Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 8

  • 63 128
  • 381
  •   1
Отговори
  • USA
  • Мнения: 7 298


Тема за продуктите, които сме изразходвали,
впечатленията ни от тях и бихме ли ги купили отново!


Първа тема
Втора тема
Трета тема
Четвърта тема
Пета тема
Шеста тема
Седма тема

# 1
  • София
  • Мнения: 4 307
Благодаря за новата тема!



Измивният гел на Lavera: сравнително добър. Взех го, защото се опитвам да науча сина ми да си мие лицето с подобни продукти и исках да има по-натурален състав. Почиства хубаво кожата, без да я пресушава. Типична гелообразна текстура и бързо върви. Ароматът на всички варианти на марката е сходен, близък е до тези на Алверде на ДМ, но на мен лично не ми харесва как мирише. Не мисля, че скоро бих купила пак. 

Серумът със салицилова киселина на Балеа: не е лош, но не ми е особено необходим. Купих го в период, в който ми излизаха пъпки, които третирах с какво ли не. Пъпките се оправиха, но не от този продукт - не бих казала, че променя правилата на играта, така да се каже. Малко пресушава и почиства порите, без да е прекалено агресивен. Киселината е малко като състав. Може би бил добър за мазна кожа, а моята не е такава.

Шампоанът на Doori: нищо особено. Моята коса е суха и този я пресушаваше. Обещава нови растежи, но като ползвам и серуми не знам дали шампоанът действа в тази насока. Гъст е и хубаво трябва да се разпенва. Не дразни скалпа и не променя цветът на боядисаните коси. Не бих купила отново.

Интензивно хидратиращата маска на Марокан ойл: много я харесвам. Това е мини размер на тази с кафявата капачка. Косата ми е тънка и суха, харесва протеинови маски, които я уплътняват, но понякога особено през лятото имам нужда от ударна хидратация и разплитане. С този продукт я получавам. Не го пестя, въпреки че е гъст, не ми утежнява, макар че косата ми е тънка. Ще я подновя, когато приключа другата от марката за тънки коси.

# 2
  • USA
  • Мнения: 7 298


Явно съм пропуснала тази снимка и сега ще напиша описание на продуктите.

1. Clarins Doux nettoyant Moussant - Приятен и силно пенлив измивен гел.Беше ми подарък към поръчка.Толкова е пенлив и икономичен,че 50 мл ми стигнаха за 2 месеца.Удобен размер за пътувания.

2. Био розова вода на Nature of Agiva - Много ми хареса и когато се прибера следващия път в Бг, ще си я купя отново.Ползвах я като тоник за освежаване на лицето през деня.

3. Korres Body cleanser - За душ геловете на Корес съм писала много пъти.Често ползвани продукти вкъщи,харесват ми като състав(изчистени от боклуци) и миризма.

4. Sisley Masque de Nuit Velvet sleeping mask - Много харесвам продуктите на сисли,тази маска я ползвах като нощен крем,но честно казано,от всички маски на марката(а аз съм ползвала целият им асортимент) точно тази с нищо кой знае какво не ме впечатли. Мека кожа и само това забелязах.

5.  My Burberry  Black perfume - Цяло събитие е да свърша някой парфюм вкъщи.Имам толкова много и всеки ден ползвам различни,затова никога не свършват. Този обаче си го нарочих и зимата си го доизразходих.Не мога да описвам парфюми,въобще нямам познания и речник за това. Според описанието преобладава ухаението на жасмини и праскови.

6. Cetaphil Deep Hydration face cream - Мисля,че съм споменавала за тези кремове колко добре ми се отразяват на кожата.Наистина дават богата хидратация и кожата ми стои напоена и мека цял ден( а аз съм със суха кожа).Струват към $20.

# 3
  • Мнения: 872

Флуид за лице Avène за чувствителна ,смесена към мазна кожа.
Обичам козметиката на Avène.
Кремчето е леко ,попива бързо с много лек приятен аромат.
Това кремче го вземам за първи път ,но мисля ,че вече го няма.
Вече съм отворила крем на Avène но от друга серия.

Слънцезащитен матиращ крем за лице Nivea Sun spf 50
Реших да го пробвам ,но ми лютеше на очите и го изразходих за тялото.
Матира ,не оставя мазен завършек ,но ми дразни на очите. С чувствителни очи съм.
Ако не сте с чувствителни очи е перфектен за лятото.

Сух шампоан Balea за светла коса
Любим! По препоръка си взех на Balea 6 in 1 ,но този за светла коса е в пъти по-добър.
Ще подновя.

Шампоан Head& Shoulders
Стандартен шампоан ,измива косата добре.
С ментов мирис.
Купила съм си шампоан с диня на Гарние ,ще го пробвам и него.

Ежедневни превръзки Bella Plantago
Отново любими ,купувам само тях. Но ,естествено всяко нещо ,което е хубаво се маха или за да сменят опаковка или да измислят нещо ,което не се знае колко ,ще е хубаво.
По съвет на съфорумка ,ще купя ежедневни на Jessa Active Shape.

Конец за зъби Dentalux.
Любим. Купувам само от него.
За чувствителни зъби е.

Влажни кърпи Bebelan с Алое Вера и Лайка.
Пореден пакет.
Купувам само на Бебелан или Бочко.
Влажни са без да са прекалено мокри и са плътни.

Парфюм TTA Wonder - нежен ,перфектен за лятото.
Но аз съм от хората ,които когато са пробвали един парфюм ,искат да пробват винаги нещо ново ,независимо колко любим е даден парфюм.
Непрекъснато експериментирам.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295


Мицеларна вода. Не съм доволна, не ми хареса как чисти. Взех я заради доброто съотношение количество- цена, че у нас мицеларната вода като че ли се пие. Няма да я повтарям.



Абсолютен фен съм на течните сапуни на Лидл Simple Smile Купувам като луда, когато видя лимитирани серии. Този е от тях, с лек плодов аромат на круша и слива( повече круша, сливата даже не знам как мирише). Винаги имам в шкафа поне 2-3 налични.

Измиващ гел за лице, един от фаворитите вкъщи, на местна верига.

# 5
  • Мнения: 2 586

Дезодорант Дав с ябълка и бял чай - един от любимите ми аромати, свеж и летен. Редувам го с другия със зелен чай.
Биосилк балсам с мед и жасмин- обърках го с шампоана в магазина, но си го използвах до дъно. Много съблазнителен и траен аромат, гъст, прави косата плътна, но и малко утежнява.Ползвала съм коприната от тази серия, но балсама по-скоро не бих повторила. Не прави чудеса.
Душ гел Котаж с грейпфрут- любим душгел, купувам го от време на време.
Шампоан Гарниер с въглен- втора поредна опаковка, ще има и трета по-нататък, защото е подновен за пореден път. Дъщеря ми е пристрастена към него, аз също го ползвам понякога. Много е подходящ за честа употреба точно през лятото.
Слънцезащита спрей  Sun dance 30 спф- от марката за слънцезащита на ДМ. Свърши чудесна работа, точно каквото търся: става за градски условия, за плаж, прозрачен, пръскам и не размазвам. Пак ще го купя догодина.
Мицеларна вода Нивея за чувствителна кожа- често я купувам, не ми дразни очите и лицето. Ползвам всеки ден, дори и само за корекция на спиралата.
Почистващ гел Балеа за смесена кожа- с него ту се обичаме, ту не. Зависи от сезона и състоянието на кожата ми, понякога ми я пресушава. Но ми е удобен за пътуване и затова го купувам при нужда.
Балсам за почистване на грим Physicians formula- втори опит с подобен продукт и втори опит с бяла козметика на марката. Привлече ме цена и количество( ~15 лв за 40 мл от Нотино) и естествено съдържанието на любимия ми зелен чай. Справя се добре с фдт и спирала. Но аз явно не мога да им хвана точния начин на употреба, защото намирам тези балсами за неикономични. Не знам дали бих повторила точно този, но ще продължавам да тествам други марки.
Спирала Мейбълин - тази е класика, купувам основно нея от години.
Маска за лице със зелен чай и глина- купих я от Елитис, стигна ми за 4-5 пъти. Стандартна глинена маска, малко трудно се измива, но не изсушава.
Skin 1004 слънцезащита- и аз да не остана по-назад с манията по тази марка, като видях, че има мини за проба и веднага го грабнах. Наистина добър продукт, лек, малко рядък, но не лепне и попива моментално. Става за основа за грим, не запушва пори. Не съм сигурна дали ще е достатъчен през студените месеци, вероятно добре ще сработи с крем под него. За жалост, съмненията ми в защитата на места с висока слънчева радиация се потвърдиха, защото се издъни лошо в планината. Но за града е без забележка, за себе си се убедих, че корейските слънцезащити не пазят добре от много силно слънце и винаги трябва да имам резервен вариант от аптека. И все пак с удоволствие бих го купувала редовно.

# 6
  • Мнения: 35 967

Frudia Sun Ultra UV Shield хидратиращ слънцезащитен крем SPF 50+
много ми харесваше докато не установих, че изгарям с него в градски условия

# 7
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
- не се разбрахме с този продукт. Опитах се да го ползвам като дневен крем, след серума, но ми правеше кир ефект; без серум кожата ми се изсуши; като маска не видях никакъв ефект; накрая го измазах като нощен крем. Не знам за каква кожа е подходящ, но за моята (суха и чувствителна) не е. Няма да купя отново.

# 8
  • Мнения: 373
Здравейте с поредната доза празни опаковки за последните два месеца Simple Smile


Продукти за коса.
Скрит текст:
[/b]
L'oreal Preference 5.3 Virginia. Любимата ми боя за коса, купувам я често, показвала съм я, ще я купувам докато се предлага. Често я виждам на разпродажби и намаления, може и да я спрат, но дотогава съм й вярна.
Aussie 3 Minute Miracle Frizz Remedy. Със смесени чувства съм, добър балсам за коса, но чак пък да премахва фриза, не мисля. Ползвала съм го и с шампоана към него, но ефекта не беше нещо особено. Не бих го купила отново.
Bumble and Bumble Repair Shampoo. Хареса ми този шампоан, подранващ, не утежняващ, много икономичен, удоволствие беше да го ползвам. Бих пробвала и някой от другите на марката.
L'oreal Botanicals Coriander Strength Cure. Много харесвах тази серия на Лореал, съжалявам че я спряха. Този серум за коса ми беше любимец и се бях запасила с него, много добре се отразяваше на тънката ми коса, ароматът също ми допадаше. Надявам се да се появи нещо подобно.

Продукти за тяло.
Скрит текст:
Vicroria's Secret Captivated Fragrance Mist. Винаги имам под ръка някоя от водите на Виктория Сикрет, ползвам ги предимно в по-топлото време, когато парфюмите ми идват малко тежки. Не са трайни, но за освежаване вършат работа. Този аромат беше приятен, но не ми е от любимите. Сега ползвам други.
Cien Cream Shower Buttermilk&Lemon Cake. Харесвам душ геловете на Лидл, купувала съм различни и обикновено ми допадат, но този не е от тях. Ароматът не беше приятен, бързо свърши, не ме впечатли.
Leocrema Pancia Lift. Такъв тип кремове купувам за заглаждане на повърхностният слой на кожата. Напълно съм наясно, че няма да премахнат целулита, или да доведат до отслабване. Този беше като всички останали, кожата става загладена на местата, на които се ползва.
Balea Bodycreme Copacabana. Един от най-любимите ми кремове за тяло. Страхотна текстура, прекрасен аромат, който се задържа, подхранва, попива, удоволствие беше да го ползвам. За съжаление поредният спрян продукт. Имам още една опаковка в запас.
Nivea Creme. Класичестият крем на Нивеа, но в различна опаковка. Харесвам ароматът на тези кремове, навяват ми спомени на детство и уют. Този конкретно го ползвах за ръце, когато ми се искаше нещо по-мазничко. Със сигурност ще си купя отново.

Слънцезащита.
Скрит текст:
Avene High Protection Sun Care Oil SPF 30. Любим мой продукт, купувам го често и си го използвам с удоволствие, предпазва, тенът е хубав и равномерен, не се отмива лесно, много приятен за употреба. Бих го купила отново някое друго лято.
Nivea Protect&Dry Touch 30 High. Тази слънцезащита купих абсолютно случайно, но се превърна в любимец на цялото семейство. Наистина се абсорбира много бързо, не е лепкав и мазен, предпазва, остава слой и след къпане. Веднага го подновихме.
Eucerin Oil Control SPF 50. Допадна ми тази слънцезащита, ползвала съм я само в градски условия. За мен се държеше добре под грим, не съм имала проблеми с нея. Предпазва добре. Бих купила отново, след като изхабя наличните.

Продукти за лице и нокти.
Скрит текст:
Good Cera Super Ceramide Mist. Много любим серамид, много ми харесваше как някак полираше кожата ми. Много ми допадна, ще го купя със сигурност щом го видя на намаление.
Maybelline Lastin Fix Setting Spray. Страхотен фиксиращ спрей на съвсем прилична цена. Правеше гримът ми дълготраен и забелязах, че го премахвам една идея по-трудно. Хубава струя, не прекалено воднист. Много ми хареса и вече е подновен.
Ebelin Nagellack Entferner. Любим ацетонов лакочистител, много съм доволна. Подновен е.
Banila Co Clean It Zero. Почистващ балсам, който страхотно премахва гримът. Много ми хареса, подновен е. Единственото, което не ми допада особено на този тип продукти е, че са много неикономични, а цената им не е ниска.
Mavala Scientifique. Не ми допадна този заздравител, не правеше нищо за моите нокти. Не бих го купила или препоръчала.
Kiehl's Daily Reviving Concentrate. Едно мини на дневният концентрат на Киелс, което само ми напомни колко много харесвам и двата серума. Имала съм ги и мисля да ги подновя есента, ако не открия нещо подобно за проба.
Nobea 3D Effect Mascara. Много ми допадна спиралата, въпреки, че не й възлагах особени надежди. Разделяше добре миглите, обемът беше приличен, не ми се е размазвала. Ако беше достъпна, бих я купила отново.

Продукти за устни.
Скрит текст:
Maybelline Lifter Gloss 009 Topaz. Харесвам тази серия глосове на Мейбълин, този беше първият, който си купих и който изхабих с удоволствие. Много ми допадна цветът, миризмата, финишът. Забележката ми е, че апликаторът не стига до дъното и не може да се изхами напълно. Бих го купила отново, в момента имам други цветове от серията.
Smashbox Metallic Matt Maneater. Чак ми е жал да пиша за това матово червило. Огромно разочарование! Страхотен цвят, финиш, издръжливост, но изсъхна след няколко нанасяние. Това не ми се е случвало с нито едно течно матово червило до сега, дори и най-бюджетното. Ако някой го купи и ползва само него около месец, месец и малко всеки ден ще успее да му се наслади. Например в зимният сезон, но иначе абсолютно не от мен, особено предвид цената му.
Clarins Joli Rouge 750 Lilac Pink. Страхотно балсаместо розово червилце от Кларанс, много приятно за лятото, незнам дали още се предлага този цвят, но бих си го купила отново.
Labello Med Repair SPF и 15 Crazy Rumors Raspberry Sorbet. Страхотни балсами за устни. Купувам редовно особено тези на Крейзи Румърс. В момента имам с друг аромат. Лабело също ми е в графа фаворити.

Шийт маски и лична хигиена.
Скрит текст:
Тук няма да навлизам в подробности. Всичко ми допада, стари подновени любимци са до един.

# 9
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
- много харесвам този хидратиращ шампоан, периодично го купувам и смятам да подновя, след като поизхабя наличностите. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 24 341
Приятно изненадана съм от този шампоан.
Моля да препоръчате гланц за устни с течен ефект

# 11
  • Мнения: 1 496
Привет! Време е и аз да се отчета с поредната доза празни опаковки:

Скрит текст:

Бях си поръчала миналото лято едно мини комплектче, което включваше този балсам за сваляне на грим и техния взеизвестен хидратиращ крем. Докато кремът не ме очарова особено, балсама много ми хареса. Нужно бе изключително малко количество, за да свали грима. Разтваряше и спиралата, и не ми лютеше на очите. Със сигурност ще повторя, защото е и икономичен продукт.

Скрит текст:

Продукт, който много хора харесват, не и аз. Подариха ми го в една аптека и добре, че стана така. Неприятен мирис и ми изсушаваше кожата. Не бих си похарчила парите за това по никакъв начин. Минус отвсякъде.

Скрит текст:

Купих си го Лили, защото бях на почивка и ми трябваше някакъв бюджетен шампоан. То пък съвпадна с периода на косопада и влезе в употреба. Имаше резултати - косопада намаля, но не е нещо Уау. Може и без него. Едва ли бих се върнала точно към него.

Скрит текст:

Купен по препоръка на една чуждестранна влогърка като бюджетен вариант. Може би леко разочарование, защото многото хвалби вдигнаха летвата, която не се покри, поне при мен. Трудно сваляше спиралите, които аз сменям често. Плюс е, че не щипе на очите. Но пък не е нещо незаменимо. Има и по-добри.

Скрит текст:

Отново графата любимец на всички, разочарование за мен. Общо взето тоник като тоник. С и без него, никакви промени не усетих по кожата си. По едно време беше ми втръснал и нямах търпение да го изхабя. За цената си, която не е никак малка, не прави нищо. Не бих повторила.

Скрит текст:

Продукт, с който имахме love-hate relationship. Икономичен, не прави пяна на лицето. Измива добре, не пресушава, дори оставя една мекота и гладкост. Но мирисът на роза .. добре, че бяха по-горните, за го изтърпя. Но няма да повторя. Иначе съм хвърлила око и на други продукти от марката.

Скрит текст:

Купих си го при едно пътуване от Турция, не помня от къде, но тогава струваше 4-5 лева. Тяхна марка. Пише, че прави косата мека. И да, наистиа след измиване бе такава. Заплиташе доста, което е минус и има отвратително евтин мирис на веро. Омазняваше ми косата допълнително. Затова няма да повторя, дори и заради едното му действие. Иначе е икономичен и ти се иска да хвърлиш бутилката, защото няма край.

Скрит текст:

В началото на лятото сменям грижата за косата и инстинктивно взех този балсам от Лили. Много приятен мирис, лека текстура, хидратираше и омекотяваше косата ми. Стига за дълго време, не заплиташе. Определено ще повторя и него, и маската от тази серия. На едно ниво е с продуктите на Лореал от лилавата серия при мен.

Скрит текст:

Шампоан, който прави косата бляскава, ако си спомням правилно. Мм.. нищо. Не измиваше добре, заплиташе. Безполезен. Харесвам от тази серия кафевия, за брюнетки и взех този, но нямат нищо общо.

Скрит текст:

Маска с глина и нещо морско беше. За несъвършенства и кожа склонна към акне. Няма я при нас по магазините и като я видях в чужбина, я купих, защото съм фен на оригиналната, и при мен върши страхотна работа. Тази е посредствена и нищо правеща. Беше ми свидно, че е от чужбина, иначе отдавна да я бях хвърлила. Голяма мъка и никакво действие. Единствено ми опъваше кожата и после трябваше да хидратирам кожата, за да компенсира сътвореното от тази маска.

Скрит текст:

Маска, която уж трябва да ревитализара и подхранва. Да, ама не. Не вършеше нищо такова. И нея я разкарах след няколко използвания. Сякаш изсушаваше краищата. Не е моето. В момента имам друга на Гарниер и тя попада в тази категория на разочарования.Няма да повторя.

Скрит текст:

Казвала съм колко обичам тази серия и продуктите от нея. Затова реших да пробвам всичко. Спреят го използвах след маслото на Керастаз и различните маски. Просто си върши работата и ще повторя задължително.

Скрит текст:

В Cult beauty имаше кутия с най-продаваните им продукти на промоция, в мини опаковки. Възползвах се преди да се хвърля на големите. Дотук ниацинамидът ми хареса. Лека, течна текстура, попива в кожата, хидратира, избистря, придава лек блясък на лицето, "разбира" се с останалите продукти. Със сигурност ще погледна стандартните разфасовки.

Скрит текст:

Този бе другият балсам, който използвах. Явно това не е моята марка. Пише, че е за отслабена и склонна към косопад към коса. Нищо особено, не ми е намалил косопада. Единствения плюс е, че миризмата на ябълка бе приятна и се задържаше в косата, но нищо повече.

Скрит текст:

Шампоанът на Доори за коса, склонна към косопад и за нов растеж с много билки. Хареса ми. Намали косопада, придаваше обем на косата ми, изглаждаше. Ще повторя.

Скрит текст:

Умишлено избягвам Nuxe, защото продуктите им за мен са много парфюмирани и направо ми тровят душата. Но това беше намалено и с къс срок, та бе спонтанна покупка. А се оказа абсолютен любимец. Икономична опаковка, много приятен лек мирис, дори и през лятото. Придава такава мекота на кожата, която аз постигам със скраб. Определено ще повторя и ще погледна други продукти.

Скрит текст:

Мини от кутията, която поръчах. Разочарование. Не, не ми сви порите или ги изчисти. Отвратителен мирис. консистенция - лепкава и желе, на лицето стоеше тежко. Прекали ли човек малко, става грозна картинка. Цялата лъщях и затова мина във вечерната грижа, и там бе мъка. Категорично не.

Скрит текст:

Любимец по всички показатели. Напълно заслужена слава. Най-доброто, което съм ползвала. Гримът издържа достатъчно дълго. Ще повторя на 100%.

Скрит текст:

Бях го оставила на тоалетката си дълго време и не посягах към него, защото имаше 2-3 преди него. Но тъй като му наближи срока на годност, си го изхабих. И се убедих отново защо харесвам точно тази серия на Tresemme.Не заплита, не утежнява, прави косата мека и хидратирана. Абсолютно мой продукт. Ще повторя след известно време.

Последна редакция: сб, 19 авг 2023, 20:22 от Beatrice_

# 12
  • Мнения: 872

Слънцезащитен крем за лице Eucerin Oil Control Dry Touch
С лека текстура ,която изглежда като крем ,но се нанася изключително лесно без да белее.
Не люти на очите ,предпазва идеално ,матира.
Става ми любимец за лятото.
Крем за измиване на лице Avène Cleanance Hydra
Любим! Измива нежно ,разпенва се но не прекалено ,не изсушава кожата.
Поредна опаковка , поомръзна ми и съм си взела друг на друга марка.
Серум за лице Essence с нар
Много добро попадение за цената си.
Разнася се лесно ,попива бързо ,усеща се едно стягане на кожата ,но порите няма как да ги свие или скрие.
Аз лично съм доволна и съм се заредила с още едно шишенце.


Парфюм Armand Basi - In red
Идеален за лятото. Свеж ,лек цитрусов аромат ,много приятен.

# 13
  • USA
  • Мнения: 7 298
На Fresh продукти им миришат ужасно, на изгнили рози.
Не са лоша марка,но точно заради миризмата,вече не ги ползвам. Балсамите им за устни Sugar Rosé Tinted Lip Balm са едни от най-хубавите,които съм пробвала.И са ок като миризма.

Любимата ми тема,много се радвам като видя нови мнения.

# 14
  • Мнения: 35 110
Този серум на Есенс го гледам отдавна и не знам какво му е приложението. Може би трябва да го пробвам и аз

Общи условия

Активация на акаунт