Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 36 063
Днес си пуснах хормони, с които мисля да скокна при един ендокринолог. Нещо притеснително, освен TSH-то, има ли?

Хормони                  Резултат                  Референтни
                                                             стойности   
TSH                     3,32   µIU/ml   0.27 - 4.2
Свободен Т4      15,53   ng/l   9,30 - 17
LH                        4,2   U/l   2.40 - 12.60
FSH                       5,62   U/l   3.5 - 12.5
Пролактин      144,5   µIU/ml   102 - 496
Естрадиол      51,58   pg/ml   12,5 - 166
Тестостерон       1,14   nmol/l   0.22 - 2.90
DHEA-s                       6,47   µmol/l   2.68 - 9.23


Добре са , само ТСХ е малко високо  - с  малко лекарства и малко добавки, ще се нормализира, но е добре да изследваш и ТАТ и МАТ, както и да направиш тест за ИР

# 346
  • София
  • Мнения: 8 002
Благодаря за инфото!   bouquet
ТАТ и МАТ изследвах миналия месец, а и преди съм ги пускала - ОК са. Утре имам час при ендокринолог, дано да назначи някакво лечение и този път нещата да се получат.

# 347
  • София
  • Мнения: 36 063
милинка
Ще чакам да разкажеш как е минало и какво са ти назначили.
Simple Smile

# 348
  • София
  • Мнения: 8 002
ОК, после задължително ще докладвам. Simple Smile

# 349
  • Мнения: 2 456
Кратък е - около 3-4 дни. Предполагам, че това ще има значение заради FSH-то, ако не се лъжа.  
не колко дни трае менструацията ти, а през колко дни ти идва?
На мен ЛХ ми се вижда малко ниско, макар и в граници, затова питам. Ако си с по-дълъг цикъл това е нормално. Всъщност по-важно е, че съотношението ФСХ:ЛХ, е супер. Simple Smile

Последна редакция: вт, 27 сеп 2011, 22:57 от chin

# 350
  • София
  • Мнения: 8 002
На около 30 дни, понякога на 28.

# 351
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
ili-mili, още в дискусията изяснихме, че има значение дали се изследва само ТСХ или и ФТ4. Когато се изследва само ТСХ няма значение дали е пито хапчето или не. При бременност обикновено се следи и ФТ4, а за него е по-добре дозата да се приема след изследването  Peace

# 352
  • София
  • Мнения: 8 002
Докладвам, както обещах. Simple Smile
Днес останах озадачена от прегледа при ендокринолога. През цялото време ми обясняваше как TSH нямало какво да се коригира, не влияел върху забременяването и не било необходимо да пия нищо. Със стойност от 3.30 било съвсем наред и щяло да се коригира, ако има нужда от инвитро... На няколко пъти поясних, че към момента не е диагностициран проблем, че съм пуснала хормоните, защото знам, че конкретно този трябва да е около 1.5. Той настояваше, че ще изпише хапчета, ако има нужда от инвитро. За другите хормони не отвори дума, защото били в референтни граници.
Сега се чудя дали да не ида при друг...

# 353
  • Мнения: 2 456
Докладвам, както обещах. Simple Smile
Днес останах озадачена от прегледа при ендокринолога. През цялото време ми обясняваше как TSH нямало какво да се коригира, не влияел върху забременяването и не било необходимо да пия нищо. Със стойност от 3.30 било съвсем наред и щяло да се коригира, ако има нужда от инвитро... На няколко пъти поясних, че към момента не е диагностициран проблем, че съм пуснала хормоните, защото знам, че конкретно този трябва да е около 1.5. Той настояваше, че ще изпише хапчета, ако има нужда от инвитро. За другите хормони не отвори дума, защото били в референтни граници.
Сега се чудя дали да не ида при друг...
отиди при друг  Peace

# 354
  • София
  • Мнения: 8 002
Мммдамм.... така си и мислех. Simple Smile 

# 355
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
милинка , ще ти споделя моят личен опит. Аз също бях с ТСХ 3.4 някъде и отидох при трима ендокринолози в Пловдив - един по ЗК, един уж много добър и самата доцентка завеждаща клиниката по ендокринология във ВМИ. И тримата ми обясняваха как глупост би било да ми се изпише нещо, нищо ми нямало, а ако забременея ще се видило дали има нужда. През това време осведомявах АГ-то ми за мненията и той продължаваше да настоява, че щом моята цел е бебе трябва да се отнесем сериозно с този хормон. ТСХ не влияе на забременяването, а носи със себе си повишен риск от аборт. Така, че затова е важно да е в определени граници по време на бременност и тъй като не се знае кога ще се забременее е добре предварително да се вкара в тези норми. Та аз не намерих ендо, който да назначи терапия. НО още от първата ову забременях и ТСХ цъфна с единица отгоре. От там по спешност в СФ при Начев и дано Бог му даде всичко добро на този свят. Човекът ме прие в отпуската си в удобно за мен време, понеже съм от Пловдив. Изписа терапия и вкарахме в норма ТСХ. Поради което не се притеснявам сега дали няма да ми докара втори аборт и си бременея спокойно. Слава Богу, че не стана някоя беля, че тогава незнам от кой от тримата ендокринолози от Пловдив щях да търся сметка.
Така, че моят съвет е "Смени лекаря!"

# 356
  • София
  • Мнения: 8 002
Още следобяд записах час при д-р Начев. Следващата седмица съм при него за второ мнение.
Това, което знаех за ТСХ е, че при тези стойности е трудно да се забременее. А дори и да се забременее, има повишен риск от аборт и за здравето на плода. Не зная дали е вярно, но това, което разбрах, е че трябва  да е в норма, ако планирам бебе.
Отидох конкретно, за да ми изпише лекарства да го вкарам в норма. Той започна да философства как съм здрава (аз не твърдя обратното), как излишно съм пускала хормони и т.н.
В писанието от прегледа е написал, че съм неспокойна. Издразних се, защото ми изгуби времето, а излезнах от работа и с пяна на уста се добрах до него.

# 357
  • Стара Загора
  • Мнения: 136
Може ли да Ви помоля да коментирате и моите резултати – на лекар съм чак другия четвъртък и не мога да преценя имам ли ИР? Ако имам освен НВД, какви хранителни добавки се препоръчват?
Кръвнозахарен профил – правен  в края на август
Глюкоза –кръвен профил 8 ч.   – 4.81  mmol/l  реф.2.8-6   Инсулин < 2 µU/ml    реф. 2-29.1       
Глюкоза –кръвен профил 12 ч.   – 5.05  mmol/l  реф.2.8-6   
Глюкоза –кръвен профил 14  ч.   – 5.7  mmol/l  реф.2.8-6
Обременяване с глюкоза от вчера в друга лаборатория
Глюкоза  0 мин– 4.7mmol/l  реф.3.8-6.1    Инсулин  9.09  µU/ml    реф. 2.56-24.91       
Глюкоза  60 мин  – 5.1  mmol/l  реф.3.8-6.1 Инсулин  54.68  µU/ml   
Глюкоза 120 мин   – 5.7  mmol/l  реф.3.8-6.1 Инсулин  11.06  µU/ml   
Благодаря предварително на отзовалите се!  bouquet

# 358
  • София
  • Мнения: 6 010
VeLin4eto, на мен ми изглеждат идеални резултатите ти.

# 359
  • Мнения: 1 500
Относно ТСХ-то - аз отидох на ендокрионолог по настояване на моята гинеколожка, защото имах някое и друго оплакване по - скоро от гинекологичен вид , но тъй като и опити за бебе правихме и не ставаше тя реши да ме прати на консулт просто ей така за успокоение.Ендокриноложката ме разпита за разни симптоми , аз имах само постоянната умора , от най - малкото се изморявах и бях парцал . Като ми пусна хормони ТСХ-то веднага цъфна 4,21. След това аз го направих още веднъж и то на гладно и беше още по - зле - 7,99. Изписа ми тироксин разбира се. На въпроса ми дали можем да правим опити след като имам толкова високо ТСХ лекарката ми отговори - "не се притеснявай , ти вече приемаш хормона така , че най - много да ти направим детето генийче" Laughing. Не й повярвах много , но си тръгнах по - спокойна. Споделих с моята гинеколожка какво ми е изписала ендокриноложката и какво ми е казала относно бебеправенето и тя беше на същото мнение , да не се чака , щом съм пиела тироксина той вече бил в кръвта ми и т.н. , нямало порблеми. Аз , обаче изчаках да мине известно време и тогава подновихме опити. Измина месец и половина , от както почнах тироксина и чак сега си позволихме опити. Иначе съм на контрола след месец някъде . Забравих да кажа , че от лечението и дозата на лекарството се чувствам перфектно и съм вече много по - енергична и работоспособна.

Общи условия

Активация на акаунт