ДЮКАНСКИ ВКУСНОТИИ ПО ИСПАНСКИ И ОЩЕ НЕЩО...

  • 408 414
  • 728
  •   2
Отговори
# 585
  • Испания
  • Мнения: 37 503
СЕЙТАН - ВЕГЕТАРИАНСКО МЕСО

ВНИМАНИЕ: рецептата съдържа глутен!



Може да се използва за заместител на месото. Използва се в супи, ястия, салати, т. н.

1 чаена чаша глутен на прах
3 супени лъжици бирена мая обезгорчена*
½ чаена чаша студена вода
¼  чаена чаша режимен соев сос /без захар/
1 скилидка чесън /без жилото в нея/, пасирана през преса
1 супена лъжица доматена паста /режимен кетчуп или домашно приготвен такъв/

Всичко се размесва много добре. Първо с лъжица, после с ръце. Получава се еластична смес.

Оформя се цилиндър /саламче/, което се завива много добре в прозрачно домакинско фолио. Краищата се завързват с конец, близо до сместа.

Слагат се в тенжера със студена вода/домашно приготвен бульон. Във водата могат да се добавят 2 супени лъжици режимен соев сос, както и зеленчуци. Вари се 1 час на тих огън.

Ако не се консумира веднага, може да се съхранява в същото фолио до 5 дни в хладилника.

Източник

---------------------------------------------------------------------------------------
*В Испания има такава. От нея е извлечен горчивият вкус.


Това е моят сейтан.

Сложих 2 с. л. соев сос в сместа и чесън на прах вместо пасирана скилидка чесън. Краищата на фолиото завързах на възел.

Преди варенето. След като го снимах, направих още един възел, за да го стегна по-добре.


Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 23:12 от smileys

# 586
  • Испания
  • Мнения: 37 503
РАЗМИСЛИ БЕЗ СТРАСТИ: СЕМЕНАТА ЧИЯ



Тъй като не открих нищо сигурно там, където се появяваше инфо, създадох тема в официалния дюкански форум. След като питах за годжи бери и след това за чия, съфорумците се пошегуваха, че всеки път питам за все по-странни продукти. Та така се учат от мен.  Wink Ето отговорът:

Когато ме оперираха от жлъчка, определено време имах проблем с консумацията на трици и трябваше да се откажа от тях. В coaching-а ми препоръчаха да ги заменя с 25 г чия на ден. Ето какво получих:

“Чия е продукт, богат на фибри и Омега 3, малко мазен е и малко прилича на сусама. За предпочитане е консумацията на овесени трици, но щом имаш затруднения да ги консумираш, можеш да ги заместиш с чия с условието да не превишаваш 25 г на ден.”


В случай на запек разрешават да се консумира чия /заедно с триците/ по същия начин както лененото семе, но само, ако сваляш с нормално темпо килограми и, ако спреш да сваляш, съветът е да се откажеш от чията.

Написаното в кавички е отговорът, който получих на въпроса ми какво е чия и мога ли да я консумирам, спазвайки режима.


Както писах и сутринта, от доста време я консумирам, но съм отдавна в Четвърта, та затова и не съм споменавала факта тук и не съм търсила досега инфо дали е съвместима с режима. От обяснението, което получих, за мен става ясно, че може да се консумира. Количеството трябва да се отнеме от количеството трици, щом се обяснява, че е като при лененото семе. Ако по здравословна причина не могат да се консумират трици, се заменят с чия. Друг е въпросът, че с нея не можеш да си приготвяш това, което ние правим за закуска /сладко или солено/.

В интернет може да се открие много информация за чия. Копирам информация /защото не знам дали системата няма да го разпознае като СПАМ/, цитирам и източника.

Векове наред чиа семената са били използвани като основна храна от индианците, обитаващи югозапада и Мексико. Известна като „храната за бягане”, масова е употребата й като високо енергийна храна, даваща издръжливост още от времето на древните ацтеки. Обществено достояние е фактът, че войните на ацтеките са преживявали с запаси от чиа по време на завоевателните походи. Индианците от югозапада изяждали не повече от една чаена лъжица, когато били подложени на 24-часови преходи. Други индиански племена, които тичали от река Колорадо до Калифорнийския бряг, за да разменят тюркоази за раковини, са  носели единствено семена от чиа "за из път".
 
Друго уникално качество на чиа семената е голямото съдържание на мазнини – тя е най-богатият растителен източник на мастни киселини омега-3.Във всяка чия се съдържа  приблизително 3 до 10 пъти концентрацията на мазнини, типична за повечето зърнени и 1,5 до 2 пъти концентрацията на протеини. Ненаситените мастни киселини са есенциални (незаменими) мазнини, които са нужни на вашето тяло да разтваря и усвоява мастно-разтворимите витамини A, D, E и K. Чиа семената са богати на ненаситена мастна киселина - линолеиновата, която тялото не може да синтезира самò.
 
Накратко за чиа:
 
- има 5 пъти повече калций от млякото
- има 3 пъти повече желязо от спанака
- има 2 пъти повече калий от бананите
- има 2 пъти повече протеин от другите зърна
- има 2 пъти повече антиоксиданти от боровинките
 
• Чиа семената съдържат повече Омега-3 от всеки друг природен източник; те са пълни с  калций, протеини, фибри и др.
• Чиа енергизира и дава повече сила. Намалява апетита!
• Прибавянето само на 2 с.л. чиа семена на ден в храната, дава приблизително: 7 гр. фибри, 4 грама протеин, 205 милиграма калций и 5 гр Омега-3!
• Чиа семената съдържат бор – минерал, който спомага за придвижването на калция към костите и според някои проучвания подобрява умствената работоспособност.
 • Можете да похапвате семената директно от пликчето, както да я смесвате с любимо питие - безалкохолно Simple Smile. Да я добавяте към сутрешното мюсли или овесени ядки, салати или друг тип храна по ваш избор.
• Лесно смилаеми са. За разлика от лененото семе, чиа семената не трябва да се смилат преди ядене. Човешкото тяло може лесно да ги храносмила. Гелообразуващите свойства на чиа спомагат за лесното абсорбиране от организма и поддържа баланса на кръвната захар.
 
 Източник


Какво е чия (или чиа)? По-скоро ядка или повече зърнена култура, опитваща се да се наложи в хранителните режими на активно спортуващите? Трудно бихме могли да определим, освен ако не сме опитали малките зрънца. Чията е била основна част не само от диетата на ацтеките и маите преди испанското завоевание, но и важна част от техните религиозни церемонии.
 

Какво представлява чия?
 
Чия е общо наименование на два вида Салвия (Salvia Hispanica и Salvia Columbariae), които се отглеждат като диви култури, с изключение на Salba. Представляват дребни и твърди семена, плод на растение, което много наподобява градинския чай, с изключително малки размери.
 
До преди известно време дребните семена на растението са се отглеждали само като декоративен елемент, но с изучаването на техния състав и полезни свойства става ясно, че те могат да бъдат потенциален източник на полезни вещества за организма.
 
Различният климат, условията на отглеждане, както и композицията на областта, определят хранителните качества на семенцата. Днес, производството на чиа е съсредоточено в Мексико, Централна и Южна Америка.
 
Хранителен състав на чия
 
Хранителен състав за 100 гр сушени семена от чия
Калории 486
Калории от мазнини 276
Общо мазнини 30.74 гр
Холестерол 0 мг
Общо въглехидрати 42.12 гр
Фибри 34.4 гр
Захари 0 г
Белтъчини 16.54 гр
Вода 5.89 мл
Гликемичен индекс (ГИ) 4.56
Гликемичен товар/лоудинг (ГЛ) 2

Здравословни ползи от консумацията на чия
 
Трудно би било да се опишат в няколко изречения всички полезни свойства на "храната за бягащи", както векове наред са я наричали индианците. Твърдят, че консумацията й е свързана с прилив на енергия, както и със значително повишаване на издръжливостта на организма.
 
Това се обяснява със съдържанието на големи количества калий, натрий, калций, фосфор, цинк и манган в състава на семената от чия.
 
Освен това, съдържанието на полиненаситени, наситени и наситени мастни киселини повишава полезността на зърнената култура.
 
Голяма част от мазнините всъщност са омега-3 мастни киселини и алфа-линоленова киселина, за които вече съществуват достатъчно данни колко ценни са за доброто физиологично състояние на организма.
 
Консумацията на чия е важна и защото:
 способства за по-бавното усвояване на глюкозата, като контролира нивото на кръвната захар, и същевременно увеличава транзитното време в червата, тъй като чия съдържа значително количество разтворими фибри и има сравнително по-висок вискозитет от други хранителни влакна;
 съдържа голямо количество антиоксиданти;
 повишава съпротивителните сили на организма благодарение на омега-3 и витамините;
 стимулира и същевременно подобрява работата на стомашно-чревния тракт и контролира констипацията, благодарение на фибрите;
 високото съдържание на омега-3 мастни киселини повлиява благоприятно върху умственото развитие, подобрява паметта, редуцира проявите на депресия;
 оказва добра превенция срещу заболявания на сърдечно-съдовата система;
 помага за редуцирането на наднорменото тегло заради ниската си калоричност и свойствата й да абсорбира голямо количество вида и да се раздува, ставайки още по-засищаща;
 подпомага детоксикацията на организма;
 хигроскопичните свойства на чия позволяват да бъде абсорбирано по-голямо количество течности, като по този начин се запазват голяма част от електролитите: важно свойство, особено за хора, подложени на по-голямо натоварване;
 не съдържа глутен - особено важно предимство на семенцата за хората, страдащи от непоносимост към глутена.
 
Можем да обобщим, че семената на чия съдържат:
 до два пъти повече протеин от повечето  зърнени култури, сравнима е само с овеса;
 до пет пъти повече калций от млякото;
 до два пъти повече калий от бананите;
 големи количества омега-3-мастни киселини.
 
Как да изберем и съхраним чия?
 
В настоящия момент в България семенца чия се предлагат само в био магазините, ето защо известна трудност среща въпросът "Как да изберем качествена чия?" Остава да се доверим на вносителите.
 
Как да съхраним чията? Е, всички правила, които се спазват за съхранение на зърнените култури, важат и тук. Важно е периодът за съхранение да бъде сравнително кратък, като подходящият съд е от голямо значение.
 
Винаги избирайте стъклени или керамични съдове и използвайте тъмни и сухи места за съхранение. Ако при отваряне на пакета с продукта усетите странна миризма или дъх на плесен, това е сигурен индикатор, че не е годен за консумиране.
 
Кулинарни идеи с чия
 
Семената от чия имат съвсем лек привкус на ядки и добавени към различни ястия, салати, тестени изделия или напитки почти не променят техния аромат и вкус. Набъбвайки, те по-скоро сгъстяват тяхната консистенция, и по този начин удължават чувството за ситост.
 
Източник: Семена от чия (чиа) http://www.bb-team.org/articles/4174_semena-ot-chia#ixzz26NywBh3X

Последна редакция: пн, 15 фев 2016, 15:22 от smileys

# 587
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ЧИПС ОТ НАСТЪРГАНО СУРИМИ



1 пакет настъргано сурими /могат да се купят рулца и да се настържат/

Сложете настърганите руца върху хартия за печене, с която сте застлали тавата от фурната, като ги разделите добре, за да се изпекат еднакво.

Поръсете ги с малко чесън на прах и червен пипер.

Печете на 170/180 градуса, докато добият златист цвят и станат хрупкави.

Внимавайте, защото бързо изгарят.

Източник

# 588
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ПЕЧЕНЕ В ХАРТИЯ

В една или няколко рецепти обяснявах какво е да се приготви риба en papillote /папийоте/, но сега попаднах на публикация със снимки и реших, че ще е хубаво да я вмъкна тук, в темата.

Разбира се, има и специални силиконови малки "тенджерки" за същата цел, но цената им е доста "солена".


Техника - Печене в хартия
Какво е En papillote





En papillote е класическа готварска техника, при която по време на разцвета на френската висша кухня хартиеният пакет бива помпозно разтворен от келнера, като мощният облак от ароматни пари е обгръщал зашеметения от величието на представлението клиент.
 
Сега кулинарната театралност не е на мода и полуизпичането-полузадушаването на пара на риби или зеленчуци в хартия осигурява тяхното цялостно, балансирано и равномерно овкусяване с подправките, подбрани за ястието.

 
Вижте как Ивелина Иванова , шеф-готвач на списание "Меню", показва тази техника в няколко стъпки.
 
1. Квадратно парче хартия за печене се сгъва на две и се изрязва във форма на сърце.
 
2. Продуктите се слагат до сгъвката в средата на сърцето.
 
3. Сърцето се запечатва, като се започне от острия край с двоен подгъв с дължина 3-4 см и ширина 1 см.




4. По същия начин се правят още няколко двойни подгъва.
 
5. Последният подгъв се прави в най-горната част на сърцето.







6. Запечатано от всички страни, ястието е готово за печене.

Източник

# 589
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ИКОНОМИЧЕН И ВКУСЕН ПРОТЕИНОВ ХЛЯБ



След като многократно си правих Протеинов хляб /без трици/ с риба тон и веднъж с пилешко, реших да пробвам да направя само с яйца и бакпулвер. Е, стана!   chef Simple Smile



6 белтъка
2 жълтъка
1 пакетче бакпулвер
щипка сол
есенция козе сирене /може и без нея/

Разбийте белтъците на твърд сняг с няколко капки оцет и малко подсладител.

Разбийте жълтъците, солта, бакпулвера и есенцията. Сместа трябва да е напълно гладка.

Малко по малко добавете белтъците към жълтъчената смес. Бъркам внимателно със силиконова шпатула.

Изсипете сместа в силиконова форма и печете 6 минути на максимална мощност в МВ. Много зависи от МВ и от формата, така че следете печенето.



Изчакайте да изстине, преди да извадите от формата.



Тъй като тук намалявам снимките, ако някой иска да ги види по-големи, може да го направи тук: http://smileys.snimka.bg/daily/dyukanski-yastiya-i-produkti-v-is … a.261863.28479768

Последна редакция: вт, 18 сеп 2012, 17:11 от smileys

# 590
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ДЮКАНСКИ ПРОДУКТИ В ИСПАНИЯ /2. ЧАСТ/



Кренвирши от сурими 0% мазнини



Бургери от сурими 0% мазнини



Юфка от сурими

В 100 г:
Калории 80 kcal
Протеини 11,2 g
Въглехидрати 8 g
Мазнини 1 g



Натурално разбито обезмаслено сирене



Разбито обезмаслено сирене с овесени трици



Разбито обезмаслено сирене с вкус на ванилия

Последна редакция: сб, 03 ное 2012, 01:47 от smileys

# 591
  • Испания
  • Мнения: 37 503
БИСКВИТКИ С ШОКОЛАДОВА ЗАЛИВКА



¼  кутийка обезмаслено сирене за мазане /в Испания са от 250-300 г кутията/
1 яйце
4 супени лъжици Маисена
подсладител на вкус
1 чаена лъжичка бакпулвер

Заливка:

1 супена лъжица обезмаслено разбито сирене /за БГ може да се замени с Ескуиза или извара/
4 супени лъжици обезмаслено мляко на прах
1 чаена лъжичка какао
подсладител на прах

Разбийте с миксер яйцето със сиренето и останалите продукти. След като получите хомогенна смес, я сипете във форми за тарталети или мъфини. Внимавайте, трябва да сипете по-малко от 1 см във всяка форма /както се вижда на снимката/.



Печете 12-15 минути /наблюдавайте печенето, всяка фурна пече различно/ на 170 градуса. Излизат около 16 бисквитки. Можете да ги съхраните в найлонов плик, който се затваря отгоре.



Докато се пекат бисквитките, пригответе заливката. Разбъркайте всички продукти. Трябва да получите смес – нещо средно между течна и гъста /като изсъхне, става по-твърда/. Оставете да почине, докато изстиват бисквитките.

Извадете бисквитките от формата. Ако видите, че заливката е много гъста, добавете малко обезмаслено прясно мляко.

Потопете всяка половина на бисквитките в заливката и ги наредете на скара, за да изсъхнат. По желание можете да поръсите със сусам*.







Източник


------------------------------------------------------------------------
*Не е разрешен за втора фаза.

Открих, че това е тази рецепта, но с допълнение заливката.

Последна редакция: чт, 20 сеп 2012, 14:46 от smileys

# 592
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ШОКОЛАДОВО ТИРАМИСУ С БРАУН



Експресен браун

За шоколадово тирамису

120 г обезмаслено разбито сирене /за БГ може да се замени с извара или Ескуиза/
2 супени лъжици обезмаслено сирене за мазане
1 лист желатин
1 чаена лъжичка обезмаслено какао
подсладител

Накиснете желатина в студена вода. Разбъркайте сирената и добавете какаото и подсладителя. Изстискайте желатиновия лист, добавете малко вода /да го покрие/ и сложете в МВ за половин минута. Прибавете желатина към сместа със сирената.

Сложете в хладилника, за да стегне.



В чаша или чаши сложете малко от тирамисуто, след това парчета браун и покрийте с още тирамису. Накрая поръсете с какао.





-----------------------------------------------------------------------

Направих двойна доза и браун, и тирамису. Замених какаото с кафе. Тъй като браунът се оказа повече, разбърках допълнително обезмаслено сирене за мазане със степче грозде. Използвах желатин на прах.

Излязоха 2 чаши за сладолед. Много вкусен десерт.



Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 19:18 от smileys

# 593
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ПИЛЕШКО РУЛО



парче пилешки гърди
150 г обезмаслено сирене за мазане /за БГ Ескуиза/
есенция козе сирене /може и без нея/
ситно нарязан магданоз
ригън
пресен лук
сол
черен пипер

Разрежете внимателно парчето пилешки гърди по дължина, като не режете докрай. Сложете отгоре парче хартия за печене и разточете с точилка, за да получите фино парче месо, което няма да изисква дълго време варене. Посолете, поръсете с черен пипер.

Смесете сиренето с посочените подправки и го намажете по дължината на месото.

Сложете върху алуминиево фолио и завийте на руло, като си помагате с фолиото. Завийте краищата като бонбон.



Сложете рулото в тенжера с вряща вода /водата трябва да го покрива/ и варете 15 минути. Може да пробвате дали е готово с клечка.



Източник

------------------------------------------------------------------------------------------
Извадих цялата "пеперуда" от пилето. За по-сигурно завързах рулото и с конец върху фолиото. Варих 20 минути. Напълно се свари и е много вкусно.



Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 19:31 от smileys

# 594
  • Испания
  • Мнения: 37 503
БОНБОНИ КАРАМЕЛ С ШОКОЛАДОВ ПЪЛНЕЖ



1 пакетче чай с карамел
125 мл обезмаслено прясно мляко
1 чаена лъжичка режимно какао
подсладител на вкус
4 г агар-агар /2 чаени лъжички/

За пълнежа: Нутела Дюкан

В половин чаена чаша току-що кипнала вода сложете пакетчето чай. След като се запари, изхвърлете пакетчето.

В тенджерка изсипете мая, млякото, какаото и подсладителя. Когато кипне, добавете агар-агара, бъркайте и варете 3 минути.

Оставете да изстине. Разпределете във формички за лед, като в центъра на всяка една от тях сипете по малко Нутела.

Съхранявайте във фризера.

Източник
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Използвах желатин вместо агар-агар.


Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 20:01 от smileys

# 595
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ЕКСПРЕСЕН БРАУН



1 яйце
2 супени лъжици обезмаслено мляко на прах
2 супени лъжици разбито обезмаслено сирене /или 1,5, ако е много течно/ - за БГ Ескуиза
1 супена лъжица обезмаслено какао
1 супена лъжица подсладител, годен за топлинна обработка
щипка сол
щипка бакпулвер или сода бикарбонат

Смесете всички продукти, изсипете в съд, подходящ за печене в МВ. Печете 3 минути на максимална мощност.

Източник
------------------------------------------------------------------------------
Не сложих щипка сол. Използвах 1 пакетче бакпулвер. Пекох 7 минути, но направих двойна доза /за рецептата "Шоколадово тирамису с браун/. Много е вкусен и съвсем не е сух.

# 596
  • Испания
  • Мнения: 37 503
МНОГО БЪРЗА РЕЦЕПТА ЗА ОСОЛЕНА РИБА



3 големи скумрии без глави /може да използвате и друга риба/

За марината:

1 литър вода
5 супени лъжици сол
5 дафинови листа
5 зърна черен пипер
5 зърна бахар
1 глава лук

Сложете в тенджера солта, дафиновия лист, зърната пипер и бахар /не ги броя и слагам повече, така става по-ароматна/, лука, разрязан на 4 части. Залейте с гореща вода.  Оставете да започне да кипи и варете, докато лукът не се разпадне /около 10 минути/. Оставете да изстине.

Нарежете скумрията на парчета с 1 см ширина /по-удобно е да се реже полуразмразена/. Сложете в изстиналата /може и леко топла/ марината.

След 1 час и 20-30 минути е готова най-вкусната и най-нежната риба. Може да се консумира.

Непременно я извадете от маринатата, за да не се осоли прекалено много. Съхранявайте в затворен съд. Но няма да е задълго, защото бързо се изяжда.

Източник

--------------------------------------------------------------------------------
Трябва да се изпробва рецептата. Ако е много осолена рибата, да се намали количеството сол.

# 597
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Днес започнах да си правя пудинг и ми хрумна да го желирам малко. Стана много вкусен.

ЖЕЛИРАН ПУДИНГ



1 л обезмаслено прясно мляко
2 пакетчета пудинг, купувам от Лидъл /ето как изглежда/
степче пъпеш за подслаждане
3 чаени лъжички желатин на прах
2-3 щипки степче червено грозде за леко оцветяване

Разбъркайте в купа пакетчетата пудинг с чаша прясно мляко, която сте отделили от общото количество от 1 л. В тенджера кипнете останалата част от млякото. Изсипете разтворения пудинг и бъркайте непрекъснато, докато се сгъсти.

Дръпнете от огъня, добавете част от степче пъпеш. Разбъркайте добре. Изсипете предварително разтворения в малко вода желатин. Разбъркайте отново.

Изсипете пудинга в силиконова форма. След като изстине, сложете за няколко часа в хладилника.

Когато постегне малко, сложете няколко щипки степче червено грозде /или ягода, малина, диня.../ на различни места в пудинга и леко разбъркайте с лъжичка.

# 598
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ПИЛЕШКИ БУТЧЕТА В БУРКАН



6 пилешки бутчета
1 червена чушка
1 голяма глава лук
1 чаена лъжичка сол
смлян черен пипер
джинджифил
къри
смлян кориандър /може да сложите и дафинов лист/

Измийте бутчетата и отделете кожата. Ако са много големи, ги разрежете на половина по дължина.

Сложете ги в купа, посолете и добавете всички подправки.



Разбъркайте добре, затворете купата с капак и сложете в хладилника.



Нарежете лука и чушката на шайби.

В буркан от 1,5 л наредете всичко на слоеве: лук, чушка, месо и т. н. Не е необходимо да добавяте мазнина.



Затворете буркана със стъклен капак или, ако нямате, с капак на винт. Сложете в студена фурна и печете 45 минути на 175 градуса.



Месото се топи в устата.

Източник

# 599
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ПИЛЕ В ГЪБЕН СОС СЪС СИРЕНЕ



600 г пилешки гърди
300 г печурки
1 глава лук
2 скилидки чесън
1 морков
1 чаена чаша зеленчуков или пилешки бульон
50 г Ескуиза
щипка суха люта чушка
щипка къри
сол на вкус

Затоплете фурната на 180 градуса.

Измийте гърдите, подсушете ги, нарежете, посолете, поръсете с къри и люти чушки.

Задушете в чаша вода, 5-7 минути след завирането й. Сложете в съд за печене.

Измийте гъбите и ги нарежете на едро. Нарежете лука на полукръгове. Смачкайте чесъна с плоската страна на ножа и го нарежете на дребно. Настържете моркова.

Запечете в сух тефлонов тиган лука, гъбите, моркова. Добавете бульона, посолете, поръсете с черен пипер и оставете да изври около 1/3 от него. Прибавете чесъна.

Залейте месото със соса, захлупете или покрийте с алуминиево фолио. Печете 15-20 минути, свалете фолиото или отхлупете. Сложете сиренето и запечете още 5 минути, за да получи златиста коричка.

Източник

Общи условия

Активация на акаунт