Брюксел

  • 7 520
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 287
  Здравейте!
  Започвам нова тема защото в старата не е писано отдавна. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453818.0
  Ще пътувам за Брюксел в началото на ноември, живот и здраве. Не е най-подходящото време, но нямам избор-отивам на концерт. Обръщам се към вас преди да съм купила пътеводител защото съветите ви за мен са безценни. Та, питам за всичко-от трансфера от/за летището( с Уиз ще летя) и възможностите за добра локация на хотел( апартамент) до опциите за евентуална екскурзия. До Амстердам например. Забележителности, приятни местенца за хапване, на последно място-шопинг.
  Предварително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 25
Здравей Anna bel   bouquet
Ще следя темата с интерес, защото и на мен ми предстои пътуване до Брюксел и се интересувам от забележителности, както и НЕизвестни, но заслужаващи си такива, заведения, допълнителни екскурзии за 1 ден... За сега планирам еднодневна екскурзия до Амстердам, до Брюж и Гент и Люксембург. Тепърва ще се ровя по темата и ще споделям информация  Peace

Ако не е тайна, на какъв концерт отиваш? Simple Smile

# 2
  • Мнения: 287
  Не е тайна- Андре Рю, цигулар-виртуоз. Концертите му са изключително атрактивни. Обичам го много и не вярвам скоро да дойде в България. Ето нещо негово http://www.youtube.com/watch?v=ihJbh8zrIzU

# 3
  • Мнения: 1 473
До колкото знам Уйз кацат на летище Шерлероа, което е извън Брюксел, но има транспорт до града.
В Брюксел съм била няколко пъти и винаги ми е било удоволствие да се разхождам из него.
В центъра са съсредоточени повечето забележителности, като кралският им дворец, пред който има хубав парк, в края на който е сградата на парламента им, някои църкви, площада в центъра, където сградите са извадени като от приказка, статуята на пикаещото момченце, а малко закътана, в една задънена малка улица е и статуята на пикаещото момиченце - реплика на момченцето  Simple Smile
Дано времето да позволява дълги разходки на вън, защото определено има интересни за гледане неща - архитектура, атмосфера, всичко е интересно - поне на мен ми беше.

Заведение не мога да препоръчам, пълно е с кафета, бирарии, закусвални за бързо хранене, изобщо има за всеки по нещо.
Брюксел е известен освен с дантелата си и с малките магазини за шоколад. Заслужава си да се пробва.

Била съм и в Брюж и в Антверен, заслужават си да се видят.
Но няколко дни в Белгия като цяло са достатъчни, за да ти се слива всичко в един момент  Simple Smile

До Амстердам не би трябвало да е  проблем да се иде с влак.
Амстердам също ми харесва, но аз съм голям фен на Маастрихт.
В Амстердам има интересни музей и разбира се интересна архитектура, каналите са си забележителност, както и квартала с червените фенери, за тези които ги влекат такива места  Simple Smile

До Люксембург също има влак от Брюксел.
Има какво да се види и тук при нас  Grinning
Разбира се всичко е много по-малко, не само по размери.


Относно нощувки и хотели, за нашите семейни пътувания о света винаги се доверяваме на Booking.com
може да видите там за хотел или пансион.


# 4
  • София
  • Мнения: 25
Anna bel изпълнението е страхотно, въобще като гледам цялата атмосфера в Royal Albert Hall  Heart Eyes Ще си изкараш страхотно,хем прекрасна музика, хем повод да разгледаш един красив град!

ana07 моля те сподели повече за Люксембург. Аз съм порода всеяден турист  Laughing искам да видя и усетя всичко!!! Със сигурност ще отделя един ден за да отидем до там и се интересувам от цена на влакове (не се ориентирах много по сайтовете) до това какво трябва и  максимално може да се види за един ден Simple Smile

За Брюксел разбрах, че трябва задължително да ям шоколад, пържени картофи и да опитам възможно най-много видове бира!
Мини Европа http://www.minieurope.be/ искам да посетя със сигурност, мечта ми е още откакто разбрах, че сложиха модел на рилския манастир. Точно до нея е и Атомиума http://atomium.be/.




# 5
  • Мнения: 287
 Ismena, имам приятелка, която често ходи в Люксембург. Запомнила съм, че пътят с влак от Брюксел е 3 часа, 40 евро. Но ще опресня инфото!

# 6
  • София
  • Мнения: 25
40evro двупосочен нали Simple Smile

аз намерих това Brusselscard - http://visitbrussels.be/bitc/BE_en/content/529/brussels-card.do
Мисля, че е много полезно Simple Smile Включва забележителности, транспорт, намаления за заведения и магазини.

# 7
  • Мнения: 1 473
Ismna, аз не съм пътувала с влак от Брюксел до тук и за това не мога да кажа цени, но до колкото знам, колкото по-рано си купиш, толкова по-ниска е цената. Тези влакове са обикновено бързи и съответно скъпи.
С кола пътя е към 2,5 часа.
За Люксембург, какво да кажа, от гарата като тръгнеш минаваш по широка търговска улици и трябва да преминеш по моста „Понт Адолф“ и да влезеш в старата част на центъра. От моста ще видиш интересна гледка към Грунд-а.  В по-голямата си част Грунда е парк, през него минава малка река Петрус. Там се намират някой интересни стари сгради, кръчми и едно бивше абатство, в сградата на което е подписано присъединяването на България към ЕС.
Там в някои от залите обикновено има изложби.
Ако искате може да се качите на едно влакче, което да ви разходи из Грунда или на двуетажен рейс, който също ще ви разходи из града - и дете тръгват от центъра.
Цената на разходка с влакчето на човек е 8 евро, за рейса не съм сигурна, защото не съм се возила на него.
От Грунда като се погледне нагоре се вижда крепостната стена, останки от кули, интересно е.
В старата част на центъра се намира двореца на Великит херцог на Люксембург - сравнително скромна сграда. Той и семейството му не живеят в него, само се появяват там при официални поводи.
Срещу двореца се намира едно малко кафене, където може да си купите да пиете чаша страхотен топъл шоколад или шоколадови бонбони и други сладости, ръчна изработка.
До площада, на който в сряда и събота има пазар се намира цвърката Нотердам де Люксембург.
Друга голяма църква е „Св. Архангел Михаил“.
Няма кой знае какви забележителности, но има приятна атмосфера, много магазини, заведения.
За един ден ще успеете да видите достатъчно неща, за да добиете представа за града.
Институциите, парламента, банката на ЕС са в квартала Кирхберг - там има доста ново строителство и като архитектура доста се различава от останалата част на града.


Ами, на кратко това мога да кажа сега.
Един пътеводител ще ви улесни много.

# 8
  • София
  • Мнения: 25
ana07 благодаря ти за изчерпателната информация  Hug
Много искам да отидем и до Люксембург и се надявам да заинтригувам и другите хора, с които ще пътувам  Praynig Не мисля, че бих организирала екскурзия от България за там, защото може да се разгледа за доста кртко време и затва искам да се възползваме, че сме наблизо Simple Smile

# 9
  • Мнения: 287
  Бутам темата малко напред, дано някой се включи с повече информация.

# 10
  • Мнения: 914
    Та, питам за всичко-от трансфера от/за летището( с Уиз ще летя) и възможностите за добра локация на хотел( апартамент) до опциите за евентуална екскурзия. До Амстердам например. Забележителности, приятни местенца за хапване, на последно място-шопинг.
  Предварително благодаря!
Здравей! За шатълите доколкото си спомням бяха изцяло съобразени с полетите. Гишето от което може да си купиш билети за тях, се намира като тръгнеш да излизаш от летището в дясно. За полета за навръщане автобусите тръгват от Gare Du Midi от 5.30 (ако не се лъжа) на всеки половин час. За по сигурно попитай шофьора или искай някакво разписание. Ние бяхме в този хотел за 59 евро на вечер, леко встрани се пада от центъра, на 2 км от Gare Du Midi, но според мен беше на много удобно място - не сме ползвали градски транспорт в Брюксел - центъра е много компактен и без проблем се обикаля пеша. За допълнителни екскурзии аз препоръчвам Брюж  Heart Eyes и Гент, ако имате време може и Антверпен!

# 11
  • Мнения: 49
Ismena, точно преди един месец бяхме за една седмица в Брюксел...... много, много хубава седмица беше, въпреки студеното време.

Мини Европа си заслужава определено според мен. Ние посетихме музея на автомобилите, природо-научния музей, разхождахме се из Брюксел с hop on - hop off автобус и от там се ориентирахме за местата, които искаме да разгледаме. Ходихме и в аквариума в Антверпен - много впечатли децата Simple Smile, а миналата година разглеждахме Гент - има страхотна атмосфера.
Ако питаш мен, Брюксел е невероятен град - дори само по улиците да се движиш - и се чувстваш добре и усещаш всичко по друг начин Simple Smile.

Карта не си купихме (от типа на Брюксел кард или 24ч-48ч-72ч), защото те дават достъп до различни атракции и музеи,които са сравнително ограничени, а ако човек има малко време излиза еднакво като стойност, ако си купуваш билетите или си купиш карта. Картата си заслужава, ако имаш точен план и 3 дена примерно, отдадени само на забележителности. Ако те интересува мога конкретни цени да ти кажа, за местата, които ние посетихме.

За шопинг-а ------- уцелила си мястото - откриваш търговската им улица, наблизо до Гроте Маркт ------- и от там нататък - ти си човекът!!! Simple Smile Simple Smile

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 484
Anna bel върна ли се вече? Очаквам отзиви, защото и аз смятам за нова година да ходим там.

# 13
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
С уиз съм летяла до Брюксел (Шарлероа). Не бяхме предварит. организирали трансфер от летището.
На място, като излязохме от терминала, хванахме такси (нещо като мини ван), имаше и др. пътници в него. Цената не помня колко точно беше, но щом не ми е направила впечатление, е било в рамките на нормалното.
Стовариха ни на Централ.гара.

Иначе за самия Брюксел нищо не мога да кажа, защото го използвахме за връзка с влак към Лил. Не сме обикаляли из града.

# 14
  • Мнения: 148
Много добра локация за хотели в Брюксел е около Avenue Louise, много спокойно, на пешеходно разстояние от всички забележителности в центъра, добро място за шопинг също.
От началото на декември до Нова година има много хубави коледни атракции в центъра около Grand Place и коледния базар на Place Saint Catherine. Не забравяйте да изпиете по една чаша горещ шоколад или греяно вино.
В Брюж по това време има също прекрасен коледен базар и музей на ледените фигури, който всяка година е на различна тема.
Но най-хубавото време за посещение е през пролетта, времето е прекрасно, навсякъде има цъфнали вишневи дървета и много цветя.

Общи условия

Активация на акаунт