Цветята носят радост на душата

  • 55 119
  • 749
  •   1
Отговори
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772


Цветарски албуми:
                
Tasha              микки                  Ленито     desi_minkova      milenk@        aitep        katyadjin   


      
virginity       mimeto26  Хексилина     asa                   K@ми         *sve*


        
♥asq♥             katka72    ДиаНа ЛобОдоВа    Furby         nezito

          

Хапя             neli mar4         matze         Mama Svetla

МерСедес
Цветя и двор на МерСедес!
Blue Jay 
Цветята на Blue Jay!
Чародейка
Цветна фантазия на Чародейка !!!
Зелена фантазия на Чародейка!!!

цветята на biberon
цветята на Дакела
 


Предишни теми:
Тема 1; Тема 2; Тема 3; Тема 4; Тема 5; Тема 6; Тема 7; Тема 8; Тема 9; Тема 10; Тема 11; Тема 12; Тема 13; Тема 14; Тема 15; Тема 16; Тема 17; Тема 18; Тема 19; Тема 20; Тема 21; Тема 22; Тема 23; Тема 24; Тема 25; Тема 26; Тема 27; Тема 28; Тема 29; Тема 30; Тема 31; Тема 32; Тема 33; Тема 34; Тема 35; Тема 36; Тема 37; Тема 38; Тема 39; Тема 40; Тема 41; Тема 42; Тема 43; Тема 44; Тема 45; Тема 46; Тема 47; Тема 48; Тема 49;
Тема 50;
Тема 51;
Тема 52;

Полезни връзки:
За дома- цветя
Green Flora
Цветя
www.flowersnet.info
My flowers
]Българският портал за озеленяване
Каталог цветя




Онлайн магазини за цветя:
Българска градина
Стрелиция
M&M traging
Геясем
Немски сайт
Тропики
Сортови семена


Подсилване на растенията с подръчни средства:
1. Нарязват се бананови обелки на ситно и ги пъхате в почвата около розите.
2. Яйчени черупки -  се накисват за около 2-3 седмици във вода.Използват се за обогатяване на водата,с която поливаме.
3. Дървесна пепел -  заравя внимателно в почвата и се смесва с нея, идеална за наторяване на зеленчуци. Освен това прогонва мухъла от тревите.
4. Утайка от кафе  - също се смесва с почвата;за саксиини цветя и лехи.
5. Вода, в която сме варили яйца - налива се в лейка и се поливат с нея растенията.
6. Минерална вода - да се поливат периодично растенията.
7. Мляко - разрежда се с вода 1:3 много подходящо за папрат.
8. Чай - сварява се билков чай и се използва за подхранване на различни видове папрат.
9. Скилидки чесън,заровени в саксията,връщат цветето в добро здраве.

Рецептата на Чародейка за ефектно наторяване:

Маята се разтваря във водичка ,разкопава се около коренчето и се полива ,но не е само за сакъзчета а за растения ,които не се чустват добре ,нашата счетоводителка го прилага на трилистниците ,аз пък съм слагала и на китайската роза. 


Намаляне на снимка.
[ img width=300 ] линк на снимката [  /img ]
Махат се  празните интервали до скобите

Болести по растенията и борба с вредителите
Неприятели по растенията

И не забравяйте за цветния данък!

# 1
  • Мнения: 6 502
Кучо,благодаря за новата тема!  bouquet   Записвам се-




















# 2
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Ще се запиша и аз с благодарности към Кучо за темата!  Hug

 

 Нези, красота е при теб!  Hug

Последна редакция: ср, 27 юли 2011, 12:45 от neli mar4

# 3
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
Сърдечно благодаря на Кучо за новата тема и за това ,че е сложила моите снимки - на любимия ми клематис и на разкошната гайлардия . Много ме зарадва,признавам си.
И за да не спамим още от първа страница ето още цветни петънца от моята градинка :

Туберозите ми цъфтят много - не са обаче толкова кичести,колкото трябваше по каталог,но са си красиви пак.


Циганче в сандъчета,че имам два сенчести прозореца...


Лилиум с "лунички"


Отново цъфналата ми гайлардия:


Жълт лилиум, дори ухае...


Зеленина под асмата


Под декоративната ми гъбка е изникнала истинска - много ефектно се получи



# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Кучо,   bouquet
Медора, разкошни цветя  Hug
И за да не е просто запис - да ви покажа как се забавлява моя градинар  hahaha  С такава безотговорна майка  Rolling Eyes

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Запис и от мен в най-цветната тема Hug

# 6
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
С гол  Laughing запис приемате ли, че ще ви загубя докато се върна...

Медора
, красота  bouquet!

# 7
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Привет момичета!  Hug

Поздравления за прекрасната темичка.
Аз много рядко пиша, но ви чета редовно.
Сега се записвам в новата темичка с малко снимки и от мен.
Най-голямата ми гордост е моя цикас, който си го гледам вече 6 години



Medora прекрасни цвета, но туберозите ти ме омаяха.
  bouquet

# 8
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Кучо, прекрасно оформление   bouquet
При нас суша, поливам всеки ден, но... кое ще изтрае 4-ти месец с температура 35-40С? Само цикасите и магнолиите. Бях решила, че сме загубили единия цикас. Започна да цъфти и така 2 месеца. Започнахме с интензивно поливане - спасен е. Щеше да е светотатство да го загубим - висок е над 1.6 м

# 9
  • Мнения: 15
Бравооооооооооооо ку4о страхотно е 4е има кой да ни пуска новите теми 4е какво ще правим без теб не знам  Hug
нели благодаря наистина се 4увствам по добре Laughing
Нели,Дуданка ,Medora ,nezito много красота сте показали направо  Shocked Shocked Shocked
Хайде и аз да не съм без нищо

# 10
# 11
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Медора, като ти видях снимките в старата тема и си знаех, че те ще са перфектното начало на новата ни темичка  Heart Eyes Жълтият лилиум е страхотен - много бебета да ти народи. А хостата на колко години е? А клематиса от кои е - постоянно цъфтящите, или само по 1-2 месеца?
Дай малко напътствия за гайлардията - моята е като изсъхнала, но гледам долу ицбива свежа издънка и се готви да цъфти  newsm78 Това нормално ли е, или аз нещо не съм направила като хората  newsm78 Как зимува? Каквото и да е, ще е от полза

Нези, имам чувството, че знам чии ще са снимките в следващата тема  Heart Eyes

# 12
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
    Добро утро!     

 Поливах си цветята сега. Ами цигането ми е болно. Има мана, а може и да е друго. Но листата му са като че ли с бял прах посипани. Освен това и трите ми циганчета спряха да цъфтят. Дали си почиват? Ще ги поорежа, това реших. Една колежка ги захваща от клончета, ще дам на нея, пък дано ги завъди. А как хубаво ми цъфтяха. Ще потърся снимка да ви покажа.

    това по-светлото е болно  Confused

    тази красавица ме радва поне, макар и само с един цвят  Heart Eyes

   Хубав ден на всички! И лека работа на работещите!  Hug

# 13
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
Кучо,благодаря ти! Относно гайлардията - преди 3 години живеех на квартира и една съседка ми даде 2 коренчета. Посадих и се хвана веднага. За моя радост бяха два различни цвята - с жълто едната и с розово другата. Като купихме къщичката,в която живеем сега, откопах гайлардията и я преносох в новия дом - за съжаление изгубих розовата. Предполагам,че моята е многогодишна,защото есента просто изрязвам изсъхналите клонки и напролет тя тръгва,като около нея винаги има "бебета",обаче бебетата цъфтят хубво чак на втората година. Моята цъфти много,но аз редовно изрязвам прецъфтелите цветове - режа дръжката до "колянце" - до там където може да избие нов цвят...е,не всички де,то като е на сноп не мога толкова прецизно.Но пък тя ми се отблагодарява с разкошен букет - цъфнала е сега и ще спре да цъфти чак когато паднат сланите. Така ,че можеш да я поорежеш твоята, да я полееш хубаво и да я наториш. Моята онзи ден дъждът примесен с град просто я направи на "парцал",та снощи я поорязах оттук,оттам.
А за лилиумите..хммм - ще ви покажа повечето,които съм снимала,но може би довечера като ги сваля от фотоапарата - разкошни са.
Аз втора година как имам своя си градина и влагам много любов - от една запустяла и буренясала пустуш се опитвам да си направя малък рай - стъпка по стъпка ,кръпка по кръпка... с малко средства и много любов.
А хостата ми е почти на 3 години - засадих я веднага щом се появих в новия двор.
Клематиси имам вече 5 - този белия ,който цъфти само 1 месец,той е на 2 годинки вече, другите са нови попълнения. Търся си такъв какъвто цъфти цяло лято обаче. Някакви идеи за сортове?
И за да дам все пак някакъв данък след такъв дълъг пост, ще кача някоя снима (на работа съм и само това имам на компютъра тук,свалих ги от GSM-а сега) :

Фуксия - голяма красавица е !!!


Лилиум с много нежен цвят:


Кайсии:

# 14
  • Мнения: 1 687
Момичета, здравейте.
Извинявам се че ще е само гол запис но не мога да пусна никакив снимки. Времето е ужасно. Все едно потоп наближава. Няма излизане навън. Имам много работа и ми е много смазано настроението. Много големи красоти видях, но няма да изброявам. Надявам се като си отида на село да наснимам цветята на мама и да има псоле какво да ви покажа. Записала съм си адресите ви и ще пусна цветенца. Как да ги пусна препоръчано или обикновенно. Ще дойдат ли при вас ако е обикновенно писмо. Страх ме е да не заминат нанякъде.
И да си похваля детенцето (макар, че има и леко разочарование, но не е по нейна вина). Вече ми е третокласничка. По математика има 1 , а по немски е с 3. По нашите оценки е с 6 по математика и 4 по немски. Не можела да разсказва добре, това е написано в свидетелството й.  ooooh! Иначе днес ходихме и й купих една книжка за подарък и едно конче. Това е от мен. Ще пиша чак от Бг. Дан овсичко е наред. Лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт