КОЛЕДАТА май вече приближава,че студенко взе да става

  • 131 775
  • 759
  •   1
Отговори
# 735
  • софия
  • Мнения: 100

Днес намерих тези бисквити с мед и мак. Казват, че са подходящи за слагане на елхата.
Ако някой прояви интерес, ще напиша рецептата.
Да ми се чуди човек защо още търся нови рецепти, след като едва успявам да направя моите си...
krikri,Давай рецептата насам  Grinning,и на мен списъка ми се увеличава постоянно  Grinning

# 736
  • Мнения: 5 035
mari_eta  Hug , благодаря ти! Не съм правила досега и мисля да си купя готов, за да не оплескам нещата, макар че има време до Коледа  newsm78

Момичета, попадна ми рецепта на bethmenchen, давана ли е от някого или да я споделя? снимка
И още един въпрос, търся си дребни захарни декорации като тези от аватара на krikriоткъде мога да намеря?

# 737
  • Мнения: 1 983
Момичета, от къде в София купувате готов фондан?
Търсих досега да прочета, но не открих.

П.С. Връщам се да ви дочета. Hug

П.П.С. Мисля днес да омеся тестото за ваниловите рохлички и утре вечер да ги изпека, много време ли ще стои в хладилника? newsm78
Не мога и да си харесам рецепта за меденките, пробвала съм на Джули рецептата, обаче вече ми е трудно намирането на подправката за меденки. След малко тръгвам към Кауфланд, ако там има, свирнете, ще търся. Peace

# 738
  • Мнения: 5 228
Аз бях миналата събота в Кауфланд и не намерих подправка за меденки.

# 739
  • Мнения: 5 035
Момичета, от къде в София купувате готов фондан?
Търсих досега да прочета, но не открих.

В разни сайтове има, български де. Иначе единия сайт има магазин до централата на СДС в София.
Минали години съм купувала страхотни захарни фигурки за декориране на сладкиши от Кауфланд. Дали ги има още?

# 740
  • Мнения: 1 983
Момичета, от къде в София купувате готов фондан?
Търсих досега да прочета, но не открих.

В разни сайтове има, български де. Иначе единия сайт има магазин до централата на СДС в София.
Минали години съм купувала страхотни захарни фигурки за декориране на сладкиши от Кауфланд. Дали ги има още?
Ще проверя и ще ти кажа, само тръгна, че не мога да изчегъртам домашните от леглата. Joy Joy

# 741
  • София
  • Мнения: 2 658
Момичета, от къде в София купувате готов фондан?
Търсих досега да прочета, но не открих.

П.С. Връщам се да ви дочета. Hug

П.П.С. Мисля днес да омеся тестото за ваниловите рохлички и утре вечер да ги изпека, много време ли ще стои в хладилника? newsm78
Не мога и да си харесам рецепта за меденките, пробвала съм на Джули рецептата, обаче вече ми е трудно намирането на подправката за меденки. След малко тръгвам към Кауфланд, ако там има, свирнете, ще търся. Peace
купи си поотделно кардамон и ако намериш и звездовиден анасон(аз и без него съм ги правила). Готова подправка така и не съм намерила през годините. Аз лично мисля през седмицата да мина през едно малко магазинче на Иван Асен, там има всякакви неща.  Peace

Забравих да кажа, че правин ореховия пастет на TheNMaster, много ни хареса!

Аз запрятам ръкави и започвам щолените.  Wink

Някой ще ми подхвърли ли рецептата на Umbra за портокаловите мъфини? Не я намиран на 1стр, а съм решила да ги правя.  Simple Smile

# 742
  • под тепетата
  • Мнения: 9 173
Петя, ето ги от темата с кексчетата
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320407.msg9068629#msg9068629

# 743
  • София
  • Мнения: 3 090
Бисквити с мед и мак


около 40 бр.

60 гр. масло
160 гр. брашно
80 гр. картофено нишесте
100 гр. захар
1 яйце
8 гр. бакпулвер
2 ч. л. настъграна лимонова кора
1 с. л. мед
1 равна с. л. мак

Смесват се брашното и нишестето. Захарта  и маслото се разбиват до получаване на гладък крем. Добавят се яйцето и меда и отново се разбърква до хомогенизиране. Маковите семена и настърганата кора от лимон се добавят към сместа от брашно и нишесте, после към тях, бъркайки с вилица,  се добавя и крема. Премества се на плот и се меси малко, докато стане еднородно. Върху набрашнен плот се разстила на дебелина 1,5 см и се изрязват формички по желание.Пекат се в сгорещена на 180 гр фурна 13-15 мин. Слагат се на решетка  да изстинат.
Отгоре може да се намажат с мляко и да се поръсят с кафява захар (преди да се сложат във фурната.)
Стъпка по стъпка със снимки

Уф, не се сетих да си редактирам горния пост  Embarassed

# 744
  • Мнения: 3 379
Готови подправки за меденки и лебкухен съм купувала на Котани, но последните 2-3 години няма никъде.

Аз правя меденките на Джемма и в тях слагам само канела.

Иначе, както е казала и Петя, можиш да си направиш стига да намериш звездовиден анасон, който мисля се намира със същата рядкост като готовата подправка.

В магазинчето на Иван Асен който ходи може ли да провери за тези подправки и да сподели тук?

Сега се сещам, че бях гледала в един близък Биомагазин нещо подобно, ще взема да проверя тези дни.

# 745
  • под тепетата
  • Мнения: 9 173
В Карфур имаше звездовиден анасон.

# 746
  • Мнения: 1 122
Меденките на Джули аз ги правя само с канела вече 3 години и ми харесват и така.

petia_tag не е ли още рано за щолените? newsm78 И аз се чудя кога да започвам, че много сладки съм си набелязала. Rolling Eyes

# 747
  • София
  • Мнения: 2 658
Меденките на Джули аз ги правя само с канела вече 3 години и ми харесват и така.

petia_tag не е ли още рано за щолените? newsm78 И аз се чудя кога да започвам, че много сладки съм си набелязала. Rolling Eyes
първия път ги правих 4 седмици по-рано и ми бяха малко сухички. Оттогава вече няколко пъти ги правя 6 седмици предварително и са много ароматни и влажни.  Peace

SZA, аз ще ходя тези дни точно звездовиден анасон да взема и кардамон и ще пиша.  Peace

bilqna, благодаря ти, но онези май бяха по-различни или може би само е добавила шоколадови капки.  newsm78 Аз даже си взех от Лидъл капки точно с идеята за тези мъфини.

Ами да, рецептата не е на Umbra, а на simlyaven  ooooh!, много съм застреляна.

Последна редакция: нд, 13 ное 2011, 11:46 от petia_tag

# 748
  • Мнения: 13
petia_tag по коя рецепта ще правиш щолена?

# 749
  • Мнения: 112
Вече съм на Коледна вълна и направих любимата ни Пълнена тиква


Пробвах рецептата на Mari_eta за Кокоски ангелски очи - страхотни са newsm44
пробвах една направо в мини формички за мъфини и стана чудесно. Другия път направо така ще ги слагам да се печат

Общи условия

Активация на акаунт