От Франция до България - превоз на покупките ни (2)

  • 49 301
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 324
След като масово използваният онлайн магазин Ла Редут промени условията си за българските си клиенти, поръчките с доставка до България станаха финансово по-неизгодни. Но решение на проблема се намери! Можем да ползваме услугите на превозвач, което не само ни спестява пари от доставката (в повечето случаи), но и ни позволява да пазаруваме от марки и френски сайтове, иначе недостъпни за българския потребител.
Френския адрес за доставка на поръчките ни, транспорта им до България и изпращането им до нас осигуряват:
Francetobg
Информация за условията им на доставка, новини и промоции:
http://www.francetobg.net/bg
http://www.facebook.com/pages/Francetobg/208739925821079?sk=info
За контакт:
skype: francetobg
тел. 0888965179
e-mail: francetobg@gmail.com
Бланка за заявка на доставка

Petit Soleil
Информация за условията им на доставка, новини и промоции:
http://www.petitsoleil.fr/index.php?option=com_content&view= … =53&Itemid=68
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.205108786196545.51833.114677878572970
За контакт:
skype: petitsoleil.fr
e-mail: commande@petitsoleil.fr
Бланка за заявка на доставка

Smart Delivery
Информация за условията им на доставка, новини и промоции:
www.smartdelivery.org
http://www.facebook.com/smartdeliveryfr?sk=info
За контакт:
e-mail: info@smartdelivery.org
Бланка за заявка на доставка

Забележка: Превозвачите са подредени по ред на появата им като предлагащи транспортни услуги.

Внимание! Моля при избора на превозвач внимателно да се информирате и да осмислите начина, по който той определя цената за доставка! Има разлика между реално тегло и тарифно тегло на пратката. Тарифното тегло е по-голямото измежду реалното и обемното тегло. Обемното тегло се изчислява по формулата: дължина х ширина х височина/6000 в сантиметри. Или - при таксуване по тарифно тегло, ако пратката е по-тежка, отколкото обемна (сметнато по формулата), ще платите според реалното й тегло; ако е по-обемна (по формулата), отколкото тежка, ще платите според обемното й тегло.

След като направим поръчка в сайта и получим потвърдителен e-mail за нея, трябва да уведомим за пратката избрания от нас превозвач, като му изпратим бланка-заявка за доставка на пратката ни от Франция до България.

Движението на поръчката ни от сайта до френския адрес на превозвача можем да следим на този адрес, след като получим от сайта тракинг номер за проследяване. Но когато пратката е отбелязана в този сайт като доставена, това означава, че е пристигнала в местния пощенски клон и предстои доставката й на адрес. Има разминаване от няколко дни в отразената дата на доставка и реалната дата на доставка. Превозвачът поема ангажимент за нашата поръчка едва след като тя пристигне на неговия френски адрес. Няма задължението да следи вместо нас статуса й преди това, както и не е отговорен за евентуалното й забавяне от сайта или от френските пощи.

Нека тази тема бъде за въпроси и коментари по използването на услугата "превоз на покупките ни от френски онлайн магазини".  Не са желателни постове от типа "кой превозвач да избера?" и "ама сигурна ли си, че искаш да избереш този?" - условията и на трите фирми са представени достатъчно ясно и изборът е личен. След като изборът е направен, тук ще си помогнем да намерим отговори на вълнуващите ни въпроси и ще сипем похвали и/или оплаквания. Grinning

Последна редакция: пн, 06 юни 2011, 22:39 от Слънчогледка

# 1
  • Мнения: 1
  bouquet За темичката

# 2
  • Мнения: 870
Хайде и аз в новата тема   bouquet
И пак да попитам ако някой знае размерите, които са обозначени с 1,2,3,4,5 кое число на какъв размер отговаря... дали 4 е L ?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Благодаря за новата тема.   bouquet
Прегледах информацията във Фейсбук за Смартделивъри, но никъде не видях упоменато обемното тегло. Може ли някой да ми даде линк, къде точно е написано.

# 4
  • Мнения: 547
Пристигнала ми е пратката от 09.05,две блузки,1 бански и чанта подарък - 7,02лв. Фран. - Русе,до София ще видя още колко с Франсетобг.

# 5
  • Мнения: 324
Благодаря за новата тема.   bouquet
Прегледах информацията във Фейсбук за Смартделивъри, но никъде не видях упоменато обемното тегло. Може ли някой да ми даде линк, къде точно е написано.
Не знам доколко ясно става: "Изключение правят обемни пратки, които отговарят на следните характеристики: не по-малко от две (2) от страните на пратката са равни или по-големи на 100см. При този случай пратките се изчисляват на база по-голямата стойност от реалното тегло на пратката, изчислено по цената на килограм, или стойността от 64 EU за кубичен метър."

# 6
  • Мнения: 5 790
Да следя, че смятам да поръчам нещо за бъдещата първокласничка.

# 7
  • Мнения: 4 447
Хайде и аз в новата тема   bouquet
И пак да попитам ако някой знае размерите, които са обозначени с 1,2,3,4,5 кое число на какъв размер отговаря... дали 4 е L ?
Според означенията на ЛР 4=Л
Виж тази блузка , например:
http://www.laredoute.fr/vente-tee-shirt-sport.aspx?productid=324 … =1&pos=23_n_n

Слънчогледка,   bouquet

# 8
  • Мнения: 152
 Hug Здравейте! Искам да попитам с софийският превозвач само по еконт ли се доставят пратките и ако може с български пощи къде се упоменава това ? Благодаря Ви  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 17 958
Hug Здравейте! Искам да попитам с софийският превозвач само по еконт ли се доставят пратките и ако може с български пощи къде се упоменава това ? Благодаря Ви  bouquet  bouquet  bouquet

Да, може. Гледам за Смартделивъри, тъй като Пти солей доколкото виждам предлагат само Еконт. Ето тук:  2.3. С Български пощи до Вашия пощенски клон. Дължимата сума към нас заедно с пощенската услуга заплащате при получаване на пратката с пощенски запис или с превод по сметката ни.
 Това ме устройва, както и че обемното тегло ще се смята при наистина обемни пратки, а не просто да се отчита по-голямата стойност.
Слънчи, благодаря за отговора!

# 10
  • Мнения: 207
МОже би с Фрнастобг трябва да се коментира ако е опаковано в кашон,а знаем,че доставката няма чупливи неща да се преопакова в пликове  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 5 883
Хексе, ето тук ми отговориха изрично

http://www.facebook.com/smartdeliveryfr/posts/124297487650150

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
Отчет с получени 2 плика от FranceToBG - 2.700кг, не са обемни кой знае колко, но пък са с общо 3 мъжки тениски, памучна туника, 2 памучни блузки, сутиен, 2 бебешки чаршафчета, сет розе и бебешка чанта с жирафче. Определено са смятали по обемно тегло (така и не получих обещаният имейл с точните размери и начина на изчисляване на сумата ми Tired) и сумата, която платих е 15,08лв, от които 2,60лв са за БГ Пощи. По-евтино е от DHL, но пък е повече от очакваното и практикуваното досега, и доста по-бавно при това Rolling Eyes Не ми допада и "комуникацията" напоследък, така че ще си помисля за следващия път Crossing Arms

# 13
  • София
  • Мнения: 2 296
Слънчогледка, благодаря за темата!   bouquet
Само да допълня, че е хубаво да се отчита и фактът, че има забавяне от сайтовете при доставката им на адреса на получателя! В сайта и мейла, който пращат пишат, че е пристигнала, но пратката е пристигнала в местния пощенски офис, а едва след това пристига на адреса на превозвача!
Особено на предстоящите намаления (когато поръчките още повече ще се бавят) това трябва да се отчита, за да няма поводи за недоразумения и разочарования!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 434
Момичета, как проверявахте дали пратката е пристигнала при превозвача? На 1 страница не намерих линк, а съм сигурна, че го четох някъде  Rolling Eyes
Слънчогледка,  Hug

Общи условия

Активация на акаунт