На море в Турция - тема 16

  • 101 085
  • 742
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 52
До  Medlab - благодаря за разясненията. Питам такива неща защото пътувах преди време до Франция и Италия през лятото и от агенция Руал бяха наели един автобус от началото на 90-те,  който спираше климатика при изкачвания. Абе луда работа. Отделно теснотията между седалките... Но за едно денонощие тук ще се изтърпи. Дано имаме късмет с автобуса.

# 196
  • Мнения: 206
Здравейте момичета Hug
Най- накрая да се включа и аз с моите впечатления от първата ни почивка в Турция и хотел Делфин Ботаник. Пътувахме двамата с мъжа ми с кола. Имах информация, че бензина е скъпичък и решихме да вземем една туба 20л. от тук, като първо се обадих да питам в КПП-то дали ще има проблеми. От там ме увериха, че няма проблем. Да ама не, от наша страна наистина нямаше никакъв проблем, но турския митничар като се запъна, не та не, та се наложи да си ги излеем до оградата за да ни пусне. Какво да се прави, преглътнахме и продължихме Cry Бензина им беше 4,20 лири/л (средата на май), но пък явно е по-хубав, защото минавахме с около 100-150 км повече.
Тръгнахме към 12ч вечерта от Бургас, през Истанбул, магистралата за Анкара и от там има отбивка за Анталия. Пътищата им са страхотни. Второстепенните им са като нашите магистрали. С няколко спирания да зареждаме, и почивка, и 1ч лутане в Истанбул тъй като малко пообъркахме пътя, благополучно в 17ч пристигнахме в хотела. Пътя излезе някъде около1100-1200км. Наистина е доста уморително въпреки, че и двамата сме шофьори и се сменяхме.
Хотела наистина си заслужава суперлативите, останах очарована още от първия миг. Обслужиха ни веднага на рецепция Говорят немски, английски и руски перфектно. След 10 мин. си бяхме в стаята. Стаите не са супер лукс, но са много кипри и обзаведени с вкус, на мен лично много ми хареса. Баните също, най-странно в първия момент ми беше, че ваната и душа са под нивото на пода Shocked, но на 2-рия ден свикваш и не ти прави впечатление.
Храната в изобилие и разкошна. На всякъде по всяко време има нещо за ядене. За седмица успях да кача 3-4кг. За A-la-Carte ресторантите много ВАЖНО за тези които отиват- резервации се правят от компютъра преди рецепция, на самообслужване е и много хора не го знаят. Вкарваш номера на стаята и можеш да си направиш резервация за всички ресторанти веднага, иначе на телефоните от стаята дава почти винаги заето или ти казва, че няма места.
Басейните са страхотни, анимацията също. Като единствен минус мога да кажа, че е плажа-каменисто,не много добре поддържано и много стръмен бряг,но ние наблягахме на басейните, така че това не беше проблем за нас.
На връщане минахме през Памуккале, с което си удължихме пътя с още 100-200км, но си заслужаваше. Наистина горещо препоръчвам на всеки да го види. Уникално място е.
Това беше прекрасна почивка и със сигурност бих посетила хотела отново!

# 197
  • Мнения: 1 525
Приятно ми е да чета позитивни коментари. Радвам се, когато хората споделят добри впечатления от почивката си.
dil77, ще се радвам ако споделиш снимки. И особенно да видя банята  Joy

# 198
  • Мнения: 206
Ето и снимчици http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=630098;page=1;#paging  
За съжаление банята не съм се сетила да я снимам Joy

Име: dil77
Парола: 12345678

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 11:03 от dil77

# 199
  • Мнения: 1 525
След това обяснение как е под нивото на пода...ми стана интересно.
Обаче защо не мога да видя снимките...парола? потребител?

# 200
# 201
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
zigizagi да това са от мойте снимки,но нашата вана си беше нормална , и дори щях да попитам dil77 в кой корпус са били,защото и още едно момиче беше писала ,че ваната е на нивото на земята,ние бях ме във сградата на Мимоза, стаята беше много хубава,единственият и минус е малкият балкон, но пък каква работа имам там Grinning напиши име и парола за да разгледа ме снимките

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 21:00 от lora

# 202
  • Мнения: 206
Име: dil77
Парола: 12345678
Ние бяхме в блок Palmen, много хубаво и тихо местенце. А ваната е като на снимката, но е вкопана в пода(прилича малко на гроб Laughing). Не че е нещо кой знае какво, но в началото се опулих Shocked

Последна редакция: чт, 27 окт 2011, 20:55 от dil77

# 203
  • Мнения: 10 605
Ние бяхме в Роза и дъното на ваната се падаше малко под нивото на пода на банята.

# 204
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
dil77 много хубави снимки,ех този Делфин той си ми остана на сърце,пак се размечтах Grinning

# 205
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
 Simple Smile

# 206
  • Мнения: 242
И аз съм попадала веднъж на такава баня в един хотел в Кушадасъ. Меко казано изпитвах ужас при всяко влизане, защото ваната беше в самостоятелно помещение /много тясно/ отделно от мивката и тоалетната, а имам клаустрофобия.
dil77 , снимките са много хубави и е добре, че първото ви почивка в Турция ви е доставила удоволствие и ви е харесала.Много е важно първото впечатление, обче, от тук нататък трябва да внимавате при избор на хотел в следващата година, защото неминуемо ще правите сравнение.
При мене се получи така: първата ни почивка в Турция беше отвсякъде ULTRA , а на следващата не случихме с хотела и почивката беше едно голямо недоволство. Сега вече знам, че има един полезен форум, в който всеки може да получи помощ и добър съвет..

Последна редакция: пт, 28 окт 2011, 01:11 от ndimitrova

# 207
  • Мнения: 52
   Dil77 - прекрасни снимки... Пренесохте ме и мен на почивка в Турция. Направо се запалих по този хотел. Радвам се, че сте изкарали чудесно и по-важното, че сподели с нас тези красоти.

# 208
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Ето и снимчици http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=630098;page=1;#paging 
За съжаление банята не съм се сетила да я снимам Joy
Не ми се отварят твоите снимки,излиза ми главната страница на Снимка.бг  Sad

# 209
  • Мнения: 52
Ето и снимчици http://www.snimka.bg/?profile,uploadinfo;aid=630098;page=1;#paging 
За съжаление банята не съм се сетила да я снимам Joy
Не ми се отварят твоите снимки,излиза ми главната страница на Снимка.бг  Sad
Има парола и име по-горе... Като влезеш избираш разглеждане и... се наслаждаваш  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт