Отговори
# 360
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Привет, след днешните резултати от моите изследвания случайно намирам тази тема. Имам завишено ТСХ - 4.72 /норма 0.4-4.0/. Но ТАТ и МАТ  са ОК, а те се влияят пък, ако ТСХ се повиши. ФТ4 също ми е добре.
FT4 15.2 - ref. 10.2-24.2
TSH  4.72   -  0.4.-4.0
FSH   8.9    -  2.8-11.3
LH     5.3    -  1.1-11.6
PROLACTIN   283 -    40-530
TAT        10    -   7-35
MAT       20     -   3-40

# 361
  • Мнения: 921
Попитах в темата за хламидия, но никои не ми отговори, така че да попитам и тук  Whistling

Хламидия IgG   0.84AE   < 0.9 - Отр.; 0.9 до 1.1- Гранична; > 1.1- Пол.

Хламидия IgM   0.48AE   <0.9 - Отр.; 0.9 до 1.1 - Гранична ; >1.1 - Пол.

Имам ли повод за притеснение, че IgG   ми е почти до горната граница    newsm78

# 362
  • София
  • Мнения: 35 957
Попитах в темата за хламидия, но никои не ми отговори, така че да попитам и тук  Whistling

Хламидия IgG   0.84AE   < 0.9 - Отр.; 0.9 до 1.1- Гранична; > 1.1- Пол.

Хламидия IgM   0.48AE   <0.9 - Отр.; 0.9 до 1.1 - Гранична ; >1.1 - Пол.

Имам ли повод за притеснение, че IgG   ми е почти до горната граница    newsm78
Не, няма проблем

# 363
  • Мнения: 921
Имам ли повод за притеснение, че IgG   ми е почти до горната граница    newsm78
Не, няма проблем
Денис, благодаря  Heart Eyes

# 364
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Като си видях завишеното ТСХ /4.72/ и се зачетох из нета, доста се изплаших  - всякакви гадости прочетох. Днес съм на ендокринолог - ако ме затъпчат сега с едни церове, не се знае накъде ще избие.

# 365
  • София
  • Мнения: 7 992
Още следобяд записах час при д-р Начев. Следващата седмица съм при него за второ мнение.
Това, което знаех за ТСХ е, че при тези стойности е трудно да се забременее. А дори и да се забременее, има повишен риск от аборт и за здравето на плода.

Докладвам от втория преглед при д-р Начев: Л-тироксин 0.25 мг/ден. Докторът беше категоричен, че стойност от 3.3 (мин. месец 3.7) трябва да се коригира. Това ще е доза, която ще пия 45 дни, след което ще пусна нови изследявания и ще отида, за да промени дозата, ако трябва.

# 366
  • София
  • Мнения: 512
Момичета, пусках си прогестерон- 7 или 8 ден след О.
Казаха ми, че резултата ми е 2,54 при норма 1,5?
Кажете ми, моля, какво мислите?
Сега, като ми дойде и свърши и отивам на 3 ден да си пусна и другите хормони.
Опитваме за бебче от 10 месеца.
На 35 сме вече  Peace

# 367
  • Мнения: 693
Не ти ли дадоха референти граници от-до .. не знам какво значи при норма  Ако това е максималната стойност значи Ок, дори може да се допусне, че си бременна  Peace
Другите хормони на 3-тия ден от цикъла, а не като ти свърши да броиш 3 дена Simple Smile

# 368
  • София
  • Мнения: 35 957
Момичета, пусках си прогестерон- 7 или 8 ден след О.
Казаха ми, че резултата ми е 2,54 при норма 1,5?
Кажете ми, моля, какво мислите?
Сега, като ми дойде и свърши и отивам на 3 ден да си пусна и другите хормони.
Опитваме за бебче от 10 месеца.
На 35 сме вече  Peace

Дай рефер. граници за ЛФ

# 369
  • София
  • Мнения: 512
Ми нищо друго не ми казаха, че е над нормата, по висок. Не съм бременна за съжаление, щото ми дойде след това.
Ще си пусна другите хормони на 3 ден  и да видим тогава  Tired
Но аз по телефона питах за резултата, ще отида днес да взема изследването и да видя, какво точно пише.
Ще ви кажа по късно  Peace

# 370
  • София
  • Мнения: 512
Звъннах за резултата- прогестерон 2,54 при рефертни стойности 0,20- 1,5.
Правила съм го 7 или 8 ден след фуликометрия.

Това означава, че ми е висок, а това е лошо?

А на 3-ти ден, какво да си пусна?

С къс цикъл съм- последните 3 месеца са 20, 24 и 18 дни. На последния бях на фуликометрия на 9 ден от цикъла, докторката каза, че овулацията ми е била предния ден.

# 371
  • Мнения: 201
Здравейте   bouquet Ето ги и моите резултати. Правени са на 4 ден от МЦ.
Пролактин-245.63 mlU/l          ref 90-523 /тук добре, че предния месец беше завишен/
LH            5,15 IU/I               REF    фол- 1.9-8.0 овул 11.3-59
FSH          14.09 IU/I             REF    фол- 2.4-9.3 овул 3.9-13.3
Estradiol   0.023 nmol/l            REF    фол- 0.08-0.79 овул 0.7-2.1
Имам ли основание да се притеснявам?  Rolling Eyes
Сега си намирам листа от АГ, където ми беше написала  кога какво да изследвам. Трябвало е да пусна и DHEA. Дали ще е късно утре на 5тия ден да го пусна. А Естрадиол-а ми го е писала на 14 ден  newsm78

Последна редакция: ср, 05 окт 2011, 18:11 от .Вяра.

# 372
  • София
  • Мнения: 10 698
Вяра, ами не са ти добре резултатите ,визирам ФСХ и естрадиола...това първо такова изследване ли ти е? На колко години си?
Може да е инцидент....ФСХ е високо..по принцип това може да е признак за изчерпан яйчников резерв НО само по него не може да се съди!!!!има още изследвания:антимюлеров хормон и инхибин,както и броене на антралните фоликули- не се стряскай! може да е инцидент,добре е другия цикъл пак да ги изконтролираш на 3-ти ден от МЦ.

# 373
  • София
  • Мнения: 35 957
Звъннах за резултата- прогестерон 2,54 при рефертни стойности 0,20- 1,5.
Правила съм го 7 или 8 ден след фуликометрия.

Това означава, че ми е висок, а това е лошо?

А на 3-ти ден, какво да си пусна?

С къс цикъл съм- последните 3 месеца са 20, 24 и 18 дни. На последния бях на фуликометрия на 9 ден от цикъла, докторката каза, че овулацията ми е била предния ден.

Не е лошо, че е висок Прогестерона, но нещо не е както трябва с тези резултати според мен. Къде ги правиш? Сигурно ли е,  че е имало О.?

На 3 ден от МЦ се пуска ЛХ, ФСХ и Е2

# 374
  • София
  • Мнения: 35 957
Вяра, ами не са ти добре резултатите ,визирам ФСХ и естрадиола...това първо такова изследване ли ти е? На колко години си?
Може да е инцидент....ФСХ е високо..по принцип това може да е признак за изчерпан яйчников резерв НО само по него не може да се съди!!!!има още изследвания:антимюлеров хормон и инхибин,както и броене на антралните фоликули- не се стряскай! може да е инцидент,добре е другия цикъл пак да ги изконтролираш на 3-ти ден от МЦ.

 Peace
Само да вметна, че ФСХ може да показва, че има проблем, който пречи на О. и затова той се е форсирал така

Общи условия

Активация на акаунт