На море в Турция - тема 16

  • 101 079
  • 742
  •   2
Отговори
# 240
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
Предполагам,че и децата се застраховат,което значи 4 х 35 =140лв. Благодаря!  bouquet

# 241
  • Мнения: 0
ЯЯЯЯ!  Темата нещо е поизостанала gydi

# 242
  • Мнения: 0
Искам да попитам през "холидей чек" някой правил ли е резервация за Турция и ако е така какво посочвате в графата за "държава" при условие, че България не фигурира като опция  newsm12

# 243
  • София
  • Мнения: 4 122
И аз най накрая да се включа и да споделя своето преживяване ( почивка в Турция ).
През юли месец си резервирахме почивката за 23 септември в Мармарис - хотел Blue Bays Delux & Spa, чрез Емералд Травел с автобус.
На отиване почти не усетих пътя .... тръгнахме от София в 10:45 ч ( сутрина ) и в Мармарис пристигнахме в 5:50 ч. Всичко добре, но уж трябваше да ни настанят към 14 ч. е настаниха ни в 15:30 ч. след няколко скандала. Бяхме 6 човека компания и бяхме заявили, че желаем да сме на един етаж и две от стаите да са спални. Е хубаво, ама не нас ни настаниха на 3 етаж с гледка към съседният хотел ( задната част на нашият хотел ), а другите бяха на 1 етаж ( едните с гледка към морето, а другите с гледка отстрани към улицата ).  Хотела не беше това което е ..... нямаше никакво спа. Освен, че на пръв поглед изглежда мнооооого добре. Храната никаква - нищо по различно ... всеки ден ядяхме едно и също. Само една вечер дадоха нещо по различно - дюнер.
Персонала под всякаква критика - седят и те гледат злобно ..... ходиш и им се молиш за пиене. БАСЕЙНА – малък и не го чистят. Англичаните се къпеха с горните си дрехи в него. Няколко човека ги ужилиха пчели в басейна. Бара до басейна - хахаха някакво подобие. Никаква анимация. Стаите се чистеха всеки ден, но за 1 седмица не ни смениха дори 1 път чаршафите.
Като цяло забелязах, че в този хотел почиват по голяма част - възрастни пенсионери - англичани, германци, руснаци, българи.
С две ръце мога да кажа, че НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ да почивате в този хотел.
Преди да заминем бях чела много гадни неща за него, но от Емералд ни увериха, че ще си прекараме прекрасно в този хотел и че вече няма никакви проблеми с него.
(Бел.ред. - миналата година е имало проблеми с българи и англичани в този хотел, а и звездите са му били свалени, но явно те са си платили и са си ги върнали ).
ЕМЕРАЛД - за тях ... нямам някакви лоши впечатления освен, че на застраховката ми бяха объркали ФАМИЛИЯТА ( бяха ме писали с фамилията на мойта приятелка на мъжа и - хахахахахаха ) ... и уж като пристигнем трябваше да ми дадат нова полица на застраховката ( с правилната фамилия ), но така и не стана. А м/у другото ми се наложи да я ползвам застраховката ( е благодаря се, че не се усетиха от медицинския център за сбърканата фамилия ) и да ви кажа съм СУПЕР ДОВОЛНА от обслужването в МЦ. Страхотни са и ми дадоха всички необходими лекарства и стотинка не съм платила - а ходих 2 пъти ( 1 път - заради това, че от автобуса по време на пътуването се бях изприщила - нещо ме беше облазило; 2 път - от олиото с което се бях мазала ми излезна обрив ... хахахах просто и двата пъти заради гадни пъпки ). Е разбира се за да не плащам и двата пъти писах, че имам други оплаквания.
Е стига толкова съм писала, че май стана доста дълго Simple Smile

# 244
  • Мнения: 242
Galactic,  ТЯ дойде ли?

# 245
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731

 Mr. Green Не, харесва й квартирата. Mr. Green

# 246
  • Мнения: 1 732
Стискаме палци всичко да мине успешно и по вода! Hug

# 247
  • Мнения: 242
Стискаме палци всичко да мине успешно и по вода! Hug
Живи и здрави и двете! Ще чакаме заедно с теб!

# 248
  • Мнения: 242
Жалко за почивката ви Alex.Colova! Чудно ми е защо някои ТО дават добри отзиви за хотели, за които знаят, че са лоши и обричат една почивка на провал, разочарование и скъсани нерви? Та нали клиентът, който е направил резервация, и е останал излъган, повече няма да припари до този ТО? Но на служителите явно не им пука, те гледат да си вземат възнаграждението. Собствениците обаче трябва да се замислят.Това е и техен проблем и то много голям!

# 249
  • Мнения: 0
Здравейте !
Искам да попитам дали някой е ходил в Melas Holiday Village - Сиде.
Имам добра оферта от TUI и се чудя дали да се възползвам.  newsm12

# 250
  • Мнения: 299
Има добри отзиви за този хотел Hotel Melas Holiday VillageHotel Melas Holiday Village

http://www.holidaycheck.de/hotel-Hotelbewertungen_Hotel+Melas+Ho … hb-hid_31030.html

Аз по принцип за всички хотели които ме интересуват освен в българските сайтове,чета отзиви и в този и в букинг.

Зависи колко е добра офертата от ТУИ -за лятото ли става въпрос или сега за нова година?

И къде на  ТУИ гледаш цени ако може

# 251
  • Мнения: 0
Офертите на ТУИ ги гледам на техния сайт www.tui.com Иначе офертата е за 7 дни само хотел за 2+1 дете 806 евро newsm78 newsm12
Цената е за лято 2012.

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 14:25 от elkade

# 252
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 731
Офертите на ТУИ ги гледам на техния сайт www.tui.com Иначе офертата е за 7 дни само хотел за 2+1 дете 806 евро newsm78 newsm12
Цената е за лято 2012.

Това без самолет нали? Така си е нормална цена според мен. Горе долу толкова излизат 5 звездните.

# 253
  • Мнения: 299
Да, разгледах сайта на Туи, но тук и на други където се резервира само хотел, за Турция ми се струва излиза доста скъпо,тъй като не мога да намеря евтини самолетни билети.Пробвах на някои сайтове да търся -София-Анталия - дава ми около 450 евро самолетни билети.Според мен поне за Турция излиза по-изгодно организирана почивка от туроператор от България,отколкото отделно да се резервира хотел и сам.билети.
За други дестинации съм съгласна че може и да излезе по-евтино при резервиране само на хотел.
Някой ако е пускал резервация само за хотел в Турция да сподели , а и какъв превоз ползва.

# 254
  • Мнения: 0
Да, това е цената без самолет. Досега не сме били на почивка в Сиде и просто търсих хотел с възможно най-добри отзиви за тази ценова категория.
Били сме в Кушадасъ в Аквафентъзи и Онирия Кларос... в Оздере.
Очакванията ми за този хотел са малко по-големи от тези на другите два . newsm10 и понеже не знам дали ще се предлага  от българските ТО затова реших да търся оферти за него от чужди ТО

Общи условия

Активация на акаунт