Голямата тема за малките масла 3

  • 107 807
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 79
Здравейте!  Hug
Много искам да си взема някое от маслата на ИКАРОВ.... но има голямо разнообразие и не знам какво да избера.  Thinking

Ще напиша тези, които смятам, че ще ми свършат работа, а който ги е използвал - нека сподели впечатления:
- кайсиево масло
- масло от авокадо
- масло от макадамия


Кое е най-подходящо, когато стриите са вече факт - имам малко стрии по дупето и ми се иска ги залича поне малко, знам че няма как да изчезнат напълно....?

И

Кое от маслата на Икаров може да ми предложите за хидратация на кожата на тялото?
Благодаря предварително!   bouquet
П.С. Масажното масло против стрии със сигурност ще си го взема, но ми се иска и някое от тези масла, които изредих....  Peace

# 76
  • Мнения: 20
Аз предлагам Кокосово масло за тялото.

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 79
Аз предлагам Кокосово масло за тялото.

 Hug
То ще ми помогне за хидратация на тялото, но за стриите.... дали ще свърши работа?  Thinking
Кокосовото масло на Икаров ли си ползвала?  Hug
Ако не - може ли да кажеш на коя марка е  Hug

# 78
  • Мнения: 1
Алтея органикс имат много хубаво масажно олио против стрии - комбинация от растителни масла.

# 79
  • в белята
  • Мнения: 536
Можете ли да ми помогнете с рецепта за скраб за лице ? Praynig
Харесах си перличките от жожоба от Гиза ,но незнам как да ги приложа.Кожата ми е с мазна т-зона и дехидратирани с разширени пори бузи.

# 80
  • Мнения: 239
Няма за какво  HugАз не пазаря от сайта,защото съм от Варна и отодох направо в магазина им.Купих си много неща,а още толкова си харесах.Вече си направих и няколко експеримента,обогатих няколко козметични продукта с техни масла и блендове.Имам и всичко необходимо за приготвяне на домашен крем.В магазина срещнах неща ,които не съм виждала никъде-например кокосово масло с извлек от таитянски цветя,направо е разкошно,ползвам го вечер като крем за лице.Купих и си и масло от моркови,чудно е,добре се възприема от кожата,но леко придава жълт оттенък .Аз го добавям в готови продукти и маски.Мога още доста да пиша,понеже си взех доста неща,но едва ли би било интересно на всички,така че спирам:)

# 81
  • Мнения: 418
би било интересно
моля, пиши  bouquet

# 82
  • Мнения: 16
За растеж на косата кое бихте ми препоръчали, освен бадемовото (косата ми се омазнява по-бързо)? Simple Smile

# 83
  • Мнения: 278
Здравейте, момичета!

Виждам, че има големи експерти спред вас и за това реших да се обърна към вас.  Simple Smile

Имам едно голямо шише оригинално арганово масло от Мароко, дайте идеи какво да го правя, освен като маска на косата? Дали помага за предотвратяването на стрии през бременността?

Мерси предварително за отговорите.  Hug

# 84
  • Мнения: 549
нито едно масло не е 'изчезнало' от лицето ми
бях събрала куп бутилки /поне 5-6 вида/ - от тях очите ми подпухват, ако са сложени като околоочен крем, кожата ми сутрин е мазна и порите са огромни /ако са използвани като нощен крем/, когато си мажа ръцете с тях, кожата ми изглежда повяхнала, сложени на тялото не попиват и омазват всичко ...
или маслата не са за мен, или употребата им в чист вид не е такова чудо каквото я описват  Laughing
Същата работа съм и аз с порите. Мога да ползвам само през зимата, в много малка доза. Странно ми е наистина, уж натурален продукт, предполага се, че е по-добре от крем или маска, особено ако не можеш да платиш между 25 и 40 лв за туба. Но при мен някой непрентециозни кремове и най-обикновени маски, 100% химия от 3-4 лв, действат по-добре. Иска ми се да се преориенрирам към билките, с това не съм експериментирала, но не намирам подробна информация или такава тема. Явно маслата са по-популярни

# 85
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
това, че са масла, не означава, че са подходящи .... примерно и доматите (примерно) са "органични", но не ги ползваме за лице

аз съм много доволна от една орг. козметика - примерно този крем http://www.iherb.com/Avalon-Organics-Vitamin-C-Renewal-Facial-Cr … z-56-ml/4433?at=0 - в линка е посочен състава - можеш да се ориентираш  Peace

цяла серия е - има и околоочен серум, серум за лице, хидратиращ без масла ....

този от линка е много приятен и има лек лифтинг ефект, за почистване ползвам ензимна маска ....

няма да пиша повече - защото излизам извън темата  Peace ако имаш въпроси - драсни ми на ЛС

# 86
  • Мнения: 5
Здравейте, отскоро имам интерес към маслата и доста беден опит. Ползвала съм само кокосовото на Икаров, и може би защото бързо се развали, поради неправилно съхранение, като цяло не ми допадна. Също и бадемовото, но беше още по-отдавна и не си спомням дали ми хареса.
Как съхранявате маслата? Освен, че трябва да са на тъмно, какво друго? Хладно? Хладилник?
Обмислям покупката на потрокалово масло на Етерика  - ще го ползвам за коса. Ако някой има впечатления ще се радвам да сподели...   bouquet За лавандулово също се замислям - за коктейл с портокаловото...?  Hug

# 87
  • Мнения: 1 298
Това, кокосовото, което си споменала, и на мен ми направи впечатление, че много бързо гранясва... Аз си отсипвам в малко шишенце или кутийка, от което ползвам ежедневно. А голямата опаковка за всеки случай я държа в хладилника - независимо, че пише, да е на стайна температура...
На Алтея са малки разфасофки, и ако нямаш твърде много видове, ще си го употребиш, преди да граняса (на мен и те понякога ми гранясват, защото се заседяват дълго време).

Портокаловото/лавандуловото масло е етерично - от него се използват само по няколко капки, смесени с друго масло - примерно, бадемово. Мисля, че може да се добавят капките към шампоана или балсама - пробвай. Но според мен за коса ще постигнеш най-добър ефект със затоплящи маски с бадемово, или сусамово, или дори зехтин. Пък ако искаш добавяй и етерични. Миенете е трудно, но с два шампоана става.

Лавандуловото е хубаво, недразнещо масло - аз обичам да го употребявам (смесено с базисно масло!) за лице. От портокала специални ползи не мога да посоча, освен, че мирише много приятно, действа антидепресивно, но е фототоксичен - като другите цитрусови.

# 88
  • Мнения: 5
Сърдечно благодаря за отговора   bouquet Вече замислих какви масла ще купя за коса. Базово ще е жожоба, макадамия или гроздови семки, в краен случай бадемово. Ще сложа и потрокалово и лавандула. Мисля, че добре ще се получи. Ще пиша след време.
В търсене на думата фототоксичен - попаднах на този сайт, сигурно го знаете, но все пак - https://sites.google.com/site/neznouhaniearomaterapia/preduprezdenia

# 89
  • Мнения: 1 298
Базово ще е жожоба, макадамия или гроздови семки, в краен случай бадемово. Ще сложа и потрокалово и лавандула. Мисля, че добре ще се получи.

 Peace Предполагам, че ще останещ доволна.

Общи условия

Активация на акаунт