ВЪПРОСИ към модераторите и администраторите

  • 42 244
  • 762
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 323
Моля, ако имате въпроси, изискващи отговори от модератори и администратори, задайте ги тук, в тази тема.
Темата не е дискусионна, а предполага стил "въпрос-отговор".
Темата е за въпроси към модератори и администратори и моля потребители да не отговарят на въпроси на други потребители, особено в случай, че не са запознати детайлно с проблема/въпроса и не са 100% убедени в правотата на твърденията си.

Моля, когато имате предвид конкретна тема/публикация или потребител - давайте линк към темата/мнението или профила на потребителя.

ПРЕДИ да попитате, уверете се, че отговорът на въпроса Ви не се "крие" в някоя от ЗАКОВАНИТЕ ТЕМИ в този подфорум.

На въпроси от рода "защо не ми се отчитат публикациите" и "защо не мога да публикувам обява", чиито отговори са ясно видими в закованите теми, няма да бъде отговаряно.

Вече е премахнат Архивът и всички теми от началото на сайта до сега са събрани заедно тук.
Ако не сте влизали след сливането и са се появили много стари теми в списъка с Нови отговори на моите публикации... то използвайте бутона (маркира като прочетени една страница теми от списъка) или линка от заглавна страница, долу, в дясно




Вече е премахната възможността за обратна подредба на мненията в темите и всички теми са с подредба от първото към последното мнение.
Лесно може да отидете на първото непрочетено мнение, като кликнете на надписа до заглавието на темата, в която има нови отговори.
Ако искате пък директно да отворите последното мнение в темата, то може да ползвате иконката




За да следите дадена тема не е необходимо непременно да публикувате безсмислен постинг от рода на "запис". Подобни публикации се трият. Използвайте бутона . Така за всяко първо непрочетено мнение системата ще изпраща е-мейл известие за нова публикация, като в е-мейла се съдържа линк към новата публикация. В случай, че не желаете да получавате е-мейл известия, направете нужните настройки в секция Известия. Може лесно да следите темите, за които сте се абонирали, ползвайки линка Известия от потребителското поле горе вляво. Линкът води до страница, съдържаща списък с всички теми, за които имате включен абонамент. Когато в дадена тема има нов, непрочетен отговор, до заглавието на темата има иконка , кликването върху която ще зареди темата при първото ново/непрочетено мнение.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2011, 22:42 от Mamma

# 1
  • Мнения: 884
Здравейте, може ли да ми препоръчате подходящ сайт, където да си качвам снимките, които искам да публикувам в темите?
Потърсих сама, регистрирах се, но така и не получих пароли за достъп, пък нямам много време за още търсене...
Благодаря предварително Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 323
http://prikachi.com/ - без регистрация

с регистрация
http://www.snimka.bg/

# 3
  • София
  • Мнения: 6 210
Здравейте!
Мога ли да помоля някой от модераторите да постави списъка, който съм посочила по-долу в първия пост на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=588379.0.
Благодаря предварително   bouquet.

Списък с препоръчителна литература (с благодарности към dara)
1. Български народни приказки;
2. Български народни предания и легенди;
3. Български народни песни;
4. Приказки за Хитър Петър;
5. Приказки от цял свят;
6. Ромски, турски, арменски, еврейски приказки;
7. Предания и легенди на народите;
8. Старогръцки митове и легенди;
9. Ангел Каралийчев - Приказен свят;
10. Асен Босев - Приказки;
11. Георги Райчев - Чудното огледало;
12. Елин Пелин - Приказки;
13. Лозинка Йорданова - Българска народна митология;
14. Николай Райнов - Български вълшебни приказки;
15. Ран Босилек - Приказки;
16. Андерсен - Приказки;
17. Братя Грим - Приказки;
18. Шарл Перо - Приказки;
19. Ерих Кестнер - Приказки; /тук аз купих Ерих Кестнер разказва - Тил Ойленшпигел, Мюнхаузен, Дон Кихот, Гражданите на Шилда, Пътешествията на Гъливер. Оказа се много добър избор, защото романите вече ги беше чела, а приказки не ми се даваха повече/
20. Е.Т.А. Хофман - Приказки;
21. Бранислав Нушич - Автобиография;
22. Виктор Юго - Клетниците;
23. Даниел Дефо - Робинзон Крузо;
24. Едмондо де Амичис - Сърце;
25. Р.Л. Стивънсън - Островът на съкровищата;
26. Х.Б. Стоу - Чичо Томовата колиба.


# 4
  • София
  • Мнения: 39 770
Здравейте!
Мога ли да помоля някой от модераторите да постави списъка, който съм посочила по-долу в първия пост на тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=588379.0.
Готово.

# 5
  • Мнения: 884
Благодаря за отговора! Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 6 210
Мерси много, AnMary   bouquet.

# 7
  • Мнения: 1
Здравейте Simple Smile Както е видно от профила ми не съм активен във форума, но все пак се надявам да обърнете внимание на абсурдната ми молбата ми. Wink От както имам регистрация съм влизал не повече от няколко пъти. Една от причините беше, че търсех информация и може би решение на здравословен проблем. Имам спомен, че влезнах в контакт с една жена от форума, която имаше същите оплаквания. От тук започва и интересното - смятам, че и бях пратил едно лично съобщение преди да преместим кореспонденцията към електронната поща. Проблемът е, че сега не го намирам във "входящи" или "изпратени" съобщения, а между другото има още няколко съобщения, които липсват. С две думи въпроса ми е - възможно ли е след цялостната промяна на форума да са се затрили съобщенията ми? Има ли възможност да се възстановят?

Звучи налудничаво, но цялата тази дандания е, защото обещах на тази жена, че ако намеря решение ще пиша. Е.... намерих решението, но сега ме яде, че не мога да си спазя обещанието.

Благодаря Ви за отделеното време и търпение!

# 8
  • Мнения: 6 323
Здравейте,
Не, не са премахвани лични съобщения и те не се "прочистват" от системата.
Личните съобщения са зона, изцяло контролирана от потребителите, т.е. само потребител може да чете и изтрива личните си съобщения.
Затова например при препълнена пощенска кутия ние само можем да уведомим потребителя, че е запълнена входящата му кутия, не можем да я "разчистим".

Вие навярно сте използвали за кореспонденция другата регистрация, която имате - BManasiev.
Моля, имайте предвид, че ползването на повече от един акаунт от един потребител е забранено.
Ще е нужно да изберете един от двата профила, който да ползвате, а другият да бъде "замразен".

# 9
  • Мнения: 1
Исренно благодаря за бързия и точен отговор! Simple Smile Не съм искал да нарушавам правилата, а заради рядко ми влизане не съм си спомнил предишната си регистрация и съм направил нова. Ако замразяването става от модератор/администратор нека първата ми регистрация "BManasiev"остане активна, а сегашната "Manasiev"да бъде изтрита.

# 10
  • Мнения: 17 546
Понякога отварям трудно форума. Както съм в някоя страница и реша да публикувам мнение, ми изписва съобщение за грешка и че IP-то не може да бъде намерено. или при рефреш - пак същото съобщение. Понякога при повторен рефреш влизам в страницата, понякога са нужни 1-2-3 минути... Не разбирам защо. Мислех, че е така, само когато ползвам 3G модем, но това се случва и когато ползвам WAP браузъра на телефона, или Оpera mini пак през телефона...  Проблемът само при мен ли е или не? И ако е само при мен от какво може да е?
Помня, че имаше повсеместен проблем със сървъра или нещо такова, но никой друг не виждам да се оплаква от затруднения с отварянето на страниците. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 6 323
Днес за няколко минути имаше забавяне, но не е имало прекъсвания и други затруднения в работата на сайта скоро.
Предполагам компютърът е на Windows.
Ако кешът на браузера е изчистен и въпреки това проблемите продължават, може да опитате следното:
1. Отворете MS Dos прозорец
2. Напишете ipconfig /flushdns  и натиснете enter

# 12
  • Мнения: 17 546
Не е само днес, всеки ден от много време насам. Ще опитам първо с кеша.
Не знам как се отваря MS Dos прозорец  Embarassed или може би знам, но не знам, че се казва така.
Благодаря, Mamma!

# 13
  • Мнения: 6 323
Ако не е чистен кешът - задължително започнете с това.

После, ако проблемите продължат

- Start меню -> Run...
- напишете в полето cmd и натиснете бутона ОК или клавиш Enter

Ще се отвори черен прозорец с надпис от рода

C:\Documents and Settings\user\>_  и мигащ курсор

тогава напишете ipconfig /flushdns и натиснете Enter

Затворете прозореца.

# 14
  • Мнения: 17 546
Да, не съм знаела, че се казва така, но се сетих, че е това.

Първо изчистих кеша. Нищо не се промени. После направих и следващото и за по-сигурно рестартирах. Ами не съм сигурна, че има разлика. И понеже това се случва само с форума, но не и с други сайтове, реших, че нямам проблем с Мозила или с компютъра въобще. На десет рефреша веднъж успява да ми отвори форума и ако натисна "отговори" пак губи връзка, след десетина пъти намира страницата и после още 10 пъти опити да публикувам... Не знам какво да правя! Rolling Eyes Tired

Общи условия

Активация на акаунт