На море в Турция - тема 15

  • 130 963
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 10
Дойде време и за нашата почивка newsm68
В събота тръгваме за Алания.
Има ли някой пътувал с кола до там?
Ейми, пожелавам ви хубава почивка. Живо ме интересува пътуването до Алания с кола. Смятаме следващото лято да попътуваме до там. Моля те да запомниш всички подробности по пътя и след това ще се надявам да ги споделиш.
ние пътуваме вече за втори път с кола....пътищата им са супер...пътува се много бързо.били сме до алания,а тази година до сиде.върнахме се в понеделник.границата се минава бързо..

# 496
  • Мнения: 327
Имам едно питане.
Паспортите са ни сменени,дали ще можем да си купим цигари от безмитна?
Предишното ни пребиваване в Турция е било над 8 дни.

# 497
  • Мнения: 242
Дойде време и за нашата почивка newsm68
В събота тръгваме за Алания.
Има ли някой пътувал с кола до там?
Ейми, пожелавам ви хубава почивка. Живо ме интересува пътуването до Алания с кола. Смятаме следващото лято да попътуваме до там. Моля те да запомниш всички подробности по пътя и след това ще се надявам да ги споделиш.
ние пътуваме вече за втори път с кола....пътищата им са супер...пътува се много бързо.били сме до алания,а тази година до сиде.върнахме се в понеделник.границата се минава бързо..
Здравей Радина и добре дошла! Би ли споделила малко по-подробна за маршрута, време на пътуване, междинно преспиване, ако има такова и други такива неща. Ако не искаш да занимаваме съфорумките, може и на лични. В кой хотел бяхте?

# 498
  • EU
  • Мнения: 164
Radina, добре дошла Grinning
очаквам с нетърпение разказа ти, недей на лични моля те, за всички ще е полезно Peace

# 499
  • София
  • Мнения: 6 999
Здравейте,

Разгледах темата, но не открих отговор на следния въпрос за всички пътували с кола:
Разглеждате ли нещо по пътя или се придвижвате по най-бързия начин до мястото за почивка?

Чудим се дали следващата година да не пътуваме с кола и да разгледаме Турция по пътя. Не говоря за Истамбул - него го познаваме. Става дума да стигнем до Анкара (примерно).

За темата почивахме в Gloria Serenity Resort: http://www.gloria.com.tr/Gloria-Hotels-And-Resorts/Hotels.aspx?otelId=3 и съм изключително доволна. Хотелът и вилите са разположени в голяма градина, басейните с морска и сладка вода са огромни и дават възможност за уединение. Основния ресторант е разделен на сектори и не се чувстваш като в столова. Храната е вкусна. В момента заради празника има доста турци, които са любезни и приятни туристи. В интерес на истината дори руснаците тук са необичайно тихи и възпитани.
Най-много ми хареса това, че хотелът е изчислен така че да не се сблъскваш с много хора. Ние бяхме във вила - много приятно и спокойно.

# 500
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!
Ние с приятеля ми утре заминаваме за Турция, и по-конкретно за Гюре. Ето и линк към офертата и хотелът, в който ще отседнем:   http://www.globuses.com/044/62-48-83/Turkey/view.html?oid=168704
Ако някой има впечатления за хотела, или за мястото, нека сподели. Ако ли не, ние като се върнем ще споделим и снимчици! Весело изкарване на почивките, момичета Simple Smile

# 501
  • Мнения: 10
Имам едно питане.
Паспортите са ни сменени,дали ще можем да си купим цигари от безмитна?
Предишното ни пребиваване в Турция е било над 8 дни.

не дават с нови паспорти....искат да имаш печат от турция минимум с 3 дни престой.
моя последния е от одрин от една разходка и не ми хадоха,макар че имам и много печати от анталия предишни години...и ваучери показвахме ,че сме за почивка и не дадоха...
иначе там цигарите са от 8 до 10 лири.в хотела са по-скъпи.

# 502
  • Мнения: 10
Привет на всички.Пътя,по който минахме е следния-одрин-истанбул-измит/след измит има табела за анталия и се излиза от магистралата,но пътищата пак са като магистрала/-бозуюк-кютахия-испарта-анталия-манавгат-алания.Предната година минахме през анкара ,но е по-далече,но искахме да разгледаме.преди Анталия има лек проход ,който се минава и накрая на пътя идва изморително....,но пътя е хубав.Не сме спирали да нощуваме,пътя е около 12 часа.ако се спира повече или ви хване задръстване става повече.ние пътувахме през нощта за да спят децата...
На влизане в магистарала от одрин си купихме карта за магистралата около 30лири.одрин-истанбул е 8лири в едната посока.моста и той май беше толкова.Магистралата одрин-истанбул се плаща..моста на босфора също в едната посока на отиване.май друго не се плаща.
Ние тази година бяхме в Sueno Beach Side.Хотела ми хареса,имаше всичко,страхотен пясъчен плаж с чисто море и хубав пирс,аква парка също му е много хубав,луна парк.Стаите му са хубави,чисти.Иначе хотела не е от най-луксозните като Амарата и Делфина/била съм в Papillon Zeugma -Belek,AMARA DOLCE VITA -Kemer,MIRACLE RESORT HOTEL -Lara,Delphin Deluxe Resort -Alaniya/много голям,много хора.Храната е много и хубава,но пак не е като в по-луксозните.Има фрешове на закуска,вносен алкохол/J$B,Балантайс,Джони,от типа на Бейлиса ...забравих му името/ядки.Има забавления ,анимация,много басейни.Басейна ,който е на вилите е страхотен,с джакузита и по-сенчесто.Ние с децата основно там бяхме.Там на бара също има фрешове.Ако нещо друго ви интересува -питайте,ще се радвам да съм полезна....Няма гривни......

# 503
  • София
  • Мнения: 38
Някой има ли актуални цени на горивата-най вече дизела ?

# 504
  • Мнения: 242
Благодаря Радина!
Много полезна информация.

# 505
  • София
  • Мнения: 3 414
http://www.benzinal.com/default.aspx?urun=5 горива
Радина,надявам се да ни е от полза разказа

# 506
  • Мнения: 327
http://www.benzinal.com/default.aspx?urun=5 горива
Радина,надявам се да ни е от полза разказа

Благодаря ти за полезния сайт   bouquet

# 507
  • Мнения: 2 134
Благодаря Радина!
Много полезна информация.
Няма гривни ? Интересно!
Пишеш,че плажът е хубав,пясъчен.Има ли камъни във водата?
Е,това най-ме тормозеше тази година.

# 508
  • Мнения: 7
някой ходил ли е на Инеада и има ли някакви впечатления Rolling Eyes

# 509
  • Мнения: 1 425
Привет и от нас......завърнахме се след прекрасната почивка която искарахме  в Мармарис.Ще разкажа на кратко,ако някой има въпроси да пита. Peace
Значи пътувахме с коли бяхме две семейства.Минахме с ферибота от Чанаккале и пренощувахме в Измир/в роднини/.На сутринта тръгнахме за Мармарис.Пътя е около 3часа.Прекрасен път,както и всички останали......дори и след 100години не можем да се сравняваме по пътища с тях/но това е друга тема/.Най хубавото беше децата моите не повръщаха и не им стана лошо от което аз няй много се притеснявам,понеже по принцип си повръщат много здраво на път.Само преди да стигнем още границата в България малкото ми повърна веднъж и това беше.
И така пристигнахме в хотела който е на 20км. от Мармерис в един залив.Красота,красота.....отзад е балкан от пред море и острови.....останах очарована от природата.Хотелът ни е 5+ звезди.Още от вратата ни посрешнаха с коктейл и студена диня и ни настаниха в лоби бара да изчакаме за настаняването по стаите.Чакахме около половин час и се качихме по стаите.Ние сме с две деца,а стаята беше две плюс едно,но доста просторна и донесоха още едно легло за малкия.И така започна нашата почивка.Бяхме ол инклузив,храна колкото за целия китайски народ и всеки ден ралични.За 8 дни не успях да опитам от всичко.Храната е закуска,обяд и вечеря,в 5ч. има сладки,соленки,торта,сладолед,кафе.
През целия ден всички напитки на територията на хотела са безплатни.....има около 6-7бара,6 басейна,аква парк,тенис кортове,баскетболно,волейболно игрище и всико което ви дойде на ум.Вечер имаше анимация която беше прекрасна,всяко вечер различно и многоооо забавно.На всеки кръгъл час има игри за децата/аниматори/.Смяна на Чаршафи и хавлии и почистване на стаята е всекидневно.Туристите бяха предимно руснаци,англичани и освен нас още две български семейства.Хотела е на много голяма територия,с отделни бунгала и вили.
И така останах очарована от всичко и горещо го препоръчвам на всеки.Като изключим ужасно дългия път,всико друго беше прекрасно..... Crazy
Аааааа щях да забравя ходихме и до Памуккале/на 300км. от хотела/За там какво да кажа незнам,нямам думи.....трябва да се види и докосне......заслужава си пътя и жегата.Невероятно красиво и впечатляващо място..... Peace
След малко пускам и снимки който иска да гледа..... Peace

Общи условия

Активация на акаунт