Консултации с адвокат/ темата на tais

  • 77 465
  • 748
  •   1
Отговори
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Правилата са същите, както ги установи Пела.
Първо прочетете тук:
Адвокат съм от Варна. В тази тема ще получите Вашата консултация само с мен, като поемам отговорността за всичко написано само от мен. Не винаги ще мога да влизам всеки ден и да отговарям, понякога съм доста ангажирана, а имам и две деца.
Не давам консултациите по принцип, идеята е да се помогне на родителите, отглеждащи сами децата си, които за съжаление обикновено са в затруднено положение.

УСЛОВИЯ:
1. Преди да пишете тук прочетете цялата тема "Въпроси към адвокати!", ако не намерите отговор на проблема Ви напишете въпроса си.
2. Опишете колкото се може по подробно казуса, като посочите задължително кога е сключен бракът Ви и на колко години са родените от брака деца. След това напишете въпросите си като ги номерирате 1. 2. 3. 4. 5. 6. и т.н. Постарайте се да сте максимално изчерпателни и с един пост да поставите всичките си питания.
3. Изчакайте отговорът ми и бъдете търпеливи.
4. МОЛЯ в темата да не пишат и да дават консултации потребители.  Всички постигни ще бъдат изтрити.
5. МОЛЯ, ценете времето ми, често прекарвам по час тук докато отговоря на всички Ви и тези които са ми писали на л. с., давам консултации доброволно и безплатно, деля от свободното си време за децата и семейството за да помогнат на тези, които имат нужда.
6. Всички съвети не Ви обвързват по никакъв начин и за подробности след консултацията е добре да се обърнете към адвокат във Вашият град.
7. Не ме молете да Ви изпращам бланки за искови молби до съда и други. Няма да го направя.
8. Не пишете повече от един пост.
9. Ако искате да обсъдите проблемите си с други потребители пуснете отделна тема във форума.
10. Не ме молете да Ви препоръчам адвокат от Вашият град. Не мога, тъй като нямам наблюдение върху работата на колеги от други градове.
11. Пишете само на кирилица (на постове на латиница няма да отговарям).
12. Преди да ми пишете на лични съобщения, задължително проверете пощенската си кутия да е празна.
13.Моля, имайте предвид, че тук знаем само вашето становище, не разполагаме с възраженията, които другата страна би могла да направи, както и доказателствата. По тази причина, отговорите  може да бъдат различни, от тези които Вашият адвокат ще даде.



Старите теми
Консултации с адвокат - 1
Консултации с адвокат - 2
Консултации с адвокат - 3
Консултации с адвокат -4
Консултации с адвокат -5


Последна редакция: вт, 21 юни 2011, 12:12 от tais

# 1
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
В допълнение към написаното по- горе, изрично предупреждавам, че няма да се правя на пъдарин, да моля и озаптявам неосъществени многознайковци по темата.
Ще информирам модератор за всеки пост, който е спам.
Призовавам колегите да правят същото. Темата е колкото моя, толкова и Ваша.

# 2
  • Мнения: 9
здравейте отново,много се извинявам но поради скандала които се заформи на старата тема някак моя въпрос остана незабелязан.
Искам да ви попитам ако таткото ми даде срочно пълномощно с което замина за финландия ,sed изтичането му ще има ли основание да ми направи проблем...
аз се консултирам и със адвокат но всяко мнение ми е важно защото не искам да загубя сина си,а се стараая да му дам по добър начин на живот...моля ви погледнете старата тема ,моля ви и извинявайте ако ви досаждам
 Blush
 bouquet

# 3
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
здравейте отново,много се извинявам но поради скандала които се заформи на старата тема някак моя въпрос остана незабелязан.
Искам да ви попитам ако таткото ми даде срочно пълномощно с което замина за финландия ,sed изтичането му ще има ли основание да ми направи проблем...

Не досаждате. Но лично аз Ви отговорих. Друг е въпроса, че може и да не откривате отговора в бозата.
Пълномощното ще Ви послбужи, за да минете границата на РБългария. След като един път излезете от страната, то на практика няма да ви е необходимо.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте питам от името на приятелка която няма право да пише тук,за това моля да ме извините,питането е следното:
Живее с мъж без брак и имат дете,на което той си е дал името.Сега е бременна пак от него,но той не иска да си даде името и казва,че детето не е негово.Може ли без него да запише детето на негово име след като се роди и каква е процедурата.
Благодаря ви предварително за отговора.

# 5
  • Мнения: 431
Здравейте!
Много мислих дали да пиша, но реших, че съм длъжна. Не искам да подхващам спорове, защото отскоро следя темата - имам проблем и тук търсех и други мнения, освен това на моя адвокат.

Искам сърдечно да благодаря на Хърмаяни за бързите отговори на моите вчерашни въпроси! Бяха ми много полезни

Би било много жалко тази тема да се превърне в поле за спорове. Затова призовавам за добър тон и коректност. Дамите специалистки отделят от личното си време, полагат усилия да ни помагат и не заслужават такова отношение. Смятам, че трябва да сме им благодарни, а не да се правим на велики.

Последна редакция: ср, 22 юни 2011, 14:38 от Детка-петка

# 6
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Здравейте!Казусът ми е следният-решение за развод с присъдени родителски права на майката и право на ползване на жилището.При сключване на втори брак възможно ли е да да се извърши продажба на жилището съвместно с първия съпруг или дали може да се прехвърли жилището на детето.Няма подялба на жилището от съда а само съдебно решение за неговото ползване.Как да постъпя с това жилище?

# 7
  • Мнения: 4 753
Здравейте! В темата за домашното раждане възникна следният казус, засягащ двойките, живеещи на семейни начала (т.е. без брак): ако родилка на живо новородено бебе почине или не е в състояние да подпише, че е съгласна с припознаването на бебето, какво трябва да направи биологичният баща? Кой дава съгласие за последващите след раждането мед. манипулации, лечение и т.н., които ще се правят на новороденото в родилният дом, а и след това? Ако майката предварително напише в Информираното съгласие, което подписва при постъпване в родилното, че еди кой си е биологичен баща и настоява той да отговаря за бебето, ако нещо се случи с нея, това юридически ще се вземе ли предвид? Предварително благодаря за отделеното време!

# 8
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте!Казусът ми е следният-решение за развод с присъдени родителски права на майката и право на ползване на жилището.При сключване на втори брак възможно ли е да да се извърши продажба на жилището съвместно с първия съпруг или дали може да се прехвърли жилището на детето.Няма подялба на жилището от съда а само съдебно решение за неговото ползване.Как да постъпя с това жилище?
Не става ясно чия собственост е жилището от поста ви.

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте питам от името на приятелка която няма право да пише тук,за това моля да ме извините,питането е следното:
Живее с мъж без брак и имат дете,на което той си е дал името.Сега е бременна пак от него,но той не иска да си даде името и казва,че детето не е негово.Може ли без него да запише детето на негово име след като се роди и каква е процедурата.
Благодаря ви предварително за отговора.
Не може без негово съгласие, освен по съдебен ред.

# 10
  • Затънтена някъде зад дувара
  • Мнения: 154
Жилището е придобито по време на първия ми брак.Интересуваме,ако сключа втори брак мога ли съвместно с първия ми съпруг да прехвърлим дела си на детето или пък да го продадем.Благодаря предварително.

# 11
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте! В темата за домашното раждане възникна следният казус, засягащ двойките, живеещи на семейни начала (т.е. без брак): ако родилка на живо новородено бебе почине или не е в състояние да подпише, че е съгласна с припознаването на бебето, какво трябва да направи биологичният баща? Кой дава съгласие за последващите след раждането мед. манипулации, лечение и т.н., които ще се правят на новороденото в родилният дом, а и след това? Ако майката предварително напише в Информираното съгласие, което подписва при постъпване в родилното, че еди кой си е биологичен баща и настоява той да отговаря за бебето, ако нещо се случи с нея, това юридически ще се вземе ли предвид? Предварително благодаря за отделеното време!
Интересен е казуса.
По- скоро бащата би следвало да завери нот. декларация и въз основа на това да бъде вписан в акта за раждане. А детето би имало право на иск за оспорване на бащинство след навършване на 18год възраст.
Колеги? Вашето мнение?

# 12
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Жилището е придобито по време на първия ми брак.Интересуваме,ако сключа втори брак мога ли съвместно с първия ми съпруг да прехвърлим дела си на детето или пък да го продадем.Благодаря предварително.
Да, естествено.

# 13
  • Мнения: 2 927
Колеги? Вашето мнение?
Единственият начин, според мен, е припознаване на заченато /неродено все още/ дете, доколкото срокът за уведомлението тече от подаване на заявлението пред дл. лице по гражданско състояние. След като майката не оспорва, то припознаването е валидно. Тогава при раждането следва да впишат припозналия като баща без да е нужен нов срок за оспорване от страна на майката.

ПП Впрочем, не е зле да се види и в ЗГР как се процедира, при такава ситуация, а доколкото знам ГРАО имат и някаква наредба, но днес не съм в състояние да дам категорично мнение по този въпрос. Не ми тече мисълта.

Последна редакция: ср, 22 юни 2011, 15:10 от Хърмаяни

# 14
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Колеги? Вашето мнение?
Единственият начин, според мен, е припознаване на заченато /неродено все още/ дете, доколкото срокът за уведомлението тече от подаване на заявлението пред дл. лице по гражданско състояние. След като майката не оспорва, то припознаването е валидно. Тогава при раждането следва да впишат припозналия като баща без да е нужен нов срок за оспорване от страна на майката.

ПП Впрочем, не е зле да се види и в ЗГР как се процедира, при такава ситуация, а доколкото знам ГРАО имат и някаква наредба, но днес не съм в състояние да дам категорично мнение по този въпрос. Не ми тече мисълта.


Това имах предвид- т.е. след като не дай  Боже се е случило нещо с майката, бащата може да припознае, а легитимация за оспорване ще има детето след 18г.

Общи условия

Активация на акаунт