Идва Юли с нов живот, плод на нашата любов!

  • 29 065
  • 726
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 0
Конием, честито момченце! Да ви е живо и здраво и много радост да ви носи!   Hug
за стриите - и моите не са много, но ги има
за килограмите - последния месец не съм качила нищо, общо до сега от началото на бременността са +8
На всички момичета с бебчета, които имат проблеми с кърменето или коликите, пожелавам скоро да отминат  Hug
На мен утре ми е термина, да видим дали ще се преносва...
Лека вечер на всички  Hug

# 406
  • Мнения: 283
Руми Hug мерси, мила!!!
Аз все се вкарвам в някакви черни, та черни филми от типа, че няма да изляза от болницата ooooh! ама вчера мъж ми ми се скара малко, та днес съм малко по-спокойна, в крайна сметка - всичко е Божа работа!!! Само бебето да е живо и здраво!!!! Heart Eyes

Иначе рибата е вече панирана и почти сервирана, само пратих таткото и баткото до магазина да купят бира и кола, че ми се пие, пък и малко на разходка, макар че днес Коско отказа да спи на обяд, а егати разходката си направихме, но... от къде тази енергия идея нямам, та ще се ляга раничко тази вечер Hug да видим аз кога ще заспя и дали пак ще рева ooooh!

Хайде момичета, на всички ви стискам палци само за хубави емоции!!!

Не знам дали утре ще имам време и желание да пиша, та от сега да ви кажа, че много ще ми липсвате, но поне ще си имам съфорумка в АГ-то, ако успеем и в една стая да сме ще е супер!!! Flutter
За всички Hug  bouquet и до скоро - живи и здрави с Божията помощ и закрилата на Св. Богородица!!! Praynig Hug Praynig

# 407
  • Мнения: 22
Честити бебчета на родилите тия дни!
У нас кипи усилен ремонт от няколко дена- подготвяме стаята за баткото Simple Smile

Бочинка: С Алекс ползвах първия месец Лефакс, после минах на Инфакол. Давала съм Еспумизан , но не останах доволна, а и го запече леко. Като си спомня ,че тогава през куриер от англия инфакола и лефакса  ми излизаха 25 лв , а сега инфакола поне го има за 7-8 лв в аптеките ... Биогайа и Колийф-а до си  колкото си спомням действаха като допълваха , ако има липсващ ензим лактаза , да предотвратяват появата на колики ,а Лефакса, Инфакола и Еспумизана само спомагаха на малките мехурчета да се свързват на по-големи да се изкарват лесно. Та аз комбинирах капките с инфакола, че лефакс можах да си намеря .

Yuliana_:
Да питам от къде си намери Лефакс-а ?


# 408
  • Мнения: 3 794
Честит син Конием  smile3504 ! Да е жив и здрав ! Много радост и усмивки  Hug

И на мен ми е ужасно топло...Ходихме с милото да ядем торта и да пием оранжада в Неделя  Blush Купихме си диня навръщане и утре сутрин ще е перфектно охладена.
Не знам колко по-топло може да стане, но нали утре и в пон. предвиждат да е с няколко градуса по-горещо  Crazy

Епона липсва днес  Blush Дали бебчо се е появил  Blush Ще чакаме новини  Peace

# 409
  • Мнения: X
Цитат
Мога ли да Ви попитам знаете ли кога е хубаво да се извежда бебчето на вън, т.е. кой ден от раждането?
И за тези които дават Биогая могат ли да ми  разяснят за какво и как помага.
koniem - Педиатърката ни посети деня след изписването и каза да изведем бебчо за 5 мин и всеки ден да увеличаваме с по 5 , докато не направим 30 мин и след това можем съвсем спокойно да го извеждаме и за по дълго, аз не успях да изчакам да направим 30 мин и по рано го изведох. Другите майчета не зная как са процедирали. Биогайа ни го предписаха профилактично против колики.
Цитат
Yuliana_: Да питам от къде си намери Лефакс-а ?

Lille (CRLN) - Мъжът ми често пътува до Германия и ми донесе.

# 410
  • Мнения: 140

Не знам дали утре ще имам време и желание да пиша, та от сега да ви кажа, че много ще ми липсвате, но поне ще си имам съфорумка в АГ-то, ако успеем и в една стая да сме ще е супер!!! Flutter
За всички Hug  bouquet и до скоро - живи и здрави с Божията помощ и закрилата на Св. Богородица!!! Praynig Hug Praynig[/color]

Taнче, мила, ти на мен ако разчиташ за успокоение, съвсем сме го закъсали. Аз на теб разчитам като по-силен характер и минала по този път  Hug Hug Hug Много силно се надявам и аз да успеем да се настаним в една стая след операциите, ако не стане поне ще си ходим на гости.

А за времето: наистина е невероятна жега. Една мила женица по ТВ обеща да се разхлади към вторник, сряда, но нещо не и вярвам.

Форест, и ние днес бяхме на оранжада и тортичка  Party Явно сме били на една вълна по вкусове с теб Simple Smile

И аз като Танчето не знам дали утре ще имам настроение да пиша, така че може направо след като ни изпишат да ви пиша. Всички необебили се да действат, като се върнем да има мноооого бебчета! Много силни прегръдки на всички!

# 411
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Благодарчя ЛЛЛ!!!!

За съжаление опиах ккаво ли не Sad не се получава малкия не засуква или като засуче изпитвам адска болка за сега дървжа фронта като се  изцеждам и давам с биберон. Малкия Дани е на 7дена, а аз сам от Пловдив.  сега стигнах до извода, че проблема е в бебчо. В родилното ми споменаха че са му клъцнали  юздичката на езичето че била зашита.Не сам сигурна, но мойе би все ощезичето емалко и пречи да засъче правилно ...незнам вече какво да си мисля  newsm45 


ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ !!!!  bouquet

Здравей Буболече-Мече,
Много добре те разбирам какво преживяваш в момента и знам, че не ти никак лесно, но въпреки това се стараеш да дадеш най-доброто от себе си за Малкия Дани.  Hug За това мога само да те поздравя и окуража. Вероятно много скоро нещата ще започнат постепенно да оправят и дискомфорта, който изпитваш постепенно ще изчезне.  bouquet

Чудесно е, че си се сетила за късата юздичка. Това се получава, когато френулумът (късчето плът, което свързва долната част на езика с основата на устата) е твърде късо и опънато, причинявайки ограничено движението на езика. Това може да е причина за неправилно засукване и съответно болки и разраняване на зърната. Може би тази статия ще ти бъде полезна Къса юздичка на езика.Вероятно този проблем е оправен още в болницата, но за да провериш дали всичко е наред можеш да опиташ да сложиш пръста си в устата му с меката част нагоре, докато бебето започне да го суче. Би трябвало езикът му минава над линията на венеца, за да обхване долната част на пръста ти. Ако не, може би ще е добра идея да се консултираш с педиатъра на бебето. Хубавото в тази ситуация е, че процедурата е много простa, безболезнена за бебето и ако след това се постави веднага на гърда проблемите при засукването би трябвало постепенно да отшумят. Може би ще е необходимо известно време на Дани да се нагоди към новото положение, но едва ли ще е много, тъй като то има силен вроден инстинкт да суче от гърдата на мама. Тук е важно да отбележа, че за подобряване на засукването ще е много добре ако употребата на бибероните и залъгалките се ограничи. Когато бебето суче от биберон или залъгалка то прави плитко засукване – биберона не се разтяга (както зърното на майката) и така попада между твърдото небце и езика. Това може да обърка бебето и когато суче от гърдата отново да засуква плитко, което пък често може  да причини дискомфорт у майката. При едно добро засукване, когато бебето обхване по голямата част от ареолата зърното отива назад към гърлото му и така попада между езика и мекото небце, а самия език с движение напред и назад и натиск изцежда много добре гърдата. Ето едно клипче , на това, което имам предвид. Сученето е вроден инстинкт, който обаче с времето, и когато бебето не суче от гърда постепенно може да се загуби. За това може би е подходящо, когато изпитваш твърде силни болки, за да кърмиш, да се опиташ да го нахраниш по алтернативен на шишето начин.

Ако е вариант за теб би могла да опиташ хранене с капкомер или спринцовка. Добре е бебето да бъде спокойно, за да има достатъчно търпение да се храни. Това всъщност важи за всички методи на хранене. Независимо кое от тях решиш да използвате, спринцовката или капкомера се подават долу ниско между бузата и венеца, подава се внимателно на малки порции, за да не се задави бебето, т.е. не слагаме към гърлото директно, а настрани долу между бузата и венеца, за да премине плавно назад. Когато бебето се храни със спринцовка или капкомер то е поизправено, а не легнало. Можеш и да опиташ върху себе си , за да види какво е усещането.
Много родители откриват, че храненето с лъжичка или с обикновена чашка също е добър вариант. Дори преждевременно родени бебета могат да се приучат да се хранят с чашка. Ето тук има подробно обяснение как се храни бебе с чаша: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24244.0
Относно болките в зърното, а и ако има рагади и разранявания е добре да използваш подходящ крем, който да не се налага да отмиваш. Всяко миене на зърното допълнително изсушава зърното, и не помага на кожата да се възстанови от само себе си. Жлезите на Монтгомъри (малките пъпчици на ареолата) отделят секрет, който дезинфекцира и подхранва кожата по естествен начин. В случай на разраняване можеш да използваш изцедиш малко кърма и да оставиш на въздух да изсъхне върху зърното. Тъй като си от Пловдив, бих ти предложила да се видиш с Бу - Таня Русева
gsm: 0887 97 57 63 на някоя от срещите организирани там или лично. Тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103098.msg19124694#msg19124694 можеш да видиш кога има събитие в Пловдив, на което би могла да отидеш.
 
  bouquet

# 412
  • Мнения: 283

Не знам дали утре ще имам време и желание да пиша, та от сега да ви кажа, че много ще ми липсвате, но поне ще си имам съфорумка в АГ-то, ако успеем и в една стая да сме ще е супер!!! Flutter
За всички Hug  bouquet и до скоро - живи и здрави с Божията помощ и закрилата на Св. Богородица!!! Praynig Hug Praynig[/color]

Taнче, мила, ти на мен ако разчиташ за успокоение, съвсем сме го закъсали. Аз на теб разчитам като по-силен характер и минала по този път  Hug Hug Hug Много силно се надявам и аз да успеем да се настаним в една стая след операциите, ако не стане поне ще си ходим на гости.

 hahaha hahaha hahaha Еееех, споко, все ще се оправим!!!
Аз май точно като "минала по пътя" затова се шашкам повече!!! То хората с аго казали: "Блажени са незнаещите..."
Поне съм спокойна, бебето си шава доста Hug

Голям рев ми е, голямо нещо, всеки момент съм готова да ревна, сякаш на заколение отивам, не за хубаво - среща с бебето!!! Hug

Но да не шашкам всички мами, пожелавам ви леко и безпроблемно раждане и прекрасни емоции от среата с бебчето, на мамите с бебчета, всичко да е ОК с кърменето!!!

На всички Hug Hug Hug лека и спокойна нощ и до скоро, стискайте палци в понеделник!!! Hug

# 413
  • Мнения: 13
Привет!

Познайте защо не писах два-три дни  Grinning
Вече си имам бебчо Даниел. Роди се на 06.07., 3.250 кг,50 см.
Стискам палци на всички, които им предстои раждане да бъде като моето. Вече сме си у дома, кърмя без никакъв проблем и болежки. Само леко ме наболява корема, като при цикъл, но не е кой знае какво.

Честити бебенца, на всички нови мамчета!

Отивам да си сменя лентичката Simple Smile

# 414
  • Мнения: 4 406
по този повод пак моля за съвет  консултантите на ЛЛЛ
1.имам малки притеснения относно начина на захапване на бебко- аз съм с малки гърди и малки зърна -абсурдно е  да стигнем част от гърдата ми до мекото небце...
Здравей, MocaQueen, имаш си най- прекрасното нещо на света, не бива да се тревожиш за форми и размери, защото от това, което пишеш се вижда, че се справяш чудесно!
Разбирам, че много внимателно наблюдаваш знаците, които ти показват дали бебето се храни добре и това е отлична тактика. Наистина отначало кърмачките се притесняват от това дали детето им получава достатъчно мляко именно защото няма как пряко да следят количеството. Ти правилно си се ориентирала да следиш памперсите – 6-8 добре напишкани и 2-3 наакани са оптимален резултат и дават основание да се смята, че бебето е поело достатъчно кърма.
Вероятно си чела, че при засукването зърното променя формата си. Ако бебето обхване по-  голямата част от ареолата,  зърното отива назад към гърлото му и така попада между езика и мекото небце, а самия език с движение напред и назад и натиск изцежда много добре гърдата. Ето този клип го илюстрира. клипче   В общи линии- детето само оформя зърното така, че да улесни приема на мляко. Щом не усещаш дискомфорт по време на сукането, вероятно бебето ти успява да захапе добре зърното.
 А самото сукане е доста трудоемко за малкото човече, затова и новородените бързо се уморяват и заспиват на гърда ( на топло и приятно местенце в прегръдките на мама). Би могла да му помагаш, като „избутваш” млякото с нежен масаж на гърдата, докато бебето суче- така на него ще му е по- лесно да изпомпи млякото. Много майки намират за добра техника на събуждане поставянето на бебето на рамо. Масажирайки гръбчето му, ще помогнеш за уригването и ще разсъниш дребосъка. Така ще намалиш и вероятността от повръщане. Би ли споделила какво е приблизително количеството, което детето повръща? На фонтан ли излиза или просто му се стича от устата?  Случва се понякога на малките бебоци, защото входът на стомахът им няма добре изградена преграда и стомашното съдържимо лесно се връща обратно в хранопровода. Добра идея е да обсъдиш признаците, които наблюдаваш с педиатъра на бебето. Междувременно, би могла да опиташ да предотвратиш повръщането, като държиш бебчо в малко по- изправено положение: така, че млякото да си остава в стомахчето по силата на гравитацията.

# 415
  • Мнения: 573
За мама d-diana

# 416
  • Мнения: 206
ЧЕСТИТО МЪЖЛЕ НА МАМА D-DIANA!ЗДРАВ, ВЕСЕЛ И ПОСЛУШЕН! smile3525 smile3525 smile3525

ЯВНО СИ ИМАЛА ЛЕКО РАЖДАНЕ И НА ТРЕТИЯ ДЕН ВЕЧЕ СТЕ ВКЪЩИ, БРАВО  smile3501

Аз да ви се оплача- днес цял ден приготвям разни нещица за РД на мъжо. Той си дойде от работа и се гласим да тръгваме вече към градинското парти /на двора на баща ми/, той се изкъпа, отивам и аз и гледам една точка кръв на превръзката. Изкъпах се, започнах да се бърша-пак малко кръв, взех тоалетна хартия - бърша-кръв, нова хартия,бърша-кръв и все повече става. Направо  newsm09 шаш и паника. И понеже все съм чела и чула, че ясна кръв, ако тече трябва да тичаш в болницата, газ на колата и там. Само че в тукашната, а не в Пловдив, където съм решила да раждам.
Мануален преглед, нищо. Доктора ми показва, че няма кръв на ръкавицата и че му влизал САМО единия пръст  Shocked което може би обозначава разкритието.... Thinking Та каза, че сигурно е било тапата и вероятно скоро ще родя, но няма да е сега. Еми скоро, я, той термина ми е след 5 дни  hahaha Спокойна съм поне, че бебо шава  Hug
Та успокойх се аз и си отидохме на градинското парти, та досега. Беше много весело, хапнахме и пийнахме с близките на теферич smile3521
Сега естествено не ми се спи, 'щото ми е адска жега и викам по-добре да не лягам, че само се въртя и преча и на мъжо да спи, а той е изморен милия. Confused

Танче, Капризче ще ви стискаме палци всичко да мине по вода  Praynig и ще чакаме новините  Hug

Прегръдки от мен и прохладна нощ желая  Hug

# 417
  • Мнения: 0
Лека и прохладна нощ ви желая.. тук започна да вее по малко. цял ден се опитвам да направя течение, но нищо не мърда... чак сега - пака е нещо  smile3507

# 418
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте, милички  bye И ние сме тук  Wink

За кърменето...какво да ви кажа...Дохраних на два пъти, защото си мислех, че бебка е все още гладна, а ме беше изсукала до дупка  Rolling Eyes Просто пуска, започва да плаче и като и дам шишето лочи като невидяла....а аз като си стисна гърдата (след като ме е изсукала) нищо не излиза...
Иначе и преди да започна да дохранвам и след това- винаги си пълни памперсите доволно....незнам, ще видим до къде ще я докарам...Аз честно да ви кажа, не се вманиачавам много в кърменето...просто искам детето да е сито и доволно...Ще се кърмим още, пък до където и колкото дойде..

Видях, че си говорите за ритуала по сменяне на памперса  Crazy И при нас е много забавно, особено през нощта, когато умирам за сън  Tired Буди се с рев, съответно е наакана...сменям памперса, храня я, тя повръща...преобличам я...пак я храня....тя пак повръща...нааква се...и започваме всичко отначало  Mr. Green Сега ми е смешно, но през ноща направо полудявам  ooooh!

Иначе, днес я претеглих на кантарчето вкъщи...Вече сме 3.600   Hands Clap Наддава си детето, и съм много щастлива  Heart Eyes

Друго какво...добре сме..Митачето се държи много добре, и не се е променил от появата на новия член в семейството...Всичко си върви постарому с едно спящо бебе в стаята  Laughing
Баба и дядо шетат наоколо  Grinning Свекърва ми помага, като цял ден е в кухнята и се грижи за манджите...Много ми е отмяна, че винаги въртенето в кухнята най много ми е тежало....и така..

Искам да пожелая Успех и стиснати палци на Танчето и на Капризчето  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover С вас сме момичета, всичко ще бъде наред!  Hug Ще ви чакаме в понеделник с нетърпение  Heart Eyes

Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 01:12 от petya_

# 419
  • Мнения: 180
Добро утро, 

Танче, Капризче, пожелавам ви успех! Всичко ще мине бързо и след това ще сте безкрайно щастливи. Лежала съм в болници няколко пъти, но сега в Майчин дом беше най-прекрасния ми престой. По време на операцията бях супер нетърпелива да видя бебка, в реанимацията също. И когато се качих на 12-ти етаж и я прегърнах, бях тотално убедена, че всичко си е заслужавало. Опитаха се (акушерки и близки) да ме убедят, да я взема на 3-ти от секциото при мен, за да си починеа. Даже акушерката ми пусна следната реплика: Нали знаеш, че ако я вземеш сега, няма връщане Laughing
Да, знаех, че я взимам и това беше дългоочакван миг за мен и нямаше сила на земята, която да ме спре. И от този момент престоя в болницата мина неусетно Grinning

Всичко ще е наред, няма как да е иначе, момичета Hug

Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт