"Смешно" ли е раждането? - 3

  • 242 906
  • 734
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1
Много ми харесва този форум,тези истории ми дават много кураж искам и аз да напиша за раждането .Благодаря на всички!

# 586
  • Мнения: 2
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета  Simple Smile .
Като бях бременна четях тази тема за кураж и си мислех как ще споделя моето раждане като се надявах да е "смешно"  Party
Мен ме приеха в родилното в 12 часа през нощта, прегледаха ме и ме "сложиха" в една стая да си чакам момента (да получа пълно разкритие), като едната акушерка ми сложи болкоуспокоително (после видях в епикризата, че ми е сложила и окситоцин- за ускорение на процеса  Simple Smile )  и ми вика "Малко да поспиш"  Laughing Сега ми става смешо, ама тогава се чудех как ще поспя с тези контракции, пък и нали ще си чакам бебето... какъв ти сън!?!?! От време на време влиза да ме види и ми вика: "Ако започне едно такова да ти се приаква  Rolling Eyes ела да ни кажеш" (те израждат други бебета отсреща в родилна зала). Въртях се из стаята, по коридора, по едно време много ми се допиша Simple Smile и докато се завлека до тоалета (с няколко почивки по пътя:) )... водите ми изтекоха точно пред вратата. Аз не очаквах такава изненада и се "затичах"  Laughing до колкото може да тича една раждаща  Wink като викам из залата "Водите ми изтекоха, водите ми изтекоха, приаква ми се, приаква ми се" Simple Smile. Ами нали така ми каза акушерката.. "да ти се приаква"  newsm78 . Пък то там едно момиче се качило на масата да ражда,те се чудят да ми се смеят ли, какво ли...  hahaha  Прегледа ме докторката, викат ми "Ще раждаме вече хайдееее". Едни усмихнатииии, доволни, аз   Sick не знам какво ме чака, едва пристъпвам. Като се качих, то там се напъва по един специален начин, едната акушерка като ми обеснява "Изакай си бебето"  Laughing Те общо взето играеха май доброто и лошото ченге едната ми виканищо не правиш, другата- браво, браво, много добре Simple Smile Та след няколко напъна вече уж разбрах как трябва да напъвам, ама то напъването си е напъване и аз им казах "Хора ще се изпусна, изпускам се" Embarassed и ме е срам, но те ме окуражиха "Кво ти пука бе,  всички така раждат".
Като излезе бебчо ми го сложиха на корема, аз не знам какво става, родих ли, не съм лииии Simple Smile Казаха ми "пипни си бебето", аз не смея да погледна, почнах с една ръка да си опипвам корема, да го намеря  Simple Smile
Раждахме маса до маса с едно момиче и само се оглеждахме една друга да видим как изглежда отстрани процеса  Grinning
Та понеже повечето момичета се притесняват с това "акане" Simple Smile Исках да Ви кажа, че не е нещо необичайно и не трябва да се съсредоточавате върху това. Като се покаже малкото същество ще се чувствате толкова горди какво сте постигнали (че сте родили) и спокойни, че после всичко ще ви се струва смешно Simple Smile Между другото корема много странно се полюшва след раждането  Simple Smile
Успешно и смешно раждане, здрави и щастливи бебчета пожелавам на всички  Hug

# 587
  • Мнения: 1 360
Страхотна тема момичета.И нека ви разкажа и за моето раждане.Аз раждах планирано секцио.След операцията незнайно защо, реших че поне клизмата ,която се прави преди нормалното раждане ми се е разминала.Но съм била в голяма грешка при секцио клизми се правят няколко дни подред  само че след операцията. И така пристига една санитарка и ми вика тръгвай за клизма,аз обаче решавам  да се пазаря и и викам,Ама не можели да не я правим,пък ти там си пиши че е правена.И леле тази лелка като вкара един лош поглед и ми вика (Абе момиче ти да не мислиш, че ми е много кеф да ви бъркам по аналните дупка,ааа я се обръщай и разтваряй бузи) и аз шах кво да правя Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy JoyА пък в моята стая имаше една циганка,беше родила преди повече от седмица ,но не я изписваха,че бебето се е родило много малко 1800,и няма кг за изписване.Та тая мома по цял ден седеше на входа и пушеше цигара след цигара и то синьо виктори,и после кърми но файда с тея кафета и цигари бебчето не надава,Накрая една сестра ,като и се ядоса и и вика стига си пушила ма срам нямаш ли,на бебето ти му поникнаха зъби вече в тва отделение и 200гр не може да качи ,а тя само ми кадели.Е как съм се смяла ,с тез зъби и тва каделене Joy

# 588
  • София
  • Мнения: 627
Ох последните два поста бяха уникални  Joy Joy Joy Joy
Искам и аз да се разпиша в тази тема след 3 месеца .  Praynig

Благодаря ви , че споделяте и онази част от раждането на която можем да се посмеем. Hug

# 589
  • Мнения: 599
Та тая мома по цял ден седеше на входа и пушеше цигара след цигара и то синьо виктори,и после кърми но файда с тея кафета и цигари бебчето не надава,Накрая една сестра ,като и се ядоса и и вика стига си пушила ма срам нямаш ли,на бебето ти му поникнаха зъби вече в тва отделение и 200гр не може да качи ,а тя само ми кадели.Е как съм се смяла ,с тез зъби и тва каделене Joy
  newsm78 само на мен ли не ми се струва смешно?

# 590
  • Мнения: X
Аз май ще се отпиша от тази тема - колкото повече чета, толкова по-тъжно ми става за българските родилки.

# 591
  • София !
  • Мнения: 1 240
Та тая мома по цял ден седеше на входа и пушеше цигара след цигара и то синьо виктори,и после кърми но файда с тея кафета и цигари бебчето не надава,Накрая една сестра ,като и се ядоса и и вика стига си пушила ма срам нямаш ли,на бебето ти му поникнаха зъби вече в тва отделение и 200гр не може да качи ,а тя само ми кадели.Е как съм се смяла ,с тез зъби и тва каделене Joy
  newsm78 само на мен ли не ми се струва смешно?

И на мен не ми е, смешно . По скоро тъжно ми стана ...

# 592
  • Мнения: 2 610
Не е смешно, но с тези хора на глава не се излиза. Аз съм виждала циганка след операция ( не беше секцио )да си крие пепелника под дюшека, защото не може да стане от леглото. Така че това не ме изненадва, виждала съм и родилки да пушат преди да се качат в предродилна зала, виждала съм и бременни, забременели след ин витро (подчертавам го, защото се предполага, че трябва да се пазят от всичко) да пушат под носа на лекарите, които са им направили тази манипулация....аз ако съм на мястото на техните АГ, ще им натикам цигарата в най-тъмното място, това е адско неуважение, да плюят буквално на труда ми #Cussing out но това е друга тема, да не се отклоняваме от смешните моменти Grinning

# 593
  • Мнения: 1 360
Момичета за да може да се изкара смешно раждането и преживяванията, след това трябва да си малко над нещата.Аз тогава се смях на самата реплика на акушерката ,а не на нещастието на бебчето да му се падне такава майка.Циганката си беше намерила начин да поседят с бебето на топло,сестрите да го хранят с НАН за който тя нямаше пари,а пък почти нямаше кърма и да дочака там мъжа си който не знам си кога трябваше да се върне от някъде.Е да освен,че се смяхме с съквартирантките на репликата на акушерката ,която се е нагледала на такива изпълнения правени непрекъснато,от нейни посестрими.Ние и я съветвахме естествено,но полза никаква.Освен ,че бебето се хранеше от нашите кутии с храна и обуваше с нашите памперси,защото ,докторката каза ,че в торбичката и е имало само една маша за коса ,поне чиста беше циганката и се гласеше,друго е нямало.Ние на тръгване и оставихме и всичко ,което е останало от памперси ,храна и пелени,който бях купила за отделението но реших да оставя на нея,въпреки,че тя всеки ден си купува цигари,а уж нямала пари.Така ,че не си мислете ,че не съм видяла и тъжната страна,тук можеш да намериш и много други страни,като например пробвай ти да отидеш без храна и памперси за детето(така ходи всяка 2 дама от малцинството)тогава ,ще видиш и страната на жестоката истина ,на теб номера няма да ти мине.Така че аз споделих според мен смешната страна, има други теми в който същата история ще покаже тъжната,а в трета тема може да покаже колко сме ощетени от такива дами ,като тази.Така ,че мили момичета бъдете малко над нещата,няма история с циганка,която да не е тъжна.

# 594
  • Мнения: 5 173
това е адско неуважение, да плюят буквално на труда ми #Cussing out
Остави труда, но здравето на бебето е безценно.

# 595
  • Мнения: 2 610
това е адско неуважение, да плюят буквално на труда ми #Cussing out
Остави труда, но здравето на бебето е безценно.
Вярно, но аз говоря от гледна точка на лекарите, защото на тях малко или много им е безразлично, нали не е тяхно дете, а работата си е работа. Имах предвид конкретно усилията, които са положили тези бебета да бъдат създадени Wink

# 596
  • Мнения: 6 365
Каквото и да си говорим, три дни в произволно родилно отделение в БГ могат да превърнат и най-демократичната дама в пълен расист.

# 597
  • Мнения: 2 610
Каквото и да си говорим, три дни в произволно родилно отделение в БГ могат да превърнат и най-демократичната дама в пълен расист.
Даааа, ще го изпитам и аз скоро hahaha Joy Разчитам все пак, че ще съм с избор на екип и при нас тези родилки ги отделят на друг етаж. И все пак срещите с малцинствата по коридорите и родилните зали са неизбежни.

# 598
  • Мнения: 32
Продължавам да се забавлявам с тази темичка Simple Smile Преди време бях разказала и моята история и се надявам след 3 месеца да имам още една за разказване  Praynig Пожелавам на всички очакващи вълшебния момент леко и безпроблемно раждане и винаги да си намираме повод да се усмихнем  Hug

# 599
  • Мнения: 6 833
Страхотна тема  Flutter  Изчела съм всеки разказ, много е полезно и забавно. Дано се включат все повече момичета, които да представят раждането като приятна емоция! Надявам се след време и аз да споделям тук. Желая на всички очакващи бързо, леко и смешно раждане!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт