Голямата тема за малките масла 3

  • 107 854
  • 761
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 239
Напоследък слагам преди всяко миене ампула арганово масло на косата си.Резултата е страхотен.Ампулата е българска и се води био. Peace
В един бг сайт гледах  масло от малина,някой да ме подсети къде е било?
Ето тук има масло от малина:
http://giza-perfumes.eu/index.php?cPath=144&sort=6a&page=3
Сайтът е невероятен,предлагат много глезотийки,а също и много идеи за приложение на маслата.Аз вече се възполвах от някои от тях и останах очарована.Направих си и домашен крем за лице,крем за тяло и флорална вода за почистване на лицето.На който му се чете да разгледа.
 Hug

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Hrispa76,ампулата се продава в аптеките и магазините за коса.На Oli vital е и струва 1.55 лв.,а био-то 2.55 лв.Слагам я преди всяко миене по дължината на косата за около 30-40 мин.След това измивам както обикновено.Не вярвах ,че толкова ще ми хареса! Косата ми е страхотна,лъска като луда Laughing
elinna,благодаря за сайта!  bouquet сега ще го разгледам!

# 62
  • Мнения: 4
Записвам се да ви следя, чудни идеи имате! Simple Smile

И да не е само спам аз ползвам масла от мента, лимонена трева, канела и розмарин, като добавка към антицелулитните си кремове и за масажи!
 Peace

# 63
  • Мнения: 1
Мисля, че употребата на масла в чист вид не е много удачна за околоочния контур. Но за суха и по-зряла кожа на лицето и тялото са много подходящи - само вечер, разбира се, и то през студените месеци.

# 64
  • Мнения: 49
Аз пък имам опит с маслото от карите на Cattier и мога да кажа, че съм страшно доволна. Ползвам го от около година като нощен крем. Кожата ми по принцип е смесена и от време на време проблемна, но маслото ми се отразява много добре през нощта и определено помага за по-бързото завяхване на някои пъпки. А и лятото е незаменимо при слънчеви изгаряния. Ползвала съм и масло от жожоба, но каритето ми се отразява по-добре, някак си успява да ми регулира кожата и сутрин ефектът е много приятен. Предполагам, все пак, че всичко е много индивидуално и няма универсално решение за всяка кожа.

# 65
  • Мнения: 20
Аз също съм със смесена кожа и съм си направила "кремче" от кокосово масло и от карите. Смесени са в една кутийка от крем, разтопени и сега са като крем. мажа си цялото тяло и  вечер лицето. Пъпчиците завяхват и лицето ми е мекичко. Мисля, че за мен е идеално за нощен крем Simple Smile

# 66
  • Мнения: 4
До сега не съм си правила крем за лице, но мисля че и на мен може да ми се отрази добре!
За база кокосово масло ли ползвате? Какво масло според вас ще е подходящо за смесена кожа, т.е. мазна в Т зоната?  newsm78

# 67
  • Мнения: 20
Крем е силно казано. Просто разтапям и смесвам по равни количества кокосово и карите, и получената смес я слагам в едно такова от стар крем, празно. В началото е течно, но после се сгъстява и се нанася лесно Simple Smile. Това е. Ползвам го както и за лице, така и за тяло.

# 68
  • Мнения: 4
Благодаря, ще пробвам!   bouquet

# 69
  • При децата ми
  • Мнения: 6 123
Аз също съм със смесена кожа и съм си направила "кремче" от кокосово масло и от карите. Смесени са в една кутийка от крем, разтопени и сега са като крем. мажа си цялото тяло и  вечер лицето. Пъпчиците завяхват и лицето ми е мекичко. Мисля, че за мен е идеално за нощен крем Simple Smile

На коя марка са маслата?

# 70
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
elinna     bouquet за сайта

# 71
# 72
  • Мнения: 20

Цитат

На коя марка са маслата?

На Икаров. Аз само такива намирам в аптеката, харесват ми Simple Smile

# 73
  • Мнения: 0
много хубава тема, прочетох почти всички мнения, но яко се обърках  Laughing спрях се със сигурност на масло от гроздови семена, защото кожата ми е смесена и с пъпки .. А също и масло от жожоба + розова вода ще пробвам за почистване на грим,  но искам и някакво масло което да сложа в лосиона си за тяло или да ползвам самостоятелно, но се колебая какво да е (суха и чувствителна кожа си имам на тялото) .  Искам и маслени маски да си правя и да ползвам масло вместо нощен крем, но незнам кое да използвам- дали това от гроздови семена да използвам за всичко?? Някои би ли ме посъветвал  newsm78

# 74
  • Мнения: 20
За маслена баня аз си правя с маслото от жожоба. А за другото малко по нагоре писах мнение , да не се повтарям Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт