баклави, кадаифи, торти, кремчета, крем карамел, захаросани ябълки, кадаиф, страхотна сладоледена торта имаше. Ами май всички имаше newsm78. За закуска правеха страхотни палачинки и това, което ми направи впечатление беше изключителното разнообразие на локуми и халви. Що се отнася до плодовете и тук разнообразието беше впечатляващо - дини, пъпеши, ягоди, грейпфрут, портокали, банани, ябълки, круши, грозде, праскови, кайсии, портокали, ананас. Основният ресторант достатъчно голям за капацитета на хотела. Имаше маси и вън, и вътре. Навън по-голями задължително с кофа с лед с вода, бяло и червено вино, вътре по-малки маси с прекрасно орнаментирани дървени столове с поне педя дебели възглавнички. Цвете на масата задължително, както е белите колосани салфетки. Изобщо не създава впечатление ан столова и места винаги се намираха вътре или навън.
Гостите - според статистиката на хотела 40% руснаци, 50 % европейциот тях основно англичани, холандци, белгийци), 10 % турци. Руснаците какво да ви кажа имаше и нахални и не. На плажа до нас винаги беше едно руско семейство с малко дете. Децата заедно си играеха, а хората бяха много възпитани и любезни. Често си говорехме на плажа и с едни португалци -  големи образи бяха Grinning
Чистота и отношение на персонала - изключително чисто и поддържано - чисти се нон стоп, полива се постоянно, тоалетните обществените светят и постоянно са с пълни вази с цветя. Абе думи нямам как успяват да смогнат тези хора при положение, че хотела беше пълен. Персонала мил и любезен, готов винаги да помогне. Направи ми впечатление отличните  условия за почивка на хора в инвалидни колички - стаи пригодени за тях, тоалетни, навсякъде рампи. И имаше няколко хора инвалиди почиващи пълноценно в този хотел.
Барове и ресторанти - 5 бара, един от тях за сладолед от 10 ч. до 18 ч. страхотен на Алгида. Единият ден Митко се успа и въпреки, че бързахме за сладоледа (беше традиция след следобеден сън да хапне един сладолед) беше вече прибрано. Тръгна да плаче, но го видя човекът чистиш близката тоалетна и ми каза нещо на турски и изчезна. След малко се появи тичащо момчето на сладоледа отвори и му даде, заедно с едно балонче. Ами какво да ви кажа - срещу турците да тичаме не може да ги стигнем по любезност и отношение към госта. Снакс бара е невероятен - фантастични дюнери, пица, спагети, хамбургери, салати и пак плодове на обяд. А след 16 ч. по пътя за плажа изкарваха количките с царевица и печени картофи. Алкохол - не сме много по него, но имаше много и различни видове. Ние пиехме тяхната ракия, бира, вечер на представленията джин с тоник и веднъж уиски. Хубавото на баровете вечер беше, че имаше и разнообразие от ядки и чипсче към питиетата. Ходихме само в един А-ла карт ресторант (общо са 6 безплатни по веднъж на престой)- рибният. Не беше лошо, но и не беше нищо особено, а и доста почакахме рибите. Да не забравя имаше си и собствена сладкарничка с невероятно кафе лате и айс кафе. Там правят каквото кафе искаш, придружено със сладкишчета +2 кг. съм Embarassed
Анимацията  - амфитеатъра е много добре измислен с маси, а не на пейки и към него вечер също функционираше бар. Така хем гледаш представлението, хем и спокойно си пийваш аперитивче Laughing През нашия престой имаше - джаз вечер, балет Тодес, фокуси, мистър хотел, плажно парти и голяма атракция едната вечер на голяма поляна в комплекса имаше надуваеми атракциони - родео, дартс, рингове, катерене на стена, футбол, абе общо 9 атракции, а преди това детски карнавал. Супер беше направено. Иначе от дневната анимация не сме се възползвали много, защото основно бяхме на плажа, а не на басейните - стандартните неща, но пък отстрани в шатра се провеждаше всеки ден нещо различно аеробика, йога, бели денс, латино танци... та отидох веднъж на степ аеробика. Иначе имаше и картинг (караха някъде гостите с автобусче), и пейнтбол и конна езда (тя беше платена само). За децата  - хубава и на сянка детска площадка, три пързалки и една за бебешори, организираха им рисуване на лицата, пиратски ден, карнавал, банан и т.н.
Лично моето усещане е за как да кажа newsm78 някакси по-културна анимация, без много викове, но пак имаща си всичко. Не знам дали се изразявам много правилно. Въобще хотелът оставя едно усещане за изтънченост и в същото време непринуденост.
Плажът - хубав пясък, сутрин оставяха камиончета и лопатки за децата, морето топло, но бързо ставащо дълбоко за съжаление и не можеш да си оставиш детето без надзор. Места винаги имаше, докато за басейните гледах от балкона, че сутрин притичват с хавлиите, за да запазят по-хубавите места. Иначе басейните бяха много хубави и винаги чисти.

И накрая, че стана мноооого дълго, огромното предимство на хотела - НЕВЕРОЯТНА ГРАДИНА. Изключителна зеленина - кактуси, банани, кедър, дъб, палми най-различни, цветя навсякъде. Фантастично съчетание и всичко е дървено, уютно, наистина не си в Бали, но спокойно си  представяш, че си там Laughing Костенурки, лебеди, рибки по територията. Малки пейчици, барбарони, много мостчета над басейните, всичко окъпано вечер в светлина. Много хубави полянки за топка. Страхотна планировка - хотелът беше фул, но не се усещаще изобщо, че има толкова хора. Всичко е измислено идеално и прелива едно в друго - от детската дискотека (която се провежда в дискотеката на открито), преминаваш в амфитеатъра, после до него е единият бар и т.н.

Спирам и се извинявам за дългият пост, но съм си такава. Ако има нещо питайте (въпреки че едва ли остана нещо, което не съм написала Laughing). Невероятна почивка, страхотен хотел, много любезен и еннатрапчив персонал.
Догодина бих отишла пак там.

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 17:26 от мама МОНИ

# 601
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
мама МОНИ, добре дошли! Чудесен и изключително изчерпателен разказ. И има баклави - Иве  Mr. Green

# 602
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
мама МОНИ страхотен разказ и невероятно красиви снимки  Grinning,много ми хареса хотела,ще го вметна във списъка за догодина  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 03 юли 2011, 20:53 от lora

# 603
  • Мнения: 7 605
Еееее, супер Мони, благодаря ти много за подробния разказ и снимките! Много сладко семейство сте, а каква случайност че имаше дете от градината на сина ти!

А това, което писа за персонала и отношението е много вярно и причината, поради която всяка година се връщаме в Турция  Heart Eyes

# 604
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
мама Мони, чудесен разказ!
Благодаря! И снимките разгледах - и за тях благодаря!  bouquet


А това, което писа за персонала и отношението е много вярно и причината, поради която всяка година се връщаме в Турция  Heart Eyes

и ние, и ние Simple Smile

# 605
  • София
  • Мнения: 2 437
Именно това отношение към клиента и нас ни връща отново и отново в Турция. Невероятно са просто наистина. Още една случка  - единият следобед пием  сдребния коктейлче на единия бар и той тръгва да взима един от карамфилите от вазата да го подари на момиченцето от градината му (маминият кавалер  Laughing) и аз му казах да не пипа цветето. До нас имаше сервитьор, който почистваше масата и явно видя случката - остави таблата и дойде при нас, извади едното карамфилче и му го подаде.
Едната вечер в ресторанта явно му писна да стои на едно място и почна да обикаля около масата, а аз да правя забележки. Появи се една какичка и на маса до нашата започна да му прави фигурки от салфетки, за да ни остави да се навечеряме. Сервитьорът (често сядахме на една и съща маса и там беше един и същ сервитьор) като видеше, че се изплазват чашите ни ни носеше нови питиета... И още много мога да разказвам от този сорт. Една десета да попие нашия персонал съм сигурна, че ще дръпнат и нашите курорти.
Само да кажа - хотелът не е за хора искащи да се разхождат извън него. Той е в Кунду и извън него няма нищо. Не е като в Лара с магазините и моловете. Гидът ни каза, че в този район са т.нар. релакс  хотели.
И накрая  Галактик Hug   bouquet Благодаря за всичко - всичките ми изисквания бяха изпълнени. Смело препоръчвай хотела на клиенти - миналата година Ламичката е била доволна, сега и аз Laughing Догодина след IC GREEN PALACE не знам къде ще ни измислиш Laughing

И едно мрън - супер кофти часове на полетите Mr. Green Първият ден пристигаш за вечеря (ако е кратък трансфера като нашия), последният нас ни взеха в 11 ч., но хората от Кемер и Алания в 9 ч. Не може ли нещо да се направи по въпроса newsm78

# 606
  • Мнения: 1 710
мама Мони, супер, чудесен разказ! Радвам се, че сте изкарали страхотно. А снимки кога ще гледаме? Simple Smile

# 607
  • Мнения: 327
Мама Мони благодаря за разказа и снимките   bouquet
Много ми помогна за избора ни догодина(пък може и тази октомври или ноември)

# 608
  • София
  • Мнения: 2 437
мама Мони, супер, чудесен разказ! Радвам се, че сте изкарали страхотно. А снимки кога ще гледаме? Simple Smile

Марги нагоре са!

# 609
  • Мнения: 327
Момичета някой от вас бил ли е тук http://www.sealanya.com/default.asp?lang=RU&tip=1
Да сподели впечатление  Praynig

# 610
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

И едно мрън - супер кофти часове на полетите Mr. Green Първият ден пристигаш за вечеря (ако е кратък трансфера като нашия), последният нас ни взеха в 11 ч., но хората от Кемер и Алания в 9 ч. Не може ли нещо да се направи по въпроса newsm78

реално дните, в които се ползва комплексът, са 6, което е прецакване отвсякъде.
Но нека Галактик каже дали това идва от туроператорите или от авиокомпаниите?

# 611
  • Мнения: 7 605
Същност проблемът е, че самолета трябва да лети от София до Анталия и да се върне час по-късно - ако това е сутринта, е хубаво на отиване, но лошо за обратния път. Таксите за излитането и с това цените на билетите зависят също от часовете.

# 612
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Първият ден се лети късно следобед, пристигане вечерта, по тази логика тръгването трябва да е пак късно вечерта, а то е по обяд.
Нещо не ми се връзва.

# 613
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
И аз им се чудих на тия полети...реално са си 6 дни. Ако си с автобус пък се получават 8.  Mr. Green
В събота рано сутринта си там - пълен ден, другата събота тръгват късно след обед - пак пълен ден. като сложиш и разликата в цените .....явно затова тази година доста хора предпочетоха автобус - даже и до Анталия. И ние бяхме на опашката...но в последния момент се обадиха за свободни места в самолета без доплащане...ми съгласихме се, ама...догодина ще си ходя май с рейсчето!

# 614
  • Мнения: 7 605
Първият ден се лети късно следобед, пристигане вечерта, по тази логика тръгването трябва да е пак късно вечерта, а то е по обяд.
Нещо не ми се връзва.
Авиокомпанията турска ли е? Тогава е логично - базирани са в Анталия, летят Анталия - София, стоят 1 час, и се връщат.

Общи условия

Активация на акаунт