Бебета родени в чужбина - Тема 12

  • 23 449
  • 732
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79




ПРИ БЕБЕТАТА РОДЕНИ В ЧУЖБИНА









Борис на Бяла лястовица - 01.07.2010, Германия
Лилия на Juturna - 09.07.2010, САЩ
Алессандро на Гаца-Баца (maritaa) - 13.07.2010, Швейцария
Лия Мишел на Siiu - 17.07.2010, Германия
Маринела на Kosty - 21.07.2010, Гърция
Леа Ерика на Bobi40 - 22.07.2010, Франция
Дамян на Journey - 26.07.2010, САЩ
Алек на Clairette - 27.07.2010, САЩ





Йоана на Rally_Y - 01.08.2010, Испания
момиченце на Sorceress - 04.08.2010, Англия
Емили на madame - 08.08.2010, Франция
Николай на mickey_82 - 09.08.2010, САЩ
Борис на bebolinka82 - 14.08.2010, Англия
Луи Масимо на jenny28 - 17.08.2010, Англия




Зара на water4e - 17.09.2010, Словения
Дамян на Синьо - 19.09.2010, Германия
Мартин на BG-DE mama - 20.09.2010, Германия
Нико на Milla Elaine - 26.09.2010, Холандия





Елеонор на sterretje - 13.10.2010, Холандия
Мишел на tsvelichkova - 19.10.2010, Англия
Теодора на lammah - 20.10.2010, Гърция
Ник Тайлър на flufffy - 23.10.2010, Швейцария
Оливър на звездичка - 25.10.2010, Холандия
Виктор на booboo's mama - 28.10.2010, Канада





Давид на mimkis - 06.11.2010, Израел
Робърт на Terminator - 13.11.2010, САЩ
Ралф на Carty - 04.11.2010, Швейцария




Луи на cutty - 01.12.2010, Франция
Александра на mari:) - 08.12.2010, Франция
Aлен на gerchy - 12.12.2010, Англия
Виктор на swetla99 - 16.12.2010, Англия
Сара на November Rain - 17.12.2010, Канада





Емил Пиотр на fleur2010 - 07.01.2011, Германия
Павел на sipirumi - 07.01.2011, САЩ
Кристофър на Agent Provocateur - 11.01.2011, САЩ
Рая на pepinka1 - 11.01.2011, САЩ
Борис на vivi07 - 25.01.2011, Германия
Габриела на Toni4ka - 31.01.2011, Германия





Рая на leprikon - 02.02.2011, Кипър
Нора на Loreley - 05.02.2011, Италия
Ива на Remedios - 14.02.2011, САЩ




Ким на Zоie - 01.03.2011, САЩ
Maксим meleеan - 31.03.2011, Англия



Odysseas на Nelinka20  - 29.04.2011, Гърция

Никола на tony st - 13.05.2011, Белгия


Аврора на Winy - 02.06.2011, Англия
Янис на Darka-11.06.2011, Кипър
Даниел на elisalou-28.06.2011, Испания





Потребител: malchovci
Парола: на лични
smile3509



Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 00:43 от Zоie

# 1
  • Мнения: 176
Опаа първа...  newsm44

# 2
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
ето ме и мен
зоуи - мерси  Hug

# 3
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Miss Fine, ние имаме кехлибарено герданче и за двете деца с леска, защото имат кожни проблеми, а казват че леската помагала. Взех ги от Hazelaid. Успешно прибиране на багажа и пътуване обратно.

Зоуи, мерси за темичката!

Хайде обратно на работа Crazy

П.С. Павел ще ни изяде живи това дете, за сметка на брат си който още яде само определени храни. Вчера му дадох банан за първи път и едвам успях да му го махна от ръката. Беше яка битка, не пускаше, само дето не ръмжеше Laughing За никакви микро дози не може да става дума при него, като за първи път му дадох може би 1/5 банан, но ако го бях оставила щеше да го идумка половината.

# 4
  • Мнения: 490
  Зоуи, мерси за темичката  bouquet
   Руми фен съм на Павел Grinning, и на Емчо също и двамата на една дата и така си хапват хубаво Heart Eyes
   Ние утре сме на консултация тук, не вярвам да е вдигнал много дребния, ама с това негово катерене и пълзене и изобщо хиперактивност не знам как ще вдигне нещо сега, още повече и лято, а акането си ни е все така по 2-3 пъти на ден Crazy. Хващам го всеки път, но не го слагам на гърне, а го държа,защото няма шанс да се задържи на едно място докато свърши работата ooooh!
   Светле, Новембър е дала добър съвет купи си брашна, аз си бях купила оризово и овесено и му правех Peace
     ПП. Да питам за пълзящите бебета слагате ли им нещо на колената, дребния много му се зачервиха, наколенки? newsm78 Thinking
    Цвети, лек път Hug

# 5
  • Мнения: 154
Хайде и аз тук. Зоуи, мерси за темичката Simple Smile
За пълзящите бебета-нищо не слагам ан коленете, зачервяват се, ама ....ще му мине, пък и ако не му харесва да лази, да става да ходи-викам аз Wink
Ние продължаваме да се захранваме, изключително бавно, чудя се и аз, дали да не давам каши...ама ....не съм сигурна как се правят честно да си кажа, пък и той Боби и сега не яде много.
На мамите на моренце им позавидях, аз за поредна година няма да се доредя, най-много пак да се поплицикам в басейна, но чакам да се стопли, че тук си е още хладно.
О за акането щях да казвам, абе как ги хващате тия бебета, че ще акат. За мен Боби всеки път е пълна изненада. Първо, ака, когато си поиска, понякога през ден, два, три...случвало се е по два пъти на ден-изобщо няма никакъв модел. Второ-нито се напъва, нито нищо. Лесно мога да го накрам да пишка в мивката, но да ака  Thinking

# 6
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 686
запис и от мене.зое мерси за темичката,би ли ми дала сайтче с машината която прави сребърна вода че аз търсих но намерих много видове машини и незнам на коя да се спра точно
fleurуспя ли да си починеш?нека твоят да те отмени малко,аз днеска му заявих на моят че ще спя до 10 часа и да гледа малкият и нямаше друг избор и се зае със гледането
терминатори аз не мога да го разбера Вики кога ака,не се напъва нищо,също понякога не ака по 3-4 дена,незнам как ще се получи при нас това със слагането на гърнето,а не ми се иска по цял ден да го държа на гърнето.
цветилек полет Hug
новембър рейнзнам че има доста видове каши обаче няма еднокомпонентни,успях да си ги набавя от едно сайтче
момичета това с правенето на кашите е добра идея,обаче вече се снабдих,обаче ще се помъча да направя такава с ечемик или ръж
мимкис как е почивката в бг?
беболинкалек полет и на вас и приятна почивка в бг
cutty добре сме,обрива е по-добре тези дни,при вас как е положението,а захранването как върви?
да дам отчет за захранването:ядеме вече пюре от ябълка,много го харесва,яде с голям апетит.изяжда по половин пюре а със зеленчуковите само по 6-7 лъжички,но в общи линий му харесва храната за сега
флъфикак е Ник?голям е сладур на снимката където си е лапнал пръстите на крака

снощи в къщи е имало големи изпълнения,таткото и Вики се гледаха тъй като аз бях на концерт и малчо търсил цицка ама цицка няма....и не искал да пие от шишето и моят ми разправя как лягал до него на леглото и слагал шишето на гърдите си и имитира цица,и Вики засукал обаче пъхнал беберона навътре и нищо не дърпал и моят се чудил какво става,защо пъшка това дете.после оправил шишето и Вики сукал 20 мл. и заспал смях.... Laughing малчо нали не знае какво е беберон-шише.... ама в крайна сметка важно е че заспал.хахаха

# 7
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Swetla99, много ме разсмя с цицката Joy направо мога да си ги представя.

Терминатор, нашия ака като по часовник всяка сутрин като се събуди, после още два-три пъти през деня и накрая като легнем да спим и суче. Май малко си е на късмет, ама при всичкото това дрискане все ще се случи да го нацелим:) Иначе и аз не държа дълго на гърнето, само няколко минути докато си свърши работата. Забелязвам че почна и да не пишка по много през нощта, но той разреди и храненията през нощта. Не знам точно колко пъти яде, защото не се събуждам, ама вече две сутрини се събуждам напращяла, което е знак че не е сукал поне 4-5 часа. Иначе той се напъва като голям човек, чак се изпотява Laughing много е смешен. 

# 8
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 686
момичета качих снимки от фотосесията в албумчето на бебета родени в чужбина.можете да ги видите,ако нямате фейсбук

# 9
  • Мнения: 1 436
За пълзящите бебета-нищо не слагам ан коленете, зачервяват се, ама ....ще му мине, пък и ако не му харесва да лази, да става да ходи-викам аз Wink

По същата логика карах и аз  Mr. Green. Колената й са като слонски - много груби и зачервени, но не изглежда като да я притесняват. Сега като проходи се сдобива средно с по цицина на ден, но и каска не слагам  Laughing. Да се учи да внимава  Mr. Green

Акането при Лилия винаги е било видно отдалеч - то не са физиономии, то не е напъване, то не е зачервяване, то не е грухтене, човек ще каже че кой знае какво прави  hahaha. Като беше изключително кърмена беше особено смешна като след всичките тези кански усилия изкара типичното кърмаческо рядко ако  Laughing

В типичен форумски стил се записах с ценна информация за изхождането на детето  Wink, ама така сте ми по-лесни за следене.

# 10
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Запис Hug

Зоуи  Hug - и Луи го почнаха зъбките около 2-я месец ама на, нищо няма Crossing Arms
Светле.......умрех Crazy А Вики Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyesлеле с тез мигли и тази усмивка Crazyдобре че нямам мома, взимам го Whistling Много е сладък, браво за снимките Hug

Ха, това с пълненето на пампа беше друга смешка - наш Луи пее.........ама едни песни ми извива Crazy и евентуално пълни пампа Wink

За захранването  - аз го спрах, щото нали се беше зачервил...Пюренца плодови  - хапва, но до половин пюре - абсурд - 4-6 л. максимум Crossing Arms За зеленчукови неще и да чуе Thinking ама не съм се притеснила. Обаче си търси цицката и той на 3 часа - нема спане, ей Laughing

Иначе преместихме креватчето ан 1м от моето легло и полека почваме да свикваме така...то по скоро азде - ми мързи ме да ставам - разбива ми се съня - ставах в 12,30, в 3,30, в 7,30 и сега си играе в леглото с татито...пък за да не ревне, и като чуя леко пъшкане с един скок съм до него Whistling

Охо ходи ми се на разпродажбите ама и за това ме мързи. Хайде дано поне вече се стопли че ми омръзна. ooooh!

Лек ден мами  bouquet

# 11
  • Plovdiv - Thessaloniki
  • Мнения: 32
Запис и от мен тук,  Зоуи - тенкс .
Моя юнак какво става напоследък ака само докато е на цица - държа го за дупенцето и си се чува и усеща как пълни памперса Simple Smile Ааа, ама защо все по време на ядене го прави този номер!?!
МОМИЧЕТА ще ми прати ли някои паролата за албума със снимките на ЛС, благодаря?
Педито беше казала да махам нощните хранения, ама тогава не я послушах, смятах, че е рано, а пък имахме и историята с ненаддаването. 2 пъти ме буди всяка нощ и давам да суче, понякога не съм сигурна, че е гладен, защото пръцка или грухти, но днес го изчаках и почна да пуска глас и дадох, та сега да видим кога ще спре да ме търси нощно време  Thinking
Светле - много забавно това с мъжката цицка Simple Smile
Пак да питам какво прави тази сребърна вода?
На тема захранване четох статия, че ябълката и моркова най-често дават реакции, защото освен много полезни са и алергенни храни, и пюрета и сокове са пълни с тях. "Реакцията не закъснява  и децата стават чувствителни към тези храни, с които са в непрекъснат контакт." Може и да знаете, но все пак реших да споделя.
Една "анкета" да ви пусна, че сте напред с материала: кога спират да течат гърдите м/у храненията и въобще спират ли? Simple Smile Имам и още въпроси ама друг път.  Flutter

# 12
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Искам и аз парола за албумчето:)

# 13
  • Мнения: 176
Светле мерси.   bouquet Ние изкарахме кошмарно пътуване близо 12 часа. Бобо се измъчи горкия ми.  Sad Аз все още съм стресирана и ми се струва, че БГ е западнала ощеповече от половин година насам, а още не съм излизала от нас, очаквам изпълнения по институциите.  Rolling Eyes
п.п. сетих се от предишната тема за кашите, има чиста оризова на Хип и Аптамил, чист овес на Хип и пшеница на Кау анд Гейт. Ако се сетиш нещо за каши и пюрета свиркай.  Peace

Мимкис нищо не слагам, просто няма начин да търпи нещо на себе си. Той от време на време прави по някоя синина, но като цяло са му ок колената.  Peace

За гърнето и аз не мога да го хващам, няма режим там, а и като го сложа и нищо не прави и като го обуя тогава се изтропква.  Laughing

# 14
  • Мнения: 490
   Джут, браво на Лили Heart Eyes, честити ходещи крачета Hug Дано не са много цицините Laughing
   За акането(ПП. Джени къде си, подхванахме любимата тема Mr. Green) Подобно на Лилия и Павел при нас е голямо напъване, ама без да има запек Laughing, и прикляква леко Joy, като по часовник е, сутрин след събуждане, след седобедния сън и преди лягане вечер. Аз отдавна правя опити и за ЕБХ и просто има много знаци, но си трябва време и търпение. Навън не мога да го хващам и за това е полу ЕБХ Laughing
     Мерси за отговорите, ще го оставям така, а Джут, откакто се изправи Лили,колко време мина преди да проходи Thinking Давид се държи за мебелите, но измамно се хваща и за дрехи, не всичко е опора Crazy
    Nelinka20, за алергиите е много относително, соковете от всеки плод или зеленчук са потенциално опасни, защото са от сурови. Крушата например я дават като безопасна, наред с тиква, но моя син реагира и на двете, а ябълката се прие без проблем, дори е любима. Моркова не му хареса и вероятно не е случайно, понякога децата си усещат кое не им понася. Всички бебета обичат банан, но моето не иска да го погледне, и по БЛУ и на пюре го пробвах, не иска Tired.
    Беболинка, аз имам добри впечатления от администрацията тази година( е в НАП не съм ходила Mr. Green)
    Светле, почивката още не е започнала, чакам таткото да мога и аз да се понаспя Blush
    Кюти, дано бързо се нагодите на новите условия Hug
     Флъфи, почивка няма ли? Решихте ли къде?
   
   

Общи условия

Активация на акаунт