За жените без деца

  • 8 007
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 472
За жените без деца искам да питам.
Има ли някъде някакво обяснение , защо на някои жени не им е писано в този живот да имат деца( тук не визирам тези, които са избрали да не стават родители). Грехове от предишни животи ли ще да са, изпитание ли е, наказание ли е, какво е?

# 1
  • Мнения: 2 039
Обикновено са здравословни проблеми.

# 2
  • Мнения: 4 008
Здравословни проблеми.
За другите неща има специален подфорум за магии и вещици, там ще намерите повече подръжници, отколкото тук.

# 3
  • Мнения: 3 185
Здравословни проблеми, финансови проблеми, липса на партньор. Не вярвам в свръхестествени обяснения, които на всичкото отгоре те изкарват и виновна, че нямаш деца.

# 4
  • Мнения: 472
За здравословните проблеми знам от първо лице. Явно не съм задала правилите въпроси…

# 5
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Визирате нещо като съдба? Аз не го вярвам.

# 6
  • Мнения: X
Строго препоръчвам да се прочете библията.(или поне някаква част) Вътре ще намерите най -различни житейски истории и съдби.

# 7
  • Мнения: 246
Що трябва да търсим под вола теле и свръх естествени прояви?!
Най-често са здравословни проблеми, а финансовата гледна точка не е за подценяване ( и така трябва да е) и играе роля.

# 8
  • Мнения: 3 185
За здравословните проблеми знам от първо лице. Явно не съм задала правилите въпроси…

На мен ми се виждат ясни въпросите ви, но не съм поддръжник на теориите за писано, съдба, духовни причини и т.н. Особено ако вие имате проблем, много саморазрушителни ми идват такива търсения на отговори. Някъде четох, че отговорът на въпроса "Защо на мен (ми се случва това лошо нещо)?" е "А защо не?". А защо не, наистина. Не сме избрани или застраховани от нещастия и болки, обяснение няма, а хората, които обещават обяснения на необяснимото са хищници и шарлатани.

# 9
  • Мнения: 472
Не търсим под вола теле. Да речем, че търсим утеха и разбиране, съвети от по-опитни. Недейте само с лошо, че темата е болна и мъчна. Търсила съм отговори и в Библията и в Корана. Чела съм статии и книги на научни изследователи и доктори, че умишлено ни разболяват за да се редуцираме. Интересно ми е да прочета други версии, ако някой знае да сподели . Може да съм пропуснала истината някъде .

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 13:11 от Marleena

# 10
  • Мнения: X
Не търсим под вола теле. Да речем, че търсим утеха и разбиране. Недейте само с лошо, че темата е болна и мъчна. Търсила съм отговори и в Библията и в Корана. Чела съм статии и книги на научни изследователи и доктори, че умишлено ни разболяват за да се редуцираме. Интересно ми е да прочета други версии, ако някой знае да сподели . Може да съм пропуснала истината някъде .

Навремето имах колежка. Държеше се доста грубо и лошо с колеги/клиети. Искаше отчаяно да има дете и не можеше. Един ден не си сдържах нервите,защото усложняваше работаният процес... и й казах ,че дете няма да има до като не почне да се държи добре(да бъде мила и добра) ...
Опита се, но и беше доста трудно и не след дълго забременя. Още е в същата фирма и заема поста за когот също мечтаеше. Сега като се замисля още нямам отговор...

# 11
  • Мнения: 380
Аз имам деца ,но мой роднини нямат това щастие и винаги съм се чудела защо. Когато родих големия си син даже бяха изоставили едно малко сладко момиченце ,което не успях да осиновя ,заради годините бях студентка и куп други неща който не покривах. И аз го приемам така хората които  не могат да имат собствени деца са ангелите на всички тези невинни изоставени мъничета .Надявам се да не убидя някой просто споделям мнението си ( въпреки че имам деца ), и ви желая много здраве и успех.

# 12
  • Мнения: 2 566
Ако изключим чисто здр.проблеми, може и да е вид психологически блокаж. Иначе как да обясним, че двойка, която осиновява, известно време след това се сдобива със собствено.
А тези дни разбрах че позната, която роди близначки инвитро преди 1 година, сега е бременна по естествен начин.

# 13
  • Мнения: 472
Borty,
На мен пък винаги ми казват, че съм като майка на всички,дори на по-възрастни, които са около и над годините на моите родители. Въпреки, че не съм раждала и нямам биологични деца, ако трябва да се гледа бебе/дете винаги се дава на мен . Може да имам да оправям друг недостатък, но смея да кажа, че не познавам лошотията като личностно качество.

Pepa57,
Поста ви ми вдъхна кураж. Благодаря.

Kisses,
Обмислям осиновяване. Бях се зарекла, че родя ли ще осиновя веднага едно детенце от другия пол. 

Наивница на средна възраст,
Права сте. Аз знам, че има много хора в по-лоши състояния и те си задават въпроса “защо на мен” и търсят отговори, но няма.

Може тук да има някоя жена преминала през това, която ще може да ми даде някакъв съвет. Някакъв начин на приемане, как се живее с това, свиква ли се, става ли по-леко с времето. Сега по празниците ще е по-тежко, със безкрайните снимки на семейства с дечица. И така…

Последна редакция: вт, 07 дек 2021, 13:44 от Marleena

# 14
  • Мнения: 315
Лично аз съм коментирала нещо подобно в темата Случи ми се нещо странно. С риск да ме обявят за чисто луда, ще ви кажа, че може да има много причини, които земното ни аз не може да си обясни.
Но ако в момента преживявате някаква загуба и тежък период, не залитайте по тая тематика. Излекувайте травмите и потърсете подходяща литература по въпроса. Ако желаете, ще ви препоръчам, пишете ми на ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт