С МАЙ-ски рожби се сдобихме, щастието ний открихме! - Тема 1

  • 27 600
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 406
Към консултантките по кърмене:
Ако изключа тестените изделия/хляб,питки,мекици,пици,спагети,солети/ и сладките неща/вафли и от сорта.../ ще се отрази ли по някакъв начин на кърмата ми?
Ако оставя само млечни/сирене,кашкавал,яйца,кисело мляко ,месни,плодове и зеленчуци  и Нестле фитнес/някакво мюсли е/ за закуска ок ли ще е?
Защото ми се иска да вляза в някакви килограмови норми,а набивам все хлябища,но пък иначе много рехаво ми се струва и се притеснявам да не ми намалее нещо кърмата  Mr. Green

Елфичка, със сигурност няма да намерим майка, която да не те подкрепи в желанието ти да изглеждаш по начин, който те кара да се чувстваш добре. Следродилният период не е благоприятен за повечето майки, заради голямата промяна в ежедневието- натоварване със задължения, недоспиване и липса на "време за себе си" може да доведат до понижаване на самочувствието. Трябва да се има предвид обаче и неизбежният фактор- малкото човече има нужда от храна, а най- подходящата храна идва от мама.
А прекрасното в случая е, че активното кърмене може да изиграе ролята на фитнес! Вероятно знаеш, че само докато бебето суче, можеш да гориш по 500-800 калории дневно. Изследвания показват, че с кърмене през първата година се изгарят около 230 000 калории! Ако се спазва и добър хранителен режим, без ограничения на полезите съставки на менюто, може да се постигне желания резултат. Без диети!
Спазването на диета би могло да се отрази пряко негативно на кърмачката, не чак толкова на бебето, заради загуба на полезни за организма на майката елементи. Затова рязко лишаване от хляб и въглехидрати може да обърка тялото ти и да предизвика нежелани сигнални реакции. В нета има много информация за това как тежки физически натоварвания и драстични диети водят до изчистване на организма от токсини. Неудобното в случая е, че тези токсини се излъчват и чрез кърмата. Което прави диетите неподходящи за кърмачки.
Това, което можеш да направиш ти, за да изглеждаш добре и едновременно с това да продължиш успешно да кърмиш бебето си, е да си съставиш добре балансирано меню. В него да включиш на първо място течности- поне 8 чаши дневно ( мляко, вода, неподсладени сокове, айрян); пълнозърнест хляб, овесени ядки в различни вариации на приготвянето им; месо- като избягваш тлъстото. Сезонът е благоприятен за разнообразно хранене с предлагането на широка гама от плодове и зеленчуци- възползвай се от това.

# 271
  • Мнения: 23
Здравейте майчета,  Hug

Аз да ви се оплача - онази вечер като ме заболя гърлото и за няколко часа ме повали - вирус ли какво.. вчера цял ден бях на легло, направо труп бях... ни дете мога да гледам, ни себе си... добре че таткото и вечерта и баба му та да се грижат за него... сега таткото трябваше да отиде да купи разни неща за вкъщи и за Еди, та аз съм сега при него.. така ми се усмихна като влезнах в стаята му. А на мене така ми е мъчно, че не мога нито да си го гушна, нито нищо... само стоя сега отстрани и ако заплаче му давам бибката... Дано само да не ми се разболее и то, че да ми се мъчи..  Confused

Днес поне не ми тежи главата така като вчера, ама тооо какъв сън му дръпнах от вчера до тая сутрин... луда работа, преумората си каза думата и грокнах болна на леглото, пфууу да му се невиди...  #Cussing out ooooh!

# 272
  • Den Haag
  • Мнения: 1 852
Момичета ходихте ли на профилактичен преглед след раждането при гинеколог? Колко време след раждането се ходи? Трябва ли пак направление от личния лекар?

# 273
  • Мнения: 23
Ох, да ви кажа мъжа ми започнал тази нощ с отказването от среднощното ядене и с паузи на ядене от 3 часа, 3 часа и малко... Голям рев, голямо нещо... Тая нощ що вода е изпило детето... Докато мърмореха, че все е гладно, сега започнаха да казват, трябва да яде вече по - малко... Ами то наистина е така и това среднощно ядене много го зле се отразяваше на коремчето - стана много неврозен през деня... ще видим какви ще ги свършим, по точно таткото, аз за сега не мога да се грижа за детето  Cry

# 274
  • Мнения: 23
Момичета ходихте ли на профилактичен преглед след раждането при гинеколог? Колко време след раждането се ходи? Трябва ли пак направление от личния лекар?

Аз не съм ходила още, ще ходя към третия месец. Направление мисля, че трябва!

# 275
  • Мнения: 2 172
ДобЮтро  Mr. Green

Първо да благодаря на Бумеранг ,за изчерпателната информация,която ми поднесе.Ще се опитам да си направя някакво прилично здравословно меню,пък да видим какво ще излезе  Thinking

Аз днес съм СУПЕР,защото малката спа цяла нощ.Нахраних я последно в 00:00 ,когато си лягам аз и след това чааак в 6:00 започна да диша тежко/тоест готви се за плач  Laughing / Аз съответно през това време спах като пън,даже похъркването на мъжа ми не съм чула  Mr. Green .Взех я при мен,сука 20-тина минути и още си спи до баща си на спалнята  Heart Eyes
Ако стане чудо и започне да спи по този начин  банкет ще дам...но предполагам е инцидентно  Tired
А и все още не са ни хванали коликите/много се надявам да ни подминат  Praynig / ,та затова сме тоолкова спокойни  Laughing

ОТ вчера съм и ТРИДЕТНА на всичкото отгоре,че майка ми има малко работа....и честно да ви кажа няма никакъв проблем за мое огромно щастие  Heart Eyes Всичко е въпрос на организация.И големи вечери правих, и чинии мих, и децата храних...после ги оправях за лягане....и бебето накрая....,че и аз се вмъкнах в банята за моето си време....екстра съм  Grinning
Сега нахраних синът ми/за да приключа с него/,аз пия кафе пред компа и вече скучая,защото другата част от домочадието още спи блажено  Laughing

Днес ще ходим при педиатърката за първи път/не е идвала в нас/ да видим какво е наддала Рая с това нейно голямо ядене  Thinking

# 276
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Момичета ходихте ли на профилактичен преглед след раждането при гинеколог? Колко време след раждането се ходи? Трябва ли пак направление от личния лекар?

Аз не съм ходила още, ще ходя към третия месец. Направление мисля, че трябва!
Полага ти се един реглед след раждането с направлението дето ти го дават за болницата.
Гери С. що мъчите детето с това отказване на нощното хранене Laughing оставете го да яде когато си поиска. Той Еди е страхотен сладур и сам ще си покаже кога не иска да яде. Само го мъчите детето Tired Heart Eyes
Борис снощи заспа в 21,30 / след 20ч. неможеш да му натикаш АМ въобще...каквото ял, ял до 20ч. и повече неще/ стана в 4,30ч. да яде...хапна 80мл. и заспа пак и после в 7,20ч. стана за другото си мляко...та до сега е буден още ама лежи до мен и гледа...и се върти като костенурка Mr. Green
Елфичка забелязала, че майките с повече деца имат по-голяма организация...тези с по едно ряпа да ядът Mr. Green
Когато родих Слави едва до кенефа ходих...а сега успявам и да поизчистя и да простирам.....само готвенето ми е зор /щот не обичам и си търся причина Mr. Green/

# 277
  • Den Haag
  • Мнения: 1 852
Херич тенкю   bouquet

Ей тази нощ не се спа, баткото вдигна температура, малката ламя искаше само да цоца и сега очите са ми като понички. Отделно се притесних, че там долу нещо ме пари, лохите спряха но имам леко течение жълто-зеленикаво  и бодежи в гърдите Sick как го описах само  Confused. Та трябва да намеря време и за гинеколог  Sad


Звяра се събуди  Crazy

# 278
  • Мнения: 23
Менианте, защо я будиш за нощно хранене???  newsm78
По - добре че не се буди и си спи. Явно не е гладна, пък и коремчето и си почива по този начин.


Къщичке много сте пораснали! Значи с мама под душа, че как става тоя номер  Mr. Green

Леле Елфи, ти си стршнааа! БРАВО НА ТЕБЕ! Да вземеш да направиш една книга как се гледат деца и как в същото време си страхотна домакиня!  Hug

Херич, ми някак незнам как сам ще се откаже... аз честно казано, нямам нерви да го слушам как реве и ще му пъхам шишето (ако зависи от мене), но всички около мене държат да го откажем (докато мърмореха, че все е гладно), сега пък да го отказваме... Тя и педи това ни каза, че е по - добре да го откажем, така ще бъде по спокоен и през деня и ще му е по добре на стомахчето. Честно казано, сега е по добре детето... може би се е поизморил от рев, незнам...

Аз започнах да му давам 110 мл АМ през деня и 120 АМ вечерта като последно ядене.. Преди ми правеше паузи от 4 часа на два пъти, ама тука в последно време няма такива екстри.. и много нервен.
Сега заспа, докато мама пише във форума и бута люлката...

# 279
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Диде и аз съм нещо подобно на теб...жътеникаво течение имам и лек дискомфорт...но доки нали си счупи крака когато родих Борис та чакам да се върне на работа тези дни и ще ходя да вирна краката....че скоро не съм се чекнала по магаретата Mr. Green
Гери С. бъди убедена, че сам ще се откаже...когато реши обаче Mr. Green т.е немога да ти кажа кога. Слави спря да иска през ноща малко преди 3м.....и спеше по 12ч....Борис понякога не яде вечер...понякога яде. Това обаче, че не яде незначи, че не се буди...да не мислите, че съм наспана Mr. Green За количеството АМ...Борис ако изяде 80мл. се радвам Crazy

# 280
  • Мнения: 1 681
Добро утро!
Ние тази вечер се будихме 3 пъти Twisted Evil, последният в 6 сутринта!, Сега се кърмим и се надвам да дремне малко, но къде ти...И двете очета са отворени широко и светят като фарове.
Хера, май си права за многодетните майки - не ми стига времето и това е. Вчера и да се изкъпя не успях Shocked
Отказване от нощно хранене - няма да практикувам  Naughty. Аз кърмя на поискване и се водя по детето си. Щом като е гладна, ще яде. Аз като съм гладна не пия вода, ами си хапвам. Не съветвам никого, просто казвам моята гледна точка. И на мен се опитаха да ми говорят за товарене на стомаха и почивки, но аз ги отсвирих. Whistling
Тук е мястото да благодаря на всики момичета, които помагат с кърменето. Аз не задавам въпроси, но чета въпросите и отговорите към другите и цялата информация ми е много полезна Hug
хайде усмихнат ден!  bouquet

# 281
  • гр. София
  • Мнения: 2
Здравейте,
Ние сме добре, въпреки че вчера ми беше доста притеснено. От 4:00 Марио не беше спал до 23:30. През цялото време беше неспокоен, плачеше и въпреки, че едвам си държеше очичките отворени не заспа часове наред. Според вас възможно ли е причината да е в това, че смених капките за колики Саб Симплекс с Инфакол? Има ли някой, който има оплаквания от Инфакол (питам, защото досега само хубави думи съм чувала з анего и се чудя дали може той да е причината за неспокойствието на малчо)?
princess SHENY благодаря ти, че пита за нас. Не бях писала, защото майка ми сега е отпуска и е при нас. Опитвам се да се възползвам максимално да и се радвам, докато е при нас Simple Smile
За Погачата и аз се чудя дали да я направя неделята преди или тази след 40-тия ден?
Елфичка, изглеждаш много добре Simple Smile Недей да се мъчиш напразно. С тези 3 деца може би няма да ти е трудно да свалиш желаните от теб кг. лесно Simple Smile
Жира, честита годишнина!
Хера, на мен сега ми е много трудно да се организирам, а с повече от едно дете не знам как бих се справила. Дано да си права, че не знам иначе живот и здраве как бих имала второ дете Simple Smile
Пожелавам на всички хубав и спокоен ден!

# 282
  • Мнения: 137
Добър ден Simple Smile

Днес съм ужасно недоспала, малкия нощно време хапва на 1,5-2, за разлика от деня , когато дори се налага да го будя, като минат 3 часа.

За прегледа моето доки каза 2 седмици след раждането т.е утре или други ден ще ида. Да ги видим тези лохии дето ту ги има , ту ги няма:)

За организацията: наистина когато са повече деца, без някакъв график не става. При първо дете, винаги се отдаваш изцяло, но с всяко следващо трябва да имаш време за всички и за себе си:)

Хубав ден:)

ПП: Има ли мами, които разхождат бебоците в парка зад Сити Център?

# 283
  • Варна
  • Мнения: 302
И аз не мисля да отказвам нощното хранене, ами той е толкова малък, до преди месец е получавал в корема ми храна колкото иска и когато поиска, струва ми се мъчение да го вкарвам в режими още от самото начало. Да не говорим, че нощното хранене е добре и за лактацията. Когато той реши, тогава, и без това само веднъж се буди нощем, не ми тежи.

Буба, благодаря за статията, тъкмо бях започнала да се чудя да не би моето дете да изостава в развитието си, защото като се усмихва, е несъзнателно, по-скоро прави гримаса, а зрението му още не е ясно според мен.

Мария, защо мислиш, че от 2 капки Биогая се е разхлабило детето? Аз  като ги изтърва не е имало такъв ефект. Да не би да е от някаква храна, каквато ти си хапвала?


Не бяха 2, а може би 7-8 капки поне и съдя по това, че докато му ги давах 2-3 дни имаше по-течно ако, а като прекалих с дозата, се оака съвсем и му се разстрои стомахчето. Не съм хапвала нищо по-различно, обикновено ям месо и салати, от време на време ориз и картофи, нищо разхлабващо не ям newsm78.

Моето диване днес ще ме побърка - яде през 2 часа, а в промеждутъците се кисели нещо - мрънка и не ме оставя да се обърна, още не съм си измила зъбите даже. А обикновено по това време вече съм си взела душ, пуснала съм пералня, закусила съм, изварила съм му залъгалките... Май го боли коремчето пак, защото като го обърна по корем, се успокоява за малко...

А, успя да заспи, изчезвам да си свърша домакинската работа, че снощи се прибрахме от гостуване в Разград при бабите и сега имам 100 неща да пера и гладя.

# 284
  • Мнения: 1 328
Хайде да се разпиша не ме забравите мен Simple Smile
По темата с организацията  - ми то като без дете е само с малкото. Баткото и таткото бяха на море за седмица. Ми такъв релакс отдааавна не бях имала - спя до късно, не се съобразявам с никой.. излизам си където искам.. дребното си спи и си яде само. Нощем не съм го и разбирала кога се буди, кога яде.. Като беше бебе баткото беше съвсем различно, треперене, бяхме все заети и без грам свободно време.
Домакинска работа почти не върша, гледам една идейка по-малко да цапаме, за да не чистим после. Готвене.. почти не, салати ядем или някоя баба праща нещо.. Готвя всъщност веднъж макс. на 10-тина дни.

Общи условия

Активация на акаунт